Şimdi Ara

DH PROGRAMMERS' CLUB {Programlama Öğrenin} (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
574
Cevap
229
Favori
20.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kummbara

Python ile android uygulama yazılabilir mi? İnternette baktım biraz, çoğu evet ama java yerine tercih etmeyin demişler.

Dedim belki yeni bir şey gelmiştir?

Yazılır, ama işine yarayacak tüm libraryler Java'da olduğundan dolayı kesinlikle Java tercih etmelisin. Onun dışında python ile küçük scriptler yazarak para kazanabilirsin.
  • Sektörü bilen arkadaşlara bir sorum olacaktı. Türkiye de yazılım sektörüne en çok hangi alanda ihtiyaç var? Mobil programlamaya yönelmek mantıklı mı ios Android beraber olarak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana bu işi özetliyim eğer bu işin mühendisliğini yapmak istiyorsan matematik biliceksin çünkü problem çözümleri algoritmaları oluşturman tamamen matematik ama yok ben programcı olucam dersen aç youtubeyi izle sende programcı olursun üstün sana şunu şunu şöyle yazıcaksın der sende oturur robot gibi program yazarsın he türkiyedeki çoğu üniversite ister istemez programcı yetiştiriyor mühendis değil buda ayrı bir olay.
  • hadi123 kullanıcısına yanıt
    Hocam her sektörde ekmek yersin, ama Türkiye'de büyük beklentilerin olmasın. Bir yazılımcı olarak geleceğe yönelik önerim favorim "Siber Güvenlik Alanı"'dır. Siber Güvenlik gelecek 10 yıl içinde Türkiye'de ciddi boyutlara gelecektir ki; şu an bile Ankara'da Siber Güvenlik adına özel şirketler yaygınlaşmaya başladı. Amerika'daki gibi büyük şirketler artık bu alanda Siber Güvenlik şirketleri ile çalışmak zorunda kalacaktır. Geçtiğimiz hafta Bursa'daki bir otomobil firması siber saldırı yüzünden("WannaCry") yapamadığı üretimden dolayı bir günde 220.000 TL zarar etti. Yani işler ciddi boyutlarda..

Onun dışında freelance için Mobil programlama hybrid teknolojiler ile güzel yerlere getirir. Web Programlama da seni götürür.

Kamu istiyorsan da .NET ve JAVA arasında bir tercih yapmalısın. Kamuda en çok bu 2 dil kullanılıyor.

• ekleyin hocam

HTML, CSS, javascript, php, java, jquery

• quote:

Orijinalden alıntı: stuff2

sana bu işi özetliyim eğer bu işin mühendisliğini yapmak istiyorsan matematik biliceksin çünkü problem çözümleri algoritmaları oluşturman tamamen matematik ama yok ben programcı olucam dersen aç youtubeyi izle sende programcı olursun üstün sana şunu şunu şöyle yazıcaksın der sende oturur robot gibi program yazarsın he türkiyedeki çoğu üniversite ister istemez programcı yetiştiriyor mühendis değil buda ayrı bir olay.

Mühendis olursak ne yapıyoruz peki?Matematikle algoritmayla fazla uğraşıyor muyuz?
  • Daha önceden adımı yazdırmıştım sanki. Neyse yeniden yazdıralım. :D

PHP, Java, Javascript, C, C#, C++, Actionscript

• tabiki uğraşman gerekir kurumsal firmalarda bu iş böyle işler uç bir örnek olucak ama diyelim bir 3 katlı integral sonucu oluşacak hacimi modelleyecek bir program yazıyorsun senin bunu formilize etmen gerekir bu formülü uygun algoritmaya çevirmen gerekir sonra bunu programcıya verirsin oda o algoritmayı artık javamı c mi neyse onunla yazar programcı formülün algoritmasını çıkarmak zorunda değildir normalde algoritmayı programa dökme işleminden sorumludur.
  • orta-ileri seviye c++ ve visual c++ kullanıyorum. matlab'de orta seviye diyebiliriz.
    bu yaz vaktim olursa java da öğrenmek istiyorum.

dn.
    elektrik elektronik müh 1. sınıfım.
    yeni başlayan arkadaşlar takıldıkları yerlerde soru sorabilirler. eğer müsaitsem yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stuff2

tabiki uğraşman gerekir kurumsal firmalarda bu iş böyle işler uç bir örnek olucak ama diyelim bir 3 katlı integral sonucu oluşacak hacimi modelleyecek bir program yazıyorsun senin bunu formilize etmen gerekir bu formülü uygun algoritmaya çevirmen gerekir sonra bunu programcıya verirsin oda o algoritmayı artık javamı c mi neyse onunla yazar programcı formülün algoritmasını çıkarmak zorunda değildir normalde algoritmayı programa dökme işleminden sorumludur.

katılıyorum. ayrıca temel olarak algoritma mantığını öğrenirseniz diğer dilleri öğrenmeniz kolaylaşacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadi123

Sektörü bilen arkadaşlara bir sorum olacaktı. Türkiye de yazılım sektörüne en çok hangi alanda ihtiyaç var? Mobil programlamaya yönelmek mantıklı mı ios Android beraber olarak?

Türkiyede en çok web programlamanın kaymağını yersin. :)
    Sonra mobil programlama.
  • Dil öğrenmeden algoritma öğrenebilir miyim?

• Mesajım bulunsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pascal,PHP,Python.
  • Java
  • Ben de başladım hadi hayırlısı

Şu an Python'a başladım ama programlama dilinden çok komut satırına benziyor, sanırım daha başladığım gün bırakacağım.

Öte yandan Java, C ile C# arasında kararsızım,Python'u bırakıp hangisine başlasam karar veremedim. Bu konuda yardım edebilecek olursa sevinirim.
  • Bu bölümün 1. sınıfını bitirdim fakat okulda birşey öğrenilmiyor şuan stajda css,html vb. falan oturmaya yeni başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigido59

Ben de başladım hadi hayırlısı

Şu an Python'a başladım ama programlama dilinden çok komut satırına benziyor, sanırım daha başladığım gün bırakacağım.

Öte yandan Java, C ile C# arasında kararsızım,Python'u bırakıp hangisine başlasam karar veremedim. Bu konuda yardım edebilecek olursa sevinirim.

Html ve css e başlasan daha iyi olur hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: Yigido59

Ben de başladım hadi hayırlısı

Html ve css e başlasan daha iyi olur hocam

HTML e 1 yıl önce başlamıştım ama çok kısa süre sonra zaman ayıramadığım için bırakmıştım sanırım kaldığım yerden devam edeceğim. Hadi bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Buradan başlayıp kayda değer işler yapan var mı beyler, merak ettim.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.