Şimdi Ara

Dershanelerin Pahalı Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
2.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sömürgeci maymunlar,öğrenci alımları için gereken miktarı neden bu kadar fahiş rakamlara çıkarıyor anlamıyorum.

8-10k dan aşağı düzgün dershane yok.

Aslında ders çalışmaya başlamadan önce ben de dershaneleri gerek görmüyordum.Evde hallederim demiştim.

Ama durumlar değişti.Evde istikrarlı ve disiplinli şekilde ders çalışamıyorum.

Ailemin durumu olsa bir dakika düşünmeden giderim.

mezuna kalırsam da temelim olurdu ve evde nasıl çalışacağım hakkında sorunlar yaşamazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer şehrinde özel kütüphane varsa bir kütüphaneye gidip aylık üyelik yaptırt ve orada kendin çalış gerekirse de özel ders al ama dershaneye gitme derim ben

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öyle bir yerde nasıl dershaneler 10k oluyor bizim burda ders çalışmak için 3 tane yer var dershanelerde 4-5k

• 8-10K gayet iyi rakamlar, ben 15-20K bandında olduğunu duyuyorum İstanbuldakilerin. Hele Birey, Fen Bilimleri Vip filan bunların fiyatını tutabilene aşk olsun.

Bu ekonomik piyasada 8-10 bine iyi dershane bulduysanız öpün başınıza koyun hocam.

• Dershane boş. Kendini evde çalışmaya ayarlayabilirsen iyi ki gitmemişim dersin. Youtubeda bir ton içerik var bunları insanlar sürekli dile getiriyor zaten. Olmadı paralı olan bir sürü içerik var ki bunlar dershaneye göre çok çok ucuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • düzeltme: her şeyin pahalı olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raste -- 14 Ekim 2020; 23:40:7 >
  • Hocam halk kütüphanesi filan varsa onlar da iyi olur. Hangi şehir

• Hocalara 2.5k maaş vermediği için olabilir hocam

• gereksiz pahallı oalrak görüyorum

tus dersaneleri bile mezuniyet sonrası 60-70bin tl (eskiden vip üniversiteye hazırlık dersaneleri ile eş değer olurdu şimdi onları 3-4e katladı) hem de 10 ay taksit yapıyorlar fazlası yok

indirim yoksa gitmemeyi öneririm zaten çok fazla da bir şey katmaz(çok çok az şey katar size ama takıldığınız yer varsa özel ders alın deirm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 13 Ekim 2020; 22:1:20 >
  • Ortalama olarak 15k 20k diyebiliriz istanbul anadolu yakası için. Ozellikle Vip ler 25 50 arası oluyor birey final fenb gibi. Birde lokasyon ve vip lik açısından daha elit yerler var oralar 70k ya kadar çıkıyor.
    Ben kendi adıma rekabet ortami olussun diye bir dershaneye yazıldım. Bir fenb şubesine(nazmi Arıkan)
    8k veriyoruz gayet ucuz hatta bekledigimden cok daha ucuz. Biraz indirim yapmis olsalar da gene iyi bir fiyat.
    Mezunda ilk siniftayim sınıfın yarisi nerdeyse +100 net bandında. İlk 20k dan mezuna kalmis kişiler de var öğretmen kalitesi fena değil. Birkac derste şansa çok iyi. Düşünenlere öneririm açıkçası zaten ben sabah erken kalkayım diye dershaneye giden biriyim asiri bir beklentim yok rekabet olsun yeterli yani.

• gitme

• Pahalı falan değil kanka Samsun için konuşayım çöp dershaneler dışında 10 senedir 1000 dolar.Ben 8 e giderken 2000 falandı şimdi aynı dershane 8 bin.Hiçbirşey pahalanmadı aslında sadece bizim paramız tuvalet kağıdına döndü.Kendim Finansla ilgileniyorum,Elindeki doları artıramıyorsan para kazanmış sayılmazsın gördüğün gibi en azından Samsun'da dershaneciler 10 senedir ekstra bir para kazanmamış.Ha maaşlı çalışanların çoğunun maaşı dolar bazında eridiği için bu miktarlar o çalışanlara çok geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinigelistirentasrali -- 14 Ekim 2020; 7:55:47 >
  • Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

70 bin veren de sanki amerkiadaki okullara yetiştiriyor sanacaklar   

• bursada öyle iyi dershaneler en kötü 17 18k yapacak bir şey yok eldeki imkanlarla devam

• Hocam ben de hataydayım, geçen sene ilk kampüs dershanesine gittim ve çok memnun oldum siz de bir bakın isterseniz, 7.5 bin liraya cidden iyi bir eğitim veriyorlar, kaynak olarak da kayıt olur olmaz bilgi sarmal ve her konu bitiminde test okul yaprak testini veriyorlar, akşam saat 10'a kadar kalıp çalışabilme imkanı da veriyorlar kamp adı altında. Bence en azından gidip bir konuşmakta yarar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhenomenalOne -- 14 Ekim 2020; 14:25:3 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.