Şimdi Ara

DH ÖLÜCÜSÜ HAKKINI ARAR EDİT: 1TL İADEMİ ALDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 Haziran 2019 sabahında İstanbul Cevizlibağ tramvay durağından su almak için hamidiye otomatına 1 TL paramı attım.
    Makinenin içinde su olmadığı için ne su alabildim ne de para iadesi alabildim. 153 İBB beyaz masayı arayarak durumumu belirttim. Bir hafta içerisinde dönüş yaptılar ve iademi yapacaklarını belirttiler. Aşağıda ekran görüntüsünü paylaştım. 1 TL dahi olsa hakkınızı arayın derim.

1 TL hesabıma yaptığında ekran görüntülü edit yaparım.

Edit: 1 TL iademi yaptılar. Ekran görüntüsünü paylaştım.

DH ÖLÜCÜSÜ HAKKINI ARAR EDİT: 1TL İADEMİ ALDIM

DH ÖLÜCÜSÜ HAKKINI ARAR EDİT: 1TL İADEMİ ALDIMDH ÖLÜCÜSÜ HAKKINI ARAR EDİT: 1TL İADEMİ ALDIMDH ÖLÜCÜSÜ HAKKINI ARAR EDİT: 1TL İADEMİ ALDIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEXTERSDARKPASSENGER -- 13 Haziran 2019; 19:24:20 >

• 1 TL mi?

Ben tam 1 KURUŞ için BİM'e yazıp paramı aldım.Zamanında yazdığım mail aşağıda

Dün (18.12.2016) tarihinde öğle saatlerinde Yalı mah. 6470/1 sok. No:7/A adresinde bulunan Yalı - Karşıyaka / İzmir mağazınızdan Alış Veriş yapmış bulunmaktayım.

Yapmış olduğum Alış Verişin 89 kuruş küsüratı bulunmakta idi. 4 kasiyerde 1 kuruş olamayabileceğini düşünerek 4 kuruş uzattığımda bana "biz kuruş kullanmıyoruz" diyerek hayatımda duyduğum en saçma söylemde bulundu. Ardından benim "hanımefendi, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunup Turkiye Cumhuriyetinin Resmi oara birimini kullanmıyoruz diye birşey olamaz" diyerek tekrar elimde ki 4 kuruşu uzattığımda beni yüksek sesle azarlayarak mağaza içerinde ayrıca küçük düşürmüştür. Para üstü küsüratımın 11 kuruş olması gerekirken 10 kuruş vermiştir.Kendisini şikayet edeceğimi ve bu durumda yazılı beyan verip veremeyeceğini sorduğumda da daha da alçalarak "heeeee veririm" söyleminde bulunmuştur.

Kasiyerin adını hatırlamamla birlikte fişimi atmış bulunmaktayım (sizde kopyası mevcut) Kasiyer bayandı ve adı A harfi ile başlıyordu.

Kendi şahsıma olan küçük düşürücü hareketin yanında,tarafıma 1 kuruşumun iade edilmesini ve en önemlisi, Turkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faliyet gösteren ve Turkiye Cumhuriyeti nufü cüzdanını taşıyan bir bireyin Turkiye Cumhuriyeti'nin resmi para birimini tanımaması hakkında gereğinin yapılmasını ve tarafıma bilgilendirilme Arz ve Talep ederim.
    Hocam çok büyük saygı duydum. Bundan sonra ben de 1 kuruş hakkımı isteyeceğim. Normalde pos makinesinden çekim yaparken 9.99 çekiyor 10 TL değil ama nakit olunca 9.99 kabul etmiyorlar. Para üstü de 1 kuruş veren yer olmuyor. Sizin gibi tüm alışverişlerimde hakkımı arayacağım. Günde 10 para alışverişi yapsam 10 kuruş eder. Bir yılda 36.5 TL az para değil.
    Ben de yıllar önce İstanbul'da metroya binecekken Pepsi makinesinden iki tane Pepsi aldım ama makine vermedi, sonra makinenin otomat nosunu alıp Pepsi'ye bildirdim. Birkaç hafta sonra bana kargoyla iki tane Pepsi kutu kola gönderdiler. Konu 1TL veya kutu kola değil, konu firmaların yaptıkları işin arkasında durmaları.
  • yürü be koçum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum aslında 1 tl için değil de, başkalarının da mağdur olmaması için iyi bir şey yapmışsın. Makine bozuk kalsa günde 10 kişinin 1 tl sini yutsa ayda 300 tl eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

Dostum aslında 1 tl için değil de, başkalarının da mağdur olmaması için iyi bir şey yapmışsın. Makine bozuk kalsa günde 10 kişinin 1 tl sini yutsa ayda 300 tl eder.
    Benden sonra beş kişilik bir grup da su almaya çalıştı. Makinenin önünde bekçi gibi dikilip herkesin su almasını engelledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PONRO

yürü be koçum
    eyvallah hocam böyle böyle zengin olunuyor.
  • o da birşey mi benyanlışkla 1 tl diye 25 kuruş attım parayı geri vermedi
    makineyi var gücümler salladım vurdum oradan su düştü 50+25 kuruş daha attım ayrıldım makinenin yanından
    attıgın parayı vermiyor makine zaten cins birşeydi

• sdkjashdkasdh

helal olsun reyiz
  • Maşallah
    forumun hakkını veriyoruz sizin gibiler sayesinde hocam
    yolunuz açık olsun
  • SHADOW kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Nice job.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Blow mu hand mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

o da birşey mi benyanlışkla 1 tl diye 25 kuruş attım parayı geri vermedi
    makineyi var gücümler salladım vurdum oradan su düştü 50+25 kuruş daha attım ayrıldım makinenin yanından
    attıgın parayı vermiyor makine zaten cins birşeydi
    Hocam Avrupa'da 1 euro yerine 1 TL atıp otomattan çikolata alan kişi siz misiniz acaba ?
  • Hakkını araman gerçekten güzel de hakkını ararken zaten 1 liralık internet harcamıştırsındır hocam

Ama tebrik ederim
  • Suyu almak için x2 ücret ödediğim oldu düşmediği için. Fena sövmüştüm siz en iyi olanını yapmışsınız.

• Yuh be bu kadar da ölücü olunmaz,
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEXTERSDARKPASSENGER

Hocam Avrupa'da 1 euro yerine 1 TL atıp otomattan çikolata alan kişi siz misiniz acaba ?

Alıntıları Göster
    Degilim hocam ama para atmadanda su almisligim olmustur
    Bazi otomatlarda hack yapabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

Hakkını araman gerçekten güzel de hakkını ararken zaten 1 liralık internet harcamıştırsındır hocam

Ama tebrik ederim
    Hocam o da bir şey mi. Benim gözüme 1 hafta uyku girmedi 1 tl param gitti diye. ancak bugün iademi aldım. Bu gece rahat bir uyku çekebilirim.

• Ben de yıllar önce İstanbul'da metroya binecekken Pepsi makinesinden iki tane Pepsi aldım ama makine vermedi, sonra makinenin otomat nosunu alıp Pepsi'ye bildirdim. Birkaç hafta sonra bana kargoyla iki tane Pepsi kutu kola gönderdiler. Konu 1TL veya kutu kola değil, konu firmaların yaptıkları işin arkasında durmaları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: p503

Ben de yıllar önce İstanbul'da metroya binecekken Pepsi makinesinden iki tane Pepsi aldım ama makine vermedi, sonra makinenin otomat nosunu alıp Pepsi'ye bildirdim. Birkaç hafta sonra bana kargoyla iki tane Pepsi kutu kola gönderdiler. Konu 1TL veya kutu kola değil, konu firmaların yaptıkları işin arkasında durmaları.
    Hocam soğuk mu geldi sıcak mı? Sıcak geldiyse dava açıp güzel bir tazminat alabilirdin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.