Şimdi Ara

Digiturk Aboneliğim İstemsiz Devre Dışı, Yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni taşındığım eve digiturkümü nakil yaptırdım ama apartmanda digitürk ortak çanak yok ve bende ki çanak da evin bulunduğu konumdan dolayı sinyal almıyor.. durum böyle olunca digiturkü kullanamıyorum..
    2yıllık sözleşmenin bitmesine daha 1 yıl var.. elimde dcr dt9001 marka digiturk receiverı kaldı..
    otomatik tarama yapınca turksat 1b ve 1c kanalları çıkıyor.. turksat 2a kanallarını bulamadım seçeneklerde, çıkmıyor..
    star, trt1, fox, kanal1 ve daha bi çok kanal çıkmıyor..
    yazılım atılınca düzeleceğini söyledi digiturkden gelen görevli ama hiç bir fikrim yok..

bu receiverı randımanlı olarak nasıl kullanabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrem80 -- 20 Temmuz 2008; 13:02:26 >

• çanak anteni çatıya çıkarma gibi bi şansın yok mu
  • Bu nasıl bir iştir ya ?
    Ne yani o apartmanda oturanlar Digiturk abonesi olamayacaklar mı ?
    Kursunlar çatıya merkezi sistemi herkes istediği gibi kullansın
  • bende hiç anlam veremedim.. 18 dairelik bir blokta kimsenin digiturk kullanmayışı oldukça ilginç..
    digiturk çatıya ortak çanak kurulum ücreti olarak 105ytl+kdv ve de kablo parası talep ediyor..
    ortak kullanılıcak birşeyi benim karşılamam mantıklı değil..
    ama apartmanda kimse de oralı değil bu konuya..
    bilemiyorum ne yapacağım..
    en azından çok izlenilen kanallar çıksa o bile kafi gelecek bana ama atv, star, trt1, fox, kanal1 gibi kanallar türksat 1a ve 1b nin listesinde yok yada otomatik taramada benim receiver bulamıyor.. türksat 2a da seçenekler arasında yok.. sizce yazılımla halledebilir miyim bu sorunu?
  • 12731, Dikey 3333 Frekansını manuel olarak ekleyip Şebeke Arama açık olarak tarattınız mı hiç ?
    Bu frekansı Şebeke Arama ile taratırsanız eksik kanallar eklenebilir.
    Turksat 2A eklemenize ayrıca gerek yok çünkü aynı yörüngede iki uyduda.
  • bu konuda çok bilgim yok, o yüzden denemedim. dediklerinizi eve gidince deneyeceğim.. umarım eksik kanallar bu şekilde çıkar.

quote:

Orjinalden alıntı: NetX

12731, Dikey 3333 Frekansını manuel olarak ekleyip Şebeke Arama açık olarak tarattınız mı hiç ?
    Bu frekansı Şebeke Arama ile taratırsanız eksik kanallar eklenebilir.
    Turksat 2A eklemenize ayrıca gerek yok çünkü aynı yörüngede iki uyduda.

• şebeke arama açık olarak taratma gibi bir seçenek yok receiverda..
    dediğiniz ayarları girince sinyal alış değerlerleri 0a iniyor..
    anlaşılan bunu servise götürücem ben.. onlar ne ayar gerekiyorsa yapacaklar artık..
    yardımlarınız için teşekkür ederim..
  • Digitürk servisi kurulumu tam olarak yapmak zorunda değil mi ki?Niçin o şekilde teslim aldınız?
  • apartmanda digitürk ortak kullanım çanağı yok.. bu tamamen apartman sakinlerinin keyfi tutumundan kaynaklanan bi durum.. netice de kendin digitürk kullanmıyorsan başkası da kullanmayacak diye birşey söz konusu değil balkondan da mevcut çanağım sinyal almadığı için digitürk teknik servisinin yapabileceği bir durum olmaktan çıkıyor iş..

quote:

Orjinalden alıntı: bodrumlu2

Digitürk servisi kurulumu tam olarak yapmak zorunda değil mi ki?Niçin o şekilde teslim aldınız?
  • sen çık çatıya dik kişisel digitürk çanagını kendi kablo paranı öde olsun bitsin...15-20 de servisten gelenlere çorba parası ver belki ık bık ederler olmaz işte oraya takamayız filan die takarlar..
  • arkadaş o cihaz tuner i zayıf o yüzden olabilir.
  • digitürk receiverlarını eas promo üzerinden taratamazsın
  • digitürk receiverlarını eas promo üzerinden taratamazsın

senin suanda hangı uyduya bkan çanagın var digitürk çanagı ile turksat mı izlemeye çalışıon
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.