Şimdi Ara

DH Oyun Kulaklığı Bilgi ve Paylaşım Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar konuyu açma sebebim böyle bir konuya ihtiyaç duyulması, Malum tavsiye konularına pek cevap gelmiyor bu konuda tavsiye verilmeden herkes kullandığı kulaklık hakkında bilgi verirse hem yeni alacak arkadaşlar için iyi olur hemde bilgi paylaşmış oluruz diye düşünüyorum, Yazdığım gibi konuyu asıl açma sebebim herkesin kullandığı kulaklık hakkında yorum ve bilgi paylaşması, Denk geldikçe forumda yapılan incelemeler eklenecektir, Umarım faydalı olur...
    İncelemeler:
    İnceleme sahibi : REDSTONE / Ürün: ASUS STRIX 2.0 https://forum.donanimhaber.com/asus-strix-2-0-oyun-kulakligi-incelemesi-rs-neodimyum--111605718
    İnceleme sahibi : REDSTONE / Ürün: ASUS CERBERUS https://forum.donanimhaber.com/asus-cerberus-oyun-kulakligi-incelemesi-rs-basi-hissedin--93632622
    İnceleme sahibi : Fabuloguz / Ürün: Hyperx Cloud II https://forum.donanimhaber.com/hyperx-cloud-ii-kullanici-incelemesi--107345533

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 4 Ekim 2017; 19:35:58 >

• Bende kullandığımız modeller hakkında bişeyler yazayım. Ses uzmanı biri değilim onu belirteyim, ayrıca konfor konusunda kişiden kişiye, kulak ve kafa yapılarına göre değişir ben kendi görüşlerimi belirteceğim..

Steelseries siberia 200

Giriş seviyesi bir ürün ses kalitesi ve şiddeti vasat, mikrofon fena değil rahatlık olarak kafaya baskı yapmıyor ama kulaklar bir süre sonra rahatsız oluyor.

Steelseries siberia 350

Orta seviye bir ürün ses kalitesi güzel şiddeti vasat, mikrofon iyi sayılır. Kafaya baskı yapmıyor ama uzun kullanımda kulaklar ısınıyor rahatız ediyor. Ayrıca 1.5mt usb kablo var bazı durumlarda kısa gelebiliyor.

Hyperx cloud 2

Orta seviye ürün. Ses kalitesi güzel şiddeti fena değil. Mikrofon iyi sayılır. Kulak kısımları büyük ve çok rahat ama uzun kullanımda biraz terliyor ve kafaya biraz baskı yapıyor.

Corsair void

Orta seviye ürün. Ses kalitesi ve şiddeti vasat. Mikrofon iyi sayılır. Kulak pelderi küçük rahatsız ediyor.

Steelseris arctis 5

Orta seviye ürün. Ses kalitesi güzel siddeti idare eder. Mikrofon kaliteli. Rahatlık olarak kulak kısmı da kafa kısmı da rahat.

Astro a40+mixamp

Üst seviye ürün. Ses kalitesi ve şiddeti iyi. Mikrofon başarılı. Rahatlık olarak güzel kulaklar terlemiyor kafaya baskı yapmıyor. Mixamp pc de kullandıktan sonra çok gerekli değil ama olursa da avantaj sağlıyor. Tek tuşla ekolayzer geçişleri falan.

Astro a40 tr

Üst seviye ürün. Ses kalitesi şiddeti iyi. Mikrofon iyi biraz dip ses alıyor ayar yapınca düzeliyor. Rahatlık konusunda başarılı. Özellikle baslı kulaklık sevenleri memnun edecektir.

Sennheiser pc360

Üst seviye ürün. Ses kalitesi ve şiddeti iyi. Mikrofon iyi. Padler büyük ve rahat kafaya fazla baskı yapmıyor, yine uzun kullanımda adada çıkarıp bi kafayı rahatlatmak gerekiyor.

Sennheiser game one

Pc360 in aynısı sadece tasarımı değişik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruhsuz__

Bende kullandığımız modeller hakkında bişeyler yazayım. Ses uzmanı biri değilim onu belirteyim, ayrıca konfor konusunda kişiden kişiye, kulak ve kafa yapılarına göre değişir ben kendi görüşlerimi belirteceğim..

Steelseries siberia 200

Giriş seviyesi bir ürün ses kalitesi ve şiddeti vasat, mikrofon fena değil rahatlık olarak kafaya baskı yapmıyor ama kulaklar bir süre sonra rahatsız oluyor.

Steelseries siberia 350

Orta seviye bir ürün ses kalitesi güzel şiddeti vasat, mikrofon iyi sayılır. Kafaya baskı yapmıyor ama uzun kullanımda kulaklar ısınıyor rahatız ediyor. Ayrıca 1.5mt usb kablo var bazı durumlarda kısa gelebiliyor.

Hyperx cloud 2

Orta seviye ürün. Ses kalitesi güzel şiddeti fena değil. Mikrofon iyi sayılır. Kulak kısımları büyük ve çok rahat ama uzun kullanımda biraz terliyor ve kafaya biraz baskı yapıyor.

Corsair void

Orta seviye ürün. Ses kalitesi ve şiddeti vasat. Mikrofon iyi sayılır. Kulak pelderi küçük rahatsız ediyor.

Steelseris arctis 5

Orta seviye ürün. Ses kalitesi güzel siddeti idare eder. Mikrofon kaliteli. Rahatlık olarak kulak kısmı da kafa kısmı da rahat.

Astro a40+mixamp

Üst seviye ürün. Ses kalitesi ve şiddeti iyi. Mikrofon başarılı. Rahatlık olarak güzel kulaklar terlemiyor kafaya baskı yapmıyor. Mixamp pc de kullandıktan sonra çok gerekli değil ama olursa da avantaj sağlıyor. Tek tuşla ekolayzer geçişleri falan.

Astro a40 tr

Üst seviye ürün. Ses kalitesi şiddeti iyi. Mikrofon iyi biraz dip ses alıyor ayar yapınca düzeliyor. Rahatlık konusunda başarılı. Özellikle baslı kulaklık sevenleri memnun edecektir.

Sennheiser pc360

Üst seviye ürün. Ses kalitesi ve şiddeti iyi. Mikrofon iyi. Padler büyük ve rahat kafaya fazla baskı yapmıyor, yine uzun kullanımda adada çıkarıp bi kafayı rahatlatmak gerekiyor.

Sennheiser game one

Pc360 in aynısı sadece tasarımı değişik.

Dostum Allah'tan ses uzmanı değilsin,bir de ses uzmanı olsan neler yazacaksın :) Maşallah denemediğin kulaklık kalmamış

Not:Sennheiser 373d alacaktım ama mağazada test ettikten sonra vazgeçip astro a40 ve mixamp pro ikilisini almaya karar verdim,373d nin kulaklık padleri kısa süreli kullanımda dahi terletiyor ve fiyatına göre ses kalitesini beğenmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 4 Ekim 2017; 12:2:52 >

• FuatKenan kullanıcısına yanıt
    Güzel tercih yapmışsınız hayırlı olsun Pc 373d temel de game one ile aynı ama üzerinde gelen ses kartı vasat. Onu hiç ses kartı olmayan veya laptopta kullanacak olana tavsiye ederim. Biraz merak işi bu kulaklık olayı yüzden alıp deniyoruz şimdi yolda game zero var gelsin bakalım o nasıl bişeymiş

• Teşekkür ederim,şuan corsair void kullanıyorum.Ses kalitesi kötü diyemem ama ultra rahatsız bir kulaklık,bir saat içinde kulaklarım acı içinde kalıyor.Bu arada tercih edecek arkadaşlar için önerim cloud 2 yerine hyperx revolver almaları daha iyi olacaktır,bana göre tek sıkıntısı padler deri olduğu için bir süre sonra terleme yapabiliyor.Corsair void den önce corsair h1500 kullanıyordum,görsel olarak kaba bir kulaklık ama ses kalitesi ve konforu gayet iyiydi,ayrıca yazılımı da gayet kullanışlıydı.H serisinin diğer ürünü olan 2100 modelini de kısa süre kullandım ama kablosuz performansı benim için hayal kırıklığı olmuştu,alıcısını kasanın arkasına takınca kopmalar meydana gelirken ön portta bir sıkıntı olmuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 4 Ekim 2017; 12:58:51 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Güzel paylaşım olmuş, Kısa ve öz

Bende yeni Cerberus 2 modelini aldım uygun fiyatlı olmasından dolayı hoşuma gitti daha önce bu tarz kulaklık kullanmadım o yüzden karşılaştırma yapamayacağım ama müzik konusunda'da yeterli seviyede fiyatına göre iyi hatta, Bass'lar derin ve diğer sesleri ezmiyor memnun kaldım

REDSTONE: Cerberus modeli sanırım 60mm sürücü ile geliyordu 2. versiyon 53mm çok fark varmıdır acaba performansı konusunda ne dersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Güzel paylaşım olmuş, Kısa ve öz

Bende yeni Cerberus 2 modelini aldım uygun fiyatlı olmasından dolayı hoşuma gitti daha önce bu tarz kulaklık kullanmadım o yüzden karşılaştırma yapamayacağım ama müzik konusunda'da yeterli seviyede fiyatına göre iyi hatta, Bass'lar derin ve diğer sesleri ezmiyor memnun kaldım

REDSTONE: Cerberus modeli sanırım 60mm sürücü ile geliyordu 2. versiyon 53mm çok fark varmıdır acaba performansı konusunda ne dersin?

Öncelikle konu için ve benim de incelemelerime yer verme nezaketinde bulunduğun için teşekkürler. İnşallah zamanla gelecek paylaşımlarla konu daha da iyi yerlere gelecektir diyelim.

İnan Cerberus V2 modelinin geldiğini şimdi senin mesajın vasıtası ile gördüm. Bu sıralar anlaşılan o ki bayağı uzak kaldım PC dünyasından.

Detaylı incelemedim ama görünen o ki; fiyatıyla orantılı olarak iyi bir model olmuşa benziyor. Farklı renk seçeneklerine de yer verilmiş.

53mm neodimyum sürücüler için; 60mm'den düşürülmesinin artısı olarak, ''kulaklıkların daha zengin, daha doğal ses için daha büyük odaları olmasını sağladı'' ibaresi belirtilmiş. Sitesinde görsel ile de bu desteklenmiş. Bu konuyu birebir deneyimlemek lazım tabii. Ama eksi bir yönünün olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 4 Ekim 2017; 18:59:34 >

Aynen eksi bir yönü olduğunu düşünmüyorum bende.

Bu kulaklığın türkçe bir incelemesi vardı sanırım yeterli cevapları aldım onda'da, Zaten belli bir bütçem vardı 250TL'yi geçmeyecek şekilde modelleri inceledim öne çıkan;
    Cerberus V2 ve Hyperx Cloud Stinger modelleri vardı ek olarak bunlardan daha çok özellik barındıran Snopy Rampage SN-RW1 modeli'de vardı denemek istedim gerçekten ama servis durumu nasıldır bilmediğim için tercih etmedim.

Stinger modeli'de pek rahat bir model gibi gözükmedi bende son kararımı V2'den yana kullandım iki gündür kullanıyorum fazla memnun kaldım

Sen fazla ayrı kalma buralardan

• Güncellenmiş versiyonu ile biraz daha albenisi olduğu belli zaten. Memnun kalman da gayet güzel. Biraz daha kullanım sonrası senin görüşlerini ve mümkün olursa incelemeni de bekleriz.

Vakit buldukça buralarda olmaya çalışıyorum.
    İnceleme için gerekli düzeyde bilgim yok ama kullanıcı deneyimi adı altında olabilir
  • Her türlü yararlı paylaşıma açığız.
  • Evet arkadaşlar game zero kulaklıkta geldi game one ile karşılaştırmasını yaptım. Öncelikle iki kulaklıkta ki sürücü aynı, farkları; zero da arka kısım kapalı padler deri, one da arka açık padler kumaş. Tasarım olarak game zero daha işlevsel bir tasarıma sahip pad kısımları dönüyor, katlanıyor. Ses izolasyonu güzel dışardan bişey duymuyorsunuz dışarıda pek ses gitmiyor. Kulak pedleri deri ama çok yumuşak o yüzden rahatlık konusunda yine başarılı. Game one dan daha tizli geldi bana. Ses şiddet seviyesi olarak game one biraz daha iyi. Sahne derinliği kapalı olan modellerde daha az derler ama ikisi arasında ben bi fark göremedim. Hatta surround aktif olduğunda game zero da konum doğruluğu daha iyi gibime geldi. Sonuç olarak ikiside güzel kulaklık. Dışardan kopmak isteyenlere zero, diğer kullanıcılara one tavsiye edebilirim..

• Güzel paylaşım için teşekkürler, Fiyat olarak çok yakın modeller bahsettiğiniz gibi sürücülerde aynı ise herhangi birini tercih eden kullanıcı diğer model için acaba demez.
  • sony mdr-hw700ds ve creative ZXR headsetleri hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunabilirim , merak edenler varsa..
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Konu'nun amacı bu zaten hocam kullandığınız ve deneyimlediğiniz ürünler hakkında yorum yapmak.
  • Astro a40 bugün geldi,malzeme kalitesi ve konforu üst seviye ve hatta ses kalitesi beklediğimden daha iyi çıktı.Eq ayarlarını pek anlayamadım,siz nasıl kullanıyorsunuz hocam?
    Mixamplı kullandığım versiyon eski nesil olandı, tr olan değil. Onda mixamp üzerindeki sol alt ayarı kullanıyırdum. Yeni versiyon mixamp ın yazılım ile ekolaizer ayarlarını yapabiliyorsunuz. Sonra kullandığım a40 tr de kullandığım ekolaizer görselini ekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruhsuz__

Mixamplı kullandığım versiyon eski nesil olandı, tr olan değil. Onda mixamp üzerindeki sol alt ayarı kullanıyırdum. Yeni versiyon mixamp ın yazılım ile ekolaizer ayarlarını yapabiliyorsunuz. Sonra kullandığım a40 tr de kullandığım ekolaizer görselini ekliyorum.

Şuan kullandığım yazılımda bu kadar detay yok malesef

Anladım hocam, o zaman kendinize ön ayarlar hazırlayın. Rekabetçi oyunlarda basları düşük tizleri yüksek ayarlayın. Müzik ve film içinde ayarlar yapın zaten tek tuş ile geçiş yapılıyor..

• Teşekkür ederim hocam,bu arada siz hem sennheiser hemde astro kullanmış biri olarak tercihiniz hangisi olurdu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.