Şimdi Ara

Dershanelerin Pahalı Olması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
2.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • neresindesin hocam ben de hataydayım bizim burası da çok kötü bir yer ama kütüphane falan mevcut

• Tusem mezuniyet sonrasi 35 diyor tustada okurken 27 30 a yaziyor. Mezun olunca 60 70 isteyen hangi dersaneymis bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

Şu fiyatlara bak ya bunlar egitimci degil tuccar resmen. Akli olan ogrenci youtubeda calisir her deste bir suru kanal var. Ailesi dersaneye 70 k verecek kadar zengin olan ozel unide de okutur cok calismasina gerek yok. Dersane sahipleri dersane yuzde yuz gerekli gibi algi yaratarak hedef belirledikleri kesimleri yolma pesinde.

• Doctor Psy D kullanıcısına yanıt

Basit bir hesaplama yapalım. Koc ucretli 120k ileride artacak %50 burs alsa 5 senede ortalama 300k 350k kar demek.

Ayrica parası olan verir kardesim sizene. Arz talep yani kimse kimseye zorla ödetmiyor.

• dershaneler kapanmamış mıydı, yeniden mi açtılar?

• Aslında dershanelerin, temel liselerin olmasını sorun edecekken bunların pahalı olmasını sorun ediyoruz. Tuhaf.

Hangi şubeden bahsediyorsunuz hocam? Ben de mezuniyet sonrası 40k'ya kadar isteyen dershane duydum da 60-70k neresi istiyormuş merak ettim açıkçası.

10 taksitle dataDershanelerin Pahalı Olması 

peşin 35bin (%30 indirimle 25 e falan denk geliyor)

20 taksitle de 45falandı

mezuniyet sonrası 65

ama ankara şubesi için böyle diğerlerini bilemiyorum

tusem ile time da en ucuzu 25 mezuniyet sonrası biri 40 diğer 36ydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 23 Ekim 2020; 14:3:29 >
  • baypessimist kullanıcısına yanıt

hatta şu an herkese %25 veriyoruz diyolar ayın sonuna kadarDershanelerin Pahalı Olması (her dersanede benzer indirim veriyoruz diyorlar )

ama yıl sonu baya da artar bu gidişle

• Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

İşte senin gibi kafalara sahip insanlar sayesinde bu ülkede anca parasi olanlar okur. Egitim ticaret degildir.

• @Ankaratıplı @baypessimist ybü tiptayim ben ankara şubelerinden bahsediyorum agustos falandi benim dedigim fiyatlar. Yine artirmislar demek ki. 65 bin tl dersaneye versem ben tusa odaklanip calisamam.

amerikada falan da durum böyle hatta onların okulu da paralı bizim en azından orası paralı değli onlar da dersaneye büyük yükle para ödüyorlar

gatta orada online ders sistemleri daha yaygın

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D44AF58B1

Bu mesaj silindi.

Maruz değil, mazurdur o. Dershanelerin Pahalı Olması 

• The Killing Road kullanıcısına yanıt

23 bin sıralamama indirim cekiyor en üst indirimden faydalanıyorum ama yine 15 bin etti :D

Bunlar çok yüklü paralar arkadaşlar bence.Youtube sistemi vs oturmuş vaziyette veya paralı hocalar vs yani.İlk cevaptaki arkadaşın dediği gibi bunları alıp üstüne özel kutuphanelere kaydolarsiniz ki ben böyle yaptim. 2350 liraya o tüm kurumsallar vs hepsi dahil kapattım hatta anlık moladayim şu an.Gidip keklenmeye vs gerek yok kaldı ki bir dershane bana burada 15k olan fiyatı 3k ya kadar indirdi 2 gün gittim resmen bomboştu ortam.Hocalar ne kadar iyi olursa olsun ortam da önemli oluyor o yüzden bu yükün altına girerken iyi düşünün

Dershanelerin Pahalı Olması

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Acikcasi tipa baslarken usmle dusuncem vardi ama dunyanin icinde bulundugu durum ve gelecek on gorulerim sonrasi turkiye disinda doktorluk yapmam sanirim o yuzden oralarla pek ilgilenmiyorum.

covidden bahsediyorsan geçici durum tüm yaşamımız boyunca devam edecek bir şey değil

Amerikada hollandasa ingilterede 30 40 bin euro okul fiyatları var. Abd de okul ucretini onlarca sene ileriye dönük odeyen öğrenciler var. Ayrıca şu fakir edebiyatini bırakın hocam parası olan tabikide daha avantajli olur. Yada oturup youtube ile calisip burslu veya devlet kazanacaksınız. Hem az emek harcayıp hemde maddi durumu iyi olmayan biri bu dünyada tutunamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertovski53 -- 24 Ekim 2020; 18:27:55 >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Covid sonrasi şekillenecek yeni dunya ve bu dunyaya gecis icin yasanmasi gereken kaoslar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.