Şimdi Ara

DIGITÜRK PLUS HD Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.141
Cevap
7
Favori
126.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: felmali
    sevgili Kursad
    boyle ilgisiz bir topic'te plazma-lcd tartismasini baslatmak istemem ama
    bu hareketli sahneler ve lcd meselesi...
    sen yine de bizim moralimizi bozmamis ol kardesim
    muhabbetle

Hasbel kadar hd görüntü konusundaki bilgime ve tecrübeme dayanarak bunun lcd, plazma veya onların görüntü işleme yetenekleri ile ilgili bir durum olmadığını söyleyebilirim sevgili dostum, üzgünüm
    Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad_75 -- 2 Ocak 2008; 17:31:30 >
  • ben biraz önyargılı düşündüğümüzü belirtmek istiyorum. Herkes için söylemiorum ama forumdaki kullanıcıların çoğunun düşüncesi digiturkün kalitesizliği ve iş bilmemezliği. Digitürk'ün hem fiyat hem hizmet hem de genel olarak yayın kalitesi anlamında avrupa'dan çok geride olduğu aşikar ama türkiye'de bu işi onlardan daha iyi yapan yok. Şu an için onlardan daha iyi yapabilecekte yok. Bunlar hep altyapı, teknik yeterlilik ve çalışan kalitesiyle alakalı. Bu da hemen olmuyor ki hd yayın zaten türkiye için çok yeni bir teknoloji. Dolayısıyla bu adımı olumlu karşıladığımı belirteyim. Receiver'ı alıp kullanan yayını görüp değerlendiren bir arkadaşımız da şu an için yok. Elbetteki evinde işinde veyahut herhangi bir ortamda bu işten az çok anlayan biri bu yayını izleyecek ve bizimle fikirlerini paylaşacaktır.

Biraz daha bekleyip olumlu veya olumsuz yorumları takip etmekte bize düşecektir. Şimdiden ön yargıyla şöledir böledir demek çok gerçekçi bir yaklaşım değil ki zaten arz talep meselesi.

Naçizane fikirlerimi paylaştım.. Kimse yanlış anlamasın

Saygılar;

Cihan

• Merhaba arkadaşlar bir süredir foruma giremiyordum.
    o nedenle birden fazla mesaja tek mesajda cevap vermek istedim.
    quote:

Orjinalden alıntı: ChordSolo

Hocam hd receiverlar 400ytl civarında dolaşıyor her türlü teknoloji mağazasında.
    hal böyleyken bu fiyat Allah tan reva mı yani?

Hocam bu receiver hem HD hemde pvr özelliği var. olsun okadar :)

quote:

Orjinalden alıntı: sporcu42

arkadaşın biri geçenlerde söylemişti ,amerikada paket yayın yapan firmalar hd receiverları ücretsiz veriyorlarmış . Burası Türkiye ama bu fiyatlara kazık derim ben ... zaten asgari ücretlinin alıp kullanabileceği birşey değil , zengin için zaten sorun değil , ama çoğunluğu orta halli vatandaş olan bir ülkede bu fiyat biraz daha hesaplı olamaz mıydı ? ayrıca kutuda HDMI kablo çıkmıyor bunu da belirteyim ...

Biraz önce kontrol ettim. kutudan çıkmıyormuş. servis gelince hdmi ile bağlıyormuş
    http://www.digiturkplus.com.tr/sayfa.aspx?page=31 Sayfanın en altında yazıyor

quote:

Orjinalden alıntı: @uiKSilveR

Çok para cok
    D-smarta bu gazla yakında HD' ye gecer.Ozaman rekabet ile fiyatlar düşer.Ama ne zaman

Şimdi arkadaşlar HD uydu alıcam var ,Lig tv almasak en ucuz paketle birlikte diğer HD kanalarını izlemek istesem ne kadar aylık ücret ödeyeceğim?

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla sadece digiturkplus alıcı ile izlenebilecek, modül, başka marka receiver vb. ile izlemek mümkün olmayacak.
    quote:

Orjinalden alıntı: gizza

dizmax çı arkadaş;
    evet fikrim AYNI.HD yayınla dizi izlemenin ne ayrıcalığı be görsellği var söylermsn?
    aynı mekanlar aynı insanlarlar ve full ekran SURATLAR..
    cnbc dizileri ( heros vb. için ok bişey demem elbet)

Dizimax'te de lost, grey's anatomy vb diziler var... onları HD izlemek isterim doğrusu
    quote:

Orjinalden alıntı: signore

Digiturk'un HD yayını olsa olsa LİG TV için önemlidir.

Yoksa ben zaten Usenet'e ayda 15 YTL ödeyerek, tüm çıkan yeni HD-DVD ve Bluray filmleri, yabancı dizileri 720p olarak ve 5.1 ses ile HTPC (Home Theatre PC) kullanarak izliyorum, hem de tamamen serbest olarak.

Usenet vb internet ortamından alıp izlediğiniz filmlerin illegal olduğunu biliyorsunuzdur umarım.
    Adamlar telif hakkı ödedikleri için bunun karşılığını bizden istemeleri normal. Keşke biraz daha düşük olsaydı

• Evet Arkadaşlardan bazıları konuyla o kadar ilgililer ki daha Türkiye'de HD yayın başlamadan HDTV Reciever aldılar. Bu arkadaşların Digitürk'ün satacağı PACE PVR HD kutuların fiyatı hakkında yorum yapmayacaklarını düşünüyorum.

Ayrıca RIP indirip izleyen arkadaşlarıda kınamıyorum bu tabiki bir tercih meselesi ancak bu konunun legal kullanıcılar için sorun teşkil ettiğini belirtmek isterim sırf bu yüzden bu alana yatırım yapacak kişi veya kuruluşlar bu durumdan etkileniyorlar.

Digitürk rakipsiz gibi ve ulaşmak istediği abone sayısına da ulaşamamış durumda onların avukatlığını yapmıyorum ama gösterecekleri tüm filmlere ve dizilere onlardan aylar önce internetten ulaşıp izleyen arkadaşlar varken bu yatırımı yapmak için uzun uzun düşünmüşlerdir. Ayrıca abonelerinin %1'inin bile HD kutulara ilgi göstermeyeceği aşikarken.

Bence desteklemek gerekiyor ayrıca markasız bir hd recieverın 500 ytl olduğu bir dönemde (ki izlenebilen kanalların durumu ortadayken) HD kayıt yapabilen ve birçok interaktif özelliği olan bir kutuya verilecek 890 YTL bana fahiş gelmiyor.

Evet normalde LİG TV üyelerinden zaten tonlarca para alıyorlar HD için ekstra para almamaları lazımdı ancak bir hizmet sounuçta HD kameralarında parasını çıkartacaklar sonuçta. SD seyredenlerde maçlarda son bir yıldır daha iyi görüntüye kavuştuklarını inkar edemez sanırım.
    quote:

Orjinalden alıntı: teme

quote:

Orjinalden alıntı: signore

Digiturk'un HD yayını olsa olsa LİG TV için önemlidir.

Yoksa ben zaten Usenet'e ayda 15 YTL ödeyerek, tüm çıkan yeni HD-DVD ve Bluray filmleri, yabancı dizileri 720p olarak ve 5.1 ses ile HTPC (Home Theatre PC) kullanarak izliyorum, hem de tamamen serbest olarak.

Herhalde Türkiye'de benim Usenet ve HTPC'den aldığım hizmeti birebir veren bir firma olsa, ayda 1.000 USD üyelik ücret isteyecek !

Aslında Türkiye'de Lcd Tv ve Plazma ticareti yapanların HTPC konusuna eğilmeleri gerekir.
    Çünkü çok çok büyük bir kısım Lcd ve Plazma Tv'sinden sadece SD yayın izleyerek istifade ediyor.
    Halbuki bu iş mümkün olduğunca yasal çerçevede kullanıcılara öğretilse, satışlar da artar memnun müşteri sayısı da...

Hocam iyi güzel söylüyorsun ama evine panel tv alanların çoğu daha orjinal dvd seyretmemiş kişiler... Ben tvye bilgisayar bağlayıp öyle seyrediyorum deyince bön bön suratıma bakılıyor, ancak eve gelip gözüyle görenlerin jetonu düşüyor :) Usenet falan bizim tüketicimizi bozar, htpc nedir öyle, bilgisayar dediğin çocuğun odasında durur

Birde bu htpc kasa olayına taktım ben, eskinin yatık kasası htpc etiketi ile 100 $ gibi etiketlerle pazarlanıyor, nedir kuş mu konmuştur kasa yan yatınca ???

• merhabalar,
    şimdi ben ekospor pakete üyeyim,moviemax yok yani bende.şimdi digiturk plusa geçince moviemax hd kanalı için de paketimi değiştirmem mi gerekicek?(ekospor iyiydi yaa)yoksa aylık extradan 9.90a dahil mi bu kanal?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eayder -- 2 Ocak 2008; 18:02:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: eayder

merhabalar,
    şimdi ben ekospor pakete üyeyim,moviemax yok yani bende.şimdi digiturk plusa geçince moviemax hd kanalı için de paketimi değiştirmem mi gerekicek?(ekospor iyiydi yaa)yoksa aylık extradan 9.90a dahil mi bu kanal?

zannedersem sende şu an dizimax kanalı da kapalı!
    Eğer öyleyse sende sadece Ligtv-HD kanalı açık olacak diğereri de kapalı olacaktır.
    Eğer sinema paketine geçersen dizimax ve mmac-Hd kanalları açık kalacak.
    Tabii foxHD hepisnde açık olmalı!

Hangi pakete aboneysen, ancak onda açılan kanalların HD lerine ulaşabileceksin.
    mmxHD için bir üst pakete geçmek zorunda kalacan arkadaşım!

• Merhaba Hi-def-man
    Söylediklerine bende katılıyorum.

HD yayın denen şey her tv kanalının barındrıdığı sıradan donanımlarla yapılmıyor.
    O nedenle DT bu konuda yatırım yapmak durumunda
    Ayrıca HD film ve dizilere de normal sd film ve dizilerden daha fazla telif hakkı ödüyorlar.
    İçerisinde interaktif uygulamalar, pvr ve HD receiver barındıran bir cihaz için hem üretici firmaya tonla para ödüyorlar hemde kendi sistemlerine entegrasyonu için ar-ge yapıyorlar.

Sonuç olarak DT ticari bir firma ve kar amacı güdüyor.
    ilk baştaki müşteri sayısıda düşünülürse bence şu andaki fiyat oldukça mantıklı.

Tabii ki gönül isterdi ki herkese ücretsiz olarak dağıtsınlar ve sadece aylık 9,90YTL farkla HD yayın izleyelim.
    Ama gerçek dünyada böyle birşeyin mümkün olmadığını hepiniz biliyorsunuz.

Noname HD receiver'lar bile 400-500 ytl'den başlıyor.
    Buna PVR özelliğini ve interaktiviteyi ekleyin.800-900 oldukça mantıklı bir rakam.

Keşke üyelik bittiğinde pvr özelliği kapanmasaydı.

• quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

Kimsenin moralini bozmak istemem ancak;
    Dün bir satış mağazasında digitürk'ün "hd test" yayını yapan bir kanalında futbol maçı izledim bir müddet.
    Sony S serisi bir lcd bağlantısı vardı receiver'ın, bağlantı olarak hdmi kablo kullanılıyordu.
    Sonuç beni çok karamsar bıraktı ne yazık ki! Yani forma renkleri biraz daha belirgin, tribünlerdeki taraftarlar da daha renkli görünüyordu, ancak futbolcuların ve topun hareketinde, renkler arkadan geliyordu ve görüntü netlikten çok uzaktı.
    Kısacası ekranın sağ alt tarafında " HD" ibaresi olmasa, bırakın hd görüntü olduğunu anlamayı, çok vasat bir standart yayın olduğunu sanmak içten bile değildi!
    Umarım evlerimizde alacağımız performans böyle olmaz, aksi halde bol bol çınlatırız ilgili firmanın kulaklarını
    Selamlar...

Düzenleme: Yazım hatası

o goruntulerı bende teknosada ızlemıstım. hattda tekno calısnı yanıma gelınce bu hd yayınmı evet dedı pekı hdmi baglantısımı yapıldı evet dedı ınanmak gelmedı ıcımden. cunku bu panellerde ızledıgım mac yayının hd dvd ve blue ray fılmlerdekı performansıyla uzaktan yakından en kucuk alakası bıle yoktu. vasatın cok altındaydı. uzgunum ama bende kursat arkadasıma katılıyorum.

• gezerken bır sıte de gordum alıntıdır arkadaslar. . .

DIGITÜRK PLUS HD Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı

en son resımde sanırım ısık yansımasından kotu cıkmıs hd goruntu eger sadece arkası donük kadının sacını gormek ıcın o para verılıp adam bembeyaz cıkıcaksa bırakın kalsın saka bı yana en son resımdekı hd goruntu basarısız geldı bana. ama ıkıncı resımdekı hd yayını guzel gorunuo o ayrı tabı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozdoz -- 2 Ocak 2008; 22:06:17 >

• WAF grubunun 40 yılda bir çıkarttığı yağlı boya releaselerine benzemiş vallahi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fleshlord

Keşke üyelik bittiğinde pvr özelliği kapanmasaydı.

Fleshlord..
    Bilmiyorum tam olarak ancak üyelik sonunda servis elemanının eve gelip de cihaza yeni yazılım atacağı da söyleniyor..
    Gerçi bu aralar söylenenlere de pek itimat etmemek lazım ama bu doğruysa üyelikten çıksanız dahi pvr özellğini kulanabileceksiniz.
  • Sevgili felmalı,sanırım dt plusın ilk müşterisi sen olacaksın,senin izlenimlerine göre karar vermek herhalde en doğrusu olacak.
  • valla denildiği gibi cok pahalı verilmez o kadar para bide aylık para isticeklermiş bukadarıda yuhhh yani tabi 3-4 kanal icinde değermi artık tartışılır.
  • Birkaç saat önce bende uzun zamandır beklediğim HD Digiturk aboneliği için Müşteri hizmetlerini aradım.

Aslında 5 yıllık aboneliğim dolduktan sonra geçen sene sırf Erman ve şansala kızdığım için üyeliğimi iptal ettirmiştim.

Bugün aradığımda eski üyeliğimi aktif duruma getirip 899 YTL olan cihazı 5 yıllık üyeliğimden dolayı yapılan 200 YTL indirim ile 699 YTL ye bana verebileceklerini söylediler. e hoş oldu tabii

Açıkcası cihaz için istedikleri fiyat çok fazla diye düşünmüyordum zaten,çünki uzun zamandır araştırdığım HD cihazlar üstelik PVR li olanlar bundan çokda ucuz değillerdi.

Ayrıca dışarıdan alınacak bir cihaz zaten bir işe yaramıyor,.ünki HD yayınları kendi sattıkları cihazlar ile seyredebiliyorsunuz,her nekadar tartışılsa bile bu bir ticaret mantığıdır.

Bence cihazın fiyatı değilde asıl tartışılması gereken şeyler şunlar:

1-Cihazı ben satın alıyorsam kullanım şartı ve kontrolü bende olmalı. Yani USB yi kapat,Ethernet i kapat,ne anlamı kaldı. Kayıt ettiklerimi başka yere aktaramayacaksam ne anlamı kaldı PVR olmasının.

2-izle-öde listesindeki filmlerin belli saat sonra seyredilememeside çok saçma. Eğer ben o filme para verdiysem en azından o filmi oradaki yayından kalkasıya kadar istediğim zaman izleyebilmeliyim. Dolayısı ile satın almayı çok beklerler daha.

Cihaz eve geldiğinde bağlayacağım Tv Sony KDS-55A2000.

Bilgisayarımdaki HD uydu cihazı ile bir ara Lig Tv nin test yayınlarını izleme fırsatım olmuştu.Ozamanlar şifreli değildi,ve birçok farklı programlardan kısa kısa görüntüler vardı. İşte ozamandan gördüğüm görüntü inanılmaz güzel idi.

yani görüntü kalitesinin buradaki bazı arkadaşların söylediği gibi kötü olacağı aklımın ucundan bile geçmiyor. açıkcası bahsedilen kötü görüntülerin yayından değil,donanımla alakalı olduğuna kesin eminim. Çünki dediğim gibi test yayınlarını kendi tvmde seyrettim ve çok çok beğendim.

Kısacası ülkemizde bir ilk daha yaşanacak,tabiiki eksikleri olacak şuan için,ama zamanla herşey yerli yerine oturacak.ilk olmanın yeni olmanın sıkıntıları mutlaka zamanla aşılacak.

Olaya bu yönden bakıp bizim ülkemizdede ama öyle ama böyle HD yayın kalitesinin başlıyor olmasının keyfini ve zevkini yaşamaya bakmalıyız.

tabi bu iş için emek harcayanlarada bir teşekkürü çok görmemeliyiz.

saygılar.

Not: bakalım cihazım nezaman gelecek. yarın ilk işim servisi arayıp nezaman getireceklerini çğrenmek olacak.

Daha sonra cihaz bağlandıktan sonraki deneyimlerimide sizinle paylaşırım.

• Ümit arkadaşım, burada çok iyi yayın alacağınızı düşündüğünüz herhalde HD yayınlardır. Örneğin Lig TV, Dizimax HD gibi DG HD hazırladığıkanallar ile Luxe TV, Astra'dan yayın yapan SAT1 ve yüksek megabitte yayın hattı kiralayan kanallar.
    HD uydu alıcının performansı sadece alet ve ekipmanınızla ilgisi yoktur. Bunun dışında uydudan hat kiralayan kanalların yüksek ücret ödeyerek kiraladıkları yayın hatlarıdır. Tüm koşulları en iyi şekilde sağlasanız da, izlediğiniz kanalın yayını düşük megabitte ise hareketli sahnelerde gölgelenme ve LCD'lerde pixelleşme olması kaçınılmaz.
    Tüm hesaplarınızı iyi kanalları seyredeceğiniz varsayımına göre yapın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sserin

Ümit arkadaşım, burada çok iyi yayın alacağınızı düşündüğünüz herhalde HD yayınlardır. Örneğin Lig TV, Dizimax HD gibi DG HD hazırladığıkanallar ile Luxe TV, Astra'dan yayın yapan SAT1 ve yüksek megabitte yayın hattı kiralayan kanallar.
    HD uydu alıcının performansı sadece alet ve ekipmanınızla ilgisi yoktur. Bunun dışında uydudan hat kiralayan kanalların yüksek ücret ödeyerek kiraladıkları yayın hatlarıdır. Tüm koşulları en iyi şekilde sağlasanız da, izlediğiniz kanalın yayını düşük megabitte ise hareketli sahnelerde gölgelenme ve LCD'lerde pixelleşme olması kaçınılmaz.
    Tüm hesaplarınızı iyi kanalları seyredeceğiniz varsayımına göre yapın.

Evet tabiiki HD yayından bahsediyorum arkadaşım. Burada okuduğum kadarı ile bazı arkadaşlar,digitürk ün HD yayınlarını izlemişler ve görüntünün güzel olmadığından bahsetmişler. Bu yazılanlara istinaden yazdım bende. dediğim gibi Digitürk ün HD test yayınlarını televizyonumda HD olarak izledim yakın bir geçmişte.Daha sonra bilişim fuarında DT standında maç yayını yaparkende gördüm,ama oradaki görüntü gerçekten kötüydü. Fakat aradaki fark kesinlikle televizyondan kaynaklanıyor bence. Ya bir takım ayarları iyi yapılmamış bit tv idi yada başka bir problem vardı bilemiyorum.
    Kendi televizyonumda görmesem bende büyük bir kuşkuya düşerdim açıkcası.

Aslında şuan için yayında olan 4 tane HD kanal tabiiki çok az,ama bu sayının kısa sürede artacağını düşünüyorum.Bunca yatırım,bunca harcanan emek ve para 3-5 tane kanal için değildir herhalde.

• sevgili ümit34 digitürk ün yayın kalitesini beğendiğinizi yazmışsınız bence digitürk 10 üzerinden not verirsek 6,5den 7 veririm biraz iyimser olursak. uyduda yurtdışıdan yayın yapan iyi kanallar var , digitürk yayınları analog yayın gibi kalır . hd yayını beğenmişsin digitalle kıyas yapınca bende beğenebilirim , hd yayın var , hd yayın var ben jonson 100 metreyi 10 saniyede koşsa bize göre süper olur ama kendisi için çok kötü bir zaman dır derece bile yapamaz .zaten herkez şu ana kadar seyrettiği görüntüler hakkında fikirlerini söylüyor . elbette yayına başlayınca güzel bir görüntü olacaktır . neden mükemmel olmasın
  • Dün cevahir teknosada gördüm lig tv hd yi hiç ama hiç beğenmedim bu nasıl bir hd dedim içimden ama görüntüde iyileşmeler var inkar edemeyiz ama yinede hoşuma gitmedi diyebilirim biraz daha sabır diyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: hdmi 1.3

sevgili ümit34 digitürk ün yayın kalitesini beğendiğinizi yazmışsınız bence digitürk 10 üzerinden not verirsek 6,5den 7 veririm biraz iyimser olursak. uyduda yurtdışıdan yayın yapan iyi kanallar var , digitürk yayınları analog yayın gibi kalır . hd yayını beğenmişsin digitalle kıyas yapınca bende beğenebilirim , hd yayın var , hd yayın var ben jonson 100 metreyi 10 saniyede koşsa bize göre süper olur ama kendisi için çok kötü bir zaman dır derece bile yapamaz .zaten herkez şu ana kadar seyrettiği görüntüler hakkında fikirlerini söylüyor . elbette yayına başlayınca güzel bir görüntü olacaktır . neden mükemmel olmasın

Arkadaşım eğer amaç Digitürk ü eleştirmekse,benden daha çok eleştiren olamaz herhalde. Yayın politikalarını hiç beğenmem,hattaa nefret ederim,defalarcada gerek email ile gerek telefonlada müiteri hizmetlerine şikayetlerim vardır.

Hattaa sonunda dayanamadım sırf lig tvdeki taraflı yayınlarından dolayı 5 yıllık Dijitürk üyeliğimin tamamını iptal ettim,hemde telefon açıp yüzlerine haykırarak.

1 hafta hergün arayarak yalvardılar resmen yeniden üye olmam için. Son 1.5 senedirde üye değilim.

Dijitürkün genel yayın kalitesini hiç beğenmem dediğim gibi,ama bahsettiğimiz HD yayın görüntü kalitesi ile ilgiliydi.

Bahsettiğiniz yurtdışındaki yayınları bende çok iyi biliyorum,dediğim gibi ben oldukça meraklıyım bu konuda,televizyonuma HDMI dan bağlı bilgisayarımda Skystar HD kartı takılı ve çatıda motorlu çanağım var. Fakat yurtdışındaki özellikle HD yayınların bana zerre faydası yok çünki tamamı şifreli neredeyse.

Şifresiz olan birkaçtane tanıtım kanalları hariç HD yayınları legal olarak seyretmek imkansız.

Bütün bunların doğrultusunda ülkemizde ilk defa HD yayın hizmeti vermeye çalışan kim olursa olsun,çok kızdığım Dijitürk bile olsa bu kuruma bu kınuda teşekkürü borç bilirim.

Birden bire herşeyin en güzeli ve en ucuzunu beklemek gerçekci bir beklenti olamaz bence.

Şöyle düşünüyorum çok değil 3-4 sene önce 256Kbps ADSL için istenen ücret 169 milyon iken bugün 4Mbit hızındaki aynı ADSL için bile bu para istenmiyor.

Demek istediğim herşey zamanla oturacak,teknoloji böyle. İlk çıktığında herzaman pahalı olmuştur,bunu göze alıp kabul edenlerde olacaktır,bekleyip ucuzlasında öyle kullanayım diyenlerde.

Kendi adıma beklemek istemeyenlerden biriyim ben,çünki elimdeki bütün donanımım bu teknolojiye hazır durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umit34 -- 3 Ocak 2008; 13:30:53 >

• iyi yada kötü , ucuz yada pahalı..sonunda HD yayın geldi..bence fazla karamsar olunmamalı..sonucta bu türkiye gibi yayıncılık ve elektronikte geri kalmış bir ülke için devrim niteliginde bir gelişmedir..yeni gelen herseyde ilk etapta sorunlar olur , ancak yavas yavas rayına oturucagını düşünüyorum..ülkemizdeki evlerin büyük kısmında hala analog yayın oldugunu unutmamak gerek.birde pahalı oldugu yönünde yakınmalar var , dogrudur tr sartlarında pahalı..ancak ucuz olan neki..biz HD yayına ulaşmak için ihtiyac olan LCD - plasmaları ucuzamı aldıkkı ? cogumuz ortalama 2000 - 2500 ytl vermedıkmı tvlerımıze ( hatta cok daha fazlasını ) ..birde HD yayın görelim diye uydu alıcılarına , ps3 lere dökmedikmi paraları..peki bu tr sartlarında cok degilmi..hangisini ucuza aldıkkı yayını ucuza alalım..avrupalı tv yıde ucuza alıyor , yayınıda..dolayısıyla daha hala analog yayının oldugu , teknolojik herseyin pahalı oldugu bu ülkede adam HD yayını sana ucuza vermez..ama parayı alıpta bana iyi görüntü veremiyorsada orda bi dur bakalım derim..neyse , bekleyip görücez , zaman lehimize işliyor arkadaslar , selammlarr..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.