Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (316. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.308
Cevap
40
Favori
903.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: aykut0690

Arkadaşlar Merhaba
    Belki basına gelen vardır nasıl çözülür bir yol gösterebilirmisiniz?
    2006 s40 ım var kızdırma bujisi ve röle hata vermektedir.Değiştirikmesine rağmen(2 kere) hata çözümlenememektedir kontrol edildi çalısıyor orjinal parça.Buna bağlı olarak da arada( ne zaman nerde olacagı belli değil) motor düşük performası yazısı yazıp turbo yu kapatıp deviri 3000 altında tutuyor yani korumaya alıyor.Nasıl bir çözüm yolu önerebilirsiniz yada ankarada var mıdır bunun ustası

(Pompacı,elektrikçi,mekanikçi çözüm bulamadı)
    Znt volvo yada Yiğit volvo'ya bir gösterin. ZNT volvo aynı zamanda parça sattığı için daha pratik olacaktır: şüphelendiği parçaları sök-tak yaparak daha kolay bulabilir.

• Carisma70 kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    En son beyinci kaldı bilmiyorum nasıl olcak.
  • Volvo hicbir olumcul kaza olmucak demiyor. Olum riskini en aza indirdiğini söylüyor. Aynı sekilde bu kazayı Baska bir arac yapsaydı durum ne olurdu aracta oglu ve karısı varmıs buyuk ihtimalle onlar da vefat ederdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut0690

Arkadaşlar Merhaba
    Belki basına gelen vardır nasıl çözülür bir yol gösterebilirmisiniz?
    2006 s40 ım var kızdırma bujisi ve röle hata vermektedir.Değiştirikmesine rağmen(2 kere) hata çözümlenememektedir kontrol edildi çalısıyor orjinal parça.Buna bağlı olarak da arada( ne zaman nerde olacagı belli değil) motor düşük performası yazısı yazıp turbo yu kapatıp deviri 3000 altında tutuyor yani korumaya alıyor.Nasıl bir çözüm yolu önerebilirsiniz yada ankarada var mıdır bunun ustası

(Pompacı,elektrikçi,mekanikçi çözüm bulamadı)
    Merhaba,

Piyasada kullanılmış kızdırma bujilerini temizleyip, kutulayıp tekrar satıyorlar, birkaç kez şahit oldum !!!

Öncelikle aldığınız kızdırma bujilerinin sağlam olduğuna emin olun, güvenilir yerden temin edin! Çoğu zaman ustalar uyumsuz parçaları da takabiliyorlar, kızdırma bujilerinde voltaj değeri çok önemli, yanlış voltajdaki bir kızdırma bujisi takılırsa bu sorunu sürekli yaşarsınız.
    Bu yüzden aracın üstünden çıkanlara göre değil, parça kataloğuna göre parça alın.

En temiz yolu 1 sefere mahsus yetkili servise gidip, 4 kızdırma bujisi ve röle değişimi yaptırmak. Ve özellikle uyarınız, aracın üstünden çıkana göre değil, parça kataloğuna göre parçaları taksınlar. Yapılan işlemler ve parçalar garantide olacağı için sorun yaşarsanız ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Fazla ücret ödeyeceğiniz kesin fakat en temiz ve en net çözüm bu gözüküyor.

• arkadaşım 2004 s60 aldı. kontak açınca farlarda yanıyor ve bu özelliği iptal etmek istiyoruz. bende 1999 modelc70 de yol bilgisayarı kontrol düğmesi ve kontak anahtarı üzerinden far modlarını değiştirebiliyordum lakin nasıl yaptığımı unuttum. akıl fikir verecek varmıdır
  • Far kapama işlemi yazılım yüklenmeden olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aziz_Korsan

Far kapama işlemi yazılım yüklenmeden olmuyor.

Teşekkürler,

şimdiki sorunu da uzaktan kumanda ile aç kapa yaparken sinyaller eskisi gibi değilmiş. açarken yada kapıtırken -hangisi olduğunu unuttum muhtemelen kapatırken- sinyaller yanmıyormuş. galiba açarken iki kere sinyal yanıp sönüyormuş. o hiç yanmaz olmuş. acaba farkında olmadan mod değiştiren bir işlem mi yaptık diyor. küçük oğlu da var.

Bu arada bende 29 eylül itibariyle 2004 s40 Clasic 1.6 ile tekrar Volvo dünyasına girmiş oldum  [DH]   V O L V O    for   L I F E 

classic teki zevki ne c70 de ne safrane da ne de 4WD ouıtlander da alamadım. aracın tek kusur 1.6cc 145 nm Tork biraz yetersiz kalıyor. muadil markaların 1.6 cc leri gibi 150 nm olsa kurtaracak gibi .2. vites alt devirlerde geç toparlıyor ve rampada çabuk devir düşürüyor. rampaya yüksek devir girmek gerekiyor. buna karşılık viraj hakimiyeti harika!

• 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.