Şimdi Ara

DH PROGRAMMERS' CLUB {Programlama Öğrenin} (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
574
Cevap
229
Favori
20.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: fat1h_arslan

Hocam peki genel olarak şunu öğren diyebileceğiniz bir şey var mıdır ? Proglamlamaya merakım var,özeniyorum.Amacım ufak tefek,casual diye tabir edilen oyunlar geliştirebilmek ve yeri geldiğinde bununla ilgili iş sahibi olmak.Ne önerebilirsiniz ? (Dil sıkıntım yok.)

İngilizce'niz iyiyse Python sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Zira Python'ın, komut verme tarzında bir syntax (yazımı) olduğundan dolayı, programlamayı daha kolay öğrenebilirsiniz. Eğer İngilizce'niz çok yoksa, C# ile başlamak gayet mantıklıdır. Unity motoru da, başlangıç için idealdir.

Tabii bunların hepsinden önce kodlama-programlama mantığının kafanızda oluşması için, Scratch'ı incelemenizde fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İcerisi sampiyonlar ligi

• Herhangi bir dili özellikle de C++'ı bildim demek çok zor. Çok şey var. C++ demek istiyorum ama kendime 10 üzerinden 5 verebilirim anca.

Tüm özelliklerini kullandığım birtek GWBASIC var. Lütfen gw-basic yazın.
  • Python öğrenmek için youtube kanalı tavsiye edecek var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Detective W. kullanıcısına yanıt
    Udemy de ücretsiz ders vardı . Ama içeriğini incelemedim. Ona bakabilirsin .

• Ben de varım. (C++, Java, Python, c#)
  • Python başladım öğrenmeye. Daha başlangıçtayım kolay ve eğlenceli gibi geliyor tabi daha şimdilik. Bir arkadaşım Excel öğrenirsen Python ve r öğrenmesi daha kolay gelir dedi. Ama ben Excel öğrenmeden direk başladım Python öğrenmeye. Sizce bırakıp Excel öğrenmeye mi başlasam? ( bölümüm gereği Excel,r,Python,sql,sas,spss öğrenmem gerekiyor )

Bu arada yukarıda saydığım programlardan ( Python hariç ) önerdiğiniz kaynak var mı YouTube,kitap,sayfa vs. Ayrıca öğrenmesi kolay diller midir?

• Bir ERP ürünü olan SAP'de ABAP ve Fiori geliştirmekteyim. Herkese selamlar.
  • 4 yıl olmuş vay be. Matlab ile giriş yaptım bu dünyaya. Bu süreçte C# öğrendim baya. Phytona giriş yaptım, unity kodlamaya çalıştım biraz ki zor geldi bana. Şuan bitirme projemiz için Leap Motion üzerine çalışıyoruz C# üzerinde. En hakim olduğum dil C# olduğu için. Tabi bu arada arduiono programlama, assembly ve sonrasında C de kullandım mikroişlemci kodlamak için.
    Yetmez ama bir şeylet yapmışız yine.
    Herhangi bir projede takılırsanız sırf ilgimi çektiği için bakar, yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince.
    Edit: SQL de öğrendim bir miktar. Unutmuşum yazmayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwanzig -- 21 Aralık 2018; 12:13:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Linkler çortlamış python için ne önerirsiniz,
  • üç üstte pyhton başladığımı söylemiştim. daha ilk kısımlardan bir hata ya da benden kaynaklı bir şeyle karşı karşıyayım. yardımcı olabilecek var mı? (input konusu)
  • yaz benide
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr Erym

üç üstte pyhton başladığımı söylemiştim. daha ilk kısımlardan bir hata ya da benden kaynaklı bir şeyle karşı karşıyayım. yardımcı olabilecek var mı? (input konusu)

Yaz bana Python bilmiyorum ama programlamanın mantığı her dilde aynıdır, yeni başladığın için çözebilirim gibime geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.