Şimdi Ara

Detaylı İngilizce Öğrenme ve Konuşma Rehberi (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
301
Favori
136.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kitap aldığım için veya çalışma sistemini değiştirdiğiniz için bir şikayetim yok zaten benim. Tam tersine, yöntemleri geri dönüşlere göre sürekli güncellemeniz daha güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Elbette.

Eksiklik gördüğünüz noktaları liste halinde yazarsanız hepsini düzeltmeye çalışırım.
    Bu rehber orta düzeye göre hazırlanmadı.Sıfırdan öğrenenlere yönelik.
    Bu kanıya nasıl vardınız anlayamadım.

Sözlük bölümünü sanırım dikkatli şekilde okumadınız.
    Orada bu İngilizce-İngilizce olan sözlüklerin orta düzeyden(gerçek anlamda orta düzeyi kastediyorum)sonra kullanılması gerektiğini belirtmiştim.
    Başlangıç için mutlaka Türkçe-İngilizce sözlüklerin gerekli olduğunu da yine yazmıştım.

Bu sözlükler evet pahalı.Çünkü 1.kalite ve tüm dünyanın İngilizce öğretiminde referans aldığı Oxford'a ait.
    Bunlar basit birer sözlük değil.İngilizce'nin en kompleks yönlerini anlatmış.Birçok dilde bu kadar kullanışlı sözlük yoktur.Orada yazdıklarımı keşke dikkatli okusaydınız.Bu sözlükleri almadan onlin olarak da kaynakları bulabilirsiniz diyorum ama sözlük alırsanız çok daha olumlu yönleri var.

Bahsettiğiniz gibi link ekleseydim bu sefer şu sitenin reklamını yapıyorsun gibi mesajlar gelecekti.
    Bunun gibi mesajlarda vakit harcamak istemediğim için bunu yapmadım.
    Zaten bu listeyi hazırlamak bile yıllarca bu forumda sorulan binlerce sorudan sonra bu şeklini aldı.
    Ben de çok isterim bu listedeki konuları sırasıyla anlatıp bir pdf dosyası yapmak.
    Ama bu gibi eserleri hazırlamak çok zahmetli.
    Gramer kitaplarında olmayan,eklenmeyen birçok konu var o listede.
    Öğrenmek isteyenler bir zahmet bunları bulmak için vakit harcasınlar.
    Veya bu tercih edilmeyecekse tek çare kitap önermek.Ama şöyle gönül rahatlığıyla kitap önermek içimden gelmiyor.
    Çünkü konu anlatımları bir stadarta göre anlatılmıyor.
    Grammar in Use'da bu standart var ama Türkçe desteği olmadığı için insanlar pek olumlu bakmıyor.
    Özetle ben önce önerdiğiniz Türkçe-İngilizce gramer kitaplarından bir tanesini alacağım. Sonra yine İngilizce-Türkçe sözlük alacağım. Başlangıçta böyle gideceğim bir ay gramer çalıştıktan sonra dizilere geçeceğim. Asıl grameri dizilerden çalışacağım ilk sayfada önerdiğiniz şekilde. Şimdi bu noktada takıldığım yerleri sözlük olarak aldığım sözlükten bakacağım Oxford yayınlarını almama gerek yok yani en azından bu aşamada, yine gramerden anlamadığım yerleri aldığım kitaptan bakacağım. Orta seviyeye geldiğimde ise Oxford'un sözlüklerini alacağım doğru anlamış mıyım?

• Faydali konu ayrica ielts ile ilgili speaking icin tavsiyeleriniz var mi ? Simdiden tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevtug

Dikkate aldığınız için teşekkürler öncelikle. İlk sayfadaki yazdıklarınızı word’e kopyaladığım için her değişiklikte bunu yapmak zor oluyor.

Bu arada konunuza yazan kişilerin ne yaptıklarını takip etmeniz de şaşırtıcı ve güzel.

Sizin konularınızı ilk 2016’da takip etmeye başlamıştım sanırım, ama o zamanlar ya çalışmıyordum ya da ara ara çalışıyordum. O şekilde de verimli olmuyordu tabii. Yaklaşık 1 yıl önce Grammar in Use kitaplarına başladım. İlk 2 kitabı bitirdim. 3-4 aydır da youtube’dan birkaç hesabın gramerini çalışıyorum. (önerdiğiniz gibi her gün günde 3-3,5 saat çalışamıyorum maalesef. hafta sonu bu saati yakalayabiliyorum fakat hafta içi 2 saat en fazla) Siz yukarıda bir arkadaşa “gramere hızlıca çalışıp geçeceksin” demişsiniz, zaten ilk sayfada da gramer için 1 ay süre vermişsiniz fakat ben çok uzattım. Çok takılıyorum her şeye. Her detayı, püf noktaları öğreneyim istiyorum. Çok güzel detaylar da yakalıyorum aslında. Youtube’taki bu hesapları bilseydim, o 2 kitaba hiç çalışmazdım. Bir de satın aldım orijinallerini. Neyse, yeni yılın başlarında ya dizi ya da lit2go, newsinlevels gibi sitelerden dinleme-okuma-konuşma çalışmalarına başlayacağım. O konuda da kararsızım açıkçası. 1 hafta dizi çalışması deneyeceğim, 1 hafta da sitelerin okuma parçalarını. Bir de CBC dersleri var. En az 1-2 ders de onu denerim.

Son olarak sizden çok faydalandım ve faydalanıyorum. Teşekkür ederim.
    hocam "Youtube’taki bu hesapları bilseydim" demişsiniz ya, hangilerinden bahsediyorsunuz merak ettim. gramerden çok sıkıldığım için tavsiyelere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mistakey_87 -- 30 Eylül 2020; 22:25:8 >

• Metebatur M kullanıcısına yanıt
    Orta seviyeye geldikten sonra oxford sözlüklerini almak zorunsanız DEMİYORUM.
    Sözlük olmadan internet yardımıyla bulunabilir bu bilgiler.
    Fakat sözlük alırsanız çok daha rahat çalışma imkanı olur diyorum.
    Bir de bu oxford sözlüğündeki bir deyimin veya bir kelimenin açıklaması referans olarak 1.sırada gelir.
    Ama online kaynaklarda bulunan karşılıklar bu kadar iyi seçilmiş ifadeler olmayabilir.
    Çünkü çalışırken ben bu zorluğu yaşadım.
    Deyimin karşılığına online sözlükten baktığımda tek anlamı var.
    Sözlüğe baktığımda birkaç anlamı olabiliyor örneklerle açıklanıyor.Yani kalite farkı var.
  • IStrikerI I kullanıcısına yanıt
    IELTS için önerdiğim tek kaynak şimdilik cambridge ıelts 14 kitaplık seri.
    Tüm becerilere yönelik sınav alıştırmaları var.
  • mistakey_87 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim Youtube hesapları da gramer anlatan hesaplar :
    Özer Kiraz
    Etkili Pratik İngilizce
    Orkun Londoner
  • sevtug kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam selam benim ingilizce seviyem b2 grammar kitabı olarak english grammar in use 3lü seti kullanıyorum.Ve sizin tavsiye ettiğiniz dizilerden birini izliyordum ama sizin keynote için yazdıklarınız okudum kafam karıştı.Amacım çok iyi düzeyde ingilizce öğrenmek ileri dönemlerde mesleğimi (tıp doktorluğu) ingiltere de yapma gibi bir fikrim var bana tavsiyeniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omer_nergizz O kullanıcısına yanıt

Daha önce size tavsiye yazdığımı hatırlıyorum.

Keynote üniversite öğrencileri için kaliteli bir kaynak.Özellikle derslerini ingilizce olarak görenler için.

Toefl,ielts gibi sınavların soru tiplerinde sizden istenen becerilere daha uygun çalışmalar var.Sadece ingilizce öğretmekle yetinmeyip düşünme becerilerini de geliştirmeye çalışmış.Sorgulama,düşünme gibi çalışmalar var.

• Duyuru

İşlerim nedeniyle foruma uzun bir süre girmeyeceğim.

Bu nedenle sorularınız cevapsız kalabilir.

Zaten kapsamlı rehber sayesinde her detay 1.sayfada yazıldı.

Dikkatlice okursanız soru işareti kalmaz.

Başarılar.

• Hocam merhaba, ben bir uygula kullanıyorum ve uygulamanın geliştirilmesine de yardımcı olmaya çalışıyorum. Vaktiniz olduğunda Blarma kelime ezberleme uygulamasını inceleyip artılarını eksilerini yazabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim. Uygulama: https://blarma.com/

• Hocam iyi günler. Hazırlık okuyanlar için yeni konu açacaktınız ama iptal oldu sanırım o.

Benım durumuma gelirsek şuanlık amacım ingilizce hazırlığı geçmek. A2 hazırlık sınıfındayım ama beni daha yeni A2 ye geçmişim gibi düşünebilirsiniz. Haftada 15 saate yakın online ders var, hazırlıkta. Sizce ne yapmalıyım? Bu konudaki gibi mi gitmeliyim? Kafamda English Grammer Today alıp çalışmak -belki yanında look a head videoları izlemek- vardı. Sonra da önerdiğiniz dizileri izlemek vardı.

Bu arada okulda pearson kullanılıyor-alınması tavsiye ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagjir -- 6 Ekim 2020; 21:52:30 >
  • Merhabalar Hocam,nasilisiniz oncelikle

Benim inglizce seviyem A1 ve ingilizceyi yazilim ogrenmek icin ogreniyorum

Bununla beraber ingilizceyi daha rahat konusa bilmek ve daha iyi anlaya bilmek icin ogreniyorum.

Benim sorum soyle, Ben Azerbaycanliyim ama turkceyi kendi dilim gibi guzel biliyorum.

Sizce grameri turkce-ingilizcemi ogrenmeliyim yoksa azeri-ingilizcemi ?

(bu arada kendi dilimin gramerini 100/70 biliyorum) - simdiden tesekkurler <3

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Duyuru

İşlerim nedeniyle foruma uzun bir süre girmeyeceğim.

Bu nedenle sorularınız cevapsız kalabilir.

Zaten kapsamlı rehber sayesinde her detay 1.sayfada yazıldı.

Dikkatlice okursanız soru işareti kalmaz.

Başarılar.

Hocam artık ne zaman gelirseniz cevap bekliyor olacağım..

English Alphabets ve English Pronunciation Rules'a baktıktan sonra "gramer in use" kitabına başlayıp onu da bitirdikten sonra "most commonly used phrasal verbs, most commonly used idioms, most commonly used collocations" şeklinde aratıp çalışsam sonra da sizin anlattığınız şekilde çalışarak önerdiğiniz dizilerden birine başlasam uygun mudur ? Eksik bir şey kalır mı bu şekilde ?

Sınava girmeyecekseniz kitaba çalışmayın demişsiniz ama belki ilerde girerim.

Bir de; Önce dizide geçen unuttunuğunuz gramer,kelime vs belirleyip çalışın demişsiniz, bunu altyazı dosyasını açıp bütün metine göz atarak mı yapacağız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 17 Ekim 2020; 18:46:38 >

• Ginga Eiyuu kullanıcısına yanıt

güncel.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.