Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (540. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    onun hizasına denk gelen fren merkezi var ama oraya fren yağı damlaması uzak ihtimal ...
  • Kalorifer suyudur büyük ihtimal. Aynı problem benim aracımda var.

Antifrizden dolayı contalar zamanla eskiyor ve su kaçırmaya başlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oralardan sıcak su boruları dolaşıyor diye biliyorum bu yüzden akan sıvı antifirizdir.Gçen kış benimde başıma gelmişti gaz padadılın üstüne sıcak sıcak damlatıyordu kaloriferin contası değiştirince düzeldi. radyatörcüye baktırmalısın bence.
  • Arkadaşlar bende 1.2 benzinli 2002 model bir palio alarak aranıza katıldım. 1 sorum var şuan araçta bulunan lastik ve jantlar 13 orjinali sanırım 14 olması gerek böyle kullansam sıkıntı çıkarır mı bana? Yoksa illa 14 jant lastik mi takmam gerekiyor.
  • Perseus4EveR kullanıcısına yanıt
    Yokmu bilen arkadaşlar bu arada araç 8 v onu yazmayı unutmuşum.

8v lerin orjinal jant ölçüsü zaten 13. Kafaya takacak birşey yok devam edin.

• Jason Becker kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    1.2 8v: 165/80/r13
    1.2 16v: 175/70/r14
    1.6 16v: 175/70/r14
    1.6 16v sporting: 185/60/r14

Hocam fabrikanın palio el kitabında verdiği ölçüler bu şekilde.
    Farklı boyda jant/lastik takmak yada mevcut lastiklerin orjinal verilerle ne kadar uyumlu olduğunu öğrenmek istersen aşağıda paylaştığım adresden çap ölçülerini hesaplayıp, fabrika verilerine en yakın olanı seçebilirsin

https://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25
  • Arkadaşlar aracimin farini söktum komple temizledim.Aracın far ampulleri cok sönuk gösteriyor.Ampul olarak bu resimdeki fara en iyisi hangi ampul olur?Bu arada farlari güçlendirmek icin role taktırmaya gerek varmı?

•  DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

• Herkese iyi forumlar,
    2005 Palio 1.2 16V mk2 klimalı aracım var. Araç EL modeli olması lazım, aracı aldığımda önünde sis farları takılıydı, üstünde orjinal fiat çelik jantlar vardı ve iç döşemeleri bej renginde. Daha önce de 2002 model mk2 palio sahibiydim ancak onda saydıklarımın hiç biri yoktu. Şu an sahip olduğum araç palio'nun en dolusu falan mı, özel bir isimlendirmesi var mı 1.2 EL gibi? Bilen eden varsa cevaplandırırsa sevinirim. Aracımı satacağım zaman doğru şekilde isimlendirip satacağım insana da orjinal olup olmadığını söylerken dürüst olmak istiyorum.
  • TheKing#6 kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzu veya ruhsata bakın.2004 modeli bende var gövde rengi kapı kolları ve aynalar çelik jant klima tek airbag içeriden açılan bagaj sis bende de var 1.2 16 valf metalik yıldız mavisi

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    Ruhsatta yazmıyor bir bilgi ama eve gidince kullanım kılavuzuna bakabilirim. Bende de aynı şekilde gövde rengi kapı kolları ve aynalar var. Rengim de mavi ama metalik yıldız mavisi midir bilmiyorum. Önceki palio Ege mavisi diye geçiyordu, bu onun biraz daha koyu mavisi
    Ruhsatta yıldız mavi yazıyor bende.en çok yakışan renklerden biri

• Hocam benim araç bu, rengi ne mavisidir bilmem sen biliyorsan sen söyle
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheKing#6 -- 3 Mayıs 2019; 9:55:26 >
    Benimki bunun açık rengi metalik benim renk ruhsaata ne yazıyor

• 2004 model 1.2 16v km 129.999 BENZİN/LPG

Aracımın yag bakımı geldi fabrikanın tavsiye ettiği yag 10/40 ama 10/40 yerine tam sentetik 5/30 yag kullansam yağ ince olduğu için yağlama daha hızlı olacağından motor rahatlayaaktır.Yaz aylarında 5/30 kullanılırmı ne gibi sıkıntı yaşanır.

ikinci olarak.

Araç benzinli olmasına ragmen dizel gibi çalışıyor.Motor sesi için ustaya sorduğumda ise motor yağ değişimi düzenli yapılmadığndan siboblarda boşluklar oluşuyor ve motor sesi artıyor denildi ama paliolar sibob ayarlarını otomatik yapıyor diye biliyorum.sesli çalışması yağdan kaynaklanıyor olablirmi. sizce problem ne olabilir.

Tavsiyeleriniz nedir. İyi forumlar.
  • Arkadaşlar palio 1.2 8 v 2002 model araç kaç litre su alır 3 litre antifriz alsam ne kadar daha eklemem gerekiyor.

• tutungitmesin kullanıcısına yanıt
    Aynı model araca sahibiz.benimkide sesli çalışıyor 4 dakika sonra sessiz oluyor.ilk çalıştırma sesli oluyor.anlamadim.o ses beni rahatsiz ediyor

%50 kireçsiz su,%50 antifriz olmalı soğutma sisteminde..

• 
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.