Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.307
Cevap
40
Favori
903.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten bu s40 üretilecekmi yeni s60 dan vaz cayarım eğer üretilecekse dehşet spor birşey asvaltı parçalıycak gibi duruyor
  • hesheit sana katılıyorum. Hislerimi çağ farkı olarak isimlendirebilirim ben de çok etkilendim bu konsept araçtan. aynen şu ilk seri volvolarla bizimkilerin arasındaki görüntü ve konfor farkı gibi bir fark var arada. Bagajın kısa olması vs şekliyle temel biçimi bende laguna çağrıştırdı. Lakin S40 müthiş kaslı ve aynen arkadaşın dediği gibi asfaltı parçalayacak gibi duruyor. ister tek tek gelin ister hepiniz, topunuzu sıraya dizerim der gibi bir agresif duruşu var. Bu değişik görüntüye şaşırma ve hayretle beğenme şeklinde bir hisse 407'yi ilk gördüğümde kapılmıştım. Belki de reklamı amacına ulaşmıştır :) Bir de citroen c metisse concept car bilhassa içiyle beni çok etkiledi. Bunun dışında son zamanlarda tüm araçların birbirine benzediğini düşünmekte ve gittikçe her yerin metalik gri ve türevleriyle dolmasına içlenerek bakmaktaydım. Bu S40 ta parliament mavi, kırmızı ve siyah renklerin inanılmaz duracağını düşünüyorum. (ayrı ayrı tabii )

• Dün Volvo'nun uluslararası sitesinden yeni XC70'in videolarını izliyordum. Gerçekten mükemmel bir araç yapmışlar. Araçta güvenlik, konfor ve pratiklik adına olabilecek herşey var. Bu XC70lere her daim hayran olmuşumdur zaten. Tek kafa karıştıran konu kasanın ağırlığı nedeni ile, ki yenisi daha büyük ve daha ağır, çok yakıt tüketmesi. Velhasıl yeni XC70, yeni S80'nin SWsinin yükseltilmişi.

Volvo tarafından resmen tanıtılan ve 2009 Ocak'da piyasa olacağı söylenen XC60 konsept ise bambaşka bir tasarım. Büyük SUV zevkim olmamasına rağmen aracın tasarımı beni cezbetti. Çağ farkı var İşte bu S40 konsept de XC60 konsept çizgisinde. S40 Konsept'in fotolarını VolvoS40 arkadaşımız nereden buldu bilmiyorum ama Volvo'nun bu konsepti sahiplenen bir açıklaması yok. Diyelim ki olacak, bu da seri üretime en erken 2010'da girişilmesi demek. Malum Volvo yedi yıldan erken kasa yenilemiyor. Benim de niyetim eğer aracımı değiştiğreceksem yenisi beni cezbetmeli, her noktasını çok beğenmeliyim ve farklı bir teknoloji ve dizaynın içinde olduğunu hissetmeliyim. Artık bekleyecez

• Konseptler aslında benimde hoşuma gitti güzel gözüküyor fakat arabalar hatta tüm yol taşıtları yavaş yavaş tipik araba modelinin dışına çıkmakta.. Bence yenilikçi fakat geleneksel örnek olarak Yeni S80, XC70 gibi tasarımlar daha hoş.. Tabi zamanla alışıcaktır gözlerimiz, zaten Volvo'da bunun farkında ki XC60'ı bu sene çıkarmayı düşünmüyor açık açık 2009'da çıkacağı belirtilmiş.. Tabi bir geliştirme süreci var ha deyince araba tasarlanıp yapılmıyor fakat İç tasarım, dış tasarım büyük oranda tamamlandığına göre aracın çıkması çok uzun sürmezdi.. Yani bana kalırsa araç hazır sayılır, ufak rötüşler yapılıyor, fakat istenseydi bu senede çıkarılabilirdi..
  • Mutlaka farkli ticari kaygilar filan vardir. Anladigim kadariyla her yil bir model cikartip gundemde kalmak istiyor. Ama bu XC60'i ve S40 konsepti 2008'de piyasaya surse altust ederdi piyasayi. 2009-2010'a kadar rakipler bos duracak degil.

Klasik cizgiler konusnda ise ben klasikten yanayim. Ornegin eski XC70'in ön konsolunu daha cok begeniyor gibiyim, simdiki gorusum en azindan bu
  • Volvo C30 1.6 Benzinli : 22.777 Avro
    1.6 Dizel : 25.671 Avro

Resmi sitede açıklanmış fiyatlar..

Standart donanım listesini ve opsiyonların fiyatlarını nereden öğrenebiliriz? Biri buraya koyabilir mi acaba?
  • Ben bi aksilik çıkmazsa grupvolvodaki tanıtıma katılmayı düşünüyorum bugün saat 18:00'de. Ankara'daki diğer arkadaşlardan gelmeyi düşünen var mı?? Buraya gelip gelmeyeceğini yazan olursa görüşme ayarlayalım. Bu arada beni imzamdaki izmir plakalı s40 2.0t den tanıyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealShark -- 8 Mart 2007; 15:33:14 >
  • Arkadaşlar merhaba.
    Ben Ankara'dan yazıyorum. Dün ben de Volvo ailesine katıldım.
    2004 model 1.6 S40 Classic bir Volvo sahibiyim artık...
    Hepimize kazasız sürüşler inşallah arkadaşlar.
    Ankarada bir dispanserde görevli doktorum, ismim Mustafa
    Yılmaz.
    Ankarada olup bu araca sahip arkadaşlardan
    bir istirhamım var: kitapcık sahibi olan varsa kopyalamak
    isterim.
    Tüm arkadaşlarıma iyi günler dilerim.

Mustafa Yılmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: nokiaviper

yeni kasa volvo s40 a ipod baglayan var mı yada yaptıran ?

selam ,

yeni kasa s40 lara ipod takılabiliniyor, yetkili servislere baş vurabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drmy212

Arkadaşlar merhaba.
    Ben Ankara'dan yazıyorum. Dün ben de Volvo ailesine katıldım.
    2004 model 1.6 S40 Classic bir Volvo sahibiyim artık...
    Hepimize kazasız sürüşler inşallah arkadaşlar.
    Ankarada bir dispanserde görevli doktorum, ismim Mustafa
    Yılmaz.
    Ankarada olup bu araca sahip arkadaşlardan
    bir istirhamım var: kitapcık sahibi olan varsa kopyalamak
    isterim.
    Tüm arkadaşlarıma iyi günler dilerim.

Mustafa Yılmaz

posta adresinizi bildirin adresinize gönderebilirim. hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..
  • quote:

Orjinalden alıntı: VolvoS40

The new concept volvo s40

[DH]   V O L V O    for   L I F E

çok seksi araba ya , ösellikle arka tarafın dizaynı süper, böle bir araba keşke satışa sunulsa
  • Arkadaslar C30 ların donanım ı hakkında bılgınız varmı?Internet sıtesınde ya ben goremedım yada yoktu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SukSuk

Arkadaslar C30 ların donanım ı hakkında bılgınız varmı?Internet sıtesınde ya ben goremedım yada yoktu.

Siteye neden koymazlar anlamıyorum..Volvo Türkiye sitesi tam bir rezalet..
  • quote:

Orjinalden alıntı: T K
    quote:

Orjinalden alıntı: SukSuk
    Arkadaslar C30 ların donanım ı hakkında bılgınız varmı?Internet sıtesınde ya ben goremedım yada yoktu.

Siteye neden koymazlar anlamıyorum..Volvo Türkiye sitesi tam bir rezalet..

Volcar'a bir e-posta atın listeyi size gönderiyorlar. Bu ara bildiğim kadarıyla donanım listesi S40 ile aynı.
  • İllere göre 2005 yılı itibariyle kayıtlı Volvo otomobillerinin sayısı

İstanbul 7000
    Ankara 5000
    İzmir 1500
    Antalya 525
    Bursa 450
    Denizli 110

Diğer iller 100'ün altında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 13 Mart 2007; 11:44:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

İllere göre 2005 yılı itibariyle kayıtlı Volvo otomobillerinin sayısı

İstanbul 7000
    Ankara 5000
    İzmir 1500
    Antalya 525
    Bursa 450
    Denizli 110

Diğer iller 100'ün altında

Her geçen gün Volvo sayısı ve kullanıcısı artıyor...
  • Ankara'da çok Volvo var gibi gözüküyor.. Hele ki S40 3 sokaktan birinde var neredeyse.. Eskiden Volvo gördüğümde sevinirdim bir Volvo'cu daha diye :) Şimdi çok sık görür oldum..
  • Artık otomobil kullanıcıları da bilinçlenmeye başladı yavaş yavaş. Hayatlarını ve geleceklerini düşünüyorlar artık. Kendilerini emanet edecek olduklarına dikkat ediyorlar. E bunuda Volvo sağlamış zaten onların düşünecekleri pek bişey kalmamış sadece uygulamak. Bunu da görüyoruz her sokak aralarında
  • Yeni S40 cikali beri Volvo satislarinda artis oldugu dogru. Volvo'nun amaci da buydu zaten. S40 ile kazanip diger modelleri de ayakta tutabilmek. Ama bilincli tuketici sayisinda ciddi bir artis var mi cok emin degilim. Güvenlik malesef ülkemizde otomobil tüketicisinin ilk tercihi değil. İkinci elde çok iyi fiyatlara Volvo bulanlar hala gidip Toyota filan alıyor. Sıfır S40 ile sıfır Focus arasinda hemen hemen fiyat farki kalmadi, insanlar ne de olsa ayni platform niye 3-5 daha fazla verip Volvo alayim diyor.
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.