Şimdi Ara

Direksiyon Sargisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
43.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Seyir halindeyken asfaltin üzerinde kaldirim taşini son anda farketmiştim ki iş işten geçmişti kacamadim ve sag ön tekerlegim taşin üstünden

atlamişti ne oldugunu anlayamadigim bir ses ve toz bulutu ne oldugunu hala cözememiştim araci saga cektigimde gordum ki sag koltugun airbagi

patlamiş airbag işigi yaniyordu sormak istedigim birkac soru yardimlarinizi esirgemeyin lütfen....

Airbag ci yolu gözükmüştü.. koltugu söktüler airbagi ve beyni tamir ettiler fakat direksiyonda bulunan sargi arizaliymiş tamiri mumkun olmadigini

degişmesi gerektigini sölediler ve bu arada kornada çaliyordu şimdi hal böleyken -

Sargi arizali ise airbag işigi sönmez mi işik halen yanmakta ?

bu sargi cıkma veya sıfırı ne kadardir (arac pejo) ?

• Sargı dediğiniz yassı kabloysa olur. Boşu boşuna servise para vermeyin. Kendinizde halledebilirsiniz.
  • Benim megane II de aynı parça sorun çıkardı , bir başka tamircinin tavsiyesi ile bu parçayı tamır eden birini buldum , yeni parçaya renault 900 tl gibi istemişti tamiri 150 ye yaptırdım 1 er hafta arayla 2 defa sorun yaşadım tekrar ustaya gittiğimde daha önceden komple iç şeridi değiştirdiği çıkma parçayı taktı benimkini de aldı bir daha sorun çıkmadı , 1 yıl geçti , ancak adam bu arada dükkanı kapadığı için sana teli veremiyorum , sen bunların sağlıklı bir şekilde tamir olduğunu bil yeter ancak yapan sayısı çok çok azmış bilgin olsun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Sargı dediğiniz yassı kabloysa olur. Boşu boşuna servise para vermeyin. Kendinizde halledebilirsiniz.
    Yassi beyaz ince 2 parmak genişliginde içinde ince kablolar geciyor olur dediginiz işik sönmez mi
  • Gecen sene benim arabada da korna çalmıyordu, sargıdan dediler tamir olmaz değiştireceksin dediler. Direksiyonu sökmek icin 1 saat ugrastim, sargıyı çıkarıp kopan yerini kesip lehimlemem 5 dakika sürdü. Ama geri takmak cok önemli, eğer bolluk bırakmazsan direksiyonu tam dag ya da sol yaptığında kopabilir.

Yani demem o ki madem sargı cartayi çekmiş, kendin bir dene. Olursa paran cebinde kalır olmazsa tecrübe edinmiş olursun. Sök sargıyı havyan falan yoksa git bir elektrikciye lehimleyiversin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

Gecen sene benim arabada da korna çalmıyordu, sargıdan dediler tamir olmaz değiştireceksin dediler. Direksiyonu sökmek icin 1 saat ugrastim, sargıyı çıkarıp kopan yerini kesip lehimlemem 5 dakika sürdü. Ama geri takmak cok önemli, eğer bolluk bırakmazsan direksiyonu tam dag ya da sol yaptığında kopabilir.

Yani demem o ki madem sargı cartayi çekmiş, kendin bir dene. Olursa paran cebinde kalır olmazsa tecrübe edinmiş olursun. Sök sargıyı havyan falan yoksa git bir elektrikciye lehimleyiversin.
    Cevaplariniz için tesekkur ederim...

TEZ_TEX

aklımda olusan soru işareti aracin kornasi calısıyor ...
  • quote:

Gecen sene benim arabada da korna çalmıyordu, sargıdan dediler tamir olmaz değiştireceksin dediler. Direksiyonu sökmek icin 1 saat ugrastim, sargıyı çıkarıp kopan yerini kesip lehimlemem 5 dakika sürdü. Ama geri takmak cok önemli, eğer bolluk bırakmazsan direksiyonu tam dag ya da sol yaptığında kopabilir.

İstanbuldaysan Bağcılar-Güngören sanayi sitesinde bunların tamirini yapan biyer var, iletişim bilgilerini bulabilirsem paylaşırım. bende 206'nın com2000 ünitesini (airbag korna ıvır zıvırın bağlı olduğu) tamir ettirmiştim 2 yıldır sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerÇel

İstanbuldaysan Bağcılar-Güngören sanayi sitesinde bunların tamirini yapan biyer var, iletişim bilgilerini bulabilirsem paylaşırım. bende 206'nın com2000 ünitesini (airbag korna ıvır zıvırın bağlı olduğu) tamir ettirmiştim 2 yıldır sorun yok

Alıntıları Göster
    Buldum dostum kartı, zübeyr ustayla muhatap olmuştum yanılmıyorsam

Direksiyon Sargisi

• quote:

Orijinalden alıntı: dehset90

TEZ_TEX

O bantta 4 tane iletken levha vardı. Bunların ikisi korna ve ikisi airbag. Senin airbag olanlardan biri bile kopsa yeter sorun yaratmak icin.
  • quote:

quote:

TEZ_TEX

O bantta 4 tane iletken levha vardı. Bunların ikisi korna ve ikisi airbag. Senin airbag olanlardan biri bile kopsa yeter sorun yaratmak icin.

Alıntıları Göster
    Tesekkur ederimm yardimlariniz için....
  • quote:

Tesekkur ederimm yardimlariniz için....

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Ankara'da her marka ve model aracın airbag sargısı tamiri ve çıkma parçası için irtibata geçebilirsiniz. 0543 935 12 89

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-airbag-sargisi-tamiri-doner-kontaktor-tamiri-airbag-zemberegi-134143826/detay

Direksiyon Sargisi
     Direksiyon Sargisi
     Direksiyon Sargisi

• quote:

Orijinalden alıntı: 3214ilhan

Merhabalar. Ankara'da her marka ve model aracın airbag sargısı tamiri ve çıkma parçası için irtibata geçebilirsiniz. 0543 935 12 89

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-airbag-sargisi-tamiri-doner-kontaktor-tamiri-airbag-zemberegi-134143826/detay

Direksiyon Sargisi
     Direksiyon Sargisi
     Direksiyon Sargisi

Alıntıları Göster
    megan 2 araçların kronik sorunu olan airbag sargısı arızasını garantili olarak çözmekteyiz garanti süremiz 3 aydır irtibat tel 0553 602 62 06 kablo bulup lehimleme macerasıyla hem paranızı hem zamanınızı israf etmeyiniz macera aramaya gerek yok teşekkürler

• HER TÜR ARACIN AİR BAG DÖNER SARGI ARIZASI GARANTİLİ OLARAK TAMİR EDİLMEKTEDİR ...... AİRBAG DÖNER SARGI TAMİRLERİ 2 AY BOYUNCA GARANTİMİZ ALTINDADIR .... ANKARA İÇİ YERİNDE YADA TAMİR HANEMİZDE ... ŞEHİR DIŞINDAKİ HİZMETLERİMİZİ SÖKTÜRÜP KARGOYLA GÖNDERMEK ŞARTIYLA GARANTİLİ OLARAK YAPMAKTAYIZ ORJİNALİYLE EŞ DEĞER MALZEME KULLANILIP GARANTİ KAPSAMINA ALINMAKTADIR ...saygılarımla aracın cinsi ve markasına göre fiat farkları oluşmaktadır genellikle MEGAN 2 ARAÇLARIN KRONİK SORUNU OLDUĞU İÇİN ONLARIN FİATINI BAŞLANGIÇ FİATI OLARAK 90 TL OLARAK BELİRLEDİK ... TEŞEKKÜRLER 0553 602 62 06
     Direksiyon Sargisi

• quote:

Orijinalden alıntı: MEGAN2AİRBAG

HER TÜR ARACIN AİR BAG DÖNER SARGI ARIZASI GARANTİLİ OLARAK TAMİR EDİLMEKTEDİR ...... AİRBAG DÖNER SARGI TAMİRLERİ 2 AY BOYUNCA GARANTİMİZ ALTINDADIR .... ANKARA İÇİ YERİNDE YADA TAMİR HANEMİZDE ... ŞEHİR DIŞINDAKİ HİZMETLERİMİZİ SÖKTÜRÜP KARGOYLA GÖNDERMEK ŞARTIYLA GARANTİLİ OLARAK YAPMAKTAYIZ ORJİNALİYLE EŞ DEĞER MALZEME KULLANILIP GARANTİ KAPSAMINA ALINMAKTADIR ...saygılarımla aracın cinsi ve markasına göre fiat farkları oluşmaktadır genellikle MEGAN 2 ARAÇLARIN KRONİK SORUNU OLDUĞU İÇİN ONLARIN FİATINI BAŞLANGIÇ FİATI OLARAK 90 TL OLARAK BELİRLEDİK ... TEŞEKKÜRLER 0553 602 62 06
     Direksiyon Sargisi
    0553 602 62 06 Air bag tamiri yapılıp yapılmadığı bir aracın anlamak çok kolay öyle abartılacak birşey yok şayet aracın göğsünde airbag kısmında en ufak bir çizik çatlak ve döşemeye yakın yerlerde yapıştırıcı izi varsa yada vinleks katlaması orjinaliyle eş değer olmayan bir yumuşaklık hissi algılıyorsanız airbağlar yoktur yada tamir edilmiştir çökmeye karşı önlem olarak içerisine gazete kumaş dansitesi yüksek sünger koyan üçkağıtçılar bile var bu yüzden araç alırken megan 2 lerde sağ kapı içinde airbag on of düğmesi var on sa off a getiriniz ve göğüste kırmızı airbag iptal ışığı yanacak yanmıyorsa airbaglar kesinlikle iptaldir... benim airbag sargısı konusundaki tecrübemden dolayı bu konu çok riskli ve can güvenliğini tehlikeye atan olayların başında geliyor çoğu airbag sargısı arızası veren aracın tamamında airbaglar faal ve çalışır durumda oluyor çünkü bir aracın airbag sargısı yani döner kondaktör veya direksiyor sargısı airbaglara elektirik gönderip beyne sinyalle airbaglerin faal ve çalışır halde olup olmadığını sinyalini veren ffc kablo sistemine sahip bunlar malzeme yorğunluğundan dolayı zamanla direksiyonun manevraları ve iklim şartları sert kullanım ve ön takimın bozulup tamir edilmesinden sonra ortaya çıkıyor ve megane 2 araçların kronik rahatsızlığı bu başıma geldi 2 sene evvel ve bu işi halletmek için büyük çaba sarf ettim sonrada çevremde ve nette ve forumda tanıştığım insanlara cüzi bir ücret karşılığı tamir etmekteyim rant yada ticari bir amaç gütmeden sırf kronik bir rahatsızlıktan dolayı megane araçlara bu parça için yüksek meblalar verilmesine gönlüm razı olmadığı için ve tamir ettiğim araç sahipleri 2 ay garantimden yararlanmakta ve güvenle araçlarını kullanmaktalar kullandığım malzeme yurt dışından getirtmekteyim kendim sağlıkçı olduğum için bu konuya hassasiyet gösterdim... ilgilenen arkadaşlar 0553 602 62 06 telden ulaşabilirler 90 tl gibi cüzi bir fiata garantili olarak tamir etmekteyim şehir dışındaki arkadaşlara kargo ilede yardımcı olabilmekteyim aynı gün tekrar göndermek şartıyla teşekkürler .... bir işi yapacaksan en iyisini yapacaksın yoksa yapmayacaksın prensibine haiz bir insan olarak sırf reno maise kızdığım ve yüksek faiş fiat isteyip taktığı parçaya garanti vermediği için bu airbag döner sargı tamiratı işlemine başladım orjinaliyle bire bir uyumlu ve gerçekten kendi şahsi garantimi vererek tamirat yapmaktayım teşekkürler ... 0553 602 62 06

• Tüm marka ve model araçların airbag sargısı döner kontaktör direksiyon sargısını garantili bir şekilde tamirini yapmaktayız. Bilgi ve Destek içinhttp://www.otobeyinservisi.com ve 0(539) 500 34 38 nolu telefondan iletişime geçeblirsiniz.

İstanbul ve Türkiye nin geneline hizmet sağlamaktayız.

Ek olarak; Motor beyni, Airbag beyni, Şanzuman beyni, BSİ beyni, Cim beyni, ESP(yol kaygan) tamiri, CHIP tununig, Airbag tamiri, Elektronik kart tamiri, EGR iptali, Partikül filtresi iptali, Oksijen sensörü iptali, DTC(Ariza Kodu) silme, Şanzuman alıştırması, Enjektör Kodlaması, Arıza Tespit cihazları satışı, Arıza Tespit cihazları tamiri, Arıza Tespit cihazları yazılımları, Arıza Tespit cihazları için Özel iş bilgisayarları satışı, Her marka araca özel arıza tespit cihazı satışı tamiri ve yazılımı bulunmaktadır.

Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otobeyinservisi.com -- 4 Mart 2017; 22:45:25 >

• Aliexpress sitesinden tamir parasına sıfırını alın gitsin
  • Fiat Punto ve Bravo araçlarda kronikleşen airbag sargısı arızasını 1 yıl garantili tamir ediyorum. Ankaradayım, aracı getirirseniz sökme tamir etme ve geri toplama yaklaşık 1 saat sürede tamir ediyorum. Eski kablosunu atıp yerine orjinal birebir aynı kabloyu lehimliyorum. Orjinal kablo kullandığım için uzun ömürlü oluyor. Şehir dışında iseniz herhangi bir elektrikçiye sargıyı söktürüp gönderebilirsiniz. En geç ertesi gün tamir edip kargoya veririm.
    GSM : 0543 935 12 89

Sargı arızası nasıl anlaşılır?
    -Korna bazen çalışıyor bazen çalışmıyorsa veya hiç çalışmıyorsa
    -Airbag lambası yanıyorsa
    -Direksiyondaki radyo tuşları çalışmıyorsa
    -Direksiyonu çevirirken çıtırtı veya kağıt sürtme sesi gibi ses geliyorsa
    Airbag sargısında çatlak veya kopma vardır.
    Tamirden sonra tuşlar çalışır korna çalışır ve airbag lambası söner.
    Tüm bu işlemler 1 yıl garanti kapsamında tamir ediyorum.
     Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi Direksiyon Sargisi

• Benim de 2004 model clio 2 hb aracım için bu işlemi Antalya da yaptırmam gerekiyor..
  • Sargı tamiri yaptırıp sorunla karşılaşan veye memnun olan varmı arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.