Şimdi Ara

DH Tayland Kulübü [62 KİŞİ OLDUK] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
29
Favori
26.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumlar, herkesin düşüncelerini özgür bir şekilde ifade edebildiği platformlardır. Forum üzerinde ki mesajınızın ya da konunuzun, yönetim tarafından silinmesi, kilitlenmesi sadece üye olurken kabul etmiş olduğunuz forum kurallarına uymadığınız anlarda söz konusu olabilir.

Bunun haricinde, ben de dahil kurallara uyan ve yolunda giden bir konuyu kapatma yetkisine sahip değilim. Eğer konunun ya da mesajın kurallara uymadığınızı düşünüyorsanız, Forum destek ve şikayet et butonu tamda bunun için bulunmaktadır.
  • instagramdanda pattaya ve phuket bolgesını takıp edıyorum o kadar güzel pastalar paylasılıyorki sımdı kafam karıstı.. ?
    @ismlunal o mısırcıya gidicem central ın orda.. tmmdır.. kısmet olursa bol bol meyve vemeyve suyu ıcmek ıstıyorum yanıma mıde ılacları bıle aldım :)
  • Merhabalar

Ben de Aralik ayi icinde 10-12 gunluk Tayland-Malezya-Singapur turu dusunuyorum. 2 gun Bangkok 4 gun Pattaya, kalan zamanda Malezya ve Singapur. Programim tam olarak netlesmedi. Acaba Singapur yerine bikac gun de Phuket mi yapsam diyorum. Tek gidecegim icin Bangkok ve Pattaya'da guzel otel ve mekân tavsiyelerine ihtiyacim var.

Aralikta orda olacak arkadaslar varsa birlikte gidebilir ya da orda gorusebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExxELaNc

Merhabalar

Ben de Aralik ayi icinde 10-12 gunluk Tayland-Malezya-Singapur turu dusunuyorum. 2 gun Bangkok 4 gun Pattaya, kalan zamanda Malezya ve Singapur. Programim tam olarak netlesmedi. Acaba Singapur yerine bikac gun de Phuket mi yapsam diyorum. Tek gidecegim icin Bangkok ve Pattaya'da guzel otel ve mekân tavsiyelerine ihtiyacim var.

Aralikta orda olacak arkadaslar varsa birlikte gidebilir ya da orda gorusebiliriz.

Singapur ufak ulke, tek sehirden olusuyor ve cok kalabalik. Gezmek ister misin dahi emin degilim. Yinede goreyim dersen 1 gun yeterli. Tanidigin arkadasin falan varsa Singapur'da o zaman ayri tabii. Malezya'da nereye gitmeyi dusunuyorsun? Zaten 2 gun Bangkok 4 gun Pattaya yapacaksan geriye 6 gun kaliyor. Sana tavsiyem 2 gun Bangkok 3 gun Pattaya 3 gun Phuket 1-2 gun Singapur ve geri kalan vaktindede Kambocya/Siam Reap'te ki Angkor Wat'a git derim.
  • beni de yazarsanız sevinirim. kız arkadaşım taylandlı, 2 defa gittim, 2 defa o geldi. her türlü kültürüyle vs iç içeyim. yarı türk yarı thai oldum desem yeridir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

beni de yazarsanız sevinirim. kız arkadaşım taylandlı, 2 defa gittim, 2 defa o geldi. her türlü kültürüyle vs iç içeyim. yarı türk yarı thai oldum desem yeridir

merhaba hocam bize deneyimlerinizi paylasirmisiniz nerelere gittiniz ilginc anilariniz oldumi kiz arkadasini ulkemizi begendimi izlenimleri nasil siz memnun kaldinizmi seyahatinizden

• ben çok yere gittim hocam bangkok pattaya hat yai songkhla krabi chiang mai vs vs. ağustos 12 de gittim en son, eylül 11 de geldim. 1 ay kaldım. yukarıda saydığım yerlerde songkhlada 10 gün kadar kaldım kız arkadaşımın ailesinin evinde, ama tüm çevreyi gezdim diyebilirim.

ilk defa gidecek olanlar vs olursa sorularınızı cevaplarım. yalnız yukarıda bir arkadaşın yazdığı dikkatimi çekti, gerçekten de paramız çok değer kaybetti taylandda.

ben 2010 yılında gittiğimde 300 400 doları 2 haftada harcayamamıştım. 1 aylık gidişimde 2000 tl den fazla para harcadım ve yetmedi diyebilirim. ya tayland gelişiyor, ya da bizim para değer kaybediyor arkadaş.
  • Tayland gelişiyor arkadaşlar e haliyle paraları da değer kazanıyor. Ben bu yaz gittiğimde 3 hafta kaldım 3500 TL harcadım. Eskisi gibi değil tayland. Bu arada benim de nişanlım türkiyede 2.5 aydır benimle kalıyor. Beni de ekleyin gruba
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhattaHell

quote:

Merhabalar

Singapur ufak ulke, tek sehirden olusuyor ve cok kalabalik. Gezmek ister misin dahi emin degilim. Yinede goreyim dersen 1 gun yeterli. Tanidigin arkadasin falan varsa Singapur'da o zaman ayri tabii. Malezya'da nereye gitmeyi dusunuyorsun? Zaten 2 gun Bangkok 4 gun Pattaya yapacaksan geriye 6 gun kaliyor. Sana tavsiyem 2 gun Bangkok 3 gun Pattaya 3 gun Phuket 1-2 gun Singapur ve geri kalan vaktindede Kambocya/Siam Reap'te ki Angkor Wat'a git derim.

Aslinda gidecegim yer Bangkok ve Pattaya. Bangkoku iki gun gezmek ve Pattaya'da Aralik ayinda yaz tatili yapmak istiyorum. O kadar gitmisken Singapuru da goreyim dedim ama cok da gerekli degil. Onun yerine Phuket daha eglenceli olabilir ya da Pattaya'yi uzatabilirim.

Bangkok ve Malezya'yi (Kuala Lumpur) da basta elektronik olmak uzere biraz alisveris yapmak icin istiyorum.

Fakat Singapuru elersem yerine farkli bir ulke koymak istemem. İkiser ucer gun kalip gocebe halinde bi tatil de yorucu olur bence. Bir de soyle bisey var ki Bangkok'a gidis-donus bileti alicam. Hem oyle alinca ucuza geliyor hem de Emirates'te adios kampanyasi var %15 indirimli. Bu sekilde gidis-gelis ucak maliyeti 700 lira civari puana denk gelecek. O yuzden Bangkoka inip direk Pattayaya gecicem. 4 gun kaldiktan sonra Bangkoka donup 2 gunlugune Kuala Lumpur, sonra da geri Bangkoka donup 2 gun kaldiktan sonra İstanbul dusunuyorum. Buna bi de Phuket de eklersem hepten karisacak :)

Tavsiyeniz icin tesekkur ederim. Singapuru gormesem de olur. Phuket icin hala kararsizim. Hayirlisi bakalim.

• Konu ile alakasız mesajların silinebilmesi için, konu bu akşama kadar kilitli kalacaktır. Bu gecikme için özür dilerim.

Konuda tartışmaya yol açabilecek ve konu ile alakası olmayan tüm mesajlar silinecektir. Ancak şuan mobil olduğumdan ve 3G den yeteri kadar verim alamadığından dolayı, tüm mesajları akşam bir kez daha kontrol edeceğim. Bu süre boyunca konu kilitli kalacaktır. Yaşanan gecikme için affınıza sığınıyorum.

Konu ile alakasız mesajlar silindikten sonra konu yine kullanıma açılmıştır. Lütfen konu başlığına uygun içerikte mesajlar gönderelim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

quote:

quote:

Merhabalar

Aslinda gidecegim yer Bangkok ve Pattaya. Bangkoku iki gun gezmek ve Pattaya'da Aralik ayinda yaz tatili yapmak istiyorum. O kadar gitmisken Singapuru da goreyim dedim ama cok da gerekli degil. Onun yerine Phuket daha eglenceli olabilir ya da Pattaya'yi uzatabilirim.

Bangkok ve Malezya'yi (Kuala Lumpur) da basta elektronik olmak uzere biraz alisveris yapmak icin istiyorum.

Fakat Singapuru elersem yerine farkli bir ulke koymak istemem. İkiser ucer gun kalip gocebe halinde bi tatil de yorucu olur bence. Bir de soyle bisey var ki Bangkok'a gidis-donus bileti alicam. Hem oyle alinca ucuza geliyor hem de Emirates'te adios kampanyasi var %15 indirimli. Bu sekilde gidis-gelis ucak maliyeti 700 lira civari puana denk gelecek. O yuzden Bangkoka inip direk Pattayaya gecicem. 4 gun kaldiktan sonra Bangkoka donup 2 gunlugune Kuala Lumpur, sonra da geri Bangkoka donup 2 gun kaldiktan sonra İstanbul dusunuyorum. Buna bi de Phuket de eklersem hepten karisacak :)

Tavsiyeniz icin tesekkur ederim. Singapuru gormesem de olur. Phuket icin hala kararsizim. Hayirlisi bakalim.

şimdi müdahale gibi olmasın ama benim de sana söyle bi tavsiyem var. eğer ki rotanda kuala lumpur varsa direk kuala lumpur'a uç. bilet fiyatları birçok uzakdoğu ülkesinden çok daha ucuz. thy 459 euro mu neydi gidiş geliş. KL'de konaklamanı yaptıktan sonra Bangkok'a uçarsın. Nokair ve Airasia komik rakamlara KL-Bangkok uçuruyo.
    Singapuru bende çok görmek istedim fakat yaptığım araştımalar neticesinde uzakdoğunun en pahalı ülkelerinden biri olduğunu öğrendim. Bu da vazgeçmemde çok büyük bi etken oldu haliyle.
  • klubumuzun uyesi olarak suan bangkoktayim taksiden yaziyorum pattaya geciyoruz 1200 baht

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

klubumuzun uyesi olarak suan bangkoktayim taksiden yaziyorum pattaya geciyoruz 1200 baht

Hosgeldin diyeyim. Umarim sorunsuz bi tatil gecirir ve istedigin kadar eglenirsin.
  • quote:

quote:

klubumuzun uyesi olarak suan bangkoktayim taksiden yaziyorum pattaya geciyoruz 1200 baht

Hosgeldin diyeyim. Umarim sorunsuz bi tatil gecirir ve istedigin kadar eglenirsin.

cok tesekkurler istanbulda beri 2gundur uyku uyumadik dayanana kadar gezicez suan saat 5 burda sabah ortam harika thai insani sevecen harika basta insana verilen deger..harika keske onlar gibi olabilsek

• quote:

quote:

quote:

cok tesekkurler istanbulda beri 2gundur uyku uyumadik dayanana kadar gezicez suan saat 5 burda sabah ortam harika thai insani sevecen harika basta insana verilen deger..harika keske onlar gibi olabilsek

Ilk geldigim gun Finlandiya'dan Estonya'ya oradan Rusya'ya oradanda Tayland'a ucmustum. Yolda hic uyumamistim ve butun yol toplamda 2 gunu gecmisti beklemelerle birlikte falan. Gayet sevmistim ama yolculugumu :D Farkli sehirleri gorme firsatim olmustu. Tayland'a indigimde saat oglen oldugundan yine uyuyamamistim geceye kadar. Aradaki saat farki insani alt ust ediyor :) Eglenmene bak, Tay insani cidden iyidir onlara kotu davranmadigin surece. O sebeptendir ki buraya tasindim zaten. Belki zengin degilim ama mutluyum en azindan. Uyudugunda 1 gun uyanmazsin artik :D Bu arada sen rehber falan mi tuttun yoksa arkadas grubuyla mi geziyorsun?
  • quote:

quote:

quote:

Güleryüzlü insanların ülkesine hoşgeldiniz hocam umarım tüm tatiliniz sorunsuz geçer iyi tatiller :)

• benide ekleyebilirsiniz :)
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım benden sana tavsiye vucudunuzun ayarını kaçırmayın. Yemek adamakıllı yok, sürekli alkol sürekli bum bum bi yerden sonra vücut iflas. Gezinizin sonlarına doğru patates olmamanız için uyku durumunuza dikkat edin benden tavsiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardanadam55

Arkadaşım benden sana tavsiye vucudunuzun ayarını kaçırmayın. Yemek adamakıllı yok, sürekli alkol sürekli bum bum bi yerden sonra vücut iflas. Gezinizin sonlarına doğru patates olmamanız için uyku durumunuza dikkat edin benden tavsiye.

abi phuketteyiz suan midem harika sorun yij ii yerler buldum phukette ne yapabiliriz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kardanadam55

abi phuketteyiz suan midem harika sorun yij ii yerler buldum phukette ne yapabiliriz

Ada turlarına katıl. Motor kirala, bi harita edin dolaş tüm adayı. Geceleri bangla roadda olursunuz zaten. soi crocodile girme veya gir bakın. tiger disko idare eder benim pek hoşuma gitmedi. suzy wongs güzel mekan içerisi cıvıl cıvıl. diablo da küçük ama etkiliydi :) yemek için vine connection iyidir güzel pizza ve spagetti yapıyolar. patong sahilinde pancakeciler var güzel oluyo nutella ve muz başarılı bol bol yiyebilirsin. thai box maçlarına da gidebilirsin gayet zevkli oluyo. fantasea filan gitmedim aynı zımbırtıları muhtemelen pattaya da yapmıssındır. aklıma gelenler bunlar.

edit: patong sahilde subway ın içerisinde mükemmel roma dondurması satıyolar. her gün 200 bahtlık kaseyi bitiriyodum. kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kardanadam55 -- 23 Kasım 2013; 12:10:51 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.