Şimdi Ara

## DH Özel: ATi Radeon HD 4800 Serisinin Resmi Test Sonuçları ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
0
Favori
86.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • acaba 9800gx2 ile 4870 in kapışması nasıl olur
    4870 9800gx2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DISTURBED -- 11 Haziran 2008; 18:13:46 >
  • Sonuçlara göre mimarinin 160*5 olduğu anlaşılıyor bu durumda 48xx serisinin g92 lerden daha hızlı olması normal bu iyi bir gelişme
  • hey maşallah ati bu sefer doğru yolu bulmuş crysis de bu performans ha mükemmel olucak şimdi 3850 yi aldığıma üzüldüm.
  • 1- 4000 serisinin sadece hızı arttı, ram i mi deişti

2- yoksa kartlarda komple 1 deişim mi oldu

eğer 1 şık taki durum varsa biz ramlari ve gpu aynı kalmak suretiyle ekstrem soğutmayla aynı seviyeye ulaşırmıydık
  • aaa yazık olmuş nvidi o kadar şey yaparsa olmaz da gtx280 nasıl bişey şimdi acaba o iyi çıkarsa kötü ama ben atı hayranı oldum galiba atı alırım alırsam
    ayrıca atı 1 seri gerdein gelyor bunda kartlar kötü değil zamndan kaynaklanyor 2*** serisi isteneni veremeyince 6 ayda kart çıkarttılar o 8***serisiyle eşleşti bunlarda 9*** serisiyle eşleşir zaten gtx2** serisini bu fiyatlarlar çoğalması zamn alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi king size -- 11 Haziran 2008; 18:18:57 >
  • ARKADAŞLAR SATILIK ZOTAC 8800 GT AMP edition acilllllll ALINIK HİS 4850 İCE-Q pm leri bekliommmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salenko -- 12 Haziran 2008; 1:14:06 >
  • 9800 GTX'i geçen performansa sahip bu gpu'da test sonuçlarının 8xAF yerine 16xAF ile alınmasını beklerdim açıkçası. Sanırım AMD kendisine göre optimum bir performans aralığı için 4xAA ve 8xAF ayarlarını seçmiş. Bu konuda 32 TMU'nun (gerçi kesin değerlere ulaşmadan net birşey söylemek güç) etkisi olabilir muhtemelen.

Bu arada bakalım bu başlıkta testlerde niye 8800 GT ve 9800 GTX sürekli "1" almış diye soran çıkacak mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

acaba 9800gx2 ile 4870 in kapışması nasıl olur
    4870 9800gx2

4870x2 9800gx2 yapalım şunu
    Sonuçlarını görmek için sabırsızlanıyorum
  • İnanmak istiyorum bu sonuçlara ama ne olur ne olmaz, beklemeden kesin yorum yapmak yanlış olur diye birşey demiyorum şimdilik. Fakat tabloda ki gibi olursa, arkadaşların da dediği gibi, 4850 birçok kişinin kasasında yerini alacaktır.
  • Güzel sonuçlar.
  • çok ii ya ben bekledim bekledim 8800gt alıcaktım.atiçok ii geldi fiyatı da iyi temmuz sonu mis gibi alırım.
    8800gt almış olsaydım boğazıma otururdu
    Normal sonuçlarda böyle çıkarsa ati çok sağlam kazanır
  • arkdaşlar bu sonuçlar amd-ati ye ait sonuçlar bekleyelim hemen atlamayalım bence son kullanıcı testleri gelsin görecez gerçeği (hiç kimsenin tarafında değilim yanlış anlaşılmasın)
    çünkü amd-ati bir önceki versiyonda da böyle test sonuçları vermişti. özellikle 3dmark 2006 da
    bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: -erna-

quote:

Orjinalden alıntı: ekorender

Benim anlamadığım niye nvidia kartlar hep 1'de kalmış hiç mi artmamış bu kartların değerleri...

Şaka şaka Bakınız Nvidia GTX 2** serisi performans testleri konusu.

Eğer bu şekilde ise gerçekten güzel kartlar ama kullanıcı testlerini görmeden birşey söylemek malesef zor.

1 e göre farkı rahat gösterir bundan dolayı öle yazılmışlar
    sonuçta testde iki performanstan büyük olanı küçük olana bölüyorlar(4870/9800gtx bölece atıyorum 1.34 çıkıyo
    bundanda anlaşılacağı gibi 4870 =1.34 9800gtx =1 performansa sahip oluyor
    hala kullanıcı testi diyen var ya
    06 testini verdik yok oyun testi lazım dediniz(ki buna biraz katılıyorum)
    oyun testleri verildi şimdi de son kullanıcı testi diyosunuz

Arkadaşım elbette bunu biliyorum ama gtx 2** serisinin 3870 x2 karşısında buna benzer bir grafiğini 3 sayfada anlayamayan arkadaşlar olmuştu ama maşallah burada herkes grafiği çözmüş. Sanırım üstün olan Ati olunca grafik çözmek zor olmuyor. (Not: Aman Ati'ye falan laf ettiğim falan yok bende de Ati var ama gördüğüm bir garipliği belirtmek istedim sadece.)

• Hadi bakalim bu Güzellik Fiyatlarada yansirsa dahada bir hos olacak...
  • bu kart napmış böle yaa 9800gtx ezmiş geçmiş ya şaşırdım valla hll olsun ati diyorum

4850 alınabilir o zaman
  • Benim anlamadığım nokta şurası;

Grafiklere göre HD4870XT 980GTX e ortalama %30 Fark atmış.
    HD4850 de 8800GT ye %30 fark atmış.

Ati; HD4870 HD4850 %30 daha hızlı diyor.

İyide 9800GTX ile 8800GT arasında %30 performans farkı var mı?

Vr-zone sitesinin yaptığı şu testlere göre HD4870XT F.E.A.R, Quake4, UT3, ETQW, HL2, WiC gibi oyunlarda 9800GX2 ye bile %30 civarında fark atacak demektir.

NFS ve Coh ve CoJ da başabaş performans verecek.

Lost Planet, Crysis gibi oyunlarda %30 civarı gerisinde kalacak demektir.

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=250779

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fettah34 -- 11 Haziran 2008; 18:24:38 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: -erna-

quote:

Benim anlamadığım niye nvidia kartlar hep 1'de kalmış hiç mi artmamış bu kartların değerleri...

Şaka şaka Bakınız Nvidia GTX 2** serisi performans testleri konusu.

Eğer bu şekilde ise gerçekten güzel kartlar ama kullanıcı testlerini görmeden birşey söylemek malesef zor.

1 e göre farkı rahat gösterir bundan dolayı öle yazılmışlar
    sonuçta testde iki performanstan büyük olanı küçük olana bölüyorlar(4870/9800gtx bölece atıyorum 1.34 çıkıyo
    bundanda anlaşılacağı gibi 4870 =1.34 9800gtx =1 performansa sahip oluyor
    hala kullanıcı testi diyen var ya
    06 testini verdik yok oyun testi lazım dediniz(ki buna biraz katılıyorum)
    oyun testleri verildi şimdi de son kullanıcı testi diyosunuz

Arkadaşım elbette bunu biliyorum ama gtx 2** serisinin 3870 x2 karşısında buna benzer bir grafiğini 3 sayfada anlayamayan arkadaşlar olmuştu ama maşallah burada herkes grafiği çözmüş. Sanırım üstün olan Ati olunca grafik çözmek zor olmuyor. (Not: Aman Ati'ye falan laf ettiğim falan yok bende de Ati var ama gördüğüm bir garipliği belirtmek istedim sadece.)

ben sana bilmiyosun mu dedim
    ben öğrenmek isteyenler olur diye yazdım
    hemende üstünüze alınıyosunuz
    bi de bu işi ati ye nasıl bağladın hayret valla

• quote:

Orjinalden alıntı: dIsAstEr

İnanmak istiyorum bu sonuçlara ama ne olur ne olmaz, beklemeden kesin yorum yapmak yanlış olur diye birşey demiyorum şimdilik. Fakat tabloda ki gibi olursa, arkadaşların da dediği gibi, 4850 birçok kişinin kasasında yerini alacaktır.

saah saatlerinde forumda bazı arkadaşlar fake teste inanıp iyki 9600gt almışım türü ithamlarda bulunuyordu buna sevindim
  • ELİMDEKİ 3870 IceQ 3 Turbo KARTI SATMIŞTIM SIRF BU YENİ KARTLARDAN ALAYIM DİYE. PERFORMANSINDAN ŞÜPHE ETTİM AMA GALİBA YANILDIM.
    YİNE TAMA ANLAMIYLA GÜVEN VERMESEDE BEKLEDİĞİME DEYDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayguncifci -- 11 Haziran 2008; 18:24:40 >
  • Evet beyler şimdi neden,

Nvidia hep 1 almış diyen yok?

Tarafsızlık bu olsa gerek Nvidia nın verdiği performans karşılaştırması tablosunda,

Ati niye hep 1 almış, test sonucu Fake , saçma, yalan vs diyen arkadaşları ayrıca kutluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 11 Haziran 2008; 18:30:55 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.