Şimdi Ara

DERSHANEDEN AYRILMAK ISTIYORUM YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 4-5 aydır dersaneye gidiyorum. Fakat dersaneden hiç memnun değilim ygs sınavından sonra ayrılmak istiyorum. Bununla beraber il dışına taşınmak gibi bir durumda var bunu da kullanabilir miyim? Resimde Dersane ile aramızda düzenlediğimiz "Öğrenci kayıt taahutnamesi" adında ki sözleşmede kayıt silme ve ücret iadesi bölümünün resmini de koyuyorum arkadaslar. YARDIM ederseniz çok sa olun para kolay kazanılmıyor bu parayı vermek istemiyorum arkadaslar.
    Sözleşme =http://i.hizliresim.com/rZPoja.jpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şehir dışına taşınman Madde 20'ye girer ve Madde 23/a maddelerini kapsar buradaki taahhütten anladığım kadarıyla bu sebeplerden kaydını sildirebilirsin ve ilerleyen taksitleri ödemezsin.
  • Hocam deneyecegim ama pek umudum yok daha önce deneyenler oldu olumsuz sonuç aldılar

• Matrix121 kullanıcısına yanıt
    yukarıdaki yorumdabu da arkadaşın dediği gibi eğer şehirdışına taşınırsan kesinlikle ücret iadesi yapmak zorundalar. Temsili bir iade yöntemi söylüyorum, sistemi anla diye. Birisi senelik 3000 liraya kayıt olduysa ve programda toplam ders saati 100 ise 3000/100=30 ders saati ücretidir. sen ayrıldığında toplam 60 ders verilmiş ise 60X30 1800 lira ücret almak zorundalar. yani 1200 lira iade şart. Sistemi anlamışsındır, dershane işi en fazla bu kadar yokuşa sürebilir. Eğer illaki iade yapmam diyorsa hukuki yoldan hak arayın, mutlaka kazanırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hugo Grotius

yukarıdaki yorumdabu da arkadaşın dediği gibi eğer şehirdışına taşınırsan kesinlikle ücret iadesi yapmak zorundalar. Temsili bir iade yöntemi söylüyorum, sistemi anla diye. Birisi senelik 3000 liraya kayıt olduysa ve programda toplam ders saati 100 ise 3000/100=30 ders saati ücretidir. sen ayrıldığında toplam 60 ders verilmiş ise 60X30 1800 lira ücret almak zorundalar. yani 1200 lira iade şart. Sistemi anlamışsındır, dershane işi en fazla bu kadar yokuşa sürebilir. Eğer illaki iade yapmam diyorsa hukuki yoldan hak arayın, mutlaka kazanırsınız.

Hocam sa olun aydınlattığınız icin. Yanlız şöyle bir durum var YGS sınavına istanbulda giricem okulumu degistiremedigim içinde bir süre akrabalarimda idare edicem ama evi aldık ikhameti degistiricez bu ay büyük ihtimalle . ailem gidicek ben bir süre idare edicem burda. Yani fiili bir taşınma işlemi yapmadigim için olumsuzlukla karşılaşır miyim ?

• ikametini değiştir sıkıntı olmaz. sınav merkezin ikamet ili içinde olması gerekmez diye biliyorum. nerede kaldığın dersaneyi ilgilendirmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.