Q

Teğmen
16 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 10 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar, sorunum başlangıçta yazdığım gibi, bilgisayarım açıldığında chrome'un arka planda otomatik çalışmasını istiyorum, "Ayarlar- gelişmiş ayarları göster - Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmayı devam et" seçeneği aktif ama sağ alttaki simgelerde gözükmüyor. Benim gibi kullanan bir kullanıcı var ise başlangıçtaki çalışacak programlar seçeneğinde google chrome 'un karşısındaki komutu da buraya yazarsa sorunum ortadan büyük bir ihtimal kaybolacaktır. İnternette çok araştırdım ama herkesin derdi benimkinin tam tersi, kaldırmayı gösteriyorlar ama eklemeyi soran yok, cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.
Sorunum başlıkta yazdığı gibi, ramlerde problem olduğunu düşünüyorum, elimde 4 adet ram var, bunların herbirini tek tek %kaç olarak kullanıldığını gösteren bir monitoring yazılımı varmıdır ?

Boştaki hali :

Torture test blend modu (full ram yüklenmesi) :
Sorunum başlıkta yazdığı gibi, ramlerde problem olduğunu düşünüyorum, elimde 4 adet ram var, bunların herbirini tek tek %kaç olarak kullanıldığını gösteren bir monitoring yazılımı varmıdır ?

Boştaki hali :

Torture test blend modu (full ram yüklenmesi) :
arkadaşlar merhaba, bu başlıkta olduğu gibi bir sorum olacaktı, bende daha önceden kingston 2x(2x2gb 1600mhz) hyperx blu ram (toplam 8gb), vardı, yanlız bu ramlari yüksek ram isteyen oyunlarda, windows üzerinde film veya youtube izlerken veya prime95 gibi programları test etttiğim zaman, düzensiz zamanlarla makina restart atıyordu. Yaptığım kontrollerde 2 ve 4. slottaki ramleri çıkardığımda sorun ortadan kalktı, bende bu ramlari garantiye götürdüm, neyse ki iadesini yaptılar, aynı ürün olmadığı için kingston 2x2gb 1600mhz genesis ram aldım, yani sonuçta aynı marka ve hızlarda çalışan 2 ayrı model toplam 8gb belleğim oldu, sistemi test ettiğimde sonuç yine hüsran, hepsinden vazgeçip corsair vengeance 2x4gb low profile 1600mhz ürününü almak istediğim, ancak ürünü değiştireceğim yerde bu ramlerin 2x2gb kitlik versiyonunun olduğunu ve tekrardan aynı üründen çift olarak almamı istediler, bendede haliyle tekrar tedirginlik oldu, bu kit olarak satılan ramlerden çift olarak almanın bildiğiniz bir sıkıntısı varmı, yoksa benim yaşadıklarım sadece sorunlu ürüne denk gelmemmidir? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

bu arada anakartım : msi p67a-gd55 (b3)
merhabalar, ramlarimde problem olduğu için değiştirmek zorunda kaldım, karar verdiğim varm ise gskill sniper, yanlız sorun şu ki, cooler master hyper 612s model bir cpu fanım olduğu için low profile ram olması şart,

soruma gelecek olursak sniper modelinin üzerinde ufak da olsa bir çıkıntı var, bu çıkıntıların cpu fanıyla çakışıp çakışmadığını çözemedim, konu hakkında bilgisi olanlar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

ram :http://www.gskill.com/products.php?index=338

cpu fan :http://www.coolermaster.co.uk/product.php?product_id=6723

gereklimi bilmiyorum ama anakart :http://www.msi.com/product/mb/P67A-GD55--B3-.html

edit : imla
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 198
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.323 (Bu ay: 71)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 37 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.