Şimdi Ara

DIABLO III ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
668
Cevap
12
Favori
92.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diablo 3 ortamı gerilmiş anlaşılan, agresif herkes :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borealatis -- 28 Nisan 2012; 9:03:37 >
  • Tamam beyler kusura bakmayın ben hatalıym.
  • of of burası toz duman valla....
    @Menethil kardeş hayır sever bir vatandaş bulursan belli saatlerde kullanıcısını seninle paylaşır. saolsun bir arkadaş verdi kullanıcısını belli zamanlarda giriyorum ben de. ama artık az kaldı 1 mayısta beta kapanıyor.
  • Peki teşekkür ederim :) varsa öyle bir arkadaş çok sevinirim:p
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menethil

Peki teşekkür ederim :) varsa öyle bir arkadaş çok sevinirim:p

Şu konuya bir göz atın hocam(son sayfaya), orada tabloyu yapan arkadaşa söylerseniz ilgilenir. Beta'yı önceden indirin...

http://forum.donanimhaber.com/m_59711252/mpage_5/tm.htm
  • Gerginlik olması normal ama herkes biraz daha anlayışlı olursa sevinirim, sonuçta bu yardım amaçlı açılan bir başlık
  • Beyler bu gün oyun siparişini vereceğim sizce nereden alsam daha çabuk ve sorunsuz gelir. Aral, vatan, D&R her yerde fiyat aynı gibi ama hangisinde daha çabuk elime ulaşır. Araldan siparişin fazla olacağını düşünüyorum biraz geç kaldım farkındayım. öte yandan da vatan gibi yerlere aral 500, 1000 adet ürün yolluyorsa oralarda o kadar sipariş olmayacaktır gibi ama Aral önce kendi siparişlerini yollayıp sonramı mağazalara gönderir? yardımlarınızı bekliyorum.

Araldan siparişi verdim beyler hayırlısı olsun gecikmesiz oynamak ümidi ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Narqos -- 28 Nisan 2012; 15:19:15 >
  • beyler pvp oyunun cıkıs tarihinde oynanamayacakmıs sanırım bu dogru mu?bide bu pvp de en fazla kac kişi birbirine karsı oynayabilecek?
  • İyi günler herkese, open betada 2 gün tüm karakterlerle oynadım ve araştırdım, fakat diablo ile ilgili halen aklımda olan sorular var. Karakterlerle ilgili pek sorum yok ama oyun için genel bilgiler hakkında sorularım var, bende tüm hepsini birden toplayıp yazdım.

1. Bu wipe olayı tam olarak nedir nasıl ve niye oluyor. ("Oyuna/server'a wipe gelirse tüm charlar sıfırlanır" diye bir ifade var, yani karakterler siliniyormu yoksa sadece bakım onarım gibimi :))
    2. Pvpde kazanç yada kayıp oluyormu (yada diablo 2 de bu nasıldı)(pvp sisteminin daha tam açıklanmadığını biliyorum)
    3. Normal moddan sonra gelen; nightmare>hell>inferno modlarında yaratıklar değişip güçleniyor fakat harita yada konuda da değişiklik oluyormu?
    4. Normal modu bitirdiğimiz zaman nightmare modu açılacak, daha sonra onu bitirincede hell, onuda bitirip ve lvl60da olduğumuzda inferno açılacak (burası doğrumu?). Eğer doğruysa, diğer mod açıldığında sadece hangi karakterle o modu bitirdiysek sadece o karakter ile mi yüksek olan modlara geçiş yapabiliyoruz?
    5. Örneğin nightmare modda iken coop yapmak istediğimizde, coop yapacak kişilerde nightmare yada daha yüksek bir modda olanlar katılabilecek dimi?
    6. Maksimum para taşıma gibi bir limit varmı? (olmayacağını düşünüyorum)
    7. Partydeyken level farkı olunca exp değerleri değişiyormu (hem düşük hemde yüksek lvllı oyuncu için) (partyde 4kişi olunca bize 4kat fazla exp gelicek gibi bir ifade var yanlız lvl farkı olunca nasıl olucak)
    8. Diğer modlarda oynarken, karakterimizdeki itemları diğer karakterlere atabilecekmiyiz? (bi karakterimiz nightmaredeyken orada çıkan itemi normalde olan diğer karakterimize aktarabilecekmiyiz)
    9. Son olarak, demon hunter ve barbar açmayı düşünüyorum. Bi kaç videoda görmüştüm demon hunter eline 2 ok varken skill kullandığında (rapid fire gibi bir skilldi diğerlerinde görmedim) elindeki 2 ok ile birlikte o skili kullanıyordu (2 okta birden rapid fire kullanıyordu diyebilirim). Bu tam olarak nasıl oluyor iki elde de silah olduğu zaman. damageler ok (yada diğer silahlar için) kullanım sırasına göre değişiyormu (maindeki kuvvetli diğeri zayıf bir silah olsa) yoksa invertorydeki toplam damageimiz kadar olup fark etmiyormu.

Bazı soruları tam emin olmak için sordum, eğer oyunla ilgili yarar yada yaramaz aklıma takılan soru olursa onları bilmeden oyunda kendimi eksik hissediyorum :)

Eğer yardımcı olursanız sevinirim,
    Şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: UniqueX

İyi günler herkese, open betada 2 gün tüm karakterlerle oynadım ve araştırdım, fakat diablo ile ilgili halen aklımda olan sorular var. Karakterlerle ilgili pek sorum yok ama oyun için genel bilgiler hakkında sorularım var, bende tüm hepsini birden toplayıp yazdım.

1. Bu wipe olayı tam olarak nedir nasıl ve niye oluyor. ("Oyuna/server'a wipe gelirse tüm charlar sıfırlanır" diye bir ifade var, yani karakterler siliniyormu yoksa sadece bakım onarım gibimi :))
    2. Pvpde kazanç yada kayıp oluyormu (yada diablo 2 de bu nasıldı)(pvp sisteminin daha tam açıklanmadığını biliyorum)
    3. Normal moddan sonra gelen; nightmare>hell>inferno modlarında yaratıklar değişip güçleniyor fakat harita yada konuda da değişiklik oluyormu?
    4. Normal modu bitirdiğimiz zaman nightmare modu açılacak, daha sonra onu bitirincede hell, onuda bitirip ve lvl60da olduğumuzda inferno açılacak (burası doğrumu?). Eğer doğruysa, diğer mod açıldığında sadece hangi karakterle o modu bitirdiysek sadece o karakter ile mi yüksek olan modlara geçiş yapabiliyoruz?
    5. Örneğin nightmare modda iken coop yapmak istediğimizde, coop yapacak kişilerde nightmare yada daha yüksek bir modda olanlar katılabilecek dimi?
    6. Maksimum para taşıma gibi bir limit varmı? (olmayacağını düşünüyorum)
    7. Partydeyken level farkı olunca exp değerleri değişiyormu (hem düşük hemde yüksek lvllı oyuncu için) (partyde 4kişi olunca bize 4kat fazla exp gelicek gibi bir ifade var yanlız lvl farkı olunca nasıl olucak)
    8. Diğer modlarda oynarken, karakterimizdeki itemları diğer karakterlere atabilecekmiyiz? (bi karakterimiz nightmaredeyken orada çıkan itemi normalde olan diğer karakterimize aktarabilecekmiyiz)
    9. Son olarak, demon hunter ve barbar açmayı düşünüyorum. Bi kaç videoda görmüştüm demon hunter eline 2 ok varken skill kullandığında (rapid fire gibi bir skilldi diğerlerinde görmedim) elindeki 2 ok ile birlikte o skili kullanıyordu (2 okta birden rapid fire kullanıyordu diyebilirim). Bu tam olarak nasıl oluyor iki elde de silah olduğu zaman. damageler ok (yada diğer silahlar için) kullanım sırasına göre değişiyormu (maindeki kuvvetli diğeri zayıf bir silah olsa) yoksa invertorydeki toplam damageimiz kadar olup fark etmiyormu.

Bazı soruları tam emin olmak için sordum, eğer oyunla ilgili yarar yada yaramaz aklıma takılan soru olursa onları bilmeden oyunda kendimi eksik hissediyorum :)

Eğer yardımcı olursanız sevinirim,
    Şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum.

1- Oyunda büyük bir bug bulunur da herkes kolay yoldan gold/item/level kasmaya başlarsa oyunun açığı kapatılır ve wipe gelir. Tüm karakterler silinir. ama bunun olma ihtimali binde bir çünkü blizzard wipe gerektircek kadar büyük bir hata yapmaz. Bunun haricinde yine çok çok önemli bir durum olması lazım.
    2- Herhangi bir kayıp olmaz ama kazanç olma ihtimali yüksek. Diablo 2'de öldürdüğün karakterin yanında taşıdığı gold yere düşerdi alabilirdin.
    3- Konu/map değişmez ama mob sayısı belirgin oranda artar, tüm moblar yeni yetenekler kazanır (stun, slow vs.) ayrıca yeni bir çok mob da eklenir.
    4- Tüm sorunun cevabı ''evet''
    5- Hayır
    6- Diablo 2'de böyle bir limit vardı ama D3'de olacak mı bilmiyorum
    7- Şöyle anlatıyım aslında durum şu, 4 kişilik party'de mobların HP'si 4e katlanır bu yüzden 4 kat exp. gelir dedim. Bildiğim kadarı ile 9lvl fark olduğunda lvl'ı düşük olan exp alamayacak (tam net değil bu durum) Bunu yapmalarının nedeni 1lvl'lık adama 60lvl adam kolayca lvl kastıramasın.
    8- Bildiğim kadarı ile evet
    9- Rapid fire konusu benim de kafamı karıştırıyor ama araştırdığım kadarı ile inventory'ni açtığında gördüğün DPS kadar atağın var her daim. Örneğin DPS = 50 ise, 5 saniyelik rapid fire'da 250 dmg vurursun (skillin kendi özelliği olan ekstra damage'i katmadım)

• @macgdestor ; cevaplar için çok teşekkür ederim.

Hepsini anladım, fakat sadece 5. soruda sıkıntım var. Biz hell modu oynarken coop yapmak istesek, katılacak oyuncularında hell modunda (yada daha bir üst seviye) olması gerekmezmi? yada biz nightmare modundayız ve normal modda olan arkadaşımızla normal modda coop yapabiliriz gibi geliyor, yanılıyormuyum acaba. =)
    Oyun çıktığı zaman tüm sorular cevaplanacaktır tabi ama merak işte :D
  • hocam şimdi ne desem yalan olur, bi an düşümdüm dediğin de mantıklı bu soruyu 1haziran gibi öğreniriz
  • @UniqueX soruların gerçekten çok orjinal ve çok güzel sorular eminim macgdestor bunları ana sayfaya taşıyacaktır. Az biraz bilgimle eklemek istediğim 1-2 şey var.

2- Oyun çıktığı anda pvp modu açık olmayacağı için mantık yürütmek gerekirse. D2 'de öldürdüğümüz adamın kulağını ve eğer parasını yanında bulunduruyorsa (d2 de paranı Stash e (kasaya) koyabiliyordun) alabiliyordun. Tabi bu sistem çok eski bir pvp sistemiydi şu anda online oyunlarda pvp 1. öncelik haline geldiğine göre illaki bazı yenilikler getirilecektir. D3 te pvp ladder olmayacağını açıklamasından yola çıkarak extra achievement, battle banner ını değiştirmen için yeni seçenekler konulacağını düşünüyorum.
    8. sorun çok orjinal daha önce hiç düşünmemiştim. blizzard bunun önlemini alması lazım ama.
    9- bildiğim kadarıyla (resmi bir açıklama olarak okumuştum nereden olduğunu bulursam kaynağını linklerim) skillerin verdiği %bazlı hasarlar Main hand silaha göre hesaplanıyormuş. Aynı şekilde misal rapid fire ın aynı adama vurma süresi main hand silahının hızıyla belirli bir yüzdesi olduğunu duydum. (açıklamak gerekirse 1.10 hızında düşük hasarlı bir bow ve 1.40 hızında yüksek hasarlı bir bowu kıyaslarsak : hızlı ama hasarı düşük olan silahı kullandığında rapid fire skilli aynı şekilde düşük hasar verecek ama vurma hızı yavaş olana göre çok daha seri olacak). Bunu open beta sırasında kendim de test edebilmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi queenTR -- 28 Nisan 2012; 19:46:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UniqueX

@macgdestor ; cevaplar için çok teşekkür ederim.

Hepsini anladım, fakat sadece 5. soruda sıkıntım var. Biz hell modu oynarken coop yapmak istesek, katılacak oyuncularında hell modunda (yada daha bir üst seviye) olması gerekmezmi? yada biz nightmare modundayız ve normal modda olan arkadaşımızla normal modda coop yapabiliriz gibi geliyor, yanılıyormuyum acaba. =)
    Oyun çıktığı zaman tüm sorular cevaplanacaktır tabi ama merak işte :D

bu dediğinde realitede tez olarak kalsada (çünkü oyun çıkmadı) mantıken tamamiyle haklısın. sen hell mode a geçmişsindir. co-op oynarken oynamak istediğin zorluk seçeneğini belirlersin. aynı senin seviyende olanlar o oyuna bağlanabilir. Ha sen istersinki "hell de oynamak yordu beni, arkadaşlarla beraber normalde gezeyim de moralim yerine gelsin dersen de oyuna girmende sorun olmayacak ama büyük bir ihtimal bir experience point sorunu olacaktır. yani arkadaşın senden baya düşük bir seviyede ise ona experience puanı gelmeyecektir. bunun da blizzard eminim bir şekilde önüne geçmiştir.

• @macgdestor ; 1haziranda normal modu bitiriceksin gibi :D

@queenTR ; çok teşekkür ederim sanada. Bişiler okurken yada videolara bakarken çoğu yerde yüzeysel şeylerden bahsediliyor, bende tam olarak detayı ne onu merak ediyorum, konu hakkında hakim olmak istiyorum =).
    Diablo 1-2yi önceden oynamıştım, hatta şuanda baktığımda oynadığım bile söylenemezmiş çünkü sadece solo olarak oynuyordum, pvpsini duymuştum ama coop olduğunu bilmiodum o zamanlar ahaha (coopu bilseydim ozamanlar keyfime keyif katarmışım)

elimizde 2 silah varken(biri 10dps diğeri 15dps olsun) damagein normal vuruşlarda bi 10 ile bi 15 ile sırayla atılacağını(yani dps farkının biraz olması, yoksa diğer silahı gösterip vurduğunda görsellik aldatıcı olur) ama skillerde toplam dpsden yararlanacağını düşünüyorum.

diablo3te blizzard wowdan baya bi esinlenmiş buda çok hoşuma gitti;
    paranın kasaya koyulamaması ama ek yer açabilmemiz
    item kırabilme + craft edebilme
    minimap aynı şekilde
    auction house
    achievement
    itema shift click yaptığınızda, chat üzerinden görüntüleyebilme. (hatta bu çok komikti, partydeyken birisine item lasımmı demiştim oda hangisi diyince alışkanlıktan direk linklemiştim oda şaşırmıştı :D)
    level skill stat sistemi gibi.

Çıkması için sabırsızlanıyorum.
    Birde battletaglerinizihttp://forum.donanimhaber.com/m_58257695/tm.htm paylaşırsanız sevinirim, oyun çıktığı zaman eklemek isterim hepinizi =)

• Bir sorum olacak,

Şimdi ben Diablo Beta Setup dosyasını indiriyorum. 3.47 gb boyuntunda.

Cd key ' im elime geçtiğinde tekrardan Diablo 3 setup dosyasını download etmem mi gerekecek yoksa bu yüklediğim setup dosyası ile oyuna giriş yapabilecekmiyim ? Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laroux

Bir sorum olacak,

Şimdi ben Diablo Beta Setup dosyasını indiriyorum. 3.47 gb boyuntunda.

Cd key ' im elime geçtiğinde tekrardan Diablo 3 setup dosyasını download etmem mi gerekecek yoksa bu yüklediğim setup dosyası ile oyuna giriş yapabilecekmiyim ? Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmıdır ?

Beta 3.47 ancak ful oyun daha fazla yer kapsayacak. O yüzden beta setup işe yaramaz diye düşünüyorum.
  • bence o setup ile 15gb'lık full sürümü indirme imkanı olacak...
  • Umarım bu beta üzerinden oyun çıktığı zaman full setup yapabilme imkanı sağlarlar.
    Yoksa uğraşırız.
  • İlginçsiniz çocuklar
    Beta exe ile full exe arasında nasıl bir benzerlik kurabildiniz
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.