Şimdi Ara

DIGITÜRK PLUS HD Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.141
Cevap
7
Favori
126.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Burada Digiturk HD abonesi olacaklardan "Lig Tv benim ilgilendirmiyor, ben diğer HD kanallar ilgimi çekiyor" diyen var mı acaba ?

Ya bahsi geçmedi ya da ben gözden kaçırdım ama, eğer böyle bir niyeti olan varsa HTPC kurması çok daha mantıklı olacaktır (HTPC için bkz.forum arama motoru ve Google)
  • sevgili signore hd recevierların sd recevierlardan SD yayınları daha iyi gösterdiği de bir gerçek bu durumda lig tv olmasa dahi panel tvlerinde sd yayınları daha iyi izlemek isteyen arkadaşlar mesela ben fiyatların düşmesini bekleyeceğiz çünkü lig tv aboneliğim yok istemem de
  • Sadays usta yarasa gibisin.
    Gece yarısı arz-ı endam eyliyorsun.
  • Bence gözle görülür bir fark olmayacak SD yayınlar için . Ya da şöyle söyleyeyim , 890 ytl farka değecek bir fark olmayacak bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadays
    sevgili signore hd recevierların sd recevierlardan SD yayınları daha iyi gösterdiği de bir gerçek bu durumda lig tv olmasa dahi panel tvlerinde sd yayınları daha iyi izlemek isteyen arkadaşlar mesela ben fiyatların düşmesini bekleyeceğiz çünkü lig tv aboneliğim yok istemem de

Demek ki, Lig Tv ve/veya diğer HD kanallarını izlemenin yanında, SD yayınlarda kalite artışı için Digiturk HD alacak olanlar da varmış, bunu dikkate almamıştım :) Gerçi bunun için piyasadaki herhangi (hatta daha kaliteli) bir HD Receiver da alınabilir.
  • Standart yayınların iyileştirilmesi o kadar kolay ve ucuz değil arkadaşlar. Çünkü receiver'ın işlemcisi scale, de-interlacing gibi en önemli ve bir o kadar da zor işlemleri sizin hdtv'nizden daha iyi yapmak zorunda, hele ki hareketli görüntülerde bu iş çok daha zor. Bu sebeple çok fazla beklentiye girmeyin derim bu konuda, üzülebilirsiniz...
  • Digitürk teknik servisten dün saat 9:00 da aradılar ve listeye alındığımı 7 Ocak haftasında kutuları dağıtmaya başlayacaklarını ve herhangi bir gecikme olmayacağını bildirdiler.
  • HD kutusunu almak için acele eden arkadaşlar;daha ne olugunu bile bilmeden ltf saldırmayalım ya.890 ytl gibi fahiş bir fiyata herkes itiraz ediyor ama bakıyorum almak için devamlı DT servisini arayan arkadaşlarda az değil.biz böylebirlik olmadıkça tepkimii vermedikçe KAZIKLANMAYA layıkız
    hem hiçbişey belli değil o yok bu yok dyosunuz hemde servisi aradım 3 gün -2 gün vsvs içinde kutu değişimi yapılacak dyosunuz..bu nasıl bir tezatlık..bırakın 7 sinde başlasınlar bakalım ne olcak ne bitcek..1 milyara yakın parayı ne olduunu bilmedğimz bir şeye yatrmanın anlamı ne benim mantğm almıyor..üstelik kutu da kutu olsa.birlik olup tepkimizi koyalım saldrmayalım adamlar o zaman bı fiyatları mecbur aşağı çekecek.
    bu kadar yazdım ama eminim bana kızacak ,karşı çıkacak,veya kale almayıp alançok insan olacak eminim..
    kısacası; Millet olarak ASLA birlik değiliz olamadık olamayacağız da..hiç kimse laf edebiyatı yapmasın ..

• Sevgili GİZZA bu topik HD yayın konusunda bilgi bekleyen kişileri bilgilendirmek için açıldı.

Eğer teknik olarak bu kutuya bu paranın verilmemesi gerektiğini düşünüyorsan ikna etmeye çalışabilirsin. Ancak bunu yapmadan alacak kişileri (yani bizleri ) enayi yerine koymanı esefle kınıyorum.

Kimseye bu kutuları satmaya da çalışmıyoruz ki .Fiyat fayda oranının iyi olduğunu düşünen alacak diğerleri bekleyecek .

Senin birleşelim almayalım fiyat düşsün tezine de katılmıyorum . Evet bende araba almak istiyorum kimse almasın diye kampanya başlatsam acaba fiyatı düşermi?

yoksa ithal etmekten mi vazgeçerler ?

quote:

Orjinalden alıntı: gizza

HD kutusunu almak için acele eden arkadaşlar;daha ne olugunu bile bilmeden ltf saldırmayalım ya.890 ytl gibi fahiş bir fiyata herkes itiraz ediyor ama bakıyorum almak için devamlı DT servisini arayan arkadaşlarda az değil.biz böylebirlik olmadıkça tepkimii vermedikçe KAZIKLANMAYA layıkız
    hem hiçbişey belli değil o yok bu yok dyosunuz hemde servisi aradım 3 gün -2 gün vsvs içinde kutu değişimi yapılacak dyosunuz..bu nasıl bir tezatlık..bırakın 7 sinde başlasınlar bakalım ne olcak ne bitcek..1 milyara yakın parayı ne olduunu bilmedğimz bir şeye yatrmanın anlamı ne benim mantğm almıyor..üstelik kutu da kutu olsa.birlik olup tepkimizi koyalım saldrmayalım adamlar o zaman bı fiyatları mecbur aşağı çekecek.
    bu kadar yazdım ama eminim bana kızacak ,karşı çıkacak,veya kale almayıp alançok insan olacak eminim..
    kısacası; Millet olarak ASLA birlik değiliz olamadık olamayacağız da..hiç kimse laf edebiyatı yapmasın ..

• Fiyatların makul mantıklı seviyeye düşmesini bekleyecez demek ki..
    nasılolsa 1 sene sonra yarıya düşer
    iki sene sonra bedavadan biraz daha pahalı
    üç sene sonra da ilk 3 ay beleş vermeye başlarlar.. pazarlama stratejisi, bu işlerin normali böyle; anormal işte..
  • 900 ytl receiver
    43 ytl/ay ( 53 olacak HD olunca ) * 12 = 636 YTL

1 YILLIK TOPLAM MALİYET 1.536 YTL
    Ondan sonraki her yıl 600 vermeye devam, vaz geçtim desen receiverın tuğla olma ihtimali de var!!

Eksik kalsın kardeşim...

Zaten üyeliği iptal ettirmeyi düşünüyorum, bu paranın yarısına adam gibi hd receiver alıp geçerim

Ben almam, alana da karışmam, burdan yorumları okurum ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: signore

quote:

Orjinalden alıntı: sadays
    sevgili signore hd recevierların sd recevierlardan SD yayınları daha iyi gösterdiği de bir gerçek bu durumda lig tv olmasa dahi panel tvlerinde sd yayınları daha iyi izlemek isteyen arkadaşlar mesela ben fiyatların düşmesini bekleyeceğiz çünkü lig tv aboneliğim yok istemem de

Demek ki, Lig Tv ve/veya diğer HD kanallarını izlemenin yanında, SD yayınlarda kalite artışı için Digiturk HD alacak olanlar da varmış, bunu dikkate almamıştım :) Gerçi bunun için piyasadaki herhangi (hatta daha kaliteli) bir HD Receiver da alınabilir.

sevgili signore elbette bu receiverdan daha kaliteli hd receiverlar var ancak bizim apartman yönetimi digtürke mahkum ettiği için bizi o yüzden fiyatların düşmesi lazım

hd receiverla sd yayın ben izledim özellikle lcdler için acil lazım

• Hiç bir şey için kuyruğa girmem.
    Hele yeni teknolojinin beta(alfa'mı desem?) tester'ı olmak için binlerce lra para verip üstüne sıra beklemek benim tarzım değil..
    Alan arkadaşlara hayırlı olsun vesselam.
  • dün gece moviemax 11. kanalda sağ üstte hd kanal 311 diye bir işaret gördüm ama kanal arama yaptıktan sonra bile 311. kanal diye bir kanal bulamadım. acaba moviemax de mi hemen hd olacak? yani yeni receiverlı olanar 311. kanala ulaşıp oradan moviemaxteki filmleri hd olarak izleyebilecekler mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xo
    Harddisk olayını tam anlamadım ben.
    Eğer ethernet ve usb leri kapatırlarsa ben o aletten söküp alırım o harddiski ve arşivlerim.

Daha önce bir DVD Recorder projesinde çalıştım yazılım mühendisi olarak, hatta kendim de edindim bir adet. Şu gerçek var ki, HDD'ye bu filmler öyle bilgisayara takılıp kolayca açılabilir bir şekilde yazılmıyor. Video formatı MPEG2'ydi ama öyle başına kıçına farklı şeyler yazarak, gerektiğinde bir kısmını oraya bir kısmını buraya yazarak, pc'nin tanıyamayacağı şekilde yazılıyordu o dosyalar. Bence bunu düşünüp alacaklar biraz daha düşünsünler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gizza

HD kutusunu almak için acele eden arkadaşlar;daha ne olugunu bile bilmeden ltf saldırmayalım ya.890 ytl gibi fahiş bir fiyata herkes itiraz ediyor ama bakıyorum almak için devamlı DT servisini arayan arkadaşlarda az değil.biz böylebirlik olmadıkça tepkimii vermedikçe KAZIKLANMAYA layıkız

gizza kardeş,burada insanları aptal yerine koymak senin hangi haddine düşüyor anlayamadım. sen kendi adına ne olduğunu bilmediğin şey hakkında konuşabiliyorsun,ama karşındakinin ne bildiğini bilmeden kazıklanacak aptal olarak görüyorsun.

Burası Dijitürke tepki verme yeri değil,bu konunun açılış sebebini bile ablayamamış biri olarak ahkam kesmene hiç gerek yok.

Madem kendince birtakım iddiaların var,o iddialarınıda destekleyecek argumanlar koy bakalım ortaya.

Mesela fahiş fiyata dediğin cihaza alternatif bir cihaz göster bakalım,DT nin aynı özelliklere sahip,daha ucuz ve daha kaliteli olanını.

Hemen altınada bulduğun ve bize göstereceğin kutu ile hangi HD kanalları nasıl seyredebileceğimizide mutlaka anlatmalısın tabiiki.

laf edebiyatı yapmaya çalışan asıl sensin,ne dediğinide bilmiyorsun işin garip tarafı. Asıl bilmeden sallayan sensin.

Biraz geride DT nin test yayınlarını seyrettiğimi,yayın kalitesinin çok güzel olduğunu gözümle gördüğümü yazmıştım zaten. verecekleri cihaz konusundada yorum yapmıştım az çok. Ben eski bir DT üyesi olarak cihazı 680 YTL ye alıcam. Seninle birlik olup tepki koyarsam dijitürke,daha ucuzamı alıcaz yani cihazı?

sen ne olduğunu bilmediğin cihaz hakkında atıp tutarken akıllı oluyorsun,ama almak için sabırsızlanan insanlara kazıklanacak aptal muamelesi yapıyorsun.

ama eminimki bu kazıklanacak insanların yazacaklarını yorumlarını hepimizden önce merak ediyorsun,hattaa bu sayfayı bizden daha çok refresh yapıyorsundur.Çünki onların yazacakları şeyler ile azbucuk birşeyler öğrenip DT alıp almamaya karar vereceksin.

e Sen bizlerden çok daha akıllısın çünki dimi?

• quote:

Orjinalden alıntı: sadu23

dün gece moviemax 11. kanalda sağ üstte hd kanal 311 diye bir işaret gördüm ama kanal arama yaptıktan sonra bile 311. kanal diye bir kanal bulamadım. acaba moviemax de mi hemen hd olacak? yani yeni receiverlı olanar 311. kanala ulaşıp oradan moviemaxteki filmleri hd olarak izleyebilecekler mi?

HD yayınların sinyalini elimizde HD Receiver yoksa göremeyiz. Yani şuanki SD cihazlarımızla HD kanalların hiçbirini göremeyiz,elimizdeki receiver o yayın formatını tanımadığı içindir bunun sebebi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umit34 -- 4 Ocak 2008; 13:40:42 >
  • Dijitürkün şuanki görünen HD kanalları bunlar.

DIGITÜRK PLUS HD Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı
  • yılbaşı gecesi üyeliğimi yenilemek için digiturk ü aradım. Aramışkende plus olayını sorayım dedim bana söylenen ekstra olarak alınacak olan 9.90'nı sadece PVR özelliğini kullanmak isteyenler ödeyecek. Normal HD yayını seyretmek isteyenlerden bu ücret alınmayacakmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: umit34

quote:

Orjinalden alıntı: sadu23

dün gece moviemax 11. kanalda sağ üstte hd kanal 311 diye bir işaret gördüm ama kanal arama yaptıktan sonra bile 311. kanal diye bir kanal bulamadım. acaba moviemax de mi hemen hd olacak? yani yeni receiverlı olanar 311. kanala ulaşıp oradan moviemaxteki filmleri hd olarak izleyebilecekler mi?

HD yayınların sinyalini elimizde HD Receiver yoksa göremeyiz. Yani şuanki SD cihazlarımızla HD kanalların hiçbirini göremeyiz,elimizdeki receiver o yayın formatını tanımadığı içindir bunun sebebi.

yok zaten hd yayını normal receiverla izleyemeyeceğimi biliyorum da sanki moviemax daha sonra gelecek diye anlamıştım o yüzden şaşırdım. şu hard diskten bilgisayara aktarma olayı olursa aslında bu pvr'lar alınabilir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.