Şimdi Ara

Detaylı İngilizce Öğrenme ve Konuşma Rehberi (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
301
Favori
136.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben amazon.co.uk'dan almıştım.Amazon de veya co.uk'dan alabilirsin.Amazon com da abd'den geldiği için kargo çok pahalı olur.Diğerleri daha uygun.Özellikle co uk.

Türkiye'de de satılıyor ama amazon fiyatlarına göre fazla pahalı.Bilmiyorum belki de ucuz satan bir yer vardır.
  • PietroLanza28 P kullanıcısına yanıt
    İspanyolca için açtığınız o konuda cevap yazdım.
  • iyi günler ücretli bir şekilde danışmanlık/koçluk hizmeti veriyor musunuz? ihtiyacım sanırım tam olarak bu yönde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Ben amazon.co.uk'dan almıştım.Amazon de veya co.uk'dan alabilirsin.Amazon com da abd'den geldiği için kargo çok pahalı olur.Diğerleri daha uygun.Özellikle co uk.

Türkiye'de de satılıyor ama amazon fiyatlarına göre fazla pahalı.Bilmiyorum belki de ucuz satan bir yer vardır.
    https://www.amazon.co.uk/Oxford-Phrasal-Dictionary-learners-English/dp/0194317218/ref=pd_sbs_14_1/262-2709441-1518261?_encoding=UTF8&pd_rd_i=0194317218&pd_rd_r=ce819b06-de8b-4ca5-a574-73a28d53a461&pd_rd_w=IlUPp&pd_rd_wg=0QBu4&pf_rd_p=b9bf232d-9a8a-4c7d-aa9d-641c0995d3a2&pf_rd_r=7N10D0NTASDF7HH0S94P&psc=1&refRID=7N10D0NTASDF7HH0S94P
    kastteğiniz adres sanırım bu

• RodePM R kullanıcısına yanıt
    Hayır.Böyle bir uzmanlığım yoktur.
    Sadece insanlara yardım etmeye çalışıyorum.

İngilizce veya başka bir dil ile bir sorunuz varsa biliyorsam cevap vermeye çalışırım.
  • Metebatur M kullanıcısına yanıt
    Amazon.co.uk sitesinde almak istediğin sözlüğü ararsan zaten karşına ilgili sonuç çıkacaktır.
  • quote:

Amazon.co.uk sitesinde almak istediğin sözlüğü ararsan zaten karşına ilgili sonuç çıkacaktır.
    Evet adresi doğru anlamışım:) ama bunların içinde İnglizce-Türkçe sözlük yok mudur? yeni başlıyorum ona da ihtiyaç duymaz mıyım?
    Dostum bunlar orta düzeyden sonra gerekli olacak kaynaklar.
    Oxford sözlükleri İngilizce-İngilizce şeklinde hazırlanmış.
    Bu sözlüklerin bazılarını Türkçe olarak bulabilirsin ama onlar bu kadar detaylı değil.
  • Merhaba, konuda ihtiyaç duydukça düzeltme veya ilaveler yapıyorsunuz. Konu çok uzun olduğu için de neresinde değişiklik olduğu anlaşılamıyor.
    Rica etsem bir değişiklik yaptığınızda "edit" olan yerleri belirtir misiniz? Tşk.
  • sevtug kullanıcısına yanıt
    Siz çalışmaya devam ediyor musunuz?

Tamam.Bazen unutuyorum onu.
  • Bonusman1234 B kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.

Size İngilizce veya başka bir dilin çalışma mantığını kısaca anlatıyorum.
    1.Tüm dillerin grameri 8 alana ayrılır.(İsimler,sıfatlar,zamirler,fiiller,bağlaçlar,ünlemler,edatlar,zarflar)
    Bu 8 alanı zihninizde önce kalıp halinde yerleştirmeniz gerekir.Özetle önce Türkçe dilbilgisini öğrenmeniz gerekir.
    Bunu 1.sayfada anlattım.Bunu eksik öğrenirsen ingilizce öğrenmek zorlaşır.

2.Türkçe dilbilgisinden sonra İngilizce dilbilgisi öğrenilmeli.
    Grammar in Use sana önermem.Eğer ileri aşama TOEFL,IELTS sınavlarına girmeyi düşünmüyorsan.
    Türkçe anlatımlı İngilizce gramer kitabı alabilirsin.Veya 1.sayfadaki gibi google aramasıyla konuları çalışabilirsin.
    1.sayfadaki konu listesinde önemli detaylar var.
    Kitap olsun diyorsan Fono İngilizce gramer veya english grammar today kitapları olabilir.
    Gramere hızlıca çalışıp geçeceksin.Yani fazla vakit harcamayacaksın.Bolca tekrar etsen de cümle içinde görmeden gramer kurallarının yerleşmesi zaman alır.

3.Bu aşamada ben dizi izlemeyi öneriyorum.Her dizi uygun değil tabiki.1.sayfada detaylar var.
    Diziye de şu şekilde çalışman gerekir;
    Önce dizide geçen konuşmalarda bilmediğin gramer kuralı varsa onu tespit et.
    Sonra bilmediğin kelimeleri çıkar.
    Ve şimdi dizide geçen cümleleri anlamlandırmaya çalış.Çevir demiyorum kendince anlamaya çalış.
    Son olarak dinlediğin dizi cümlesini sesli şekilde tekrar et.
    Birkaç defa dinleyip tekrar tekrar sesli tekrar yaparsan konuşma beceri de gelişir.

Bu yöntemi tüm diller için uygulayabilirsin.

Aşağıdaki sorulara göre sana öneri vermek mantıklı olacaktır.

1.İngilizce'yi öğrenme amacınız nedir? Lütfen bu soruyu detaylı ve anlaşılır şekilde cevaplayınız.
    2.Şuan hangi seviyedesiniz? Seviyenizi bilmiyorsanız şuradan öğrenebilirsiniz;https://learnenglish.britishcouncil.org/online-english-level-test
    3.Gerçekten doğru şekilde telaffuz edebildiğiniz kelime sayısının ortalama olarak ne kadar olduğunu düşünüyorsunuz?

• Güncelleme
    1.sayfada İngilizce gramer konusunda ek bilgi eklendi.

İngilizce Alfabeler(English Alphabets)
    İngilizce Telaffuz Kaideleri(English Pronunciation Rules)

Bu 2 gramer konusuna Türkçe sayfalardan çalışmayınız.
    Çünkü telaffuz hataları var.Harfleri yanlış öğrenmemeniz gerekir.
    Bu uyarı 1.sayfaya eklendi.

İngilizice Tanım edatları konusuna uyarı eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 29 Eylül 2020; 13:3:46 >
  • Hocam, konularını çok güzel ancak belirli karışıklıklar içerisindeyim bir yönlendirene ihtiyacım var bu sene hazırlık sınıfındayım ancak online olacak ve geçen sene online olduğundan dolayı memnuniyet oranı çok az olmuş. Spor yaparken bir antrenör olur ya hareketleri karıştırırsan yardım eder düzeltir. Yanlış görürse düzeltir belirli araliklarla ölçüm yapar bu tarz bir şeyi ücreti karşılığında yapabilmeniz mümkün mü? Ingilizce için sadece 1 senem var ve hem günlük hem akademik olarak çok iyi olmak istiyorum. Online olması benim için dezavantaj oluşturdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RodePM R kullanıcısına yanıt
    Üstteki mesajda da belirttiğim gibi böyle bir uzmanlığım yoktur.
    Burada insanlara bildiğim konularda yardım etmeye çalışıyorum.
    Genel olarak yapılan yanlışları yapmamaları için uyarılarda bulunuyorum.
    Çalışma yöntemi konusunda eksiklik yaşayanlara 1.sayfadaki konuyu önerdim.

Siz 1 senede normal İngilizce hem de akademik İngilizce geliştirmek istiyorsunuz.
    Bu durumda çok vakit ayırmanız gerekiyor.
    Normal İngilizce için 1.sayfadaki dizi izleme yöntemi kullanılabilir.
    Ama akademik İngilizce ayrı bir alan.Buna yönelik kitaplar alıp çalışmanız gerekir.
    Başarılar dilerim.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Dikkate aldığınız için teşekkürler öncelikle. İlk sayfadaki yazdıklarınızı word’e kopyaladığım için her değişiklikte bunu yapmak zor oluyor.

Bu arada konunuza yazan kişilerin ne yaptıklarını takip etmeniz de şaşırtıcı ve güzel.

Sizin konularınızı ilk 2016’da takip etmeye başlamıştım sanırım, ama o zamanlar ya çalışmıyordum ya da ara ara çalışıyordum. O şekilde de verimli olmuyordu tabii. Yaklaşık 1 yıl önce Grammar in Use kitaplarına başladım. İlk 2 kitabı bitirdim. 3-4 aydır da youtube’dan birkaç hesabın gramerini çalışıyorum. (önerdiğiniz gibi her gün günde 3-3,5 saat çalışamıyorum maalesef. hafta sonu bu saati yakalayabiliyorum fakat hafta içi 2 saat en fazla) Siz yukarıda bir arkadaşa “gramere hızlıca çalışıp geçeceksin” demişsiniz, zaten ilk sayfada da gramer için 1 ay süre vermişsiniz fakat ben çok uzattım. Çok takılıyorum her şeye. Her detayı, püf noktaları öğreneyim istiyorum. Çok güzel detaylar da yakalıyorum aslında. Youtube’taki bu hesapları bilseydim, o 2 kitaba hiç çalışmazdım. Bir de satın aldım orijinallerini. Neyse, yeni yılın başlarında ya dizi ya da lit2go, newsinlevels gibi sitelerden dinleme-okuma-konuşma çalışmalarına başlayacağım. O konuda da kararsızım açıkçası. 1 hafta dizi çalışması deneyeceğim, 1 hafta da sitelerin okuma parçalarını. Bir de CBC dersleri var. En az 1-2 ders de onu denerim.

Son olarak sizden çok faydalandım ve faydalanıyorum. Teşekkür ederim.

• quote:

Dostum bunlar orta düzeyden sonra gerekli olacak kaynaklar.
    Oxford sözlükleri İngilizce-İngilizce şeklinde hazırlanmış.
    Bu sözlüklerin bazılarını Türkçe olarak bulabilirsin ama onlar bu kadar detaylı değil.
    Öncelikle ben bayanım dostum şeklinde yazmazsanız sevinirim:)
    Siz güzel bir rehber hazırlamışsınız ama çok eksikler var. Sanırım rehberi hazırlarken orta düzey ve ileri düzey İngilizce baz alarak hazırlamışsınız. Hiç bilmeyenler veya benim gibi çok az bilgisi olanlar için alternatif yönlendirmeleriniz mevcut değil. Ben İngilizce bilmeden oradaki sözlükleri alsaydım (ki çok uçuk rakamlar) başlangıçta hata mı yapmış olacaktım?

İkincisi listelediğiniz ve google üzerinden bulacağımız konuları yazınca bir sürü site çıkıyor, hiç bilmeyenler için çok karmaşık geldi açıkçası. Keşke onun yerine madem bu kadar detaylı bilgilendirme yapıyorsunuz linkleri de ekleseydiniz, araştırıp yazacaklar için kargaşa olmazdı.

• sevtug kullanıcısına yanıt
    Sistemi değiştirip uygulamaya çalıştığınız için sıkıntı yaşamanız çok normal bunu en baştan belirtmiş olayım.
    Ben bu kuralları laf olsun diye yazmıyorum.
    Hedefiniz sınavlar değilse Grammar in Use'u alın demiyorum zaten.
    1.sayfada grameri 1 ayda hızlıca geçin dememin sebebi grameri dizi çalışmasıyla öğretmektir.
    Çünkü sadece tekrar ederek,alıştırma çözerek gramer etkili düzeyde gelişemiyor.
    Daha kullanılabilir ve hatırlanabilir olması için bu öneri var.
    Yani o 1 ay sadece genel bir fikir sahibi olmak için.Kalan 8 ayda aslında gramer çalışmış oluyorsun.

Amacınız sınavlar değilse 1.sayfadaki dizi yöntemi daha uygun gibi size.
    Elbette.

Eksiklik gördüğünüz noktaları liste halinde yazarsanız hepsini düzeltmeye çalışırım.
    Bu rehber orta düzeye göre hazırlanmadı.Sıfırdan öğrenenlere yönelik.
    Bu kanıya nasıl vardınız anlayamadım.

Sözlük bölümünü sanırım dikkatli şekilde okumadınız.
    Orada bu İngilizce-İngilizce olan sözlüklerin orta düzeyden(gerçek anlamda orta düzeyi kastediyorum)sonra kullanılması gerektiğini belirtmiştim.
    Başlangıç için mutlaka Türkçe-İngilizce sözlüklerin gerekli olduğunu da yine yazmıştım.

Bu sözlükler evet pahalı.Çünkü 1.kalite ve tüm dünyanın İngilizce öğretiminde referans aldığı Oxford'a ait.
    Bunlar basit birer sözlük değil.İngilizce'nin en kompleks yönlerini anlatmış.Birçok dilde bu kadar kullanışlı sözlük yoktur.Orada yazdıklarımı keşke dikkatli okusaydınız.Bu sözlükleri almadan onlin olarak da kaynakları bulabilirsiniz diyorum ama sözlük alırsanız çok daha olumlu yönleri var.

Bahsettiğiniz gibi link ekleseydim bu sefer şu sitenin reklamını yapıyorsun gibi mesajlar gelecekti.
    Bunun gibi mesajlarda vakit harcamak istemediğim için bunu yapmadım.
    Zaten bu listeyi hazırlamak bile yıllarca bu forumda sorulan binlerce sorudan sonra bu şeklini aldı.
    Ben de çok isterim bu listedeki konuları sırasıyla anlatıp bir pdf dosyası yapmak.
    Ama bu gibi eserleri hazırlamak çok zahmetli.
    Gramer kitaplarında olmayan,eklenmeyen birçok konu var o listede.
    Öğrenmek isteyenler bir zahmet bunları bulmak için vakit harcasınlar.
    Veya bu tercih edilmeyecekse tek çare kitap önermek.Ama şöyle gönül rahatlığıyla kitap önermek içimden gelmiyor.
    Çünkü konu anlatımları bir stadarta göre anlatılmıyor.
    Grammar in Use'da bu standart var ama Türkçe desteği olmadığı için insanlar pek olumlu bakmıyor.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.