Şimdi Ara

DIGITÜRK PLUS HD Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.141
Cevap
7
Favori
126.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet biraz önce gittim ve gördüm ancak Cevahirde Component dağıtıcıları kullanıyorlar ancak yayın kesinlikle HD değil. Aynı durum Bilişim fuarındaki standlarda da yaşanmıştı.

Ben Caddedeki Teknosada cihazı kurcalama şansı da buldum oradaki yayın HD idi ve görüntü kalitesi tartışmasız çok iyiydi.
    quote:

Orjinalden alıntı: EuRoBoY

Dün cevahir teknosada gördüm lig tv hd yi hiç ama hiç beğenmedim bu nasıl bir hd dedim içimden ama görüntüde iyileşmeler var inkar edemeyiz ama yinede hoşuma gitmedi diyebilirim biraz daha sabır diyorum
  • iyi yada kötü , ucuz yada pahalı..sonunda HD yayın geldi..bence fazla karamsar olunmamalı..sonucta bu türkiye gibi yayıncılık ve elektronikte geri kalmış bir ülke için devrim niteliginde bir gelişmedir..yeni gelen herseyde ilk etapta sorunlar olur , ancak yavas yavas rayına oturucagını düşünüyorum..ülkemizdeki evlerin büyük kısmında hala analog yayın oldugunu unutmamak gerek.birde pahalı oldugu yönünde yakınmalar var , dogrudur tr sartlarında pahalı..ancak ucuz olan neki..biz HD yayına ulaşmak için ihtiyac olan LCD - plasmaları ucuzamı aldıkkı ? cogumuz ortalama 2000 - 2500 ytl vermedıkmı tvlerımıze ( hatta cok daha fazlasını ) ..birde HD yayın görelim diye uydu alıcılarına , ps3 lere dökmedikmi paraları..peki bu tr sartlarında cok degilmi..hangisini ucuza aldıkkı yayını ucuza alalım..avrupalı tv yıde ucuza alıyor , yayınıda..dolayısıyla daha hala analog yayının oldugu , teknolojik herseyin pahalı oldugu bu ülkede adam HD yayını sana ucuza vermez..ama parayı alıpta bana iyi görüntü veremiyorsada orda bi dur bakalım derim..neyse , bekleyip görücez , zaman lehimize işliyor arkadaslar , selammlarr..

• quote:

Orjinalden alıntı: Hi-def-man

evet biraz önce gittim ve gördüm ancak Cevahirde Component dağıtıcıları kullanıyorlar ancak yayın kesinlikle HD değil. Aynı durum Bilişim fuarındaki standlarda da yaşanmıştı.

Ben Caddedeki Teknosada cihazı kurcalama şansı da buldum oradaki yayın HD idi ve görüntü kalitesi tartışmasız çok iyiydi.
    quote:

Dün cevahir teknosada gördüm lig tv hd yi hiç ama hiç beğenmedim bu nasıl bir hd dedim içimden ama görüntüde iyileşmeler var inkar edemeyiz ama yinede hoşuma gitmedi diyebilirim biraz daha sabır diyorum

Mecidiyeköy caddedeki teknosadamı hocam ? şayet orda ise gidip bakayım şimdi

• bence de digitürke çok teşekkürler
    yıllardır beklediğimiz
    hd yayın artık
    türkiyede
    pahalaı ya da ucuz
    temmerleri atıldı ya önemli olan bu
    pace marka için yurtdışında olumlu eleştiler var
    pace markaya verilen para da çok sayılmaz
  • yok yok Bağdat caddede
    quote:

quote:

evet biraz önce gittim ve gördüm ancak Cevahirde Component dağıtıcıları kullanıyorlar ancak yayın kesinlikle HD değil. Aynı durum Bilişim fuarındaki standlarda da yaşanmıştı.

quote:

Mecidiyeköy caddedeki teknosadamı hocam ? şayet orda ise gidip bakayım şimdi

• Beni arayan görevli dizimax olmıyacak dedi. Bu ne yaaa
  • Arkadaşlar, hafta sonu digiturk'den beni de aradılar ... forumda bahsedilen bilgileri bana da anlattılar ... ama bana göre en bomba haber "Digiturk üyeliğinizi iptal ederseniz cihazın harddisk'ine erişemiyeceksiniz!!!" oldu. Yani dünya para vererek aldığınız alet üyeliğinizi iptal ederseniz hurda oluyor! Yorumu olan var mı? :)
  • Benim yorumum var
    zamanında buna benzer şeyler için kapatmıştım digitürkü

Digitürk aynı digitürk değişen bişey yok yani, benim anlamadığım bu sistemle bu kadar aboneye nasıl ulaşıyorlar.
    Allah bilir çağrı merkezi elemanları günde kaç aboneye yalvar yakar oluyordur..
  • dizimax şubat ayından itibaren hd olunacak diyorlar forumda ama
    olmayacak mı yoksa hd dizimax
  • sevgili Tayfun

bu kadar sene mac yayin hakkini elinde tutabilen herkes bu abone sayisina ulasabilir
    zaten oyle bir abone potansiyeli olmasa
    HD gibi iddiali bir ise de giremezlerdi, ciddi maliyetler var.
    DT bir de bir isi ilk defa yapan olmanin tadini cikariyor
    alternatifin yok

selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

Benim yorumum var

Digitürk aynı digitürk değişen bişey yok yani, benim anlamadığım bu sistemle bu kadar aboneye nasıl ulaşıyorlar.

• Bu nasıl iştir anlamadım gitti biraz öncede aradım dt yi cok para istiyorsunuz dedim ama efendim cihaz sizde kalacak dedi tamam dedim ama üyeliği iptal ederseniz hdd yi kullanamayacaksınız dedi bende bu nasıl bir sistem dedim insanları resmen kazıklıyorsunuz dedim cevap veremedi dt ye
  • Tamamen haklısın,
    (Maalesef)

quote:

Orjinalden alıntı: felmali

sevgili Tayfun

bu kadar sene mac yayin hakkini elinde tutabilen herkes bu abone sayisina ulasabilir
    zaten oyle bir abone potansiyeli olmasa
    HD gibi iddiali bir ise de giremezlerdi, ciddi maliyetler var.
    DT bir de bir isi ilk defa yapan olmanin tadini cikariyor
    alternatifin yok

selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

Benim yorumum var

• Bana Şubattan sonra Dizimax HD yayını olacak dediler ama HD kutularıda Ağustosta dağıtıyorlardı biliyorsunuz mutlaka gecikmeler olacaktır.
    quote:

Orjinalden alıntı: mokinto

Beni arayan görevli dizimax olmıyacak dedi. Bu ne yaaa
  • arkadaşlar dt'nin harddiski kullanamayacaksınız olayına bende çok tepkiliyim ... belki de sırf bu yüzden o kutuyu HD uyumlu plazmam olduğu halde almayacağım ... ama neticede o kutuyu ve software'ini yapanda bir insan ... acaba zamanla hdd'ye erişim için bir crack veya daha değişik yol bulunamaz mı ?... Türk insanın elinden uçanın ve kaçanın kurtulamayacağını bilmeyen yoktur herhalde ,pace 'in kutusu mu sağlam kalacak ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sporcu42

arkadaşlar dt'nin harddiski kullanamayacaksınız olayına bende çok tepkiliyim ... belki de sırf bu yüzden o kutuyu HD uyumlu plazmam olduğu halde almayacağım ... ama neticede o kutuyu ve software'ini yapanda bir insan ... acaba zamanla hdd'ye erişim için bir crack veya daha değişik yol bulunamaz mı ?... Türk insanın elinden uçanın ve kaçanın kurtulamayacağını bilmeyen yoktur herhalde ,pace 'in kutusu mu sağlam kalacak ?

Sakin olun,böyle birşey mümkün değil. Tüketici haklarına uymaz zaten. Burada olay şu DT aboneliğiniz devam ettiği sürece harddiske ulaşamıyorsunuz,çünki içinde 100 MB olan kısmında kendi yükleyecekleri ve para ile satacakları filimler olacak.

Fakat üyeliğiniz bittiğinde ve dijitürkle alakanız kalmadığında o filmler kaldırılıp cihaza yeni yazılım yükleniyor ve full olarak istediğiniz gibi kullanıyorsunuz.

Bunun tersi bir durumdan kalkmaları mümkün değil zaten. Dediğim gibi tüketici haklarına ters bir durum yoksa.

Ama onların abonesi olduğumuz sürece onların istediği şekilde kullanabileceğiz. Tabii şimdilik bu böyle,yarın öbürgün bununda çaresi bulunur mutlaka

• quote:

Bana Şubattan sonra Dizimax HD yayını olacak dediler ama HD kutularıda Ağustosta dağıtıyorlardı biliyorsunuz mutlaka gecikmeler olacaktır.
    quote:

Orjinalden alıntı: mokinto

Beni arayan görevli dizimax olmıyacak dedi. Bu ne yaaa

Şubatta Lost yeni sezon var, belki onu HD yayınlayarak reklam yapmayı düşünüyorlardır.

Bu arada, beni bugün oturduğum bölgedeki DT yetkili servisi aradı. Ellerinde henüz HD kutu olmadığını, gelir gelmez kurulumu yapacaklarını bildirdi. Yani daha henüz kutular yetkili servislere dahi dağıtılmış değil.

Üyelik bitiminde harddisk kayıtlarının kullanılamaz olması beni çok fazla düşündürmüyor. O zamana dek muhakkak bir "hal çaresi" bulunur o işe..

• Bu arada şu müşteri hizmetlerindeki elemanların her dediğinede inanmayın bence,herbiri farklı şeyler söylüyor,çünki çoğu konudan bilgisiz.

Benim aradığım elemanda Moviemax kanalı için HD değil dedi,üstelik ben ısrarla sordum,çünki ben gözüle gördüm MoviemaxHd kanalını,ama adam bihaber.

adamlar sırf saat doldurup maaşlarını almak için pazarlamasını yaptıkları şeyin ne olduğunu bile tam olarak öğrenme zahmetine katlanmıyorlar.

malesef ülkemizdeki en büyük sorunlardan biride bu,yani karşınızda işin ehli neyaptığını bilen,pazarlama kabiliyeti çok iyi olan elemanların bulunamaması.

Birçok alandada böyle malesef.
  • Harddisk olayını tam anlamadım ben.
    Eğer ethernet ve usb leri kapatırlarsa ben o aletten söküp alırım o harddiski ve arşivlerim.
    Ve de gördüğüm kadarı ile yine bunlar 1 kanal yerine dört kanal vererek kaliteyi düşürecekler.
    Maçlarda da daha 4 tane kamera dışında diğerlerinin SD olması adamın aklını alır zaten.

daha mmax de ben doğru bir stereo yayın göremeden hey de heyyy

Şunu da belirtmek isterim ki, Dsmart kadar ölü yatırım görmedim. DT de Adam kör topal HD yayına geçti bu Dsmart hala elaleme o tombul aletleri satmaya çalışıyor. Hep aynı taktik zaten. Yatırım yapma, yapanı yok et, kopya çek, çok ucuza mal edip milleti kazıkla.
    HD Kanal D ne oldu?
  • Mutlaka birileri bunu alıcak ve kısa süre içerisinde bu ortamda paylaşımlar başlayacaktır.

En güzel taktik BEKLE ve GÖR.
  • arkadaşlar hd yayın geldı dıye sevınıyoruz ama madalyonun obur yuzude var. aylar once hd paneller satılmaya baslandı kısaca bu saatden sonra tuplu tvmı alınır mantıgıyla bır bakıma dolaylı yoldan mecbur bırakıldık. panellerı alan herkez hd kalıtesını gormek ıstıyor. e artık hd yayın gelmesınmı? arkadaslar haklı olabılır bızım teknosada gordugumuz goruntuler donanımdan kaynaklıda olabılır ama hd kalıtesını yakalamak ıcın kaynak yayından tutunda catınızdakı yada balkonunuzdakı antenınızın recırvere gıden kablosuna kadar her bır donanımı kalıtelı olmalı. yoksa teknosada gordugumuz kotu goruntulere mahkumuz.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.