Şimdi Ara

DH Tayland Kulübü [62 KİŞİ OLDUK] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
29
Favori
26.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar tayland dan yeni döndük merak ettiginiz sorular var pattaya ve phuket ve coral adası raya adası hakkında bilgi verebilirim.. harıka bir tatil ... bir dahakı sefere direk phuket... yapıcam yakın zamanda kım gidiyor?
  • biz 12 ocakda gidiyoruz protestolar ilgili bilgi verirmisin nasıl ortam
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

arkadaslar tayland dan yeni döndük merak ettiginiz sorular var pattaya ve phuket ve coral adası raya adası hakkında bilgi verebilirim.. harıka bir tatil ... bir dahakı sefere direk phuket... yapıcam yakın zamanda kım gidiyor?

Hoşgeldiniz deneyimlerinizi ayrıntılı bir şekilde yazarsanız gidecekler için güzel bir bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kon211

biz 12 ocakda gidiyoruz protestolar ilgili bilgi verirmisin nasıl ortam

öncelikle merhabalar.. protestoların uzagındaydık.. pattaya ve phuketteydık.. hiç bir sıkıntı yasamadık turist muamelesi bile görmedık acıkcası... ortam tatil olarak harıka 35 yasındayım neden bunca sene burayı beklemısım aklım almıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Orijinalden alıntı: kon211

biz 12 ocakda gidiyoruz protestolar ilgili bilgi verirmisin nasıl ortam

öncelikle merhabalar.. protestoların uzagındaydık.. pattaya ve phuketteydık.. hiç bir sıkıntı yasamadık turist muamelesi bile görmedık acıkcası... ortam tatil olarak harıka 35 yasındayım neden bunca sene burayı beklemısım aklım almıyor..

serkan öncelikle hoşgeldin. phuket olağan bi şekilde kendisine bi aşık daha kazandı. bi müddet daha etkisinden kurtulamayacaksın yapacak bişey yok. :) evet görmeyenler anlamaz ama ben de dahil ilk giden arkadaşlarımın hepsinde aynı cümle vardı neden daha önce görmedik. herkez pişman. ve şöyle bişey daha söyleyeyim biz taylandın makyajlı bölgelerini gördük. ben önümüzdeki turumda daha bilinmemiş bakir kısımlarını görmeyi planlıyorum. chiang mai, hua hin ve koh tao gibi. ulaşım, konaklama ve gezilecek yerler konusunda yerli ve yabancı gezgin bloglarında araştırmalarım devam ediyo.
  • Bundan 3 sene önceki iç savaşta Pattaya'daydım.Kırmızı gömlekliler isyanıydı.Bizim hiç birşeyden haberimiz yok tabi her gün oldugu gibi akşam 8 gibi çıktık otelden yemek yemek için.Bir baktık şehir bomboş bırakın yiyecek bir şey bulmayı yılın 365 günü 7/24 açık olan seveneleven ve familymartlar bile kapalı.Bir tane seyyar dönerci var ara sokakta önünde uzunca bir kuyruk.Dolmusa binelim ve walkingstreet e gidelim belki oralar iyidir dedik sansımıza bbombos caddeden bir dolmus denkgeldi bindik ve walking e dogru gidiyoruz.Heryer bomboş adeta terkedilmiş şehir.Walking in girişinde polisler tarafından dolmustan inmemize izin verilmedi ve şu acıklama yapıldı; önümüzdeki 4 gün boyunca akşam 8 sabah 8 sokaga cıkma yasagı var ve bende bunun üzerine hemen sordum bu sadece 4 günmü sürecek? aldığım cevap azı olmaz ama duruma göre uzatılabilir.Otelimize geri geldik napalım diye düşünürken dedim bari motoruma bineyim hızlıca ara caddelerden kız arkadasımın evıne gidip onu alayım geleyim.Zar zor evine ulaştım dedim hadi otele gidelim arkadaşım bana dediki üzerindeki tşörtle hayatta seninle bir yere gitmem.Çünkü tişörtüm kırmızı idi.Neyse o bana baska bir tişört verdi ancak öle benimle geldi.Daha tatilimizin bitmesine 2 hafta olmasına ragmen biletlerimizi geriye aldırdık ve ertesi gün geri döndük.Umarım tekrardan böyle bir durum yaşanmaz.Kırmızı gömlekliler isyanı
  • arkadaşlar burada kira yiyecek vs. dahil 2 kişinin yaşaması için aylık ne kadar para yeterli olur?
  • arkadaslar merhaba tam 18 i 19 kasıma baglayan gece arkadaşlarımla (forumdan) bulustuk..bulusma yerimiz ataturk havalimanıydı..ucagımız 00:55 de kalkıyordu..fakat biz gerek heyecanımızdan olsa gerek .. 19:30 gibi orada olduk.. ilk halil arkadasımız oraya geldi ardından ben de taksi ile ulastım... sagolsun o bize bizden önce kendıne aldıgı gibi bizede yurtdısı cıkıs pulu aldı 15tl.. bunu almadan dısarıya cıkamıyorsunuz..bende halkbank platinum kartım oldugundan pasaport kontrolu sonrası lounge salonuna gectik hersey bedava acık büfe arkadas.. ballanties lerimizi aldık ucak saatını beklemeye basladık..bu arada iyi bir deneyim yasadık.. bu lounge gitmeden .. önce burger kinge gittik 3 menu 75 tl verdık.. içimize oturdu ... sımdıkı aklım olsa direk lounge girerdim... herneyse..içimizde garip bir heyecan vardı..ucagımıza zamanında yetiştik.. ve içeri girdik.. ucak gayet temiz di. hostes ablalarımızda bir o kadar güzel.. tam 10 saate yakın sürdü... yolculuk yolculuk hemen basladıktan 2 saat sonra.. elimize bir form sıkıştırdılar..form u thailand hukumeti istiyormus.. genel olarak sunları yazdık ad soyad ucus no nereye gideceksiniz giriş cıkıs tarihi .. imza.. onu pasaportunuzun arasına sıkıstırıyorusunuz...neyseki heyecandanda olsa birde yan koltugumda oturan thai li bayandan olsa gerek uyku tutmadı.. ara ara kesilen gözlerime bir türlü uyku girmedi... neyseki. ilk menumuz geldi.. güzel yemekleri vardı.. aksam yemegi fransız sarabını tavsiye ederim.. sonra inmeden 2.5 saat önce kahvaltı veriyorlardı... oda iyiydi cırpılmıs yumurta vs.. vs.. herneyse biz inişe geçtik.. heyecan tavan tabi.. indik ucaktan allahtan kabin bagajı yapmıstık bagajlarımızı korktuk orada kaybolur vs... herneyse indik biz.. bizim bir arkadas önceden indi ucaktan ara ara yok..heyecandan altımıza yapıcaz halille o derece... hemen ben informationa gittim.. 30 dkk oldu kaybolalı.. söyledim bir yolcumuz kayıp anons dedım yok dedi polise git.. hemen gittim polise anlattım ki karsımızda sırıtır sekılde belırıvrdi.. herneyse canımız sıkılmıstı yeterınce daha da sıkılmasın dıye serkan sustu:)arada heyecanda lazımdı dimi.. sonra hepberaber svurnabi den ucak sıkısıjdan ılk sol cıkısından pasaport kontrolunden gectik.. yanımızda dolar euro vardı .. baht yapmımız lazımdı fakat burada kı forumdakı abilerime ve arkadaslarım uyarmıstı havalimanında fazla baht bozdurma..dusuk kurdan zarar edersin demşlerdi..bende arkadaslarımı dınleyerek 100 dollar bozdurdum hemen ardından true hat aldık.. 299 baht 1 hafta sınırsız ınternet 1 gb sonra hız dusuyor 100 baht konusma.. orda kı kızlarda harıkaydı... 2 gay de bana bakmıstı o da ayrı bir konu :) arkadaslarımda.. taksi ile anlastık.. direk havalimanından pattayadaki april suitteki otelimiz icin anlastık..2000 baht dedi.. er ben bılıyorumya bir pazarlık.. 1200 e biz arabadaydık.. korsan taksi sanırım.. bu arabayıda.. havalımanındaki bayan telsizli o buldu.. bekleyin gelicek dedi.. bu arada soylemedende edemıycem.. havalımanındaqn bir cıkınca sıcacık.. bir buhar kutlesımı dıyım hacvakutlesımı.. yuzumuze carptı . işte o an dedım bangkoktasın... TAKSİYE ATLADIK.. TAKSİCİMİZ ADI WR WUTT wutt hemen bizim keko mu sandı ne tıpık boom boum pıng pong vs.. deme basladı hayır dedım ıngılızce bizi sadece otele gotur oke dedım after dedım :) ne de olsa 1.5 ay yedim yuttm buraları... dedıklerı tutmayınca size kız bulıyım dedi.. short time vs.. dedi.. ben dedim yok yok biz buluruz... gerekırse... herneyse otoban yolları harıka.. resimleri eklıycem...1.5 saat sonra otelımıze ulastık.. otelımızın adı april suite merkezde konum itibariyle güzel bir yer central festival in 2. arka sokagında.. tuktuk lar onunde.. tertemiz bir otel.. ama amanın o da ne pattaya acayip kokuyor.. herkesın abarttıgını sanırdım kokular ıcın hakıkaten afedersınız arkadaslar cok kokuyormus... 1 gun sonra alıstım...temız thshirtlerim e bile sınmıstı.. eyvah dedım sımdı kızlara discoda böylemi kokucaz dedim.. panik!!:.arkadasım da dedi.. manyak biz de kokuyoruz onlarda dedi.. dogru dedim.. :) april suite 3 gunluk 295 tl den kaldık.. otel tertemız carsaflar hergun degıstı havlular harıka yumusaklıkta.. personel ıngılızceden yoksun..hiç bilmeyen yolculuk arkadasım.. onlara ingilizce dersi verdi .. siz dusunun... :) joiner free misafir ücreti alınmıyor.. herneyse... aksam olmustu 14:00 gbii ındık bangkok a +5 saat tabiki.. aksam 17:00 gibi otele vardık.. kısa bir dusun ardından sortlarımız kaprilerimizi giydik.. haydi dedik.. ilk basta yemek yiyelim.. hemen meraklı gözlerle.. yollarda 3 kişi yürümeye başladık...(bunları yazarken ben niye buradayım diyorum ah ah ) otelın hemöen yanında massage salonları vardı.. massajjjeeee diye bagıran guzel thaili bayanların yanından gecerek central festivale gectik... en alt katında.. kfc de yemek yedik tavuk. menu 180 baht kadar birseydi.. ilk bir ıkı gun ... korktum midemi bozmıyım dedim.. temkıınlı davrandım.. ardından.. ilk gunun gecesi.. walkıng streeete aktık.... turladık deliler gibi.. etrafımızdakılerde pek akıllı degıldı.. oda ayrı konu.. o yolda o aksam yedıgım pandıgın haddi hesabı yok... :) zevkliydi.. :p herneyse.. baktın ılk gece bakındık.. aksam gec saat olmustu.. arkadasım orada bir bayanla takıldı bizde beach road a akalım dedik.. o gece cok ıyıydı ozellık beach road.. b,zde birer arkadas bulduk ... otel bu konuda cok ıyıdı kımlıklerını kayıt edıyorlardı.. cıkarken bılgımız oluyordu... benıdme ıstedıgm buydu.. siz siz olun herseyden once banada bunu bır abim söyledi..bayan arkadas ı dus aldırt aldırtırkende cebıındeki paranı da hemen elektronık şifreli kasaya koy bende hemen bayan dus alırken hemen cebımde nevarsa oraya koydum uyuya kalırım vs.. herneyse burda daha devamı var ama forum kuralları gereği... ditttt diyerek susuyorum... :) ertesi sabaha kadar uykusuz biri ne yapabılır.. uyurmu ? hayır uyumaz.. herkese birer hat aldık ya true movi... hemen aradık bırbırımızı su saatte lobideyiz diye.. arkadaslar gitti tabi.. bizde hemen yemek arayısındaydık.. acıktık malum :) 4 SOKAK ötemizde bır turk donercısı bulduk 1.5 sene olmus acalı gittik yedik.. malum hemen acı koyuyorları no spicy dedim :) fıyatlarıda 150 baht civarı uydun bol bol doner yıyorsunuz ayran 60 baht kendısı yapıyormus... gece 01:30 a kadar acık adreslerını netlestırıcem.. giden arkadaslara faydası olsun..çoban salatası harıka...bu arada parada bozdurmak ıcın gec saatlere kalmayın halk eglendıgı ıcın sabaha kadar en erken dovız burosu saat 10 gibi acılıyor ac kalırsınız biz kaldık :) hemen heryerde seven eleven family martlar.. kurtarıcınız...
    siz siz olun aksamdan para bozdurun sabah tura gidersiniz bir adaya vs parasız kalmayın..aksam yemek yedigimiz yerde turk donerci abimizin thai li eine ingilizce olarak biz tiger zoo ya gitmek ıstıyoruz dedik.. taksi ne kadar ıster dedik.. 900 dedı.. orada sizi beklıycek gidiş ve donus dedi.. oke dedık.. bizim ıcın telefon actı..konustu... 20 dk bekleyın dedi..bizde yemegimizi yedik.. birde cay ıcelım dedık cayda ıctık tam bitti. o an taksi pickup gorundu.. camlar siyahtı..evt taksiniz geldi dedi ben tesekkur ederek.. araca dogru hakreket ederken .. aracın sol ön camı acıldı.. bir baktık taksici thai li bir bayan... hemen arabaya bindik.. tigr zoo dedik.. hemen dedi biliyormusun dedık.. evt dedi ama yarım saat yanlıs yolda ,ilerlerdik aynı yolu gerı donduk... :) biliyorum dıyene bir daha sor.. :) herneyse tigerzoo ya gittik.. giriş 450 baht kısı bası .. girdik tabi.. güzel bir yer elınıze bir program tutusturuyorlar.. su saatte fıl gosterısı kaplan gosterısıı vs. takıp edın dıye ıste... bizde takıp ettık hıcbırını kacırmadık.. tımsah fıl tiger gosterılerıne gıttık..kızda yanımızda bize ücretsiz rehberlık yaptı... sagolsun yemek filan ısmarladık tabi.. saat 18:00 de kapanıyor botanık park... bu arada timsah kaplan uzerınde cekım 100 baht... 6 tl gibi .. deger bence.. kaplanları sut 50 baht.. sanırım.. verdik ıcırdık... tam ben bıberonu verırken memesını bır kopardı tiger.. sankı benım biryerımı koparmıs gibi korktum.. :)ben tımsah yavru kaplan sevdım 1.5 aylık resım vs cektırdım..birde parkın cıkısına dogru.. akrep li ablamız var.. akreplerı vucudunuzun heryerıne koyuyor sizde foto cekıp 100 baht verıyorsunuz...denedımmı?? denedım tabiki.. alnım ter icinde kalmıstı..heryerıme koydu orası dahil..ama zehiri alınmıs.. tabi..neyse bir resimde orda cektırdık... aksam olmaya baslamıstı.. güzel kaplanlı thshirlet aldım fıllı mıllı 250 baht.. 300 dıyorda.. 250.. aynısını pattayadan 200 e aldım.. sonra aksam 18:00 olıunca.. park kapandı bizde cıkısa ılerledık.. tam park cıkısı cok ıyı bir kuruyemıscı var.. tavsiye ederim ısmını hatırlamadıgım bısuru kuruyemıs aldım 100 baht paketi.. birde 200 bahta hındıstan cevizi cips aldık.. harıka ama 1 paketı aynı gun yemeyın sıvılce yapıyor.. arkadasımın alnı 2 saatter sıvılce doldu bir paketi. yol boyunca yemıste.. ergenler gibi oldu :)= herynse gunumuz kısıtlı oldugundan bende arkadasıma dedım ne yapalım tukkom a gidelim.. elektronık alısverıs merkezi.. yine taksici ablamıza sordum biliyormusun evet evet deedı.. icimden hı hı bılıyorsn.. ama benı yanılttı.. tam onune kadar getirtti..biz mahcup bakıslarla.. tabi girdik tukcoma..alt katı telefoncular pek yok tek tuk.. ust kata cıktık direk.. komple telefoncu bizim dogubank tarzı.. ama sımdı kıme guvenırsın alıcan ama... neyse bizim bayan arkadasın bir arkadası calısıyrmus oraya yonlendırdı.. ama bizdende komısyon almasın dıye ben hemen bir kac makıne ıcın fıyat arastırması yaptım sonuc evt olumlu arkadasınkıler ıyıydı... orada 8500 e s3 mini aldık .. note 3 21..000 baht dedi 20000 e alıcaktım.. fazla para almadıgımdan alamadım. yarın gelıcez dedım.. herneyse.. dedik koh larn a gidelim bir baktık samed adası turundayız.. iyikide gittik güzelmiş.. speed botlarla.. yaklasık 40 dk ıcınde samed adasına ulastık birazcık dalga vardı.. ama karnımız tok oldugundan sorun cıkmadı.. 3 kısı 1200 bahta gittik tur.. semsiyeler ücretsiz .. sezlong ucretsiz.. yediginizi ve ictiğinizin ucretini verıyorsunuz
    ada harıka güzel ve tertemiz bir dogası var... jetski ıcın uyarmıslardı.. ama dayanamadım bindim arkadas sorunsuz atlattım iyide show yaptım resımlerı eklıycem.. arkadasın telefonunda kaldı... defalarca binen ıcın sorun yok..ama siz siz olun kıralıycaksanız..heryerden kıralamayın.. resmını cekın.. oyle .binin.. fazla sahile yaklasmayın..icicek ıstedık .. alkollu kokteylımız geldı.. ananasın ıcını yarmıslar.. doldurdular guzel kokulu cıcekler pipetler eslıgınde geldı... arkadasınkıde hindistan cevizi seklınde geldı fiyat.. 180 baht 200 baht.. ama denemeye deger foto ıcın ıdeal... jetski icin 30 dk 1500 baht.. tr ye gore fıyatlar cok ıyı.. inmedık tepesınden samed adasını tavsiye ederim gitmeye deger.. .iyikide gittik.. herneyse aksam 17:00 gibi speed boatlarla dönüşe gectik..akşam yoruldugumuzu anlamıştık...botun sallanmasına karşın biz uykuya yenık dustuk ara ara.. evt pattaya ıskeledeyiz.. kopan kap diyerek .. uzaklastık.. ve tuktuklara bınjdık.. ilk gun tuk tuk kazıgı 300 baht yemıstık. .sımdı herkes ellerıne 10 baht tutusturmustu.. bındık ındıgımız gibi 10 baht verdık otelımıze donduk.. :) adam ses cıkarmadı.. bizim salaklıgımızdı 300 baht tuktuka vermek.. herneyse otele gittik duş.. aksama hazırlanış.. akşam dedik ne yapalım ne yapalım.. akşamahttp://www.clubinsomniagroup.com/ insomnia ya gittik.. o taksici arkadas ile bir arkadasımız yakın arkadas oldular anladınız sız... 4 kısı gittik 1 bayanb 3 erkek .. hemen orada bir jack actırdık.. 3000 baht civarı ogun 500 baht bitmiştir.. sonucta 4 kısı gittik 6 kısı odalarımıza geri donduk...:) korumalara bahşiş vs.. ıyı oldu güzel bir geceydi hic uyumadan.. don muanga yetismemız lazımdı.. biz apar topar cıkısları aldık.. otelden ..hemen donmuanga ucaga 50 dk kala zor yetiştik.. ne heyecan ne heyecan paralı yoldan gecmeseydi.. kalıcaktık orda..pattayadan donmuanga 800 bahta anlastık.. 200 de bahsis verdık cunku adam bastı paralı yola gırdı.. helal hoş olsun.. herneyse nok air ile 15:10 seferımıze bindik nok air in cıvıl cıvıl sarı renklı kostumlu bayanları harıkaydı.. ucak yolculugu yaklasık 1.5 saat kadar sürdü.içeride kucuk bir su ve böyle kek tarzı ici tavuklu bir sandvic tarzı birseyler verdiler.. onun harıcı meyve suyu kahve vs.. var ama onlar ektra ucrete tabi.. kahve 30 baht mesela... pilotları hostesleri iyi .. yi bir inişin ardından phukete indik... ama o da ne .. yagmur... :( muson yagmurlarına yakalandık...ucakta belli bir beklemenın ardından kabıne aldıgımız bagajımızı hemen yerınden alarak havalımanından cıktık.. ama cıkmadan hemen once wc lerında sagında duran free(ücretsiz) harıtalardan alın lazım olur..(rusca vs almayın bosuna tasırsınız arkadasım almıstıda ) :) sonra hemen havalımanından 150 bahta dolmuslar var.. ama bizim 3 kısı 450 baht.. dolmus .. dedık bosver taksi yapalım .. taksiye gittik havalımanı cıkısının hemen en sagında .. taksi duragı var 900 bahta anlastık.. phukettekı otelımız olan santi white otele dogru yola cıktık.. hemen heryerde on tarafa arkadaslarım oturdu birde ben oturıyı mdedım aman allahım o da ne taksici abimizi hız sapıgı cıktı.. altıma yapıcaktım.. birde solda oturuyorumya.. herneyse 900 bahta bindik.. 1.30 saat sonra.. geze geze adanın guzellıklerını gore gore gittik.. acayip bir trafık var adada.. motor kıralamak bence problem vazgectık... delı kullanıyolarlar.hernyse oteleımıze gittik santwhite hotel.. tertemiz beyaz temalı.. güzel bir otel.. hemen bookıng com dan yaptıgımı rezervelerı gosterdık.. sorunsuz birsekılde.. odalarımız aldık... herkes ayrı odada joiner free... odalarımız thai stili yada batı tarzıydı.. odanın banyosunda cam cerceve vardı.. fanstastik :) oda tertemiz klima sorunsuz.. carsaflar tertemız dvd player 101 ekran lcd.. hersey mevcut cadde tarafı gurultulu.. arka taraf ıyı ben arka tarafta aldım sessiz sakin.. 65 tl gunluk arkadaslar.. güzel.. bence.. tavsiye ederim.. mevki olarak gece paazarının dibinde.. patong beach e 500 m . ama olsun yuruyun zevklı... otelın sagında doviz bozdurma bürosu hemen arkasında turk donercisi. karsısında manav.. uygun ıcıcekler var 30 bahta meyve suları yada kg usulu meyve satın alırsınız.. otelın hemen solunda familymart lar var bizim bim marketler gibi .. karsısında massage salonu yanında tur sırketi .. yve hemen onun yanında eczane.. lokasyonu cok ıyı tavsiye ederim..aksaşm 18:00 gibi vardık oraya..yemek yedik yorulduk halıye bir ucak yolculugu taksici manyak abimiz.. beni germıstı ılık bir dus ardından hazırdık.. hemen otelımızın arkadasında yine baka bir otel bunyesinde bulunan turk donercısıne gittik.. 100 baht durum doner.. fakat doyurmuyor 2 tane yedik redbull aldık 30 baht cunku suda 30 baht tı.. tercihim redbulldu.. menusunde de guzel spagettıler vardı ..180 baht.. soslu ama sosları kokmuyordu oranın.. bu arada soylemeyı unuttum phukette o kokuya cok nadır denk geldım... pattayadakı kokuya..akşama geze geze patong beach ın basından sonuna kadar yuruduk.. karsımıza sokagın basında büyük bir tabela vardı patong beach.. diye.. işte dedim burası girin.. hemen gırısınde.. (denız tarafındakı) sol tarafında turkısh kebab niyazi adlı bir abimizin dukkanı vardı anıstık.. birde o donerın tadına bakaraktan baglaroad a aktık.. ayran 60 baht burdada.. hernyese.. saglı sollu barlar alımlı bır okadar da ıncecık (ekmek yemıyorlar abi ondan ınceler) harkıa thaili bayanlar hepsıne saygı duyuyorum.. bu arada hizmet neticede.. eglenmeyı eglendırmeyı bılıyorlar.. hernyse.. yaz yaz yoruldum bu arada mouglıne rouge a gittik.. arkadası uyarmıstım bir abim uyarmıstı.. dıkkat edın ..hedef ararken hedef siz olmayın diye.. anladınız :) ama arkadasım merak etti gittik. 15 dakıkada benım ısrarımla 100 baht vererek cıktık....0 1000 bahtı hemen mouglıgne rouge un alt katındakı dırekte dans eden ablalarlarda harcasaydık.. neler oldur neler.. ama benım delı damarım durmadı.. hadi dedım alt kata ınıyoruz aynı gece.. ındık.. barın en güzel yerıne oturduk.. kızlar dıreklerın onunde dans edıyordu cogu kısa sort gıymıstı.. yada bıkını.. saygılar ablalalar.. :) ballantıes aldık 180 baht fıyatlar ıyı 20 lıklerı bayana yapıstırmaya basladım .. bir baktım etrafımda 3 kız daha oldu hemen bıri indi yakınlasmaya basladık.. sonrasını anlatmıyım.. forum kuralları geregi.. sabahlar olmasın dedik... 6 kısı ayrıldıık.... uyuduk mu ;? hayır uyumadık..saah 1 saat maksımum uyuduk..dedık tura gidelim.. iyi tamam bir baktık bize dediler aksamdan tura gitmenız bılet almanız lazım biz gec kalmıstık .. bizde hemen patong beache yoneldık oradan bir sezlong kıraldık 300 baht 3 kısı.. bız hemen kızlar nerede kalabalık biz oraya gittik.. yorgun uykusuz ve bitkindik.. hemen oturduk konum olarak cok ıyıydık orada mutlaka kız ayarlanır onu soylıyım denızdede bize rahat bırakmadılar.. herneyse aksam ıcın sozlestık.. ama bir tarafımız ılgıden o kadar cok kalktıkı .. bunları ekelım dedık.. aksama nasılsa bulucaz dedık.. :) ekıcegımız kızları gorsenız manyak dersınız.. herneyse ektık gun boyu denıze gırdık.. aksama tiger live band a gittik.. (tek kelime ile mukkemller bir klub sadece oraya gidin )gittik ilk aksam jack actırdık.. 1lt jack 3500 baht ice 80 baht cola 300 baht gayet normal zaten jack actırdık kızlar şok oldu .. gerisini hızlı gecıyoruz.. 6 kısı gıttık o gece otele.... sabah oldu ama bize olmadı biz halen uyumadık cidden.. bugunde dedık denıze gidelim ardından masaj salonuna gidelim dedik.. hemen taksici abimize mr ball ile tanıstık bizi iyi bir yere gotur dedık.. massağe ıcın o dedı happy end mı no dedık.. sadece ayak.. oke dedi..bizi ara sokakta jungceylonun hemen arka sokakların birinde bir yere goturduk.. 4 tane bayan vardı sıa sıra ıle masaj yapıyolarmıs.. herkes sectı bana kaldı ladyboy sımdı oldumu ben ıstemıyorum dedım arkada bir kız gormustum.. ben onu ıstıyorum dedım.. onların patronuda dedıkı.. ama dedı sıra ıle sıramı o zaman arkadaslar hadı kalkalım go dedım dur dur tmm dedı ve o kıza hemen soyledıler.. kız salına salına geldı.. bir içim su.. ayaklarımızı yıkadılar.. tv koltukları gibi rahat koltuklar.guzel bir masaj hemen sohbet..1 saat hemen gectı sonra ardından vucut masajı ıstedık tamamen.. arka odalara gectık.. kızlar bizden hoslanmıstı.. oyle olsun ıstemedık ama oyle oldu... orayı gecıyorum forum kuralları geregi... :))) aksama sözlestik ama yine biz ektik .. nasılsa daha baskasını buluruz diye aksam olmustu jung ceylona gittik.. alısverıs merkezi hemen unlu banglaroaun cıkısında... avm tarzı bir yer.. fıyat ortalama.. pahalılıkta.. en ust katında telefoncular. .var.. en alt katında.. mr chhıef diye bir yee girdik tavuk bonfıle.. lahana salatası patates salatası.. fanta 89+20 baht uygun ve doyurucu .. 2 gun orada yedık 3 gun hatta sonra odalara gittik tuk tuk 200 baht otele kadar 3 kısı.. otelımıze ulastık.. otelımızın hemen altında ıranlı 2 bayan kardesın ıslettıgı ıyı bir yer vardı orayada gittik.. fiyatları pahalı sadece ıcmeyı tercih ettik.otelımızın yanında yeralan gece pazarına gittik. cok uygun anneme gomlek 200 baht 5 tane cuzdan 100 baht vs.. cok uygun... ardından otelegectık.. uykusuzluga dayanamadık 2 saat uyku sonra sozlesmek uzere uyuduk.. 3 saat sonra kalkabıldık.. tiger bizi bekliyordu.. biz ama onun oncesinde.. su tur ısını ayarlıyalım dedık.. phi phi turu kalmamıstı..bizede tur sırketı onerı olarak .. james bond demıstı.. ama benım ıcım rahat etmedı cunku denız suyunu gordum bulanık gıbıydı.. ve oradaı soyle dedi biraz daha para verın daha ıyı bır yer var dedı oke dedım.. raya ısland ile coral ısland 2ada ve acık bufe yemek vs.. dahil dedi.. speed boat ıle.. 5500 baht dedıler 3 kısı ıcın biz 4000 e anlastık.. ve gıttık pahalımı evt ama baska secenegımız yokttu tatılımız az kaldı... tur bıletını aldık .. ve tiger öncesi niyazı abiye giderek doner yedık..sonra tiger live band gelsin... sabahlar olmasın durumları.. yine jack... yine jack.. güzel danslar edildi.. artık tanıdık olduk orda herkesın ıyı sekılde karsılaması.. ne dıyımkı yasınıcak yer.. sabah dıscoyu beraber kapattık.. 6 kişi :) neyse odalarıma tuk tuk 200 baht bayıldık.. 6 kişi. gittikk sabhalar olmasın dedık ama sabah 8 de bizi tur arabası otelden alıcaktı.. saat 08:05 de arkadasım aradı cabuk kalk dedi geldiler dedi.. kız yanımda nasıl bırakıcam hemen onu hadı dedım acıl ısımız cıktı .. gıtmem lazım oke sen git dedi yok dedım olmaz.. sende gelıcen dedım.. kızı hazırladım ettim ben gıyındırıyorum dusunun :) neyseki 0815 de biz arabanın ıcındeydık.. arkadasınız neden gec kaldı dedı turcu arkadasımda ıngılızce aksam ısler vardı anladın dedı ondan :) ha dedı... guldu oke dedı biz 10 km sonra phuket marınaya ulastık.. uykusuz delı gıbıydık etrafımızda o guzelım turıstlerı goremez olduk... dusunun o derecede... herneyse birr kahve ıctık orada ıngılızce brifing verildi.. tur hakkında.. palet aldık .. 100 baht kıralama.. maske ucretsiz.. yemek ucretsiz.. 600 beygırlık.. 200x3 motordan olusan teknemız ıle 45 dakıkada adaya ulasıcaktık.. ılk durak akvaryum koyuydu.. maske ıle ekmek attılar deıze balılar etrafımızda harıkaydı.. arkadasım balıklardan daha cok maske ile su altında hatunları izledi.. bende 5 dkk baktım kabul :) herneyse 30 dkk orada kaldık sonra yolculuga devam ettık. 309 dakıka sonra raya ısland a ulastık harıka bir yer.. yuzer ıskele ile guc bela kıyıya ulastık... dalgalardan dolayı gunes gozlugu olmadan bakamazsınız odrece beyaz.. adada sadece 1 otel var.. balayı ıcın ıdeal.. adada 3 bufe var .. biz en basındakı manzaalı yerde yedik.. hamburger 120 baht hındıstan cvevızı 100 baht.. muz tanesı 30 baht pahalı oralara gore ama napıcaksın.. ac kalmamak ıcın yedık resımlerı eklıycem.. denıze gırdık 1.30 dakıka orada sonra tekne bizi aldı.. denız ortasında bir tekneye yanastı acık bufe yemegımız vardı.. evt sıra ıle yemeklerımız aldık tavuk kızartması yumurtalı pılav . vs harıkaydı.. ılk defa yedım.. tavsiye ederim.. .dırk coral ıslanda gittikk.. orasıda raya kadar güzel olmasada güzel bir yer japonların tercih ettigi bir yer..tavsiye ederim. orada 1.30 saat kaldık.. guneslendık bol bol photo cektık vs.. güzel nıkah yerleri vardı.. resımledim.. parasailing kısa tur 800 baht degermı deger adamlar cidden ıyı para kazanıyor..herneyse aksama dogru biiz aldılar.. aksam 18:00 gibi phuket marına daydık..aldıgımız maskeleri paletleri iade ettik kaybedersenız 1500 baht odersınız.. soylıyım.. yorulmustuk delı gıbı yanmıstık durmak yoktu ... yola devamdı .aksama otele gıttık dus ardından yemek sonra yine tiger ın altındaki barlardaydık.. yuruduk gozumuze nerdeyse guzel kız oraya gırıcektık hemen dıkkatımı bırı cektı gırdık hemen oraya.. 400 baht verdık cıktık.. sonra tiger live band... sabahlar olmasın yıne bir jack... ara ara 6 kısı olduk 3 e dustuk yenıler geldı.. sonra.. 6 kısı donduk otele... oglen arkadaslarla.. 12 de kalkablıkdık ılk defa uzun suredır bu kadar uyumustuk taksıcıyı cagırdık.. biiz go karta gotur dedık. .arkadasları yolladık biz go karta gittik.. 2. ci olmustum.. thsihrtlerden aldık .. 250 baht.. go kart 400 baht.. arabasına gore degısıyor.. biz bunu tercih ettik.. tam pıstteyken muson yagmuruna yakalanmak harıkaydı.. ayrı bir heyecan oldu hep spin atttık :)ıcımıze kadar su olduk... ve bu arada yenı bır gıyecegımız kalmamıstı.. laundry servisine verdık otelın 1kg 50 baht.. utu 90 baht utulettık.. mıs gıbı oldu.. phukete cıdden alısmıstık.. cok sevdık pattaya ya bana gore 10 basar..3 muz dus soonrası ıran restoranında bulustuk.. dedıkkı gıtmesekkımı bangkoka... evt gıtmeyelım dedık.. ama bookıngden rezerve ettık .. ceza var ben yok dedım cunku sanal kadart dedım.. :) para yoktu ıcınde.. cekemezlerdi.. aradım ıptal ettırdım.. ucak bıletlerı ne olucaktı... onuda baska bir tarıhe aldırttık... biz 2 gun daha phuketteydık harıkaydı... .:))) cocuklar gibi sevindik cezalı bıletlere adam bası 1800 baht verdık... degdımı degdı.. hayatımın belkıde en guzel 2-3 kızı ıle tanıstım (7 bayan arasından ).. .arkadas oldum.. arkadaslarımda oyle dıyor cok sanslısın dıyor.. tatilde daha cok anlatılcak sey var.. ama bence bu kadar yeterlı hatırladıkca suan klavyenın basında bunalıma gırıyorum... kotu oluyorum.. sunu dıyorum kımın kalbı ıyıyse.. allah ona buraları gostermeyi nasıp etsın herkesın gormesı gereken bir yer... bana burada gıtmeden hıc bırsey bılmıyordum 1.5 ay arastırdım sordum sorusturdum bir kısıde defalarca bıktıran sorularım olmasına ragmen forum arkadaslarının bır tane.. sitemkar cumlesını gormedım allah herkesten allah razı olsun.. sizler sayesinde bir yer gordum bılınclı olarak. .sımdı ben oralara gıtmıs dolu dolu gecirmiş biri olarak gidicek arkadaslara yardıma hazırım .. saygılar sevgiler.. serkan....
    (resimleri ekliycem)ımla hatalarım olmus olabılır kelımelerı suslemeyi pek beceremem arkadaslarımla sohbetteymıs gıbı yazdım .. özür dilerim sımdıden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 30 Kasım 2013; 15:53:12 >
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Serkan bey

elinize ağzınıza sağlık, güzel bir yazı olmuş
    günlük ve toplamda ne kadar masrafınız oldu
    bütçe ayarlamak açısından, bu tip bilgilerde verirmisin
    yazıyı okudum ama bir çok yerde yazmışsınız
    fakat günlük harcamalarınızı kısa kısa yazarsanız
    daha iyi olur sanki

teşekür ederiz verdiğiniz bilgiler için @serkanertekin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram

Serkan bey

elinize ağzınıza sağlık, güzel bir yazı olmuş
    günlük ve toplamda ne kadar masrafınız oldu
    bütçe ayarlamak açısından, bu tip bilgilerde verirmisin
    yazıyı okudum ama bir çok yerde yazmışsınız
    fakat günlük harcamalarınızı kısa kısa yazarsanız
    daha iyi olur sanki

teşekür ederiz verdiğiniz bilgiler için @serkanertekin

rica ederim anlatimda hatam olabilir ozur dilerim elimden geldigince icten yazmak istedim kisiden kisiye degisir ama ben bu anlattiklarimla ucak bileti haric otel haric 6mmilyar harcamisim tek tek topladim otel 900tl civari ucak millerimle aldim gittgiim donemde ucak 2123tl idi ama ama tm tamina 30 dolar ile dondum tr ye :) rahat 6 gitti ivir zivir gunluk iciyorsaniz vs 200 dolar yemeyide seviyorsaniz tabi butcr bu kisiden kisiye degisir birdaha gidicem direk phuket yapicam tarih belirlemeye calisiyorum resimleride ekliycem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram

Bütçe ayarlamak açısından

7 gece, sadece Pattaya için :

IST>BKK>IST - 1300 usd

Otel 7 gece 4* - 400 usd

Local transport BKK>Pattaya>BKK- 200 usd

Go go - 600 usd

Soapy massage - 200 usd

Standart massage - 300 usd

Local tours - 400 usd

Yemek- 300 usd

Unutulan diğer her şey - 300 usd
    ..

Toplam : 4000 usd
    Usd kur : 2 TL
    TL toplam : 8.000 tl.

Normal olan harcamadır.

Yirmialtı saatte giden aktarmalı uçuş alırsınız, Pek masaj yaptırmazsınız, Çevre turlarına gitmezsiniz, Belediye otobüsü ile seyahat edersiniz, Kızlarla ilgilenmezsiniz, Köpüklü masaj yaptırmazsınız, Eğlence merkezlerine girmezsiniz, Tavuk dönercilerde doyarsınız, Otelinizi de guest house tarzı ortak banyolu beş kişilik odalarda alırsanız gideriniz tercihlerinize bağlı olarak kısmen düşer.
  • Benide eklerseniz sevinirim.
  • incelemek isteyenler için kendi gezimde uyguladığım alternatif gezi bütcesi

uçak:900 dolar (tek aktarmalı emirates, qatar, etihat, singapur, malezya vs. havayolları) bekleme süresi 2-3 saat
    taksi bkk-pat-bkk 70 dolar
    otel 3* havuzlu vs. 350 dolar
    gogo & beer bar & freelancer 7 geceden baz alırsak 500 dolar max. (kabiliyetler maliyeti arttırır veya azaltır)
    soapy 1700 ve 2400 baht dolar bazında iki ziyaret için 170 dolar
    standard masaj 200 dolar (bu paraya 12 defa oil veya thai masajı yaptırılabilir.)
    turlar 200 dolar
    yemek 300 dolar (yemek önemli)
    diğer 350 dolar (bu diğerin içinde çok ama çok şeyler girer)

totalde 3040 dolar yapar *2 dediğimizde 6100 tl civarı harcama olur. ben 6 gece pattaya 2 gece phuket 2 gece bangkok için 3400 dolar civarı para harcadım.
  • Kardanadam55 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

elinize sağlık
  • isa2711 kullanıcısına yanıt
    ekledim hocam kulübümüze hoşgeldiniz
  • Parası kısıtlı olan ve illa görmek isteyen arkadaşlar için hesap yaptım ama bu şekilde gitmelerini tavsiye etmiyorum @fxxx dediği gibi eğlenmek için daha fazla para lazım.

uçak bileti (türkmenistan) 630 $
    konaklama (pansiyon) 500 günlük x 14 :7000 baht 225 $
    ulaşım (bangkok-pattaya,şehir içi)600 baht bangkok pattaya gidiş dönüş (ekomai)baht bus,taksi 14 x 100:1400 baht toplam 65 $
    yemek big c,central festival dan kart alarak veya döner günlük 250 x 14 :3500 baht 115$ (kahvaltı türkiyeden)
    içki (günlük 5 bira 7 eleven dan) 65 $
    hatun sahil yolundan st 500 baht x 14 : 7000 baht 225 $
    diğer 200 $
    toplam:1525 $
  • phukette bu yemek jung ceylonda 89 baht.. phuket pahalı degil sadece araştırıcaksınız...

Coral adası cep telefonu çekimleri..

tiger live band..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 3 Aralık 2013; 11:31:00 >
  • resimler eklendi..

• bugün orda babalar günü filan mı acaba? arkadaş babası için çiçekler paralar filan ayarlamış. father day diyo ama bizim bildiğimiz father day farklı tarihlerde. bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardanadam55

bugün orda babalar günü filan mı acaba? arkadaş babası için çiçekler paralar filan ayarlamış. father day diyo ama bizim bildiğimiz father day farklı tarihlerde. bilginiz var mı?

Tayland kralinin do gum gunu bugun. Hem krallarinin dogum gunu ayni zamanda babalar gunu olarak kutlaniyor. Anneler gunude kralicenin do gum gunudur ayni zamanda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.