Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.308
Cevap
40
Favori
903.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evo ve Volcar'ın yetkileri iptal edildi.. Hala nasıl yetkili servis olarak geçinebiliyorlar bilmiyorum...
  • Subat ayinda Volcar'daydim ve baya bi konusmustuk. Istanbul'da tek yetkili servis kendilerinin oldugunu, Ulusoy-Tanyol ve Evo'nun yetkilerinin sona erdirildigini, fakat Evo'nun yetkili olmak icin tekrar basvurdugunu ve bunun uzerine Evo'nun muracaatinin Volvo tarafindan tekrar incelemeye alindigini soylemislerdi. Volcar'in yetkisinin alinmasina her hangi bir sebep yok, ama Evo'nun suan yetkili olup olmadigina bir sey diyemeyecegim.
  • Volvo topikini gördumde; ilk arabamdi Volvo 86 model 744 GL karburötörlu idi ama bizim oturma odasidan buyuktu ve konforu da o bicimdi söyle agzi yuzu duzgun bir tane daha bulsam alirim. Arkadan cekisli olmasi birde cabuk paslanmasi benim icin dejavantajdi ama kral arabaydi. Benzin göstergesinin samandirasi bozulmustu degistirene kadar canim cikmisti ama guzel gunlerim gecti o arabayla vesselam...Sattigim abi hala biniyor arabaya...Sattigimda kilometre 260 000 deydi 275 000 falan olmus simdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kulu42 -- 10 Nisan 2007; 0:31:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: WaRToX

Evo ve Volcar'ın yetkileri iptal edildi.. Hala nasıl yetkili servis olarak geçinebiliyorlar bilmiyorum...

WaRToX arkadaşım, evo ve volcar yetkili servis, sen nereden çıkardın yetkili değiller diye bunu anlayamadım, neye dayanarak, kasıtlı olarak mı yazıyorsun. buraya birşeyler yazarken bunları araştırarak yazmak gerekir. eğer ki şüphen varsa gel ben evo dayım.....
  • yensa bu fiyatlar hangi markalara ait? ve Evo'da işçilik saat ücreti ne kadar?

quote:

Orjinalden alıntı: yensa
    selam arkadaşlar,
    hava filitresi 16,64
    yağ filitresi 12,91
    ön balata 89,97
    arka balata 81,25
    evo volvo yetkili servis s40 için kdv dahil fiyatlarıdır. istanbuldaki yetkili servisler evo ve volcar dır. şuan iki tane yrtkili servis var. evo altunizadeye yeni bir servis açmak üzeredir. bu arada da arkasda etilerde yeni bir servis açmak üzere.
    EVO DA ORJİNAL PARÇA DIŞINDA YAN SANAYİ PARÇALARIDA BULABİLİRSİNİZ. 2006 DAN İTİBAREN YETKİLİ SERVİLERDE DE YAN SANAYİ PARÇA KULLANIMI SERBEST HALE GELMİŞTİR. ORJİNAL PARÇADA OLDUĞU GİBİ YAN SANAYİ PARÇAYA DA 2 YIL GARANTİ VERMEKTEDİR. ÖZEL SERVİSLERE GİDEN ARKADAŞLAR BUNLARA DİKKAT ETSİNLER.

• Orjinalden alıntı: hesheit

yensa bu fiyatlar hangi markalara ait? ve Evo'da işçilik saat ücreti ne kadar?

selam arkadaşlar,
    hava filitresi 16,64
    yağ filitresi 12,91
    ön balata 89,97
    arka balata 81,25
    evo volvo yetkili servis s40 için kdv dahil fiyatlarıdır. istanbuldaki yetkili servisler evo ve volcar dır. şuan iki tane yrtkili servis var. evo altunizadeye yeni bir servis açmak üzeredir. bu arada da arkasda etilerde yeni bir servis açmak üzere.
    EVO DA ORJİNAL PARÇA DIŞINDA YAN SANAYİ PARÇALARIDA BULABİLİRSİNİZ. 2006 DAN İTİBAREN YETKİLİ SERVİLERDE DE YAN SANAYİ PARÇA KULLANIMI SERBEST HALE GELMİŞTİR. ORJİNAL PARÇADA OLDUĞU GİBİ YAN SANAYİ PARÇAYA DA 2 YIL GARANTİ VERMEKTEDİR. ÖZEL SERVİSLERE GİDEN ARKADAŞLAR BUNLARA DİKKAT ETSİNLER.

fren balataları bendix, yağ filt isveç, hava filtresi eurofilter , kdv dahil fiyatlar. bakım işçiliği 66+kdv dir. s40 bakım fiyatı motor yağı mobil 10-40, yağ filt, hava filt, tapa pulu, cam suyu, işçilk dahil, şuanki kdvli fiyatı 213,19 ytl.

• quote:

Orjinalden alıntı: RealShark

Arkadaşlar benim arabanın yürüyen aksamı çok hassas ya, aynen ikide birde akordu bozulan müzik enstrümanı gibi. Fazla binmiyorum zaten park ederken sertçe sağa sola vurmam etmem. Sadece kızılaydan sıhhiye yönüne giderken nadiren o şeritleri ayıran tırtırlı şeylerin üzerinden geçiyorum o da çok hızlı değil yani. Bu ilk arabam olduğu için ne kadar sürede bir rot balans yaptırılması normaldir onu da bilmiyorum. Yani benimki her birkaç ayda bir balans istiyor sanki. Hele uzun yola balans çektirmeden çıkamıyorum neredeyse (huylanma). Geçen izmire gidişimde temelli'de durup balans yaptırmak zorunda kaldım o derece yani. Şu anda da 110 üstüne falan çıkınca hafif ama sinir bozucu bir titreme oluyor direksiyonda hissedilen. Dün farkettim normalde şehir içinde o hızlara çıkmadığımdan farketmiyorum. Lastiklerde balon yok, havalarını nerdeyse haftada bir kontrol ediyorum elektronik hava saatlerinde. Yalnız aldığımdan beri hiç rot ayarı yaptırmadım bu kez komple bir rot balans çektiricem. Sizinkiler de böyle hassas mıdır normal asfalt yolda binilen arabanın balansı ikide birde bozulur mu ki? Bir de şöyle bir sorunum var henüz yaptırmaya (önemsememekten) fırsat bulamadığım, "arka kısa kol" dedikleri bir parça var, böyle lastik var ucunda o önceden problem yapmış önceki sahibi lastiğin fazlasını kestirmiş mi ne yapmış öyle birşeyler demişti. O sebep olur mu böyle birşeye, sonuçta arkada ve tahminimce viraj alırken arabanın yatmasını kontrol eden birşey gibi. Görüşlerinizi bekliyorum...

Dün rot balans yaptırdım kazımkarabekir caddesi üzerinde. yiğit volvo'ya tel açtım önce onlara gidecektim ama sonra onların da ayar için dışarı gönderdiklerini öğrenince vazgeçtim. Rotta çok az birşey düzelttiler, sola çekiyor muydu dediler yok dedim. Titremenin asıl sebebi sağ arka tekerlekmiş. Çağırıp gösterdiler bariz titreme yapıyordu çevirdiklerinde. Şu balans makineleri var ya lastiğe yasladıkları hani bilenler için onda 159 falan sapma gösteriyordu. Diğer tekerleklerde az çıktı, 15, 35 falan. Hızlanarak test etme fırsatım olmadı henüz ama ümit ediyorum geçmiştir. Bir de "şaseciye" sol tekerleğin 4mm dışarı, sağ tekerleğin 4mm içeri aldırılması yönünde bir not tutuşturdular elime. Bu kamber ayarı oluyor herhalde. Biz düzeltemeyiz dediler. Gözle 4mm'e nasıl karar verdiler bilemiyorum. Güvenmedim açıkcası. Çok ta önemli değil dediler. Böyle göz kararıyla şase falan elleştirmem. Başka yere göstermeyi düşünüyorum müsait zamanda. Zaten rot makineleri de fi tarihinden kalmaydı ayrıca 4 tekerleğe birden rot yapabilen sistemler varmış fotoğraflarını gördüm internette, bunlar sadece önlere yaptılar. 30YTL 2 teker rot + 4 teker balans. Yalnız içim hiç rahat etmedi böyle bu işi kitabına uygun yapan bir yer bileniniz var mı? Aslında ilk gittiğimde anlayacaklarını umarak 2000 model S40 için yürür aksam açılarını vermiştim. Baktı baktı ve bana geri verdi. O rod makinası dedikleri şeyde araba marka modeline göre giriyorlar çıkartıyor bir takım ayarlar, ona göre yapsalar yine içim yanmaz, ama sensör olarak tekerlere bağladıkları şeylerin biri düz biri (üzerinde su terazisi var yatay takılsın diye) 15 derece bozuk duruyor buna aldıran yok. İlgilenenler için eski kasa S40 yürür aksam ayarlarını yükledim, buradan indirebilirsiniz. Yine bir not, rot ayarının 10bin km'de, balans ayarının her bozulma hissedildiğinde yapılması gerekirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealShark -- 10 Nisan 2007; 13:33:05 >

• yensa,
    bendix'ten baºka ne marka balatalar var ve en iyi performans veren hangisi? ve Bosch balata önerir misin? (araç eski S40)
  • quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

yensa,
    bendix'ten baºka ne marka balatalar var ve en iyi performans veren hangisi? ve Bosch balata önerir misin? (araç eski S40)

en iyi performansı orjinal de alırsın. ate, textar bulabilirsen çok iyidir. bunun dışında lucas, valeo, bosch orta kalitedir. s40 larda fren balataları çok fazla problem çıkarmaz. sanırım sen bosch car servisine gidiyorsun, bosch kutusundan da yukarıda saydığım markalardan birisi çıkabilir.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hesheit
    yensa,

en iyi performansı orjinal de alırsın. ate, textar bulabilirsen çok iyidir. bunun dışında lucas, valeo, bosch orta kalitedir. s40 larda fren balataları çok fazla problem çıkarmaz. sanırım sen bosch car servisine gidiyorsun, bosch kutusundan da yukarıda saydığım markalardan birisi çıkabilir.

Teşekkürler. ate'yi duymuştum. ate için fiyat verebilirsen sevinirim. Bundan sonraki bakımda balata değiştirmeyi düşünüyorum. Bosch'a galiba bundan sonra gitmeyeceğim. Bujilerden birini sıkmadıkları için bobin yandı. Bosch Car Service'de her şey iyi ama aracınıza dokunan eller işinin tam ehli usta olmuyor. Ustalar sadece emir verip kenara geçiyorlar.
    Bu ara, buradan veya öm olarak, isim ve telefon verebilirseniz Evo'ya gelmek istediğimizde sizi ararız. Tekrar teşekkür.

......

Not: 19. sayfadaki listemize girmek isteyen yeni arkadaşlar Volvolarının model, model yılı, motor hacmi, renk ve bulunduğu il bilgileri ile birlikte listeye girmek istediklerini bildirirlerse en kısa sürede zevkle eklerim. Ayrıca fotoğraf da görmeyi arzu etmekteyiz.

• Volvo S40 - 2001 - 1.6 - Gumus - Istanbul... foto da yukarida zaten

ekle bakalim bizi de listeye
  • quote:

quote:

Evo ve Volcar'ın yetkileri iptal edildi.. Hala nasıl yetkili servis olarak geçinebiliyorlar bilmiyorum...

WaRToX arkadaşım, evo ve volcar yetkili servis, sen nereden çıkardın yetkili değiller diye bunu anlayamadım, neye dayanarak, kasıtlı olarak mı yazıyorsun. buraya birşeyler yazarken bunları araştırarak yazmak gerekir. eğer ki şüphen varsa gel ben evo dayım.....

Yalan haberse, yalancının yalancısıyım fakat kaynağın doğru olduğunu sanıyorum.. İstanbul'da herhangi bir iddası olmayan Ankara Yetkili Servisi'nden öğrendim.. Ankara'da kim şuan gerçekten yetkili işin içinden biriysen biliyorsundur zaten.. Yani sizi kötülemek amacıylada söylemiş olamazlar fakat, Volvo Car Corporation birçok yetkili servisten yetkisini aldı Türkiye çapında 2 veya 3 yetkili servis dediler.. Bende biri Ankara, biri İstanbul, biride İzmir'dir heralde dedim.. Onlarda İstanbul'da kalmadığını söylediler.. Belkide geçici olarak almış olabilirler emin değilim.. Bi ara showroom'ların ve servis sahalarının belli boyut ve standartlarda olması gerektiğini belirtmişti Volvo, bu standardı gerekli zamanda tutturamayanlarınki geçici olarak iptal edilmiş olabilir.. Haberin vardır sanırım bunlardan?

--------------------------------------------------

S40 ve V50 makyajla çok güzel olmuş.. Önden S80'e benzemiş fakat, arka ise daha sportif olmuş; bence yakışmış.. :)

-------------------------------------------------

ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUM OLACAKTI!!

Arkadaşar bugün garaj için bir uzaktan kumanda aldım benimki bozulduğu için ve bir komşuma teslim edicem yarın.. Elimdeki kumandayı adam resmen kakaladı, çok kolay bir iki tuşla diğer kumandadan buna kaydedersin diye.. Bir türlü beceremedim kullanım kılavuzuda yok.. Esas kumanda BFT marka garaj kapılarının standart tek tuşlu kumandası, içinde şifre yeri var, ordaki ufak şalterleri on of yaparak kodluyosun.. ( Mesala 1-ON 2-OFF 3-OFF 4-ON 5..6..7..8...9..10 şeklinde) Fakat bu yeni kumandanın içinde böyle bir kod yeri yok.. Kumandanın frekansını kendi okuyup kaydediyomuş fakat nasıl olduğunu anlayamadım.. Yeni aldığım kumanda pilot LRC400 tipi linkte bulabilirsiniz
    TIKLAYINIZ!!!!

Bu kumandaya eski kumandadaki kodları nasıl tanıtcam öğretebilirseniz çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRToX -- 10 Nisan 2007; 23:22:48 >

• Arkadaşlar ben S40'ın makyajlı halinden pek bir şey anlamadım. Belki uykulu gözlerle baktığımdandır artık, bilemiyorum

Birileri şunu S40 Coupe (C 40) olarak çizmiş, amatörce ama, hani olsa nasıl olurdu şeklinde bir fikir veriyor:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 12 Nisan 2007; 10:57:32 >
  • Merhaba, aranızda "DYNAUDIO" lu bir volvo'ya binip, dinlemiş olan var mı??? özellikle C30 modelindekini???? Sizce almaya değer mi???
  • Orjinalden alıntı: WaRToX

Yalan haberse, yalancının yalancısıyım fakat kaynağın doğru olduğunu sanıyorum.. İstanbul'da herhangi bir iddası olmayan Ankara Yetkili Servisi'nden öğrendim.. Ankara'da kim şuan gerçekten yetkili işin içinden biriysen biliyorsundur zaten.. Yani sizi kötülemek amacıylada söylemiş olamazlar fakat, Volvo Car Corporation birçok yetkili servisten yetkisini aldı Türkiye çapında 2 veya 3 yetkili servis dediler.. Bende biri Ankara, biri İstanbul, biride İzmir'dir heralde dedim.. Onlarda İstanbul'da kalmadığını söylediler.. Belkide geçici olarak almış olabilirler emin değilim.. Bi ara showroom'ların ve servis sahalarının belli boyut ve standartlarda olması gerektiğini belirtmişti Volvo, bu standardı gerekli zamanda tutturamayanlarınki geçici olarak iptal edilmiş olabilir.. Haberin vardır sanırım bunlardan?

GRUP ANKARA, EVO,VOLCAR,ARKAS (YAKINDA AÇILACAK) İSTANBUL, VOLCAR İZMİR, ARKAS BURSA (YAKINDA AÇILACAK), AKÇA DENİZLİ, AKÇA ANTALYA, YAKIN ZAMANDA SAMSUN, KAYSERİ DE YENİ BAYİLER AÇILACAK.

VOLVO GİBİ MARKANIN İSTANBULDA YETKİLİ BİR BAYİSİN OLMAMASI MÜMKÜN MÜDÜR? SENCE! , TÜRKİYEDE EN ÇOK VOLVO İSTANBULDA BULUNUYOR ÜSTELİK. VOLVO KENDİSİ TÜRKİYE BULUNUYOR, 1994 BU YANA. VE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAKSİM İSTANBULDA. O BİLGİYİ SİZE VEREN KİŞİ SİZİ YANLIŞ BİLGİ VERMİŞ.

• quote:

Orijinalden alıntı:

Merhaba, aranızda "DYNAUDIO" lu bir volvo'ya binip, dinlemiş olan var mı??? özellikle C30 modelindekini???? Sizce almaya değer mi???

Ankara'daki C30 tanıtımı için gittiğimde dynaudio denemek istediğimi söyledim, ellerinde sadece S80'de olduğunu onun da o gün münasebetiyle showroom'un bahçesine çıkartılmış olduğunu bir başka gün gidebilirsem dinletebileceklerini söylediler. Hiçbir C30'da yoktu hatta full S60'larda, XC90'da falan da yoktu. İnsan kulağının kendi müzik sistemini oluştururken yakalamaya çalışacağı bir referans olması açısından (sonradan ne takarsanız takın yanına yaklaşılabilmesi pek mümkün olmasa da) bir kez duyması gereken bir akustik harikası olduğunu düşünüyor/umuyorum. Böyle bir araç satın almak... imkân varsa neden olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealShark -- 11 Nisan 2007; 15:11:41 >

• Arkadaslar bir onerim var. suan sadece bir forum sayfasinda kalmis gibiyiz. daha once yapildimi bilmiyorum ama eger sizler de isterseniz kendi sitemizi hazirlayalim. boylece daha ozel bir yerimiz olmus olur. uyelerin araclarinin bulundugu bir sayfa, aktivitelerin oldugu bir sayfa, servis-bakim-onarim-yedek parca gibi yerlerin adresleri-telefonlarini gosteren bir sayfa gibi daha derli toplu ve güzel bir yerimiz olmus olur. ayrica sitemizin adresini arabalarimizin arka camlarina yapistirip diger volvocularin veya arac sahiplerinin de dikkatini cekebiliriz. boyle siteler yurtdisinda oldukca var. neden bizim de olmasin? ornegin volvoturk.com, volvoturkiye.com gibi... tabi adres icin farkli alternatifler de olabilir. sizler ne dersiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vol-vo-cu
    Arkadaslar bir onerim var. suan sadece bir forum sayfasinda kalmis gibiyiz. daha once yapildimi bilmiyorum ama eger sizler de isterseniz kendi sitemizi hazirlayalim. boylece daha ozel bir yerimiz olmus olur. uyelerin araclarinin bulundugu bir sayfa, aktivitelerin oldugu bir sayfa, servis-bakim-onarim-yedek parca gibi yerlerin adresleri-telefonlarini gosteren bir sayfa gibi daha derli toplu ve güzel bir yerimiz olmus olur. ayrica sitemizin adresini arabalarimizin arka camlarina yapistirip diger volvocularin veya arac sahiplerinin de dikkatini cekebiliriz. boyle siteler yurtdisinda oldukca var. neden bizim de olmasin? ornegin volvoturk.com, volvoturkiye.com gibi... tabi adres icin farkli alternatifler de olabilir. sizler ne dersiniz?

Ah keşke derim
    Ama ümitsizim, çünkü sayımız çok az. Liste seni yanıltmasın, aktif üyeler listenin yarısı kadar bile değil! Yeni sitede ancak sinek avlarız. İnternette Volvo'ya özgü paylaşımların yer aldığı sitelerde herkes katılımsızlıktan şikayetçi. Ben DH'de ek başlıklar da düşündüm ama iki başlık altında yürütmek bile çok zor. Herşeyi tek başlık altında konuşuyor olmamıza rağmen yine de konu sıklıkla diplere düşebiliyor. Özetle, sayımız az ve ketum bir grubuz. İleride sayımız daha da artarsa neden olmasın

• quote:

Orjinalden alıntı: RealShark

quote:

Orijinalden alıntı:

Merhaba, aranızda "DYNAUDIO" lu bir volvo'ya binip, dinlemiş olan var mı??? özellikle C30 modelindekini???? Sizce almaya değer mi???

Ankara'daki C30 tanıtımı için gittiğimde dynaudio denemek istediğimi söyledim, ellerinde sadece S80'de olduğunu onun da o gün münasebetiyle showroom'un bahçesine çıkartılmış olduğunu bir başka gün gidebilirsem dinletebileceklerini söylediler. Hiçbir C30'da yoktu hatta full S60'larda, XC90'da falan da yoktu. İnsan kulağının kendi müzik sistemini oluştururken yakalamaya çalışacağı bir referans olması açısından (sonradan ne takarsanız takın yanına yaklaşılabilmesi pek mümkün olmasa da) bir kez duyması gereken bir akustik harikası olduğunu düşünüyor/umuyorum. Böyle bir araç satın almak... imkân varsa neden olmasın.

tam emin olmamakla beraber 1250 euro fark ödemek gerekiyor premium -high performance farkı için, vergiler hariç. Ben de denemek istiyorum, gerçekten mükemmel bi sistem ise ekletmek istiyorum. Yalnız aşırı bas yüzünden arabanın orasından burasından bi süre sonra tıkırtı falan gelmeye başlarsa çıldırırım :D Bu bakımdan mesela yeni kasa s40 kullanan arkadaşlar hiç tıkırtıdan flaan şikayetçi mi??? "DYNAUDIO" tecrübesi olan varsa hala paylaşmasını bekliyorum :) 10 gün sonra istanbuldaki volcar'a gidicem, ellerinde vardır umarım. Ankara'dakine 2 kere gittim, yüzüm kalmadı bi daha gidecek :P

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.