Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13517. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 22 Misafir (1 Mobil) - 25 Masaüstü3 Mobil
5 sn
349.809
Cevap
2.720
Favori
21.325.548
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
571 oy
Öne Çıkar
Giriş

Ama MFS yeni bir oyundu, FH4 bence Gears 5 gibi uygun fiyatlı çıkacağını düşünüyorum/ümit ediyorum.

Listemde RDR2 ile Warhammer serisi vardı. Şimdi FH4 de eklendi. Güzel bir cüzdan kodu fırsatı bulmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freemium -- 9 Şubat 2021; 3:38:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freemium

Ama MFS yeni bir oyundu, FH4 bence Gears 5 gibi uygun fiyatlı çıkacağını düşünüyorum/ümit ediyorum.

Listemde RDR2 ile Warhammer serisi vardı. Şimdi FH4 de eklendi. Güzel bir cüzdan kodu fırsatı bulmak lazım.

Ama Gears 5 de $40'a yani normalde de ucuza çıkan bir oyundu zaten. Ama evet, bizim ülkemizde ekstra olarak çok çok iyi bir fiyata çıkmıştı. (Steam'in referans aldığı Türk Lirası kuru yani 1.5 TL kur baz alınarak 60 TL'den çıkmıştı) Hatta en ucuz bölge bizdik diye hatırlıyorum. Ama hem iki oyunun aynı fiyatla satılmaması hem de zaten hali hazırda Microsoft Store'da normal fiyatı 449 TL olması sebebiyle pek ihtimal dahilinde görmüyorum ben. Ama umarım ben haksız çıkarım, siz haklı çıkarsınız. Pahalı çıkmasını ben de istemiyorum tabii ki Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

• John Sheppard kullanıcısına yanıt
    Hocam Gears 5 $60/92 TL olarak çıktı. Sonradan fiyatını düşürdüler. Microsoft Store'da ise 229 TL'den çıkış yapmış. Steam'de 61 TL'ye düştüğü gün ise Microsoft Store'da 269 TL'ye fırlamış.

Edit: Sea of Thieves'in Steam'de 61 TL'den çıkış yaptığı gün, Microsoft Store'da 230 TL'den 257,50 TL'ye sıçramış. AOEIII:DE; Steam'de 32 TL'den, MS Store'da 128,75 TL'den çıkış yapmış. Gears Tactics; Steam'de 92 TL'den, MS'da 229 TL'den çıkıp üstüne bir de zam yiyerek 469 TL'ye çıkmış. Ori and the WotW 50 TL/68,75 TL. Halo 61 TL/110 TL. Burada birkaç istisna var sadece. Flight Simulator, State of Decay 2 ve Sunset Overdrive hem MS hem de Steam'de aynı fiyatta. Şu anda Gears Tactics ve Forza Horizon 4'ün Microsoft Store fiyatları aynı.

Benim tahminim de Forza Horizon 4'ün 92 TL'den geleceği yönünde. Deluxe Edition, 119 TL olacaktır. Ultimate Edition ise 144 TL'den gelecektir. Umarım yanılmam. Bu umudu kırarsa Microsoft'tan daha da düşük fiyatlı oyun beklemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Frost -- 9 Şubat 2021; 4:30:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Hocam Gears 5 $60/92 TL olarak çıktı. Sonradan fiyatını düşürdüler. Microsoft Store'da ise 229 TL'den çıkış yapmış. Steam'de 61 TL'ye düştüğü gün ise Microsoft Store'da 269 TL'ye fırlamış.

Edit: Sea of Thieves'in Steam'de 61 TL'den çıkış yaptığı gün, Microsoft Store'da 230 TL'den 257,50 TL'ye sıçramış. AOEIII:DE; Steam'de 32 TL'den, MS Store'da 128,75 TL'den çıkış yapmış. Gears Tactics; Steam'de 92 TL'den, MS'da 229 TL'den çıkıp üstüne bir de zam yiyerek 469 TL'ye çıkmış. Ori and the WotW 50 TL/68,75 TL. Halo 61 TL/110 TL. Burada birkaç istisna var sadece. Flight Simulator, State of Decay 2 ve Sunset Overdrive hem MS hem de Steam'de aynı fiyatta. Şu anda Gears Tactics ve Forza Horizon 4'ün Microsoft Store fiyatları aynı.

Benim tahminim de Forza Horizon 4'ün 92 TL'den geleceği yönünde. Deluxe Edition, 119 TL olacaktır. Ultimate Edition ise 144 TL'den gelecektir. Umarım yanılmam. Bu umudu kırarsa Microsoft'tan daha da düşük fiyatlı oyun beklemem.

Hadi ya, özür diliyorum o zaman, ben Gears 5 hep 40$ / 60 TL idi diye aklımda kalmış çünkü hemen oynamayacağımı bildiğim halde, fiyat hatası olabilir diye hemen almıştım (Metro Exodus vakasından sonra), ve hala da oynamadım Gears 5'i Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

Ben Microsoft Flight Simulator fiyatından sonra Microsoft'tan umudumu yitirmiştim. Umarım Forza Horizon 4 için bir güzellik yaparlar da Steam kütüphanemize katarız.

• Bir haber de benden.

WoT, Steam'e geliyor.

https://store.steampowered.com/app/1407200/World_of_Tanks/

• The Frost kullanıcısına yanıt

Fiyatlandırma xbox ta olup, olmamasına göre değişiyor. Konsol ile ortak ise kendi store'unda pahalıya satıyor. Bu yüzden PC'ye ucuz geliyor. Kendi store'unda hedef konsol oyuncuları çünkü.

MS flight simulator fiyatı değişmedi, cunku sadece pc için geldi. Forza yine iki taraflı, bu yüzden daha ucuza gelme ihtimali var diye düşünüyorum.

• sonunda yaa fh4 en başından beri gelmesi gerekiyordu steam'e ms store'un berbat kullanıcı arayüzü bu oyunu almama engel olmuştu. bir çok oyuncuda sırf bu yüzden almamış bile olabilir, güzel fiyatlandırma ile gelirse alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 9 Şubat 2021; 9:23:46 >
  • torkema61 kullanıcısına yanıt

Bu firmalara da iyice uyuz oluyorum... Önce Steam dışı şansını deniyorlar. İstisnalar dışında hiçbiri yeterli oyuncu sayısına ulaşmıyor, sonra Steam'e geliyorlar tıpış tıpış. Epic exc olan oyunlar bile Steam'e geç gelmesine rağmen daha çok satıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt

Microsoft Steam üzerinden satışta olan diğer arcade araba yarışı geliştiricilerine acımış hocam, ondan bu vakte kadar getirmemiş Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

Yoksa Forza Horizon 4'ü Steam'in göbeğine bıraktığı vakit ortada ne Crew kalırdı, ne Trackmania ne de NFS.

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

MFS dışında pahalı çıkan bir Xbox Studuos oyunu yok sanırım. Hepsi ucuza geldi. En son çıkan Age of Empires 3 bile oldukça ucuza satılıyor bizde. Bu oyunun da ucuz geleceğini düşünüyorum.

MFS neden pahalı çıktı onu bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu oyunu birkaç hafta oynayıp bıraktım. Biraz P2W oyun olduğu için sevememiştim. Sevilmemesinin sebebi de bu zaten. Arkadaşım bu oyunu 7 yıldır oynuyor ve kendisi de bu durumdan rahatsız. Bir diğer dezavantajı da Rus yapımı olan bu oyunda rus tankları gereksiz güçlü yapılmış. Yine arkadaşın demesi bu. Gerekli dengelemeler yapılsaydı ve P2W mantığı olmasaydı yine tutardı bu oyun.

• Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum. Forza Horizon 4 şöyle bir ortalığı silip süpürsün de Steam de herkes bir ayağını denk alsın, eksik ve sorunlu yarış oyunları çıkarmayı bıraksınlar. Özellikle EA, NFS ile yarış oyunları kısmının dibini kazıdı da hala iyi bir ortaya koyamadı.

• Microsoft hesabımda forza3+forza 4 (ultimate edition bundle) almıştım. Fakat bir türlü oyunu açıp oynayamadım, ne denediysem olmadı. Steam'e gelirse microsoft ile yazışıp kod veya oyunu hediye etmeleri mümkün müdür?

• daltun47 D kullanıcısına yanıt
    Aradan uzun zaman geçtiyse Mümkün değil.
  • daltun47 D kullanıcısına yanıt

Böyle bir şeyin normalde de mümkün olacağını sanmam. En fazla para iadesi yapılır ama onu da 14 gün veya 1 ay sürelerinin dışında pek yapmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hudson51 -- 9 Şubat 2021; 11:30:15 >
  • Anladım, teşekkür ederim. @bilgennyk @Hudson51

• Şu an indirimde olan araba yarışı oyun tavsiyeniz nedir?
  • Uwais kullanıcısına yanıt

ralli seversen dirt 4 indirimde. baya da ucuz.

• Uwais kullanıcısına yanıt

dirt 4= 8 TL

dirt rally 2.0 = 10 TL

• Bazı sorunlar ve kendi memnuniyetsizliklerim sebebiyle tüm yetkilerimi bırakıp moderatörlükten ayrıldım. Bir problem olduğu taktirde bana ulaşmayın artık ben de bir üyeyim. Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 2014'den beri sürdürdüğüm Steam duyurularına da son verecek gibiyim çünkü daha fazla emek sarfedip forum için düzenli paylaşım yapasım, bunun için motivasyonum kalmadı. Değerlendirip bir iki güne gruptan açıklarım. Bu konu benim evim gibi o yüzden bilgi vermek için yazdım. Okuyup geçin yeterli, konuyu dağıtmayalım. Sevgiler.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.