Şimdi Ara

Diplomalı işsizim öneri verebilecek var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
2.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 yıllık mühendislik mezunuyum. Bölumümü derece ile bitirdim. 7 aydır işsizim. İş bulamıyorum. Ailem de dahil olmak üzere yakın çevrem üzerime geliyor. Maddi durumum çok kötü. Sizce asgari ücretli bir işe girmeli miyim yoksa beklemelimiyim önerileriniz neler?
    Lütfen bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İş bulana kadar seni idare edecek bi işe girsen?

• Birkaç yeri aradım ancak ancak univ. Mezunu olduğum için çoğu dönüş yapmadı, kalifiye eleman arıyor çoğu yer. Ağır işlerde beden işçisi gibi çalışamıyorum sağlığım el vermiyor.

• Hangi bölüm hangi üni?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkenin geldiği duruma bak yavv keşke avrupayi sistem olsa okuyanlar daha iyi yerlerde çalışsa okumayanlarda alt tabakada çalışsa adalet olsa şu ülkede ne iyi olurdu.
  • Diplomani yirt

• kurye ol ?
  • Hangi sektörün mühendisiysen o sektörde mühendislik harici bir işe gir fazla seni yormayacak bir birimi olabilir.Zaten o işyerinde az bir zaman sonra orayı ve çevresini tanıyacaksın fırsatlar çıkacaktır.Sonra misal bir mühendisle anlaşamadılar diyelim ki sen de şoförlük yapıyorsun.Patronun yanına çıkar konuşursun.Zaten seni de düşünürler.Ya da başka firmalarla da anlaşabilirsin.Senin o sektöre en ufaktan da olsa bir giriş yapman gerekir.Otur otur olmaz dostum.Bu dayın yılların tecrübesi pişman olmayacaksın.Bu öğüt de parayla satılmaz bilesin.
  • 3-5 bin tl kazanacak kafar bir yerde çalış geçici olarak, o parayı harcama biriktir, hala beğenmezsen işten ayrıl ve crypto para işine gir.

Toplamda 3-5 bin . Tek maaşta değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhfade -- 26 Aralık 2017; 13:30:13 >
  • Bir han da çaycı çırağı olarak başlayabilirsin işe, gayet güzel bence.

• Meslek?

• Ben de diplomalı işsizim seninle aynı durum
    İnan son aylarda yaşıyor muyum napıyorum belli değil
  • Geçici işe gir , yüksek lisans dene.

• Ohoo, eğer mühendis bile iş bulamıyorsa ben harbiden bittim ya, iyi bir ünide Maliye 3. sınıfım şimdiden iş bulamama korkusu başladı bile.Umarım en kısa zamanda istediğin gibi bir iş bulursun hocam
  • Bölüm, şehir gibi önemli bilgiler yazılmamış. Belki yardımcı olan çıkardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Bölüm, şehir gibi önemli bilgiler yazılmamış. Belki yardımcı olan çıkardı.

CV'ni koyarsan buraya, belki işe alınmama sebebin kötü hazırlanmış bir CV'dir ?
  • Hangi üni ve bölüm?

Yurt dışına çıkmayan arkadaşlarımın (ortalamaları 3 üstü) hepsi en geç 2 ayda aselsan, roketsan, mckinsey, p&g gibi dolgun maaş veren kurumsal yerlerde iş buldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi God Yagami -- 26 Aralık 2017; 14:47:17 >
  • "4 yıllık mühendislik mezunuyum" diyen bi adam zaten mühendislik yapmasın.

• işkur'un sitesine de bakmanı öneririm maaşını devletin verdiği yerler var oralara girer kendini kanıtlarsan devamlı çalışan olabilirsin. sonra da asıl meslek için rahat rahat iş ararsın cv yollarsın
  • ne mühendisliği? ayrıca "4 yıllık mühendislik" nedir nası kafadasın sen
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.