Şimdi Ara

18 yaş altı sağlık ocağına muayene olabiliyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
26.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 16 yaşımı henüz doldurmadım. Hastayım ve sağlık ocağına kapanmadan gidebilecek bir velim yok. Bir keresinde sağlık ocağına büyüğümle gittiğimde 18 yaşını doldurmamış bir lise öğrencisi muayene olmak için gelmişti. Acaba sıkıntı olur mu?

• Geçmiş olsun. Herhangi bir sorun çıkmaması lazım, kimliğiniz yanınızda olsun yeterli. Rahatsızlığınızı anlatmaya engel bir durumunuz yoksa veliye ihtiyaç olmaması gerekir bence.
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Sorunumu anlatmam için herhangi bir engel yok. Kimliğimi yanımda götüreceğim bence bir sorun çıkmamalı. Çıkarsa özel hastane yolları gözükür
  • Çıkmaması lazım aynen. En yakın sağlık ocağına git.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakarlar ama yine de söylerler bir dahakine velini de getir diye. bana demişlerdi :D
  • Ben gitmiştim sorun olmamıştı ama millet okuldan kaçıp rapor alıyor diye artık veliyle istiyor olabilirler. Geçen gün annemle gittiğimde 18 yaşın altındakilerin veli ile gelmesi zorunludur gibi bir şey yazıyordu. Velin de gelmeli derlerse durumunu anlatırsın ama. Anlayış gösterirler herhalde.

• Fransergio kullanıcısına yanıt
    Ne yaptın, muayene olabildin mi?
  • Ben 18ime 1 ay varken gittim velinle gel dediler.

• kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Olamadım çünkü sağlık ocağına randevu yoktu. Doktorları suçlamayacağım fakat gerçekten çok saçma hasta olsak randevu alamıyoruz o gün doktor yok çünkü. Sağlık ocağına gitsek randevu olmadan muayene etmiyorlar. Ben de gittim özel hastaneye 30 liramı verip muayene olup 3 gün raporumu aldım.
  • Merak eden için konuyu hortlatayım :14.4.1928yılında yayınlanan 1219 sayılı tababet ve şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanun da ” madde 70- (değişik: 5728 s. k. - 8.2.2008-26781) tabipler, diş tabipleri ve dişçiler yapacakları her nevi ameliye için hastanın, hasta küçük veya tahtı hacirde ise veli veya vasisinin evvelemirde muvafakatını alırlar. Büyük ameliyei cerrahiyeler için bu muvafakatin tahriri olması lazımdır. (veli veya vasisi olmadığı veya bulunmadığı veya üzerinde ameliye yapılacak şahıs ifadeye muktedir olmadığı takdirde muvafakat şart değildir.)

18 yaşından küçük isen velinin onayı ve refakatçi gerekir acil durum var ve hayatını tehdit ediyor ise şart aranmaz müdahale edilir. Okulda acil durum olur ise nöbetçi öğretmen ile gelmek gerekir okul müdürü yazı verir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.