Şimdi Ara

Din hakkında konuşurken dikkat edilmesi gerekenler (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
2
Favori
10.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğretmen sınava sokuyor öğrencilerine ve sonra da kopya veriyor.

Sonuç ...

Geçenler ne kadar doğru

Bir de bu düzende başarırız olan kalanlar ...

Bence hepsi kaldı ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada Artışta olan ATEizm DEĞİL..

DEizm 'dir! şunu karıştırmayı bırakın artık.

TEk yaratıcıya inanıncı için çok ispat ve mantık var zaten ki bunları deistler de hristiyanlar da destekliyor, inanıyor.,

ama Din inancına gelince olaylar karışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geng

6.Şok şok şok ,şu ayetteki çelişkiyi açıklıyorum koşuuuun

Sabah sabah güldürdün beni, Allah da seni güldürsün.

Çok doğru tespitler, + bilmem kaç alması gereken mesajda bir artı bile yoktu, onu da az önce verdim.

Alıntıları Göster
    Ben de;

Şok şok şu ayetteki mucizeyi açıklıyorum,
    süpanallah

dediklerinde çok gülüyorum

Tanrı da sizi güldürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 8 Kasım 2019; 13:22:54 >

• At gözlüğü ile bakmamak için Konuyu 2 taraftan da incelemek lazım,

Dini bütün insanlar, Ateistleri eleştirmeden önce onların okudugu kitapları filan da okuyup o bakış açıklamasını da yakalamaları lazım.

Aynı şey inanmayanlar için de geçerli...

ondan sonra yapılan yorum en mantıklısı olabilir.

Mesela; Dini Bütün insanın , Turhan Dursunu okuması lazım.
    Sonrasında o kitaba yazılan cevabı da okuması lazım, hepsi 2 yönde.

Turhan Dursunu okumadan konuştuğu herşey tek yönden ve at gözlüklü olacak.
    Aynı şekilde inanmayan da mesela Abullah Draz okusun, 2 yönlü bakabilsin.

EDiT: kara mıydı hatırlayamdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 8 Kasım 2019; 13:28:8 >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bir başkası da neden 16 tane kitap indirilmedi diye soruyor olabilir. Sayıyı biz belirlemiyoruz.

Ayrıca 4 kitap dediklerinin içeriği neredeyse aynı. Tahribat oluştukça veya bilemediğim başka bir sebepten yenisi gönderilmiş.

Her peygambere kitap gelmek zorunda mı? Neden?

Önemli olan dinlerin isimleri değil öğretileridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-288644A72 -- 8 Kasım 2019; 14:16:50 >
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Bundan ayetlerde bahsediliyor. "Bize neden melek gönderilmedi" diye soranlara cevap veriliyor. Kur'an dan bakabilirsiniz. Yalnız çevirinin ve açıklamaların doğru olduğundan emin olun.
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin adam kadar olayları çarpıtan birini görmedim. Algı kastığından emin olabilirsin.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Sınav ifadesi Türkçe'ye çevirenlerin tercihi. Önce bu çevirinin ne derece doğru olduğu konusunda fikir edin.

Belki de o kelime senin anladığın anlamda değildir. Kendi kafanda yazdığın senaryoyu (ya da başkalarından duyduğun şeyi) eleştiriyor olabilirsin.
  • sarasen S kullanıcısına yanıt
    Din hakkında konuşurken dikkat edilmesi gerekenler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Neden gülüyorsunuz?

Ortada bir mucize olamayacağına ön yargıyla karar verdiğiniz için mi?

Yoksa Arapça dilini tüm detaylarıyla bildiğiniz, ayeti incelediğiniz ve iddianın asılsız olduğunu gördüğünüz için mi?
  • "Arabın arap olmayandan üstünlüğü yoktur."

-Hz. Muhammed

Keşke birileri de ırklardan, törelerden bahsetmeden önce şu lafı anlasa.
  • Din hakkında konuşulurken dikkat edilmesi gereken şeyler; küfür ve hakaret.

Aslında bunlar her konuda dikkat edilmese gereken şeyler. Zaten bunlara dikkat edilse hiç bir sorun çıkmaz.
  • Yahu nereden biliyorsun okumadığımı?

• İnsan insanı hediye eder mi diye soruyorum ve maalesef sonsuz bir gücün 23 yıl boyunca kanun dikte ettirdiğini savunan kişiler de insanın insanı sattığını, kiraladığını, hediye ettiğini biliyor. Bir şeyler söylüyorsan söylemediklerin de sorgulanır. Normaldir. Tabii sorgulanan şey sonsuz gücün Arap kabilelerin hayatına dahli ve ben buna ihtimal vermiyorum. Arap ıslahatı ideolojisi ve gelenekleri dışında da bir şey görmüyorum.

İnsan insanı hediye eder mi? Etmez, etmemeli. Evlatlıkla evlenebilmekten de, üç kez boşandıktan sonra kadın başkasıyla evlenmeden onunla evlenememekten de çok daha vahim bir durum bu. Bebekler mal hükmünde doğdu asr ı saadette ve buna yasak gelmedi. Bunun sonucunda dünyada köleciliği en son bırakanlardan biri de Araplar oldu.

Bu arada habire arkamdan ileri geri konuşman da pek yakışık almıyor. Ben mesela bunu sana hiç yapmadım. Gıybeti bir okursan iyi olur. Bir de insanları arkasından çekiştirmenin hükümlerini de okuyuver lütfen madem inanıyorsun. Ben inanmadan bunun çirkinliğini biliyor ve görüyorum.

Sana bir sonraki mesajımda eskiden yazdığım bir mesajımı yapıştıracağım. Haksızlık etmeni engeller belki. Biraz can sıkıcı bir hal aldı arkamdan konuşmaların

*******ESKİ BİR SESLENİŞİM- buradaki eski bir konudan kendi yazdığım şeyler********
    Bütün deist ve ateistlere islamiyetle barışmalarını öneririm. Komşu topraklarımız ve komşu halklarımızın gelenekleri ve görenekleri ile bizimkilerin harmanlandığı, döneminde bence kadın ve köle haklarında ıslahat, diğer bir çok konuda devrim niteliğinde değişimleri ve gelişimi sağlayan hepimizin de bir şekilde az çok içine işleyen bir inanç olduğunu unutmayın ve lütfen saygıda kusur etmeyin. Benim islamiyet sürecine yaradanın dahline inanma ihtimalim yok. Şeriatı uygulanamaz diyorum, üstüne üstlük sürekli cehennem ve işkence tehditleriyle yaşamaya çalışan kişilerin günlük hayatta çok ağır problemler yaşadığını ve yaşayacağını da düşünüyorum. Fakat yine de barışmanız lazım. Tabi siz bilirsiniz. "Uygulanamaz, ben inanamam ve kişilerin psikolojisi üzerinde ağır etkiler yaratır" kısmının dışında topraklarımızdaki ve komşu topraklarımızdaki çok sayıda güzelliğin, yardımseverliğin, insancıllığın da hayat bulduğu bir inanç olduğunu göz ardı etmemek lazım. En muazzam Yunus Emre örneğine de gitmek şart değil. Benim etrafımda da sizin etrafınızda da kendini inancıyla ifade eden gayet bu dünya için nefis insanlar muhakkak vardır. Ben islamiyetle gayet barışığım, tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 8 Kasım 2019; 20:7:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Tarih kesiklidir ve mühimdir

-Aristotales
  • quote:

Orijinalden alıntı: prf23

Sen böyle diyorsun, peki ünlü bilim adamı Max Planck ne diyor:

"Hangi sahada olursa olsun, bilimle ciddi şekilde ilgilenen herkes, bilim mabedinin kapısındaki şu yazıyı okuyacaktır. 'İman et'. Allah'a inanmak, bilim adamlarının vazgeçemeyeceği bir vasıftır."
    Tanrı yada herhangi bir yaratıcının olma ihtimali bilime ters bir kere

Bilim deney ve gözlemlere dayanır. Tanrı inancı ise çağlar öncesi atalarımızın açıklayamadıkları konulara cevap bulmak için uydurdukları bir şey. Günümüzde çoğu şeyin cevabı varken göklerden yargı dağıtan birine inanmak anlamsız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geng

6.Şok şok şok ,şu ayetteki çelişkiyi açıklıyorum koşuuuun

Sabah sabah güldürdün beni, Allah da seni güldürsün.

Çok doğru tespitler, + bilmem kaç alması gereken mesajda bir artı bile yoktu, onu da az önce verdim.

Alıntıları Göster
    Eyvallah hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

Ben de;

Şok şok şu ayetteki mucizeyi açıklıyorum,
    süpanallah

dediklerinde çok gülüyorum

Tanrı da sizi güldürsün.

Alıntıları Göster
    https://www.youtube.com/watch?v=CAKPspi7pZk&feature=youtu.be
    Aklıma şu kısacık videoyu getirdin.Kurandaki modern bilimle yüksek ve hassas teknolojiyle anca modern yüzyılda ortaya çıkarılabilen evrenimizle ilgili mucizeleri yeninden saymaya gerek yok.Çünkü linkteki çocuk gibi haşa Allahı getirsen önüme gene inanmam mantığındaki aklı mantığı felç edilmiş bir bireye yapılabilecek çok fazla birşey yok.

• Max Planck'in o yazisini nerden buldugunu merak ettim oncelikle. Eger ki Max Planck oyle demisse Paul Dirac'i,Stephen Hawking'i,Richard Feynman'i v.s bilim adami olarak saymayacak miyiz? Max Planck'in dedigi kendi kisisel oznel gorusudur. Fizikcilerin cogu(Elbette Teist olanlari da var) Ateist olarak degerlendirilebilecek duzeyde ki bu gibi kisilerin Fizik Bilimine katkilari cok fazla. Max Planck baska degerlendirir baska bir bilimadami baska degerlendirir ve Max Planck'in deyisi " Tanri vardir " onermesini guclendirmez. Einstein'i panteist oldugu tartisiliyor ama Einstein'i panteist ele alalim Einstein "Doga bilimadamlarinin Tanrisidir" dese Einstein'in slogani Bilimin slogani mi olur? Hayir olmaz. Burda tartismaya dikkat cekmek isterken Tanri ve dini kanitlama pesine dustugunu dusunuyorum.

• Şu videoyu izlerseniz, çok sayıda bilim adamının Tanrı vardır dediğini göreceksiniz. Bu neyi gösterir? Bilim adamları dinsizdir demenin yanlış olduğunu net şekilde kanıtlar.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=MKowI3fFVeY

Peki İslam gerçektir diyen bilimadamları var mıdır? Evet Kuran Mucizeleri'nin gerçek olduğunu ve bir insanın bu Kitab'ı yazamayacağını söylemiş 10'larca bilim adamı vardır. Ona da bu linkten tek tek ulaşabilirsiniz.

Link: https://www.islamic-awareness.org/quran/science/scientists.html
    Türkçe Link:https://asdaddad775.wixsite.com/website/post/bilim-adamlar%C4%B1n%C4%B1n-kuran-hakk%C4%B1ndaki-yorumlar%C4%B1
    Bu da linkin orijinal videosu: https://www.youtube.com/watch?v=GekM2e4umb4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prf23 -- 8 Kasım 2019; 21:28:5 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.