Şimdi Ara

Destone marka lastik taktırdım.....? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
13.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu ana kadar 1 kez uzun yola gittim 150 km kadar. Yol tutuşu eski lastiklere göre daha iyi. Eskiler 6 yılllıkmış lassa grand slam. Bir yokuşlu yol vardı eski lastiklerle durup tekrar hareket edince ön tekerler patinajda kalıyordu.Bunlarla denedim.Patinajsız kalktı.Tabi bunlar daha yeni lastik tabiki. Yarın tatil. Kuşadasına gideceğim. Git gel 100+100= 200 km. İzlenimleri yazarım tekrar. Ama deseni brigestone b330 serisine benziyor. Çok yumuşak geldi bana.Frenlemede ses gelmiyor.Eski lassalar ciyaklama yapıyordu. Tabi bunlar kuru yol için.Yağmurda nasıl bilemem.Arka lastiklerde hala 6 yıllık lassalar duruyor ama ön daha önemli tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

Şu ana kadar 1 kez uzun yola gittim 150 km kadar. Yol tutuşu eski lastiklere göre daha iyi. Eskiler 6 yılllıkmış lassa grand slam. Bir yokuşlu yol vardı eski lastiklerle durup tekrar hareket edince ön tekerler patinajda kalıyordu.Bunlarla denedim.Patinajsız kalktı.Tabi bunlar daha yeni lastik tabiki. Yarın tatil. Kuşadasına gideceğim. Git gel 100+100= 200 km. İzlenimleri yazarım tekrar. Ama deseni brigestone b330 serisine benziyor. Çok yumuşak geldi bana.Frenlemede ses gelmiyor.Eski lassalar ciyaklama yapıyordu. Tabi bunlar kuru yol için.Yağmurda nasıl bilemem.Arka lastiklerde hala 6 yıllık lassalar duruyor ama ön daha önemli tabiki.

6 yıllık lastiğe biniyorsan tökezleme zamanın yaklaşmıştır dostum dikkat et kendine

• Aracı satmayı düşünüyorum. Ön lastikleri mecburiyetten taktırdım.Fazla hız yapmıyorum zaten araba çok kötü.Genelde şehiriçi kullanıyorum 40 50 km en fazla 60. Arkalardan biri patlarsa kurtarırım diye düşünüyorum.Eski lastiklerle başından macera geçen arkadaşlar varmı acaba?
  • Bugun ne öğrendin derlerse verecek bir cevabım oldu

Destone markasını ilk kez duydum
  • Arkadaşlar pazartesi günü 300 km yol yaptım yağış yoktu. Arabanın gidişi daha iyi gibi.Balans yapıldığı için farketmiş olabilir. Titreme falan yok.Frenler daha iyi. Ani frende ciyaklama gelmiyor.Tabiki diğer lastikler çok eskiydi. Balans yaptıktan sonra lastikçi arkalarıda değiştirelim dedi bana. Yok dedim gerek yok idare ediyor.
  • quote:

Arkadaşlar pazartesi günü 300 km yol yaptım yağış yoktu. Arabanın gidişi daha iyi gibi.Balans yapıldığı için farketmiş olabilir. Titreme falan yok.Frenler daha iyi. Ani frende ciyaklama gelmiyor.Tabiki diğer lastikler çok eskiydi. Balans yaptıktan sonra lastikçi arkalarıda değiştirelim dedi bana. Yok dedim gerek yok idare ediyor.

Forumda birinciliği siz kapmışsınız bu lastik markasında.Ama bende en azından ikinci oldum destone konusunda.Bende bugün iki lastği bu markayla değiştirdim ,ilk izlenimlerim olumlu.Aradan zaman geçmiş lastik hakkındaki sizin görüşlerinizi alabilirmiyim.Ayrıca bende izmirdeyim.Benim için görüşleriniz önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi er76. -- 29 Ocak 2013; 16:27:49 >
  • Şimdi lastiğin sitesine baktım TÜV onaylı bu bile birçok lastikten daha iyi olduğunu ispatlayabilir belkide.
  • Benimkiler de Sailun:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taktıralı 10 ayı geçti.Kızaklama falan yok frenlerde.Yağmurlu havalarda da iyi gibi.Fakat lastik dişleri sanki biraz fazla aşındı gibi.Yumuşak lastik.Yazın fazlaca kullandım arabayı.Ayrıca 1 ay önce yeni araba aldım.Deestone takılı olan arabayı satmadım duruyor. şu an sadece şehiriçi kullanıyorum.Toplam 10000 km yaptım nisandan beri.Fena değil bence.Ama yeni arabada takılı olan continental premium lastikler süper tabiki.Ama bunlarda ucuz arabalar için düşünülebilir.Ayrıca 2006 üretimi lassa grand slam arka lastiklerde hala dayanıyor.
  • ilk defa duydum vol131423524534.
  • quote:

Taktıralı 10 ayı geçti.Kızaklama falan yok frenlerde.Yağmurlu havalarda da iyi gibi.Fakat lastik dişleri sanki biraz fazla aşındı gibi.Yumuşak lastik.Yazın fazlaca kullandım arabayı.Ayrıca 1 ay önce yeni araba aldım.Deestone takılı olan arabayı satmadım duruyor. şu an sadece şehiriçi kullanıyorum.Toplam 10000 km yaptım nisandan beri.Fena değil bence.Ama yeni arabada takılı olan continental premium lastikler süper tabiki.Ama bunlarda ucuz arabalar için düşünülebilir.Ayrıca 2006 üretimi lassa grand slam arka lastiklerde hala dayanıyor.

Benimde arkalarda lassa 2009 ylı üretimi lastikler var.Ama bunlarda fena değil gibi.Amerikada bile satılıyor ayrıca TÜV onaylı.Bizin petlasın bile tüv onayı yok.Aslında petlas alacaktım son dakikada adam 2lastiği 210 tl ye bırakınca bunları aldım.205/70/15 normal lassa 275 tl fiyatı var.Bunlar 2012 ilk ay üretimi ve azda olsa bi araçta kullanılmış.o yüzde adam bu paraya bırakınca dayanamadım aldım.Zaten hızla falan işim olmaz.

• tayland firmassı diye biliyorum..evin karşısındaki lastikçi tabelayı değiştirmiş,kocaman deestone asmış,bu ne dedim araştırdım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: er76.

quote:

Taktıralı 10 ayı geçti.Kızaklama falan yok frenlerde.Yağmurlu havalarda da iyi gibi.Fakat lastik dişleri sanki biraz fazla aşındı gibi.Yumuşak lastik.Yazın fazlaca kullandım arabayı.Ayrıca 1 ay önce yeni araba aldım.Deestone takılı olan arabayı satmadım duruyor. şu an sadece şehiriçi kullanıyorum.Toplam 10000 km yaptım nisandan beri.Fena değil bence.Ama yeni arabada takılı olan continental premium lastikler süper tabiki.Ama bunlarda ucuz arabalar için düşünülebilir.Ayrıca 2006 üretimi lassa grand slam arka lastiklerde hala dayanıyor.

Benimde arkalarda lassa 2009 ylı üretimi lastikler var.Ama bunlarda fena değil gibi.Amerikada bile satılıyor ayrıca TÜV onaylı.Bizin petlasın bile tüv onayı yok.Aslında petlas alacaktım son dakikada adam 2lastiği 210 tl ye bırakınca bunları aldım.205/70/15 normal lassa 275 tl fiyatı var.Bunlar 2012 ilk ay üretimi ve azda olsa bi araçta kullanılmış.o yüzde adam bu paraya bırakınca dayanamadım aldım.Zaten hızla falan işim olmaz.

er76 iyi yapmışsın.Lassa kadar dayanıklı değildir belki ama bunlarda fena değil.2 lastik için arada bayağı fiyat farkı var.65 tl az para değil.En azından 4 sene kullan eskiyince değiştir bişey olmaz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: er76.

quote:

er76 iyi yapmışsın.Lassa kadar dayanıklı değildir belki ama bunlarda fena değil.2 lastik için arada bayağı fiyat farkı var.65 tl az para değil.En azından 4 sene kullan eskiyince değiştir bişey olmaz.

Bende iyi olduğu kanaatindeyim+Lassanın teki 275tl ben bunların çiftini 210tl ye aldım.Toplamda 340tl karım var

• kesinlikle ucuz lastik almamak gerektiğini düşünüyorum. aracı yolda tutan tek şey lastik. can taşıyoruz sonuçta. ben de masraftan kaçıp ucuz lastik taktırmıştım, sonra iyi bi ders aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

kesinlikle ucuz lastik almamak gerektiğini düşünüyorum. aracı yolda tutan tek şey lastik. can taşıyoruz sonuçta. ben de masraftan kaçıp ucuz lastik taktırmıştım, sonra iyi bi ders aldım.

Size katılıyorum fakat malum ekonomik şartlar bunu gerektirdi.Aşırı hızlı ve agresif kullanmadıktan sonra bir problem olacağını sanmıyorum.Ayrıca aldıktan sonra araştırdım TÜV belgesi var ve amerikada avrupada satılan bir lastik.Neyse şimdilik idare edecez mecburen.
  • Deestone lastikler 2 yıl garantili.Ben 10 ayı geçti taktıralı bir sorun yaşamadım.Eski lastiklerle arasında çok fark var ve hemen hissediyorsun.Direksiyon hidrolik değildi arabada ama bayağı hafifletti direksiyonu.Yol tutuş arttı hissedilir seviyede.Yolda giderken yok yarılır yok çatlar vs vs olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

kesinlikle ucuz lastik almamak gerektiğini düşünüyorum. aracı yolda tutan tek şey lastik. can taşıyoruz sonuçta. ben de masraftan kaçıp ucuz lastik taktırmıştım, sonra iyi bi ders aldım.

Nasıl bir olay geçti başınızdan?
  • Özellikle bu ebatta (175 70 r13) ucuz lastik alınmaz..Orta kalite lastikler ile 15-20 tl fark ediyor iyi araştırılırsa.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.