Şimdi Ara

DH MEiZU KULLANICI TOPLULUĞU -->İnceleme ve Firmware - Firmwareler Güncellendi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.699
Cevap
9
Favori
111.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen sene bu zamanlar 2 gb'lığını 250 lira civarı satıyorlardı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: trabzon99

Bugun itibari ile hb den 8 gb lik siparis verdim. Bakalim ne gun teslim edecekler, insallah dediginiz gibi kalitelidir....

Pişman olmazsın emin ol bu fiyata bu kalitede başka mp4 player yok şuan gerçekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.u.v.e.n

quote:

Orjinalden alıntı: beYdeNbeY

arkadaşlar ben cihazla ince bant arasına bişi girdiği için(artık nasıl girdiyse) o bantı kaldırdım. çok çabuk çiziliyor kaldırınca cihaz gerçekten sürekli kılıfında taşıyorum ama baktığım ince ince bir sürü çizik olmuş canımı sıktı. başka o bantı kaldıran var mı herkes öle kullanıyor galiba

Arkadaşım ilk geldiğinde 2 bant oluyo ben o ilk üsteki kağıtlı olanıda kaldırmıycaktım ama kağıttan bişey görünmüyodu ama diğeri duruyo.

başka yorumu olan çıkarttık artık

• Bu arada ilk sayfadaki incelemeleri yeni gördüm gerçekten güzel olmuş dr.alphi ve emeği geçenlere
    teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: rabindranath

rock, metal ağırlıklı olmak üzere kulağa hoş gelen her şey dinlerim abi. mesela içerisinde meizunun edip akbayram da var, cem karaca da, iron maiden de. hatta klasik parçalar bile var abi.

kardeş bende rockçı metalci tayfadanım... hafiften gothik falan a takılırım ama arap şükrü, kamuran akkor, seyyal taner, eemel sayın, volkan konak, fuat saka, erkan ocaklı, gökhan birben, kazım koyuncu...
    ne bilim arada özgün müzik falan olmazsa olmaz kızıl ordu marşlarım bile var be

sormamın sebebi şu; şimdi bu senin verdiği eq ayarlarını deniyorum da... tarzlar uyuşuyor mu diye baktım

• quote:

Orjinalden alıntı: g.u.v.e.n

Arkadaşlar Kendi düzenlediğim Meizu M6 SL yazılımını sunarım %100 Türkçeye çevrilmiştir.

Ben Şuan Yükledim ve kullanıyorum.

http:/****.com/files/181539791/meizum6sl.rar.html ****** = r a p i d s h a r e

Kurulum

İlk önce meizunuzdaki tüm dosyaları yedekleyin sonra rarın içindeki 2 dosyayı atın ana dizine

usb den çıkartın ve meizunuz açılıcaktır daha sonra kapatın ve tekrar açın ve yazılım yüklenmeye başlıycaktır

1 dk sonra tekrar açmaya çalışın ve açılıcak yeni türkçe yazılımınız karşınız da

sevgili gu.v.e.n
    senin firmware'yi de ilk sayfada link verdim. tabi tüm çevirinin sana ait olduğunu belirterek
    yani daima emeğe saygı

@freestyler7
    hocam teşekkür ederim olumlu yorumların için

@beYdeNbeY
    hocam Allah kaza bela çizik mizik vermesin hiçbirimize

@trabzon99
    sevgili arkadaşım, burda meizu dışında çok çok kaliteli cihazlara sahip olan arkadaşlarımız var. ben de dahil bir çok arkadaşımız meizularını iriver, ipod, creative, cowon, smsung, sony, vs... gibi diğer cihazlarıyla karşılaştırdılar. marka fanatikliği yapmadan söyleyebilirim ki ipod'a verdiğim paraya acıdım
    ona o kadar para verene kadar bi m6 alır yanına da igrado gibi bi kulaklık alırdım ya da üst seri hi-fi kulaklıklardan
    emin ol pişman etmez seni

• quote:

Orjinalden alıntı: dr.alphi

quote:

rock, metal ağırlıklı olmak üzere kulağa hoş gelen her şey dinlerim abi. mesela içerisinde meizunun edip akbayram da var, cem karaca da, iron maiden de. hatta klasik parçalar bile var abi.

kardeş bende rockçı metalci tayfadanım... hafiften gothik falan a takılırım ama arap şükrü, kamuran akkor, seyyal taner, eemel sayın, volkan konak, fuat saka, erkan ocaklı, gökhan birben, kazım koyuncu...
    ne bilim arada özgün müzik falan olmazsa olmaz kızıl ordu marşlarım bile var be

sormamın sebebi şu; şimdi bu senin verdiği eq ayarlarını deniyorum da... tarzlar uyuşuyor mu diye baktım

müzik zevkimiz benzer o zaman. bende de çok çeşitli parça var ama ağırlık genel olarak rock ve metal. hatta içinde gitar ağırlıklı olan müzikler diyeyim. açıkcası bu çok uç görülen ayarlara kulak alışınca bayağı iyi duyuluyor ses. ama 34. kademeden yukarı çıkarsan bozuluyor biraz. tek kötü tarafı o bu ayarların.

bir de yarın çakma cx300 ler gelecek bakalım nasılmış ses kaliteleri. gerçi bence iyi bir kalite olacak zira daha önce iki kere çakma kulaklık deneyimim oldu

• quote:

müzik zevkimiz benzer o zaman. bende de çok çeşitli parça var ama ağırlık genel olarak rock ve metal. hatta içinde gitar ağırlıklı olan müzikler diyeyim. açıkcası bu çok uç görülen ayarlara kulak alışınca bayağı iyi duyuluyor ses. ama 34. kademeden yukarı çıkarsan bozuluyor biraz. tek kötü tarafı o bu ayarların.

bir de yarın çakma cx300 ler gelecek bakalım nasılmış ses kaliteleri. gerçi bence iyi bir kalite olacak zira daha önce iki kere çakma kulaklık deneyimim oldu

öyle denebilir ya ne diyeceğim şu çakma cx300leri denedikten sonra özellikle nasıl olduklarını ve fiyatlarını yazar mısın? eğer cidden dengeli kulaklıklarsa ben de alacağım

bu arada clio cuyuz ha bi araalr bende de vardı bi symbol authentique de işte elden çıkardık...
    bak bakalım benim koçun resimleri nasıl meizumun ekranında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.alphi -- 10 Ocak 2009; 1:56:50 >

• quote:

quote:

öyle denebilir ya ne diyeceğim şu çakma cx300leri denedikten sonra özellikle nasıl olduklarını ve fiyatlarını yazar mısın? eğer cidden dengeli kulaklıklarsa ben de alacağım

bu arada clio cuyuz ha bi araalr bende de vardı bi symbol authentique de işte elden çıkardık...
    bak bakalım benim koçun resimleri nasıl meizumun ekranında

vay üstad senin aracın mı o.. ben anonim bir foto sanmıştım ya. çok iyi, çok güzel arabalardır onlar.
    orijinal mi cabrio olayı kesme mi abi?

abi kulaklık işine gelince güzel bir açıklama yazacağım ama gerçeğine çok yakın sesleri ve bence o paraya alınabilecek en iyi kulaklık.

clio bence güvenlik ve dayanıklılık olarak her kuruşunu hak eden bir araba. çok sevimli ve ekonomik ama megane olsa daha iyi olmaz mı de mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabindranath -- 10 Ocak 2009; 2:05:24 >

• abi 16.90 ytl, ancak ben 12 taksitle aldım 19.40 ytl oldu. dediğim gibi iki tane ep630 eskitmiştim, ikisinde de orijinali ile karşılaştırma fırsatım oldu arkadaşım vasıtasıyla. bence çok iyiler. bir de buna bakalım nasılmış. yarın gelicek sanırım. bugün yoldaydı kargo.
  • quote:

abi 16.90 ytl, ancak ben 12 taksitle aldım 19.40 ytl oldu. dediğim gibi iki tane ep630 eskitmiştim, ikisinde de orijinali ile karşılaştırma fırsatım oldu arkadaşım vasıtasıyla. bence çok iyiler. bir de buna bakalım nasılmış. yarın gelicek sanırım. bugün yoldaydı kargo.

tamam o zaman kardeşim ucuzmuş ya philipslere verdiğim oaraya da yandım şimdi
    haberlerini bekliyorum....
    sen ne yapıyorsun bakalım? okul nasıl gidiyor?
  • quote:

quote:

abi 16.90 ytl, ancak ben 12 taksitle aldım 19.40 ytl oldu. dediğim gibi iki tane ep630 eskitmiştim, ikisinde de orijinali ile karşılaştırma fırsatım oldu arkadaşım vasıtasıyla. bence çok iyiler. bir de buna bakalım nasılmış. yarın gelicek sanırım. bugün yoldaydı kargo.

tamam o zaman kardeşim ucuzmuş ya philipslere verdiğim oaraya da yandım şimdi
    haberlerini bekliyorum....
    sen ne yapıyorsun bakalım? okul nasıl gidiyor?

iyi be abi proje, görüşme, vs. vs. sürekli bir aksiyon oluyor final zamanı. senin nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabindranath -- 10 Ocak 2009; 2:29:55 >

• dr.alphi Hocam önceden SP modelini kullanmışsın şimdi yeni gelen alaet SL.Aralarında çok bariz fark var mı? Boyutları baya bir farklı imiş gerçi ama video ve sesde baya fark var mı?

BOY EN KALINLIK
    SL BOYUT : 78 * 46,5 * 7,3
    SP BOYUT : 79 * 48,2 * 10

Aletin SLX ide çıkarmı acaba? biz düz doğanda kaldık:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: SSERKAN78

dr.alphi Hocam önceden SP modelini kullanmışsın şimdi yeni gelen alaet SL.Aralarında çok bariz fark var mı? Boyutları baya bir farklı imiş gerçi ama video ve sesde baya fark var mı?

BOY EN KALINLIK
    SL BOYUT : 78 * 46,5 * 7,3
    SP BOYUT : 79 * 48,2 * 10

Aletin SLX ide çıkarmı acaba? biz düz doğanda kaldık:)

Ewt ikisinide kullananlar farkları söylerse iyi olur böylece kendimizi avutabiliriz.Ama
    2.7 incelik çok birşey farkettirmez önemli olan ses ve video kalitesi bence
  • Arkadaslar yorumlar icin tesekkur ederim. Ben cok detayli anlamam bu konulardan ve incelemeyede fazla vaktim olmuyo. Muzik dinlemeyi severim ama boyle mobil cihazlardan dinleme imkanim olmuyo ve pekte sevmem.

Mp3 calari cocuklarim icin aldim insallah islerini gorur.
  • alphi, cx300 geldi, burn-in yaptım, ekolayzır ayarlarını değiştirdim. sonuç beklediğim gibi. gayet memnunum. tabi bass ağırlıklı, tizler çok derin normal kulaklıklar gibi ama son derece başarılı.
  • bu arada sp ile sl karşılaştırması hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. meizume(ki bence şu an için meizular hakkında bilgi alınabilinecek en iyi site) forumunda kişiler sp il sl karşılaştırmalarında şunlardan bahsetmişler genel olarak:

1. ses kalitesi hemen hemen aynı olmakla birlikte SL de tizlerdeki detaydan, SP de ise basslardaki derinlikten ve ayarlama özgürlüğünden bahsetmişler. Genel olarak aynı demişler ses için.

2. ekran kalitesi ise şöyle açıklanmış. SL versiyonda ekran daha parlakken, renk üretimi SP versiyonuna göre kötü denmiş. Tabi SP için de parlaklık az, renk üretimi daha iyi denmiş.

3. açılış konusunda şöyle bir bilgi var. SL daha geç yükleniyormuş SP ye göre ama bu bana pek objektif bir yorum gibi gelmedi.

4. bunlar ufak şeyler bana kalırsa. bence SL in en iyi yanı arkasının pürüzlü metal olması ve inceliği. Ancak pil ömrü gerçekten de azmış. SP de pil ömrüyle öne çıkıyor. kısacası ikiside güzel ürünler yahu. bitsin bu kavga

bu da kaynak arkadaşlar...

http://www.meizume.com/miniplayer-m6-sl/4711-meizu-m6-sp-vs-meizu-m6-sl.html

• Bende bu ürünün 4GB olanını almayı kafama koydum. Fakat birkaç sorum var: böyle bir alet almamdaki neden derslerde ses kaydı yapmak. ünide hocalar roketli, yazıyla yetişilmiyor. sonra final zamanı not aramaktansa ses kaydedip evde temize çekmek daha mantıklı. bu bağlamda 4 metre ötedeki hocanın sesini yeterli netlikte ve seviyede kayıt eder mi? bende de mobiblu marka mp3&ses kayıt var ama sesi boğuk kaydediyor. birkaç arkadaş derste kayıt yaptığını belirtmiş bu konuyu biraz açarlarsa iyi olur. bu kayıdı dinleyerek evde özet çıkarmak amacım. diğer nedenim hergün 3-3,5 saat yolda geçiriyorum bu saatlerde film izlemek istiyorum. türkçe altyazılı filmler. bunlar meizu nun istediği şekilde format ve çözünürlük değiştirerek izleniyormuş, bazı kişiler sesin arkadan geldiğini veya takılmalar olabildiğini belirtmiş. böyle bir durum gerçekten oluyor mu? ki oluyorsa filmi izlemenin keyfi kaçar. bir de SP olanı mı SL olanı mı almamı tavsiye edersiniz. sanırım hepsiburada da SL satılıyor ki büyük olasılıkla fiyatı için ordan alacağım.

• quote:

alphi, cx300 geldi, burn-in yaptım, ekolayzır ayarlarını değiştirdim. sonuç beklediğim gibi. gayet memnunum. tabi bass ağırlıklı, tizler çok derin normal kulaklıklar gibi ama son derece başarılı.

hmmm hocam şu satıcıyla bi de ben mi görüşsem naapsam

bu arada

SSERKAN78
    hocam ben hep sl versiyon kullandım. sp olmadı hiç
  • beni de ekleyin bu fan klaba de haydi ekleyin
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.