Şimdi Ara

Digiturk IQ Hakkında Herşey (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
549
Cevap
10
Favori
105.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende dt-phi7100 cihazından var. Ben de IQ'dan yararlanabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marty01

hangi cihaz daha iyi bu iq icin ben yeni üye oldum bana VESTEL DT-9103 cihaz verdiler Humax 9503 den daha iyidir dediler, siz ne düşünüyorsunuz hazır yeni üyeyken ücretsiz humax a değişim yaparlarmı yada humax vestele göre iyi midir ? değer mi değiştirdiğime. Teşekkürler saygılar

humax 9503 kesinlikle daha iyi. zaten bilhassa IQ için üretilmiş bir cihazdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m3Rt26

bende dt-phi7100 cihazından var. Ben de IQ'dan yararlanabilir miyim ?

malesef bahsettiginiz cihazda IQ özelligi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: digital34

quote:

Humax 9503'te PVR (program kayıt) özelliği var mı ?
  • quote:

quote:

quote:

Humax 9503'te PVR (program kayıt) özelliği var mı ?

evet var yalnız harici hard disk takılması gerekiyor.
  • Ben 12 yıllık üyeyim.. receiver 9102 vestel.. IQ da, seç izle sorunsuz gösteriyor fakat tekrar izle'yi hiç açmıyor ve çoğu kez cihaz reset atıyor. Sırf bu yüzden Tivibu ev almayı bile düşünüyorum. Çünkü seyredemediğim diziler için "tekrar izle" benim için önemli.. Humax 9503 receiver değişimi istesem, IQ servisini sorunsuz seyredebilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

Ben 12 yıllık üyeyim.. receiver 9102 vestel.. IQ da, seç izle sorunsuz gösteriyor fakat tekrar izle'yi hiç açmıyor ve çoğu kez cihaz reset atıyor. Sırf bu yüzden Tivibu ev almayı bile düşünüyorum. Çünkü seyredemediğim diziler için "tekrar izle" benim için önemli.. Humax 9503 receiver değişimi istesem, IQ servisini sorunsuz seyredebilirmiyim?

Bence kesinlikle değiştirin. Humax 9503 ile tekrar izlede hiç sorun yaşamıyorum ben.
  • Ben PVR özelliğini seviyorum ancak IQ da istiyorum. Hangi kutuyu önerirsiniz ? Sagemcom diye bir cihaz çıkmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

quote:

Ben 12 yıllık üyeyim.. receiver 9102 vestel.. IQ da, seç izle sorunsuz gösteriyor fakat tekrar izle'yi hiç açmıyor ve çoğu kez cihaz reset atıyor. Sırf bu yüzden Tivibu ev almayı bile düşünüyorum. Çünkü seyredemediğim diziler için "tekrar izle" benim için önemli.. Humax 9503 receiver değişimi istesem, IQ servisini sorunsuz seyredebilirmiyim?

Bence kesinlikle değiştirin. Humax 9503 ile tekrar izlede hiç sorun yaşamıyorum ben.

Yarın Digitürk'ü arayayım da, Humax 9503'le değiştirsinler bari.. Humax 9503'ün Sd ve Hd yayın kalitesi daha iyidir sanırım.. Teşekkürler...

• arkadaşlar teknik servisim humax 9503 ellerinde olmadığını gelmediğini gelirse bana haber vereceklerini söylediler ama geleceğine inanmıyorum sizce başka ne yapabilirim bu humax 9503 ü almak için hangi yolları izlersem bulurum cihazı teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marty01

arkadaşlar teknik servisim humax 9503 ellerinde olmadığını gelmediğini gelirse bana haber vereceklerini söylediler ama geleceğine inanmıyorum sizce başka ne yapabilirim bu humax 9503 ü almak için hangi yolları izlersem bulurum cihazı teşekkürler

Ben de aynı dertten muzdaribim..
    IQ sorunu için; 9102 cihazımı, 9103 cihaz ile değiştirdiler..
    Bu sefer de Seç izle filmler hiç açılmıyor ve cihazın görüntü kalitesi çok kötü..
    sd kanallar bariz olarak 9102'den daha kötü gösteriyor.. Renkler pastel ve net değil..9102 de sd kanallar HD kanal gibi çok net ve canlıydı..
    9102 cihazlar, kesinlikle 9103'den fark edilir derecede daha kaliteli görüntü kalitesine sahip..
    9102 receiver'ı olanlar, kesinlikle 9103 receiver'la değiştirmeyin..
    Şimdi tekrar eski 9102 cihazımın geri getirilmesi için istekte bulundum.. Ya da bulabilirlerse, Humax 9503 de olabilir..Ayrıca, tekrar seyret için, tivibu ev abonesi olmayı düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kartilkisi

arkadaşlar...digitürk aboneliğinin pahalı olduğuna karar verip vazgeçtim...yeni teknoloji IQ hizmetinede kavuşamadan veda etmiş oldum...mevcut diğer platform üyeliğime devam edeceğim...saygılar...

şuanda çok güzel bir kampanyası
    Lig TV’ye üye olana ilk 4 ay %50 indirim!
    Digiturk’ten Giriş Paketi , (en az) 2 Keyif Paketi ve Lig TV Paketi (Taraftar Paketleri hariç) yada dizi veya film paketi ile başlatacağınız üyeliğinize, ilk 4 ay %50 indirim ve 1 yıl boyunca HD-IQ servisi veya 1 yıl boyunca Digiturk Plus keyfi , 1 yıl Spor Extra ve Yetişkin Paketi hediye! Üstelik ilk ay tüm Keyif Paket’leri açık.

merhbalar evde digitürk hd humax 9502 cigazım var 3d yayınlar ve hd knallar ıle bırlıkte spor kanlalrım acık aylık 69 tl oduyorum

ayrıca 3d tv m var ve orlama ayda 1 2 3d film alıyoru ps3 te izliyorum bir film ortalama 30 tl

1080p 3d fişlm ve ses destegı dolby dıgıtal ve dts hd oluyor 5.1 ses sistemım var

ve her fılmı bulup alamıyorum zaten dgı ye 4 aya kadar sınemeya cıkmıs fılmler gelıyor

bende film kanlarını da alıp harici hard diske kaydedıp arsıv olusrturmak ıstıyorum

ama yayın kalıtesı ve ses benı dusunduryor ?

1080p 3d fişlm ve ses destegı dolby dıgıtal ve dts hd oluyor 5.1 ses sistemım var bu sekıl olur mu ? ve kaydettıgımde ses formatı da ne olur

ayrıc hdd ye kayuıtlarımı sadece humax 9502 de ızleyebılrım... ??

hdd kayıtlarını sadece kendi uydu alıcında izleyebilirsin yani yan odandaki de Humax 9502 olsada çalıştırmaz kaydedilen cihazda izleyebilirsin ayrıca kayıtların digitürkün yaptığı anlaşmlar sebebiyle kayıtı yaptıktan 6 ay sonra otomatik olarak siliniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kod_od

quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kartilkisi

arkadaşlar...digitürk aboneliğinin pahalı olduğuna karar verip vazgeçtim...yeni teknoloji IQ hizmetinede kavuşamadan veda etmiş oldum...mevcut diğer platform üyeliğime devam edeceğim...saygılar...

şuanda çok güzel bir kampanyası
    Lig TV’ye üye olana ilk 4 ay %50 indirim!
    Digiturk’ten Giriş Paketi , (en az) 2 Keyif Paketi ve Lig TV Paketi (Taraftar Paketleri hariç) yada dizi veya film paketi ile başlatacağınız üyeliğinize, ilk 4 ay %50 indirim ve 1 yıl boyunca HD-IQ servisi veya 1 yıl boyunca Digiturk Plus keyfi , 1 yıl Spor Extra ve Yetişkin Paketi hediye! Üstelik ilk ay tüm Keyif Paket’leri açık.

merhbalar evde digitürk hd humax 9502 cigazım var 3d yayınlar ve hd knallar ıle bırlıkte spor kanlalrım acık aylık 69 tl oduyorum

ayrıca 3d tv m var ve orlama ayda 1 2 3d film alıyoru ps3 te izliyorum bir film ortalama 30 tl

1080p 3d fişlm ve ses destegı dolby dıgıtal ve dts hd oluyor 5.1 ses sistemım var

ve her fılmı bulup alamıyorum zaten dgı ye 4 aya kadar sınemeya cıkmıs fılmler gelıyor

bende film kanlarını da alıp harici hard diske kaydedıp arsıv olusrturmak ıstıyorum

ama yayın kalıtesı ve ses benı dusunduryor ?

1080p 3d fişlm ve ses destegı dolby dıgıtal ve dts hd oluyor 5.1 ses sistemım var bu sekıl olur mu ? ve kaydettıgımde ses formatı da ne olur

ayrıc hdd ye kayuıtlarımı sadece humax 9502 de ızleyebılrım... ??

hdd kayıtlarını sadece kendi uydu alıcında izleyebilirsin yani yan odandaki de Humax 9502 olsada çalıştırmaz kaydedilen cihazda izleyebilirsin ayrıca kayıtların digitürkün yaptığı anlaşmlar sebebiyle kayıtı yaptıktan 6 ay sonra otomatik olarak siliniyor

tesekkurler zaten dusunmuyorum çözünürlükten dolayı
  • Beyler bende IQ sahibi oldum ama olduğuma pişman oldum desem yeridir.İlkin "Tekrar İzle" kısımında bulunan diziler açılmıyordu ama "Seç İzle" de sorun yoktu.Sonra dizilerde oluşan sorun için servis çağırdım ve 9102 alıcıyı 9103 ile değiştirdiler.Bu sefer filmler açılmıyor ve ekranda yeşil bir görüntü oluşuyor bazen reset atıyor,kanal atlamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SS-Obergruppenführer -- 1 Ocak 2013; 22:14:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Three Dimensions

Beyler bende IQ sahibi oldum ama olduğuma pişman oldum desem yeridir.İlkin "Tekrar İzle" kısımında bulunan diziler açılmıyordu ama "Seç İzle" de sorun yoktu.Sonra dizilerde oluşan sorun için servis çağırdım ve 9102 alıcıyı 9103 ile değiştirdiler.Bu sefer filmler açılmıyor ve ekranda yeşil bir görüntü oluşuyor bazen reset atıyor,kanal atlamıyor.

Boşu boşuna teknik servis çağırmışsınız.0212-473 73 73'ü arayıp MH'den Teknik Servis bölümüyle irtibata geçip sorununuzu anlatsaydınız sorununuzu hiç teknik servise para vermeden halldebilirdiniz.Benimde başıma gelmişti ve sorunu bu şekilde çözmüştüm.
  • quote:

Beyler bende IQ sahibi oldum ama olduğuma pişman oldum desem yeridir.İlkin "Tekrar İzle" kısımında bulunan diziler açılmıyordu ama "Seç İzle" de sorun yoktu.Sonra dizilerde oluşan sorun için servis çağırdım ve 9102 alıcıyı 9103 ile değiştirdiler.Bu sefer filmler açılmıyor ve ekranda yeşil bir görüntü oluşuyor bazen reset atıyor,kanal atlamıyor.

Benim de sorunum, tamamen aynı.. Yeni 9103 cihaz ile değiştirdiler, eski 9102 receiver'ımı arar hale geldim.. Hiç olmazsa, 9102 de "seç izle" ve "youtube"u sorunsuz seyrediyordum. Sadece "tekrar izle" de yerli dizilerde çok sık açmama sorunu oluyordu.. 9103 receiver çok daha da beter.. "Seç izle" ve "youtube" aynı şekilde tamamen iptal oldu; ekran yeşilimsi mozaiklenme ile donuyor ve cihaz kitleniyor.. Normal yayına dönmek için, cihazın fişini söküp, takıyorum. Üstelik 9103'ün görüntü kalitesi de düşük.. Renkler daha soluk ve o eski netlik de yok.. Ayrıca ekran formatını auto ayarlayamıyor.. Sürekli tv kumandası ile ekran formatı değiştiriyorum. 9103'te kanal geçişleri ve menü de gezinme de çok ağır.. Cihaz değiştirttiğime bin pişmanım.. Digitürk desteği arasanız, onlarda size teknik servis telefonunu veriyorlar.. Teknik servisten söz aldım bakalım; bir hafta içinde humax 9503 receiver bulup, getireceklermiş.. Sonuç olarak; 9103 receiver digitürk'e yakışmayacak kalitesizlikte bir cihaz.. Eski modeli 9102, bariz olarak çok daha iyi kalitede bir receiver.. Bence teknik servisler, değiştirmeden evvel, bu 9103'leri iyice bir test etmeleri şart..

• quote:

quote:

Benim de sorunum, tamamen aynı.. Yeni 9103 cihaz ile değiştirdiler, eski 9102 receiver'ımı arar hale geldim.. Hiç olmazsa, 9102 de "seç izle" ve "youtube"u sorunsuz seyrediyordum. Sadece "tekrar izle" de yerli dizilerde çok sık açmama sorunu oluyordu.. 9103 receiver çok daha da beter.. "Seç izle" ve "youtube" aynı şekilde tamamen iptal oldu; ekran yeşilimsi mozaiklenme ile donuyor ve cihaz kitleniyor.. Normal yayına dönmek için, cihazın fişini söküp, takıyorum. Üstelik 9103'ün görüntü kalitesi de düşük.. Renkler daha soluk ve o eski netlik de yok.. Ayrıca ekran formatını auto ayarlayamıyor.. Sürekli tv kumandası ile ekran formatı değiştiriyorum. 9103'te kanal geçişleri ve menü de gezinme de çok ağır.. Cihaz değiştirttiğime bin pişmanım.. Digitürk desteği arasanız, onlarda size teknik servis telefonunu veriyorlar.. Teknik servisten söz aldım bakalım; bir hafta içinde humax 9503 receiver bulup, getireceklermiş.. Sonuç olarak; 9103 receiver digitürk'e yakışmayacak kalitesizlikte bir cihaz.. Eski modeli 9102, bariz olarak çok daha iyi kalitede bir receiver.. Bence teknik servisler, değiştirmeden evvel, bu 9103'leri iyice bir test etmeleri şart..

Hocam resmen aynı sorunları yaşıyoruz Bende şimdi aradım MH'ni ve genel merkezden ayarlama yapacaklar dediler.
  • quote:

quote:

Bende arayacağım birazdan ve cihaz değişmi isteyeceğim seç izlede her filmden sonra cihaz donuyor fiş söküp takmak ile uğraşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaWYeR53

quote:

quote:

Bende arayacağım birazdan ve cihaz değişmi isteyeceğim seç izlede her filmden sonra cihaz donuyor fiş söküp takmak ile uğraşıyorum

Sizin receiver 9103 model mi? "Seç izle" açılıyor ve sadece film bittikten sonra donma yapıyorsa, yine çok şanslısınız! Biz de "seç izle" hiç açılmadan ekran yemyeşil mozaiklenme ile donuyor!? Cihazınız 9102 modelse, kesinlikle değiştirmeyin.. 9102 model her bakımdan daha sorunsuz bir receiver.. Tek sorunu sadece "tekrar izle" de arada sırada açmama ve donma sorunu var ve bu sorunun yeni bir yazılımla tamamen düzeleceğini sanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: taytaylan

Yaklaşık 1 aydır IQ kullanmaya çalışıyorum. Bağlantım 50Mbit. Menülerde gezmek işkence.Ayrıca seyrettiğiniz her film ya da dizi için - nasıl oluyorsa- upload kotanızdan 500-600 Mb harcıyor.Bu projeyi hayata geçiren beyinleri IQ dolu mühendisleri kutluyorum.

Bu, doğal bir olay. Mühendisler ile alakası yok, siz her ne kadar veri de indiriyor olsanız, bir miktar veri gönderimi de gerçekleşmek zorundadır.
    Aldığınız veri paketlerinin doğru ulaştığının teyidi bile bir uploaddır.
    Faks çektiğinizde, faksı alan taraf da size ufak bir veri gönderir, ALDIM diye. İşte öyle bir şey.
    Uydu internet vardı eskiden, barracuda mı neydi ismi. Çanak ile bağlanırdınız ama çanak sadece download yapan bir alıcı olduğundan, istek göndermek ve veri paketlerinin doğruluğunu onaylamak için ayrıyetten bir telefon hattı ve modem ile de paralel bir bağlantıya daha ihtiyacınız vardı.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.