Şimdi Ara

DIGITÜRK PLUS HD Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.141
Cevap
7
Favori
126.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bigmaster077

merhabalar,

dün itibariyle digiturk hd reciver'ım bağlandı. kısaca özetlemek gerekirse,

national geographic hd ,
    fox sports hd
    super lig istanbul karşılaşmaları ve röportajlar
    moviemax hd

olmak üzere 4 kanal da HD yayın izlemek mümkün oluyor.
    dünkü denememde hd moviemax filmleri kayıt edilemiyor. ancak NG HD belgesel kanalı kayıt edilebiliyor.

yayınlar 720p veya 1080i olarak izlenebiliyor. henüz optik digital kablo bağlamadığım için 7.1 ses konusunda yorum yapmayacağım. ancak cihaz destekliyor. yani yayına bağlı.

Bu arada montaj kiti içinde HDMI kablosu ve Scart kablosu geliyor. Kumanda Philips ve özellikle de Vestelden çok daha kaliteli. Özellikle Vestel den kurtulduğuma çok seviniyorum.

Montaj için LNB değişimi de gerekiyor. Bunlar da ücretin içinde. ayrıca LNB değişince aynı çanağa bağlı diğer digiturk abonelerinin de kendi cihazlarında yeniden kurulum yapması gerekiyor.

HDMI bağlantı ile her kanalda iyi performans alınmıyor. Özellikle TRT kötü. Dolayısıyla tavsiyem hem HDMI , hemde Scart bağlantıyı yapmanızdır. Özellikle yayın-görüntü kalitesi düşük program yada kanalları scart üzerinden seyredin.

Fiyat konusundaki tartışmlara girmek istemiyorum , ancak yukarıdan da anlaşılacağı üzere bu işin içinde ciddi bir hizmet maliyeti de yatıyor. Ayrıca HD PVR receiver'ın kendine has bazı özellikleri de var. Örneğin digiturk üzerinde bir kanal izlerken , yine digiturk üzerindeki bir başka kanalı hard diske kayıt edebiliyorsunuz. hatta seyrettiğiniz kanalı da dahil ederseniz 2 kanalı aynı anda kayıt edebiliyorsunuz. 140GB lık alan bunun için ayrılmış durumda 110GB alan ise interaktif uygulamalar ve film kanallarının indirilmesiyle istendiği zaman film seyredilmesini sağlıyor.

Bunu sağlamak için eve giren digiturk hattı bir sprinter vasitasıyla 3'e bölünüyor ve PVR'a 3 lü bağlanıyor.

Ben daha önce Humax'ın HD recevier'nı almak için biraz araştırma yapmıştım. 7-8 kanal HD yayın alınabiliyordu ancak bunların çoğu şifrelli kanal , yani geçerli kartı olmayınca çoğunu seyredemiyorsunuz. Bunun içinde ayrıca para ödeyip şifreli kart bulabilirseniz sanırım +/- 1000YTL civarında maliyet tutuyor olması lazım. ayrıca 250gb hard disk özelliği yok.

şu an için HD yayın izlemek için alternatifler belli, ileride daha iyi bir kampanya yaparlar mı bilinmez ama bunun bir başlangıç olduğu ve içeriğin zamanla zenginleşeceği de unutulmaması lazım. Artık evlere HD yayın geldiğinden bahsedebiliriz. HD tv si olanlar için bence oldukça iyi bir alternatif.

Sevgili bigmaster, 3 aydır yoksun ortalarda. Senin hakkında endişelenmeye başlamıştım. Umarım iyisindir ve herşey yolundadır.

Yorumların için teşekkürler.

Selamlar.

• sevgili felmali,

ben bilgisayardan hd görüntüler indirmeyi şimdilik denemedim. bir iki tane bluray filmim var, ps3 oyunlarım var, yüzlerce hd fotoğrafım var. ancak yakında hd bir kamera almayı planlıyorum. böylece kendi hd görüntülerime sahip olacağım.

biraz daha bilgi vermek gerekirse , NG nin HD görüntüleri doğrusu TV performansını ortaya çıkarıyor. Moviemax filmlerde de hem HD , hem de standart olan bir filmin görüntülerini karşılaştırma imkanım oldu. hd olanın farkı hemen anlaşılıyor. ancak benim tv hd ready , full hd değil. full hd olsa bazı görüntülerde daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

Bu arada ekranda görünen sinyal çözünürlüğünün sizleri etkilemesine izin vermeyin. 1080i yazan bir sinyalde , standart görüntü de bulunabilir. Bunu biraz da tecrübe edinince anyalabiliyorsunuz. Örneğin National HD kanalında 720p görüntü var ama bazı kamera görüntüleri standart çekilmiş, görüntü detayından anlaşılabiliyor.

yalnız standart görüntü kalitesinde TRT'nin karasal yayını üzerine tanımıyorum, sanki hd gibi, tamamen pürüzsüz bir görüntüsü var, imkanı olanlar denesinler. dün akşam Cumhurbaşkanı'nın röportajı vardı. ceketinin üzerindeki çizgiler son derece net bir şekilde görünürken , DT de ve çatı anteninden aldığım görüntülerde kesnlikle aynı detayı alamadım. Tabii karasal yayın test bölgesinde olanlar ve DVB-T tunerli TV si olanlar için söylüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Akseaus

Sevgili bigmaster, 3 aydır yoksun ortalarda. Senin hakkında endişelenmeye başlamıştım. Umarım iyisindir ve herşey yolundadır.

Yorumların için teşekkürler.

Selamlar.

selam dostum, herşey yolunda tekrar beraberiz. ama çok sık yazamayacağım sanırım, işlerimden dolayı.
  • sevgili dostum,

inan ben de herşeyi denedim. ama gerçek bu. öncelikle HDMI bağlantısında görüntünün alanı çok hafif de olsa genişliyor. yani scart bağlantısında kenarlarda resmin göremediğiniz ince bir bölümünün daha olduğunu farkediyorsunuz. kanal logoları hafif içeriye doğru kayıyor. bu arada görüntüdeki pürüzlerde biraz artış oluyor.
    bana montaja gelen digiturk görevlisine de gösterdim. ilk başta hdmı bağlantıyı yaptığı için scart ı bağlamamıştı. Olmadı bu görüntü deyince scart üzerinden de bağlayarak denedik ve standart görüntüler alışageldiğim duruma geldi. arkadaş da böylece bilgi sahibi oldu. gittiği yerlerde iki bağlantıyı da kurar inşallah.
    bu arada kutu üzerinden görüntü ayarlarını yapmayı ihmal etmemek gerek. örneğin geniş ekran seçmek, hd çözünürlüğünü belirlemek , komponent bağlantı varsa onu da belirlemek gibi.

quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

Sayın bigmaster,
    Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler,
    bir nokta kafama takıldı, Yüksek kaliteli bir bağlantı görece düşük kaliteli bir yayını daha kötü göstermemeli,

Yani TRT 1 i scart neden HDMI den daha iyi versin anlayamadım mantığıma sığmadı ayarlar ile ilgili bir farklılık olmasın ?

quote:

merhabalar,

national geographic hd ,
    fox sports hd
    moviemax hd

dünkü denememde hd moviemax filmleri kayıt edilemiyor. ancak NG HD belgesel kanalı kayıt edilebiliyor.

yayınlar 720p veya 1080i olarak izlenebiliyor. henüz optik digital kablo bağlamadığım için 7.1 ses konusunda yorum yapmayacağım. ancak cihaz destekliyor. yani yayına bağlı.

Bu arada montaj kiti içinde HDMI kablosu ve Scart kablosu geliyor. Kumanda Philips ve özellikle de Vestelden çok daha kaliteli. Özellikle Vestel den kurtulduğuma çok seviniyorum.

Montaj için LNB değişimi de gerekiyor. Bunlar da ücretin içinde. ayrıca LNB değişince aynı çanağa bağlı diğer digiturk abonelerinin de kendi cihazlarında yeniden kurulum yapması gerekiyor.

HDMI bağlantı ile her kanalda iyi performans alınmıyor. Özellikle TRT kötü. Dolayısıyla tavsiyem hem HDMI , hemde Scart bağlantıyı yapmanızdır. Özellikle yayın-görüntü kalitesi düşük program yada kanalları scart üzerinden seyredin.

Fiyat konusundaki tartışmlara girmek istemiyorum , ancak yukarıdan da anlaşılacağı üzere bu işin içinde ciddi bir hizmet maliyeti de yatıyor. Ayrıca HD PVR receiver'ın kendine has bazı özellikleri de var. Örneğin digiturk üzerinde bir kanal izlerken , yine digiturk üzerindeki bir başka kanalı hard diske kayıt edebiliyorsunuz. hatta seyrettiğiniz kanalı da dahil ederseniz 2 kanalı aynı anda kayıt edebiliyorsunuz. 140GB lık alan bunun için ayrılmış durumda 110GB alan ise interaktif uygulamalar ve film kanallarının indirilmesiyle istendiği zaman film seyredilmesini sağlıyor.

Bunu sağlamak için eve giren digiturk hattı bir sprinter vasitasıyla 3'e bölünüyor ve PVR'a 3 lü bağlanıyor.

Ben daha önce Humax'ın HD recevier'nı almak için biraz araştırma yapmıştım. 7-8 kanal HD yayın alınabiliyordu ancak bunların çoğu şifrelli kanal , yani geçerli kartı olmayınca çoğunu seyredemiyorsunuz. Bunun içinde ayrıca para ödeyip şifreli kart bulabilirseniz sanırım +/- 1000YTL civarında maliyet tutuyor olması lazım. ayrıca 250gb hard disk özelliği yok.

şu an için HD yayın izlemek için alternatifler belli, ileride daha iyi bir kampanya yaparlar mı bilinmez ama bunun bir başlangıç olduğu ve içeriğin zamanla zenginleşeceği de unutulmaması lazım. Artık evlere HD yayın geldiğinden bahsedebiliriz. HD tv si olanlar için bence oldukça iyi bir alternatif.

• Yalnız ne dt nin yayını full HD nede verdikleri cihaz çıkış kapasitesi 1080p ,
    Dolayısı ile Full HD tv de bişey farketmez bence..

Hatta daha iyi olabilir zira siz yayını tam geldiği gibi birebir alıyorsunuz yani ne convert ve ne de up-down scale yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChordSolo

quote:

Adam bizim KAZIKLANMAYA layık olduğumuzu düşünüyor,bırak deneyimi olacaklara müteşekkür olmayı.

"siz" kendinizi öyle görüyor olabilirsiniz,o sonuca nasıl vardınız bilmiyorum ama ne anlatmaya çalıştığımı anlayamadığınız açıkça görünüyor.
    konuya bu kadar fevri yaklaşmanızın ne bize ne de size faydası olacağını sanmıyorum.

quote:

Ülkemizde bugünün şartlarında normal bir PVR si olan HD Receiver ların fiyatları nekadardır,bu konuda bir bilgi paylaşımı yok ortada,yurtdışındaki cihazların fiyatlarından bahsediliyor ama bu bir ölçü değilki.

konumuz hd receiver arayışı değil ki!
    ülkemizde plazma ve lcd teknolojisi geldiğinde fiyatlar hepimizce malum.şimdilerde her bütçeye uygun panel bulmak mümkün takdir edersiniz ki.
    siz yanlış anlamışsınız,kimse kimseye alma demiyor.kimileri(ben de dahil) beklem taraftarı,kimileri(sizin gibi) hesaplı olduğunu düşünerek alma taraftarı.
    her ikisine de saygı duymak gerek.
    söyledikleriniz şu an için bildiğim,araştırdığım kadarıyla kesinlikle doğru.zira 680 ytl ye PVR özellikli cihaz şu an için ülkemizde bulabileceğimizi,bulsak dahi DG platformundan faydalanabileceğimiz ben de zannetmiyorum.
    ama yine de ben işin daha da ciddileşmesi,yayınların oturması,çeşitlenmesi açısından şu an için bekleme taraftarıyım.
    açıkçası lig tv aboneliğim yoksa rip indirip izlemek şimdilik benim için kafi...

Sanırım sizde benim söylediklerimi yanlış anladınız,yazdıklarım sizin söylediklerinize istinaden değildi.

Sizin anlatmak istediklerinizle ilgili enufak bir itirazım yok,aksine bazı kişilerin özellikle acele edip almayın,kazıklanmayın diye söyleyip,alternatif sunmamalarına idi söylediklerim.

Burada tartışılan Dijitürkün piyasaya sunduğu ve belli bir para ile sattığı HD receiver değilmi. Konumuz ülkemizde HD yayın seyredilebilir hale gelmesi ve bu yayın için katlanılacak maddi külfet ve bunun karşılığında alınacak hizmet kalitesi değilmi.

e bunların tartışılabilmesi içinde birilerinin bu cihazları alması,kullanması ve görüşlerini yazması gerekir. Daha kimse buna fırsat bulamamışken bu cihazı alarak kazıklanmayın demekle asıl konumuz saptırılmıyormu sizce.

Dediğim gibi eğer alternatifi varsa söylenir,karşılaştırması yapılır ona görede tartışılır.

Sizin bekleme taraftarı olmanıza kesinlikle saygılıyım tabiiki.isteyen bekler ucuzlamasını ucuzlayınca alır,isteyende kendi durumuna göre çıkar çıkmaz alır.

Ama alacak kişilerede sizinde söylediğiniz gibi saygı duyulmalı.

benim bütün itirazım daha işin başında hiçbirşey bilmeden kazıklanıyoruz muhabbetine.

Kazıklanıyorsak bunun nedenini argumanlarıyla ortaya dökmek gerekir. yada boşa sallamak olur-ki buda işte asıl konunun saptırılması olur.

yine söylüyorum bütün bu yazdıklaımın sizin söylediklerinizle alakası yok,bukadar uzun cevap yazmamın sebebide,ne demek istediğimi tam olarak anlatabilmek.

• 1080i ile 720p arasında fark oluyor. Bunu özellikle küçük yazı karakterlerinde görebilirsiniz. doğrusu ben de bunu fotoğraflarımda fark ettim. kendi LCD tv'imde okunur okunmaz bir yazı , arkadaşımın full hd tv sinde rahatça okunuyor. çözünürlüğün önemi yok diyenler yanılıyor. ancak tabii içerik sorunu şimdilik olsa da zaman o kadar hızlı ilerliyor ki , 1 sene içinde 1080 çözünürlüklü içeriklerde de büyük artış olacağını sanıyorum.

Teknoloji arz-talep dengesinde gidiyor. son bir iki yıl içinde piyasada satılan tv lerin büyük kısmı hd ready - çok azı full hd - azımsanmayacak bir bölümü de hd bile değilken. şimdi piyasada satılan tv lerin neredeyse yarısı full hd olmaya başladı bile. 2 yıl içinde 40'' segmentinde hd ready tv ler bence çok azalır. e tabii bu tv lere uygun yayın ve içerik de sağlanır.

quote:

Yalnız ne dt nin yayını full HD nede verdikleri cihaz çıkış kapasitesi 1080p ,

Hatta daha iyi olabilir zira siz yayını tam geldiği gibi birebir alıyorsunuz yani ne convert ve ne de up-down scale yok..

• Sevgili bigmaster,öncelikle bilgi paylaşımın için teşekkür ederim.

HDMI bağlantı ile HD olmayan kanalların kötü gözükmesi benide şaşırttı açıkcası. Yani herhangi bir iyileştirme olmaması normal olabilir ama normal olanı bozması baya ilginç bir durum bencede.

peki Scart bağlantı ile HD görüntünün bakılması mümkünmüdür,yani HD yayınları sadece HDMI bağlantı ilemi seyredebileceğiz?

quote:

bu arada standart yayınları upscale ettiğine dair bir belirti göremedim. yani ulusal kanalları yada bildiğimiz film kanallarını daha kaliteli seyretmeyi beklemeyin.

quote:

merhabalar,

national geographic hd ,
    fox sports hd
    moviemax hd

• hd görüntüleri gerçek çözünürlüklerinde izleyebilmek için elbette hdmi bağlantı şart. Ancak scart bağlantıyla ,bildiğimiz standart çözünürlükde olması kaydıyla görüntü alınıyor elbette.

quote:

Orjinalden alıntı: umit34

Sevgili bigmaster,öncelikle bilgi paylaşımın için teşekkür ederim.

HDMI bağlantı ile HD olmayan kanalların kötü gözükmesi benide şaşırttı açıkcası. Yani herhangi bir iyileştirme olmaması normal olabilir ama normal olanı bozması baya ilginç bir durum bencede.

peki Scart bağlantı ile HD görüntünün bakılması mümkünmüdür,yani HD yayınları sadece HDMI bağlantı ilemi seyredebileceğiz?

quote:

bu arada standart yayınları upscale ettiğine dair bir belirti göremedim. yani ulusal kanalları yada bildiğimiz film kanallarını daha kaliteli seyretmeyi beklemeyin.

quote:

merhabalar,

national geographic hd ,
    fox sports hd
    moviemax hd

• bu dogru
    hem buraya gonderilen review larda okuduk, hem de cok konusuldu
    selamlar

quote:

• sevgili chordsolo;

hic nefesini tuketme birisinin ALGILAMA sorunu var..o yuzden burdaki seviyeyi dusrmeyelim bence.herkes kendisnden sikayetci ama Kaziklanma takntisnda.neyse...konusadursun birakin..duzelir zamanla...
    o kadar bilgili ki arkadas Hd yayinlari scartla izleyebilirmyiz dye sormus
    HDMI baglantiyla scart arasndaki farki bilmeyen kalmadi ama..herhalde fazla biligden karsmstr..

saevgili bigmaster;

degerli paylamslariniz icin tsk,ederiz,hayrlisi olsun.
    kullandgnz HDMI kablo hangi tip acaba? HDMI 1,3 versiyomudur bunu sorabiirmym?bu konuda herkes birsey soylyor cunku.size verilen kablo hdmi nin normal verisyonu mi yoksa HDMI 1.3 mu?

• quote:

Orjinalden alıntı: felmali

bu dogru
    selamlar

quote:

Bi yanlışlık var, fullhd tvniz için 1080i 1080p de olsa upscale downscale olmaz, hdready için downscale olur. Bu yüzden 1080i yayın için da fullhd tv iyidir.

Bunun yanında 1080i yi düzgün deinterlace etmek için iyi bir deinterlacer gereklidir. Bahsettiğimiz konu oydu. Test HDready kapsamıordu sadece fullhd icin yapılmıştı.

HDready tvler pc sinyali dışında herşeyi upscale downscale edio.

• eyvallah ustad,

hemen duzelteyim 720 icin HD ready daha uygun
    selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

quote:

bu dogru
    selamlar

quote:

Bi yanlışlık var, fullhd tvniz için 1080i 1080p de olsa upscale downscale olmaz, hdready için downscale olur. Bu yüzden 1080i yayın için da fullhd tv iyidir.

Bunun yanında 1080i yi düzgün deinterlace etmek için iyi bir deinterlacer gereklidir. Bahsettiğimiz konu oydu. Test HDready kapsamıordu sadece fullhd icin yapılmıştı.

• quote:

yalnız standart görüntü kalitesinde TRT'nin karasal yayını üzerine tanımıyorum, sanki hd gibi, tamamen pürüzsüz bir görüntüsü var, imkanı olanlar denesinler. dün akşam Cumhurbaşkanı'nın röportajı vardı. ceketinin üzerindeki çizgiler son derece net bir şekilde görünürken , DT de ve çatı anteninden aldığım görüntülerde kesnlikle aynı detayı alamadım. Tabii karasal yayın test bölgesinde olanlar ve DVB-T tunerli TV si olanlar için söylüyorum.

dostum

konuyla alakasız gibi ama .. karasal yayını neyle alıyorsun .. hangi frekansdan .. oturduğun bölge neresi ... teşekkürler .. plazmam da alıcı var ama tık yok ..mevkim istanbul okmeydanı

• sn gizza,

Doğrusu hdmi 1.3 olmasına bakmadım, çünkü 1.3 olduğunu sanmıyorum , ayrıca önemli değil zaten. Ben , 1.3 HDMI bağlantısına ilk açıklama getirenlerdenim yanılmıyorsam.

Öncelikle nasıl ki HD görüntü için HDMI bağlantı , HD bir TV , HD bir kaynak gerekiyorsa; 1.3HDMI için de bazı gereklere ihtiyaç var. Bu gerekler de renk sayısı daha yüksek bir TV , renk sayısı daha yüksek bir görüntü kaynağı ve gerekli olan aktarım kablosu olan 1.3 kablo. Şu anda hepsini birden sağlayan tek bir pratik durum var.

1.örnek: sony 40x3500 gibi 10 bit xvycc paneli olan bir tv, x.v. colour özelliği olan HD bir kamera ve bunların bağlantısı 1.3HDMI kablo ile yapılırsa sonuç alabilirsiniz.
    2.örnek ps3 - bluray oynatıcılar 1.3çıkışa sahipler, oyunlar ve filmlere bu özellik ilave edilmişse ve yine yukarıdaki özelliklere sahip bir tv kullanılıyorsa sonuç alınacaktır.

uydu yayıncılığında şimdilik 1.3HDMI bağlantı gündemde değil diye biliyorum. ayrıca kullandığım tv 1.3 HDMI bağlantıya sahip değil, 1.3 girişe sahip olsa bile panel kalitesinin de bunu sağlaması gerekiyor (xvycc 10 bit)

bu konuda dikkatli olunuz. gereksiz yere masraf etmeyiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: gizza

sevgili chordsolo;

hic nefesini tuketme birisinin ALGILAMA sorunu var..o yuzden burdaki seviyeyi dusrmeyelim bence.herkes kendisnden sikayetci ama Kaziklanma takntisnda.neyse...konusadursun birakin..duzelir zamanla...
    o kadar bilgili ki arkadas Hd yayinlari scartla izleyebilirmyiz dye sormus
    HDMI baglantiyla scart arasndaki farki bilmeyen kalmadi ama..herhalde fazla biligden karsmstr..

saevgili bigmaster;

degerli paylamslariniz icin tsk,ederiz,hayrlisi olsun.
    kullandgnz HDMI kablo hangi tip acaba? HDMI 1,3 versiyomudur bunu sorabiirmym?bu konuda herkes birsey soylyor cunku.size verilen kablo hdmi nin normal verisyonu mi yoksa HDMI 1.3 mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigmaster077 -- 4 Ocak 2008; 22:05:35 >

• izmir karşıyaka da oturuyorum, TV mde çatı anteni bağlı, onun sayesinde karasal yayını da alıyorum. kesintisiz ve inanılmaz net . daha önce fotolarını bile koymuştum.

quote:

Orjinalden alıntı: tgezer

quote:

dostum

konuyla alakasız gibi ama .. karasal yayını neyle alıyorsun .. hangi frekansdan .. oturduğun bölge neresi ... teşekkürler .. plazmam da alıcı var ama tık yok ..mevkim istanbul okmeydanı

• sevgili Bigmaster

senden baska, dijital platformlara yazan birDT Plus kullanicisi daha
    SD yayinlarin HDMI baglantida kotu gosterdiginiş yazmis
    is ilginclesiyor
    selamlar

..........

Sonunda evde digiturk hayali gerçek oldu!

Arkadaşlar 4 saat kadar önce eve digiturk plus HD dekoder kurulumu yapıldı ve yaklaşık 2 saattir HD yayın

izliyorum. Samsung 50Q91'e HDMI ve scart ile bağlantı yaptım. İlk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şu an için HD yayın olarak sadece national geographic HD kanalını izleyebiliyorum ve görüntü kalitesinin

gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Fox HD henüz yayın yapmıyor, Movimax HD'de şu an için çok az saatte

yayın var ve lig TV'de halen yayınlanmakta olan maç HD değil. Şu ana kadarki kanım HD yayın kalitesinin iyi

olduğu ancak SD yayın kalitesinin eski digiturk dekoderim kadar iyi olmadığı yönünde.

Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

• Arkadaşlar 4 saat kadar önce yapılan kurulum sonrası ben de evde digiturk plus HD seyretmeye başladım.

Samsung 50Q91'e scart ve HDMI ile bağlantı yaptım ve Bigmaster'a katılıyorum. SD yayınlar scart

bağlantısıyla daha iyi görünüyor. Ek olarak SD yayınların eski digiturk decoderimle daha iyi göründüğünü de

düşünüyorum. HDMI bağlantısında National geographic HD yayın kalitesi gayet iyi diğer kanalları henüz test

edemedim.

Yorumlarınızı bekliyorum.
  • sevgili felmali ,

o arkadaşa ikinci bağlantı olarak scart bağlantısı yapmasını söylermisin lütfen. böylece standart görüntüleri eskisi gibi olacak.

burada teori üretimi konusunda fazlaya kaçıyoruz kanımca, biraz da pratik önemli.

şunu söylemek istiyorum daha önce ps3 upscale özelliği konusunda fotoğraflarla dvd player arasındaki farkları göstermiştim. karasal yayın ile dt görüntüsü arasındaki ciddi farkları da fotoğraflarla anlaşılabilecek şekilde göstermiştim.

şimdi diyorum ki; dt plus'un hdmı bağlantı da görüntüyü upscale etme özelliği yoktur. buna dair göze hitab eden hiçbir veri elde edemedim. tabii diğer arkadaşların yorumlarını da göreceğiz ve ikinci olarak eğer 1080i yayın alıyorsanız kesinlikle Full HD TV daha iyidir.

quote:

sevgili Bigmaster

senden baska, dijital platformlara yazan birDT Plus kullanicisi daha
    SD yayinlarin HDMI baglantida kotu gosterdiginiş yazmis
    is ilginclesiyor
    selamlar

..........

Sonunda evde digiturk hayali gerçek oldu!

Arkadaşlar 4 saat kadar önce eve digiturk plus HD dekoder kurulumu yapıldı ve yaklaşık 2 saattir HD yayın

izliyorum. Samsung 50Q91'e HDMI ve scart ile bağlantı yaptım. İlk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şu an için HD yayın olarak sadece national geographic HD kanalını izleyebiliyorum ve görüntü kalitesinin

gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Fox HD henüz yayın yapmıyor, Movimax HD'de şu an için çok az saatte

yayın var ve lig TV'de halen yayınlanmakta olan maç HD değil. Şu ana kadarki kanım HD yayın kalitesinin iyi

olduğu ancak SD yayın kalitesinin eski digiturk dekoderim kadar iyi olmadığı yönünde.

Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

• 1080i yayın da var, o sebeple söylemiştim. aksi takdirde haklısınız.

quote:

eyvallah ustad,

hemen duzelteyim 720 icin HD ready daha uygun
    selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

quote:

bu dogru
    selamlar

quote:

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.