Şimdi Ara

Direksiyon Sertleşmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
26.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar peugeot 307 var bende .. son günlerde iyice sertleşti direksiyon ve bi şahin direksiyonundan farkı kalmadı bunun çözümü ne başına gelen var mı ?

Bunlardan birinden kaynaklanır diolar

ön teker sertleşmesi
    Rot Balans ayarı
    V kayışo
    yada Hidrolik yağı yada en kötü ihtimalda Direksiyon pompası ..

benim sorum 307 de önceden bu sorunu yaşayıp halleden var mı ?

• rot balans ayarı yapmaz v kayışı yapmaz hidrolik bi nebze direksiyon pompası asıl en kötüsü direksiyon kutusu kardeşim inşallah hidroliği azalmıştır
  • gitti gidiyorda carparts diye bir dükkan var onlara sor satışa sunulmamışsa bile yardımcı oluyorlar hem servis hizmetide veriyorlar bence oraya bi mesaj at
  • rot balans v kayışı degilse umarım hidroliktir .. direksiyon pompası çook pahalı yav
  • Tekerden yapar ama bu teker sertleşmesi zor olay yani çok barizse sertleşme bu değildir, amartisörden yapar amotisör takozlarından yapar, sistem direk akü elektrikli ise aküden yapar, sistem hidrolik pombası ile v kayışından besleniyorsa kayışdan veya pomba dişlisinden yapar, direksiyon kutusundan zaten yapar, hidrolik yağı deposunu kontrol et yağ eksiltmişse hortumlara bakmak şart depo çatlakmı vs anlican bir dünya olay var civataları gevşemisse ordan bile yapabilir. Ustasını bulucan eğer kouk hortuma ek yapıp araya boru vs koyduysan ordanda yapar.
  • bahsettiğiniz sorun benim yeni aldığım araçta oldu.

kontrol ettiğimde hidrolik deposunun çatlak olduğunu gördüm iyi bir yapıştırıcıyla çatlağı tamir ettim ve 1 haftayı geçti sorun olmadı

inşallah seninde öyle basit bir şeydir ancak arızayı anlayabilmeleri için ön tamponun sökülmesi gerekiyor.

bu nedenle dikkatli bir ustaya yaptır sonra tamponun bağlantılarını kırıp da canını daha fazla sıkmasın...
  • Bu muhabbet konuşalı yıllar olmuş ama direksiyon sertleşmesi sorunuyla karşılaşıp çözüm arıyan birileri olursa diye yazıyorum.
    Pegeout 307 tipi araçların direksiyon yağı lt 71141 'dir. Usta eger her araca konulan daha akışkan olan direksiyon yagı koyarsa direksiyon arada sertleşir ve yag eksiltir. Zaten direksiyon yagı konulan kısımdan yag kaçırmaları varsa kesin yalnış yag konulmuştur.
    Uzun bir süre bu sorun yüzünden sıkıntı yaşadım sonunda pegeout'dan anlayan bir usta buldum sorunu çözdü. Pegeout marka aracı her ustaya göstermeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaDeS

Arkadaşlar peugeot 307 var bende .. son günlerde iyice sertleşti direksiyon ve bi şahin direksiyonundan farkı kalmadı bunun çözümü ne başına gelen var mı ?

Bunlardan birinden kaynaklanır diolar

ön teker sertleşmesi
    Rot Balans ayarı
    V kayışo
    yada Hidrolik yağı yada en kötü ihtimalda Direksiyon pompası ..

benim sorum 307 de önceden bu sorunu yaşayıp halleden var mı ?

Lastik basınçları düştüyse sertleşir. İlk bunu kontrol ettirin. Sonra da direksiyon hidrolik pompası.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Seyir halindeyken direksiyon sertleşip hız göstergeniz kapanıyorsa bu sorun aracım kilometre hız sensöründen kaynaklanmaktadır. Ayrıca böyle bir durumda araç hız bilgisini alamayan airbag sistemi de arıza koduna geçebilir.

Tek yapmanız gereken kilometre hız sensörünü değiştirmek. Yaklaşık 150TL lik bir tamirat ve ortalama yarım saatte tamamlanabilir.
  • Merhabalar

Aracım daha bir haftalık cıtroen c3 14

Dün arabayı çalıştırdım bir anda direksyon sertleşti anlatılmaz yaşanır tofaşın direksyonunun 10 katı şekilde söförlük var fakat araba bilgim sıfır denecek kadar az arabayı zar zor boş bir yere çektim tamtur kırdım 3-4 dakika bi sağ bi sol döndüm

Şuanda direksyonda bir problem görmüyorum duyduklarım tedirginleştiriyo sizce ne olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.