Şimdi Ara

DH Oyun Kulaklığı Bilgi ve Paylaşım Konusu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Astro ya hala sahibim, game one ile kıyaslayacak olursam öncelikle game one tasarım olarak biraz daha sade Astro daha çafçaflı duruyor kimisi sevmez, ayrıca Astro nun 2-3 seneye mikrofon ve kafa ayar yerleri biraz gevşiyebiliyor. Ama artı olarak geliştirilmeye müsait ve her parçasının yedeğini alabiliyorsunuz bu güzel. Ayrıca modkit ile özelleştirme de yapabiliyorsunuz. Açık yapıda olan kulaklığı ses yalıtımlı modele cevirebiliyorsunuz. Ses kalitesi olarak birbirlerine üstünlükleri var diyemem bi fark hissetmedim ama standart ekolaizer ayarlarında Astro game one dan daha baslı bir kulaklık ve müzik dinlerken daha iyi geliyor bana. Oyunda silah sesleri biraz yüksek gelebiliyor bu yüzden. Bir de astronun ses şiddet seviyesi de game one dan biraz miktar yüksek. Mikrofonları ikisininde güzel. Konfor olarak astronun padleri daha yumuşak, astroya 10 üzerinden 9 verirsem game ona a 8 veririm. İkisi de güzel kulaklıklar tasarımı hoşuna gidilen tercih edilebilir. Şu an astroyu kullanmıyorum elimde başka kulaklıklar da var diye satılığa çıkardım ama ilerde tekrar kullanırmıyım kesinlikle evet.

DH Oyun Kulaklığı Bilgi ve Paylaşım Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnytkyz -- 7 Ekim 2017; 23:26:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sennheiser deneyim merkezinde game one,zero ve 373d modellerini inceleyip test etme şansım olmuştu.373d kesinlikle parasını hak etmeyen konforsuz bir kulaklık ve hatta 7.1 moda geçişleri tam bir fiyasko,fark var mı yok mu anlaşılmıyor bile,kulaklık padleri 10 dakika içinde terletmeye başlıyor.Sizin de söylediğiniz gibi zero ve one birbirine çok yakın iki kulaklık,biri açık diğeri kapalı ki bence iki kulaklıkta 373d modelinden hem daha konforlu hem de daha kaliteli ses yapısına sahipler.Gelelim astro a40 kulaklığa,ev ortamında kullandığımdan mı bilmiyorum sennheiser kulaklıklara göre ses kalitesi bana daha iyi geldi,mixamp pro kullanıcının işini kolaylaştırıyor ama olmazsa olmaz değil bence.Konfor konusunda açık ara astro a40 diyorum ki kafası ve kulakları pek küçük sayılan biri değilim,sennheiser da ya deri ya da kadife pad bir süre sonra terleme yapabiliyor.Müzik kulaklığı olarak bose qc25 kullanıyorum,tamam bir bose değil ama astro a40 da müzik dinlerken gayet net ve temiz bir sese sahip.Henüz alışamadığım tek şey oyun oynarken 7.1 mod kullanımında ki ses kasma olayı,daha önce kullandığım kulaklıklarda 7.1 gerçekten vasatmış.Pubg oynarken paranoyak oluyorum resmen :) Son olarak arkadaşlarımın söylediğine göre corsair void in mikrofonu daha kaliteliymiş,ayarları biraz kurcaladım ama pek fark etmedi açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 8 Ekim 2017; 3:40:40 >

• FuatKenan kullanıcısına yanıt
    Anakartımız modeli nedir, birde onboarda takıp deneyin isterseniz. Ayrıca mikrofon voidten daha iyi onu rahatlıkla söyleyebilirim. Mikrofon ayarlarında ses temizlemeyi aktif edin, mixamp ın yazılım ayarlarında var mı bilmiyorum ama.

• Anakartım asus sabertooth mark s,henüz anakart üzerinden denemedim.Yazılım üzerinde ses temizleme adına bir şey göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 8 Ekim 2017; 13:22:19 >
    Orda bi ayar gözükmüyor evet, anakartınızda alc1150 ses yongası var bende bi deneyin gayet yeterli bir ses yorgasıdır.

• Anakartı kullanırsam bu sefer de mixamp pro nun bir anlamı kalmayacak
    Evet orası öyle ayrıca böyle bir adette kablo lazım olacak size, ama deneyin bakalım görüşünüz ne olacak.

ienza® Long (6ft / 1.8M) PC Splitter: Smartphone Headset Phone Headset to PC Adapter - 3.5mm to Dual 3.5mmhttps://www.amazon.com/dp/B01EMGD05Y/ref=cm_sw_r_cp_apip_1sybdym1FooKb

• Onboard ses kartı ile kullanımda adını koyamadığım bir eksiklik var müzik dinlerken,belki de psikolojik bilmiyorum.Oyun oynarken 7.1 sese geçiş yapamamak kötü bir durum,yazılım tamamen devre dışı kalıyor malesef

Edit:MixAmp pro ile kullanımda onboard ses kartına oranla çok ciddi bir kalite farkı var,onboard da ses daha kısık ve basslar daha düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 8 Ekim 2017; 19:17:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Konu'nun amacı bu zaten hocam kullandığınız ve deneyimlediğiniz ürünler hakkında yorum yapmak.

vaktim olunca yazarım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.