Şimdi Ara

Dijital Piyano Tavsiyesi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
3
Favori
18.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: garfield11

selam
    bende 10 yaşında oğlum için piyano almak istiyorum birkaç müzik market gezdim ama anladığımı söyleyemem her satıcı bir öneride bulunuyor Tek anladığım akustik piyano sesi çok güzeldi dijitale göre :)
    yamaha 144 tavsiye edildi fiyat pek ekonomik değil sanki peşin 5200tl taksit 6000tl :( Bazı arkadaşlar 2.500tl değişik bilmediğim markalarda almışlar ya çocuk devam etmezse boşa gider gereksiz masraf olmasın diyorlar. casio cdp130 nasıldır?
    Birde satmak için mi söylüyorlar bilemiyorum Yamaha'nın servis ağı daha iyiymiş. Servise ihtiyaç oluyormu?
    Şimdi baktım Roland 102 biraz daha uygunmuş benim baktığım yerlerde hiç görmedim bu modeli gerçi roland pek göstermediler. Hep dedikleri Roland'ın üst segmentleri evet iyi ama başlangıç modellerinde yamaha daha iyiymiş satıcıların sözleri böyle. benimse kafam karıştı ne almalıyım ? ya vazgeçerse diye düşünüp ucuzmu alınmalı. cevap verecek arkadaşa şimdiden teşekkürler :)

Alıntıları Göster
    öncelikle satıcıların dediklerine aldanmayın hepsi yalancıdır özellikle doremüzik'tekiler.

doremüzik yamaha ve casio satar, zuhal müzik de roland, kawai ve casio satar.

"Hep dedikleri Roland'ın üst segmentleri evet iyi ama başlangıç modellerinde yamaha daha iyiymiş satıcıların sözleri böyle." -> bu söz külliyen yalandır, kim diyorsa idam edilmelidir .

gerçek tam tersidir aslında; başlangıç modelleri açısından roland iyidir, yamahalar çöptür. çünkü roland'ın alt segmentinde de tuşlar kalitelidir ve ses motoru üst segmenttekilerle aynıdır. yamahalarda fiyat arttıkça tuşlar ve ses motoru değişir, fiyatına göre kaliteyi alırsınız.

yamaha'nın alt segmentinde tuşlar kötüdür. yamaha tuş kalitesi:
    GHS
    GH
    GH3
    GH3X
    NW diye artarak ilerler. dikkat edin başlangıç modellerinde GHS vardır ve pek iyi değildir, 2 sensörlüdür ve akustik piyanoları taklit etmek için geliştirilen escapement gibi özellikleri barındırmaz. bence yamahalar ydp 164'den sonra alınabilir durumdadır. sonra da zaten clavinova serileri geliyor. yamaha'nın taşınabilir bir piyanosu çıktı geçen sene hala Türkiye'de yok, adı yamaha p515. özelliklerine baktığım kadarıyla çok iyi. Kawai ES8 dengi bir piyano. Roland da FP60 çıkardı fakat o da Türkiye'de henüz yok.

Taşınabilir piyanolarda: Roland FP60, Kawai ES8 ve Yamaha P515 fiyat olarak aynı segmenttedir. İnsanlar önceliklerine göre birini seçip alıyorlar. Kawai akustik piyano sesine daha yakın, tuşları da akustike yakın olsa da kalite kontrol olarak iyi olmadığını ve tuşların 2 sene içinde bozulduğu söyleniyor. Yamaha P515'de bazı ürünlerde hoparlör olmayan bazı bölgelerden cızırtı sesi geldiği söyleniyor. Kalite kontrolde Roland iyidir. Fakat Roland FP60 alınacağına FP30 öneriliyor. Çünkü eklenen özellikler fiyat farkına değmiyor.

Kawai ve Yamaha'da Roland FP30'a fiyat olarak denk modeller Kawai ES110 ile Yamaha P125'tir. Fakat bunlar Roland FP30'a göre çöp malesef. Dolayısıyla taşınabilir piyanolarda Roland FP30 şu an lider. fiyatı zuhal'de 6 bin TL fakat stand ve 3 pedalıyla birlikte geliyor.

aslında bu piyanolar avrupa ve amerika için çok ucuz. ama Türkiye'de ekonomi battığı için pahalı geliyor. normalde ayda 5 bin tl net kazandığınızı düşünün, roland fp30'u da 900 TL gibi düşünün, yabancı ülkelerdeki ekonomik durum bu şekilde. yani 1 aylık maaşınıza 5 adet roland fp30 alabiliyorsunuz.

ben taşınabilir düşündüğümden biraz konu taşınabilir piyanolara doğru yöneldi. dijital duvar piyanoları için de yine roland fiyatıyla öne çıkıyor. roland rp102, rp30 gibi modelleri var. aşağıdaki sitelerden özelliklerine bakabilirsiniz.

* https://www.roland.com/global/products/rp30/specifications/
    * https://www.roland.com/global/products/rp102/specifications/

rp102 daha iyi gibi duruyor fakat hoparlörleri daha küçük. birinin 6w diğerinin 10w diyor. bir de rp102 de bluetooth var rp30'da görünmüyor. telefonu bluetooth ile bağlayıp uygulamasıyla piyano kontrolleri yapılabiliyor. kawai ve yamaha'nın bu fiyat bandındaki piyanoları iyi değil.

casio piyanolar da genelde 2 sensörlü tuşlar oluyor ve tuşlar çok hafif ve daha kalitesiz oluyor. fakat fiyatları daha uygun olduğu için eğer devam edip etmeme konusunda tam emin olamıyorsanız alınabilir modellerdir. fiyat performans için 10 bin tl mertebelerine gelene kadar roland iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 1 Aralık 2019; 12:41:59 >

• leopolidas L kullanıcısına yanıt
    ayrıntılı cevap için çok teşekkür ediyorum
    evet o söz dore'de ve bir yerde daha söylendi. şimdilik idam etmeyelim :) hatta bir yerde de casio için çok iyi saat yapıyorlar dediler o yüzden casio hiç bakamadım. Öğrendim ki aslında distrübütör oldukları yada daha fazla kazandıran ürünleri tavsiye ediyor satıcılar.
    Roland RP102, RP30'a göre daha iyi sanırım ama arada 1500tl kadar fark var. RP30 için yorumlarda tuş sesleri çok yazmışlar. Peki servise çok ihtiyaç duyulur mu,ne kadar önemli?
  • quote:

ayrıntılı cevap için çok teşekkür ediyorum
    evet o söz dore'de ve bir yerde daha söylendi. şimdilik idam etmeyelim :) hatta bir yerde de casio için çok iyi saat yapıyorlar dediler o yüzden casio hiç bakamadım. Öğrendim ki aslında distrübütör oldukları yada daha fazla kazandıran ürünleri tavsiye ediyor satıcılar.
    Roland RP102, RP30'a göre daha iyi sanırım ama arada 1500tl kadar fark var. RP30 için yorumlarda tuş sesleri çok yazmışlar. Peki servise çok ihtiyaç duyulur mu,ne kadar önemli?
    tuş olarak yamaha gh3 ve sonrası iyi oluyor, tuşlar özellikle yamaha üst segmentlerde daha bir eşit aralıklı yapılıyor. ydp 164 ve sonrasında başlıyor. ama bence devam edip edemeyeceğinden emin değilseniz fp10 gibi taşınabilir bir piyano da alabilirsiniz.

tuş sesleri çok da önemli değil bence hepsinde oluyor. servise ihtiyaç duyma oranı telefonunuz ve bilgisayarınız gibi, şans işi. elektronik cihaz sonuçta ama genelde daha az oluyor, benimkinde hiç problem olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

tuş olarak yamaha gh3 ve sonrası iyi oluyor, tuşlar özellikle yamaha üst segmentlerde daha bir eşit aralıklı yapılıyor. ydp 164 ve sonrasında başlıyor. ama bence devam edip edemeyeceğinden emin değilseniz fp10 gibi taşınabilir bir piyano da alabilirsiniz.

tuş sesleri çok da önemli değil bence hepsinde oluyor. servise ihtiyaç duyma oranı telefonunuz ve bilgisayarınız gibi, şans işi. elektronik cihaz sonuçta ama genelde daha az oluyor, benimkinde hiç problem olmadı.

Alıntıları Göster
    selam :)
    zuhal müziği aradım rp102 için 4950tl /9 taksit yapıyor ve aynı fiyatı kawai cn 17 içinde yapıyor. tlfda bana ısrarla kawai cn17 tavsiye etti ve hepsiburada da rp102 fiyatı 4704 /9 taksit dün akşam 4450/9 idi kaçırdım. farklı firmalarda ucuza bulursunuz ama ürünün arkasında durmaz dedi. kawaide 10 yıl boyunca parça temin etmek mümkünmüş ve oldu ki parça gelmesi uzun sürerse madur olunmaması adına yerine geçici piyano veriyorlarmış. rp 30 ise hepsiburada fiyatı 3490/9 taksit. tekrar tavsiyenizi almak istedim. netten almak madur eder mi? sonuçta satanlarda müzikmarket değil mi?

• quote:

zuhal müziği aradım rp102 için 4950tl /9 taksit yapıyor ve aynı fiyatı kawai cn 17 içinde yapıyor. tlfda bana ısrarla kawai cn17 tavsiye etti ve hepsiburada da rp102 fiyatı 4704 /9 taksit dün akşam 4450/9 idi kaçırdım. farklı firmalarda ucuza bulursunuz ama ürünün arkasında durmaz dedi. kawaide 10 yıl boyunca parça temin etmek mümkünmüş ve oldu ki parça gelmesi uzun sürerse madur olunmaması adına yerine geçici piyano veriyorlarmış. rp 30 ise hepsiburada fiyatı 3490/9 taksit. tekrar tavsiyenizi almak istedim. netten almak madur eder mi? sonuçta satanlarda müzikmarket değil mi?

Alıntıları Göster
    kawai cn19 eski model piyano da ondan ellerindekileri bitirmek istemişlerdir. o fiyat aralığında roland çok satıyordur. Kawai tuş takımı olarak Responsive Hammer Compact II action bulunduruyor. bunda escapement özelliği yok, yani art arta hızlı hızlı tuşlara vurmak istediğinizde o şekilde ses çıkaramıyor, 1 özelliği eksik gibi birşey yani.

"kawaide 10 yıl boyunca parça temin etmek mümkünmüş ve oldu ki parça gelmesi uzun sürerse madur olunmaması adına yerine geçici piyano veriyorlarmış." -> kawai'nin de roland'ın da yetkili distribütörü zuhal müzik. geçici piyano verilmesi durumunda fark oluşmaması lazım, bu açıklama pek mantıklı gelmedi. ben zuhal müzik mağazasından aldım bir problem çıkmadı. yabancı ülkelerde insanlar amazon'dan almış, piyano ellerine kırık ulaşmış. Türkiye'de nasıl olur bilemem, çok sayıda yorum ve yüksek puan satıcıdan alabilirsiniz diye düşünmekteyim doğal olarak.

bu fiyat aralıklarında piyano bakıyorsanız eğer roland öneririm. kawai hakkında okuduklarımdan sonra kawai ürün kalitesi hakkında epey tereddütlerim oluştu. daha yüksek fiyat aralıklarında ise yamaha ydp 164 (6500 TL tek çekim fiyatı almıştım 3 hafta önce) ve clavinova serilerine (clp 625 ve clp 635 gibi) bakabilirsiniz.

• Üstadlar,
    Roland RP-30 modeli hakkındaki fikirlerinizi de yazabilir misiniz?
    7 yaşındaki oğlum için düşünüyorum.
    Geçen sene 2-3 ay (toplam 20 saat civarı) birebir ders almıştı.
    Çok da zevk aldığını ifade etmişti.
    Saygılarımla.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Merhaba.Zuhal müzik arkasında mı duruyormuş ki??

Hocam zuhal müzik te direk seni servise yönlendiriyor,örneğin kawai için des elektronik diyor tel veriyor bir dahada beni arama diyor.Arkasında durduğu bu.
    internetten kawai piyano servis yazsan yine bulursun zaten.

ben 21 yıllık bir gitarist/solist olarak piyano almaya merak saldım çok araştırdım en sonunda

KORG C1 AIR aldım.

*RH3 yani real hammer action tuş ağırlığına sahip,bildiğin piyano tuşu gibi yani.
    *diğer dijitaller kadar enden kalın değil incecik ve altına yerleştirilen özel hoparlörü sayesinde diğer çaldığım(yamaha,roland,kawai,casio) bütün piyanolardan daha yüksek sesli.
    *dijital piyanolarda en önemli konulardan biri BAS notaların ne kadar net gelebildiği konusudur ki bu piyanoda oldukça net alıyorum(öğretmenim okulda kawai kdp80 var,bas sesler çok daha cılız)
    *evime uygun beyaz çok şık duruyor.
    *Bluetooth'u var ve bir şarkı çalışacağım yada eşlik edeceğim zaman direk ipadimden bluetooth ile bağlanıp şarkıyı açıyorum ve üzerine ben çalıyorum.

Bu arada @leopolidas arkadaşımın
    quote:

gerçek tam tersidir aslında; başlangıç modelleri açısından roland iyidir, yamahalar çöptür. çünkü roland'ın alt segmentinde de tuşlar kalitelidir ve ses motoru üst segmenttekilerle aynıdır. yamahalarda fiyat arttıkça tuşlar ve ses motoru değişir, fiyatına göre kaliteyi alırsınız.
    bu sözüne de tamamen katılıyorum.Yamaha piyanoların ucuzları bence casio'dan bile kötü.
    Roland iyi bir markadır.En ucuzu bile kötü değildir bunu da söylemeliyim.

• Merhaba roland rp102 kawai cn17 yamaha ydp144 arasında kaldım. Sizce hangisi? Satıcı zuhalmüzik kawaide ısrarcı. Rolandın 3 seviye mi acaba çekiç sistemi? Yardımcu olursanız sevinirim.
  • Güncel olarak sıfır veya ikinci el Max 2000 TL tavsiyesi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt

Merhabalar, 6500 TL'ye alabileceğim en iyi piyano nedir acaba? Aklımda Casio PX 770 ve AP 270 , Roland fp10 var. Daha iyi bir model varsa önerir misiniz?

• Casio ya oranla Roland daha iyidir

• selamlar

medeli dp650k piyanomuz ile kayıt yapmak istiyoruz. aux kablo microfon girişlerini pc üzerinden audacity programı ile denedik ancak dış sesi önleyemedik. sadece piyanodan çıkan ham sesi kayıt için nasıl bir ayar yapmalıyız yardımcı olabilecek var mı?

• splendour41 kullanıcısına yanıt

Aux out çıkışına bağlayacağınız kablonun diğer ucunu pcnin line in girişine bağlarsanız olur diye düşünüyorum. Pcde kayıt cihazı olarak line in girişini seçerseniz sadece piyanonun sesini duymanız gerekiyor.

• Merhaba.

Yaklaşık iki yıldır dijital piyano almak gibi düşüncem var fakat gerek maddi açıdan gerekse zaman açısından kendimi hazırlayamamıştım.

Geçen gün A101'e 2 Aralıkta geleceğini öğrendiğim bu model hakkında hiçbir fikrim yok. Şu an Akakçe üzerinden baktığımda 3695 liraya en ucuz Hepsiburada'da satılıyor. Fakat A101 2299 liraya satacak. Hal böyle olunca başlangıç için iyi bir modelse alayım diyorum.

Piyanolar hakkında hiçbir fikrim yok bilgilerinizi esirgemeyin lütfen.

• Yamaha ve Casio ikilisi iyi oluyor. Bu arada A101'e Jwin piyano gelmiş sanırım 3 bin lira idi.

• Herkese selamlar. Roland 102 ile casio ap470 arsında kaldım. Sizce hangisini almalıyım. Fiyat olarak ikisi de birbirine yakın. İkisini de gidip dinleme şansım yok maalesef.

• Kimseden cevap yok mu😞

• silent_ship S kullanıcısına yanıt

Do re music 'i arayıp fikir alabilirsiniz. Yardımcı oluyorlar. Ben de yeni bir piyano aldım giriş seviyesi. Araştırmalarıma göre ikisi arasında kalsam roland' i alırdım sanırım.

• marcelo05 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Müzik marketler hep kendi ürünlerini satma eğilimindeler maalesef. Roland Zuhal müzikte iken casio do re müzikte. Zuhal roland derken do re deki arkadaş casio diyor. Hatta kawai kdp 120 al diyenler de var. İyice kafam karıştı. Ama sanırım rolan rp102 alacağım. Daha mantıklı seçim olur gibi. İleride model yükseltme gerekir ise ikinci elini de düşünmem gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.