Şimdi Ara

## DH - Bilgisayar Mühendisleri Odası ## (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
49
Favori
101.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benıde eklersenız sevınırım İstanbul Aydın Üniversitesi
  • Fatih Üniversitesi 1. sınıf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madelief -- 14 Aralık 2009; 20:54:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berat Aydogdu

Ben Bilgisayar Mühendisi Olma İstiyorum . Ama Babam İstemiyor .İşşsiz Olursun Diyor. Bende İnadına Olcam Aç Kalcağımı Bilsemde Yinede Olcam Diyorum. İnşallah Olurum . Bir İşimde Olur Babamı Bozulmuş Suratını Görmek Çok İsterim .

aynı sorunları bende bu yaz yaşadım babam susarak annemde konuşarak üzerimde inanılmaz bir baskı oluşturdular bilgisayar mühendisliğini seçmemem hakkında.puanım yettiği için elektrik elektronik mühendisliğini seçmemi istediler.fakat ben bu benim hayatım ve kararı ben verdim şu an başlamasamda daha bölüme,benim önerim kendi kaderini kendin belirlemen

• quote:

Orijinalden alıntı: Ata

Birinci sınıfta olan arkadaşlar ilk dönem hangi programlama dilini öğrendiklerini yazabilir mi?

fatihde 1. dönemde c 2. dönemde c++ alıyoruz.
  • Merhaba arkadaşlar. Okulda ki bir quiz sorusu idi. Tam olarak hatırlamıyorum ama kısacası şöyle.
    C+' da "sqrt karekök" fonksiyonunu hiç kullanmadan sadece 4 işlem mantığı ile öyle bir fonksiyon yazacağız ki, bir karekök alma fonksiyonu olacak. Mesela 123456 sayısını kullanıcı girecek ve otomatik olarak fonksiyon bunun karekökünü alıp ekrana yazdırıcak. Ve karekök ün içerisi negatif olunca program error uyarısı verecek. Acaba yardımcı olabilir misiniz? İyi geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saxahan -- 15 Aralık 2009; 0:53:51 >
  • recursion ile düşün

http://www.cse.wustl.edu/~kjg/cse131/Notes/SquareRoot/sqrt.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 15 Aralık 2009; 1:00:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saxahan

Merhaba arkadaşlar. Okulda ki bir quiz sorusu idi. Tam olarak hatırlamıyorum ama kısacası şöyle.
    C+' da "sqrt karekök" fonksiyonunu hiç kullanmadan sadece 4 işlem mantığı ile öyle bir fonksiyon yazacağız ki, bir karekök alma fonksiyonu olacak. Mesela 123456 sayısını kullanıcı girecek ve otomatik olarak fonksiyon bunun karekökünü alıp ekrana yazdırıcak. Ve karekök ün içerisi negatif olunca program error uyarısı verecek. Acaba yardımcı olabilir misiniz? İyi geceler...

Üslü sayıları tanımlayabiliyorsan x ^ (1/2) olarak denenebilir. x'in 0'dan büyük olma şartınıda koyman gerek ki negatif değerlerde error versin.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Okulda ki bir quiz sorusu idi. Tam olarak hatırlamıyorum ama kısacası şöyle.

VB'sini yazayım, sen C'ye çevir.

Private Function Karekok(ByVal Sayi As Long) As Double 
    If Sayi < 0 Then
    MsgBox "Karekökü alınacak sayı negatif olamaz!", vbCritical, "HATA"
    Exit Function
    End If
    Dim i As Double, j As Double, k As Double, Limit As Integer
    j = 1
    Do
    k = i * i
    If k > Sayi Then
    i = i - j
    j = j / 10
    Limit = Limit + 1
    If Limit = 16 Then
    Karekok = i
    Exit Do
    End If
    ElseIf k = Sayi Then
    Karekok = i
    Exit Do
    End If
    i = i + j
    Loop
    End Function

• ben neden görmemişim daha önce burayı
    ekle Ege Üni.
  • Ata, turksauran @

teşekkür ederim yardımlarınız için.
  • Arkadaşlar C de 'bubble sort' hakkında bilgisi olan var mı?
  • SElçuk üniden kimse var mı buralarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: madelief

Arkadaşlar C de 'bubble sort' hakkında bilgisi olan var mı?

gereksiz bi sort. illa kullancam diyosan nette yapımı doludur
  • quote:

Orijinalden alıntı: acheron

quote:

buldum ama mantığını anlayamadım.

bir de c de EOF ne tam olarak? end of file deniliyor bir de bir yerde -1 diye geçiyor ama emin olamadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acheron

quote:

buldum ama mantığını anlayamadım.

bir de c de EOF ne tam olarak? end of file deniliyor bir de bir yerde -1 diye geçiyor ama emin olamadım.

Diğer programlama dillerinde de var o. End of File demek. Diyelim ki bir dosya açtın ve içerisini okuyosun. Satır satır okuyosun ama nerede duracağını nerden bileceksin. İşte burda EOF imdadına yetişiyor. Sen her satırı okuduktan sonra EOF ile kontrol edersen dosyanın sonuna geldiğini anlarsın. Kullanım şeklini bilmiyorum ama mantığı bu.

• EOF, return 0 falan hepsi aynı.
    Bir kontrol mekanizması yani.

İstanbul Ticaret Üni. 4. sene ama 2. sınıf
    Ekle bakalım
  • ekle ODTU
  • bende bu sene basladim, yurtdisinda okuyorum, Sinclair Community College 2014 ins. :)
  • Gebze Institute of Technology Bilgisayar Müh. 1.ci sınıf
  • quote:

Newton Raphson yöntemi ile yap .
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.