Şimdi Ara

DFI Anakart tamiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DFI marka anakartım bozuldu ve tamir ettirebileceğimm bir yer arıyorum. İstanbul'da böyle bir yer bilen var mı? Özellikle DFI tamiri yaptırmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse cok memnun olurum.

• Konuyu hortlatmış olacağım ama bende DFI anakart tamiri yapan sağlam bir yer arıyorum.

C1 hatası alıyorum sürekli ve pc açılmıyor. Ramlarda sorun yok. Kafasına göre takılıyor. Ramların yeri değiştiğinde açabiliyorum zaman zaman. Ve tarih ve saat sıfırlanıyor sürekli. CMOS reset yaptıktan sonra 2 ay kadar sorunsuz kullandım ama artık oda fayda etmiyor. MCP denen zımbırtının işlevini yapmadığından bahsedilmiş bir konuda. Başka önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
  • bios pilini değiştir
  • Anakart tamiri genelde yapılmaz eğer garantisi varsa yenisiyle değiştirirler. Anakart tamiri yaptırabileceğiniz bir yer bulabileceğinizi sanmıyorum.
  • Konuyu hortlatıyorum arkadaşlar dfi dan benim de başım ağrıdı maalesef p45 lanparty var elimde halen ancak arkadaşın bahsettiği gibi arada bir açılıyor deşarj etmem gerekiyor yoksa birden kapatabiliyor kendini.. büyük ihtimalle kondansatör diye yorumluyorum olayı ......anakart üzerindeki kondansatörleri multimetre ile test edebilir miyim ???
  • Ümraniye'de kazal bilişim var ancak Anakart veya ekran kartı tamiri değecekse yapılır. Yani şu aralar en kötü x79 falan olması lazım çünkü pahalıya maloluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bios pilini tak cıkar olmazsa yeni bios pili alıp taka bilirsiniz.
  • "marins" Melih hocam yapabilir. Bilgi almak isteyen pm ile ulaşsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.