Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arçelik 160 gb dvd recorder aldım i link girişi var. samsung 353 dv kameramdan dvd recorder a aktarım yapmam için i link kablosu alacağım. dvd recorde için ayrı bir kablo var mı yoksa bildiğimiz bilgisayara aktarım için kullanılan i link kablosu almak yeterli mi ( 4pin- 6 pin ). bir de 4p - 4p ve 6p - 6p var yoksa onlar mı.
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 2 Şubat 2007; 11:45:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtcakmak

O fiyata HC96 nereden aldınız öğrenmemiz mümkünmü?
    Teşekkürler

Piyangodan aldı SakıncalıPiyade o makinayı :)

Şaka bir yana, (sorunun muhatabı ben değilim ama olayı bildiğim için cevap yazmak istedim) hepsiburada'ya HC94e siparişi verip onaylandıktan sonra, hepsiburada ellerinde kalmadığını farketmiş ve getirtmek de çok uzun süreceği için aynı fiyata HC96 vermeyi teklif etmişler, SakıcalıPiyade de kabul etmiş tabii ki.

@ yedikeresekiz

Bence madem iki cihaz da elinde, onların girişlerine bak, muhtemelen kameranın çıkışı 4-pin'dir (küçük olan), recorder'ın girişine de bak küçükse 4p-4p, büyükse 4p-6p alman gerekir. Bu arada ben de bunları okuduklarımdan yorumlayarak yazıyorum, kendim gidip almış değilim yani

• Orjinalden alıntı: kelefe

Teşekkürler

Piyangodan aldı SakıncalıPiyade o makinayı :)

Şaka bir yana, (sorunun muhatabı ben değilim ama olayı bildiğim için cevap yazmak istedim) hepsiburada'ya HC94e siparişi verip onaylandıktan sonra, hepsiburada ellerinde kalmadığını farketmiş ve getirtmek de çok uzun süreceği için aynı fiyata HC96 vermeyi teklif etmişler, SakıcalıPiyade de kabul etmiş tabii ki.

Harbi piyango gibi olmuş
    Bendemi hepsiburadan HC94 sipariş etsem acaba?
  • arkadaşlar iki gündür kafayı yiyecem bana yardımcı olursanız sevinir .

dcr-hc23e sony kameram var . benım amacım kaseti cd ye yazdırma.

tv kartım var (inca) usb kablom var.ve picture package proğramı var cd sini tanıttım.
    arkadaşlar kameradaki vcd yaz menüsünden kopyalıyorum.60 dakikalık görüntüyü 10 dakikalık 6 parçaya bölüyo.

capcure avi olarak yapıyorum yine 60 dakikalık görüntü 10 dakikalık 6 parça.
    neden 60 dakikalık görüntü parçalara ayırmadan tam değil???

veya nasıl iyi bir şekilde cd ye yazdırırırm

bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirm

• quote:

Orjinalden alıntı: tyfr

arkadaşlar iki gündür kafayı yiyecem bana yardımcı olursanız sevinir .

dcr-hc23e sony kameram var . benım amacım kaseti cd ye yazdırma.

tv kartım var (inca) usb kablom var.ve picture package proğramı var cd sini tanıttım.
    arkadaşlar kameradaki vcd yaz menüsünden kopyalıyorum.60 dakikalık görüntüyü 10 dakikalık 6 parçaya bölüyo.

capcure avi olarak yapıyorum yine 60 dakikalık görüntü 10 dakikalık 6 parça.
    neden 60 dakikalık görüntü parçalara ayırmadan tam değil???

veya nasıl iyi bir şekilde cd ye yazdırırırm

bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirm

Arkadaşım öncelikle video denince USB kablosunu aklından çıkar. picture package programını da bir kenara koy. çünki 10 ar dakikalık parçaya bu sebep oluyor. kenarda dursun belki lazım olur. TV kartı ile aktarım yapıyorsan, programı vardır. bir ucu tek diğer ucu (sarı, kırmızı ve beyaz olan) kablosu vardır. bu kablonun tekli tarafını kameraya, üçlü tarafını bilgisaya takıyorsun. (en azından ben böyle yapıyorum.) TV programını açıyorsun tv, karma, svideo butonları olacak. kamerayı bilgisayara takıp, aynen tv seyrettiğin gibi kamera butnuna tıkladığın zaman kameradaki görüntüler çalışır. ve kayıt etmeye başlarsın, hatta kameradaki tarih ve saati de görüntüleme imkanı da var. benim fireware kartım da var ulead ve nero ile de capture yapabiliyorum ama, AVER TV kartım var, bununla kayıt daha pratik geliyor bana.
    Haydi kolay gelsin sana.

• dostum aver tv kartım var dedınya tv kartıyın sarı kırmızı ve beyaz için hepsi için ayrı girişi var mı ? benımkınde tek girişi var acaba ben onu birleştirici alsam senın dedığın gibi olur mu kı???
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: SakincaliPiyade
    Bu arada burada bir sony yetkili bayiisine HC96e nin fiyatını sordum Kdv dahil 1.750 ytl dedi. Benim makine 10 ay taksitle 1.083 ytlye gerçekten bedava gibi geldi. Hayırlısı..

Teşekkürler

Bugün kardeşime Doğubank'tan "dükkan garantili" 1100 YTL'ye aldık. Alışverişimiz olan bir yerdi, o yüzden güvenerek aldık... @sakincalipiyade'nin koşullarıyla bulmak mümkün değil : )
  • quote:

dostum aver tv kartım var dedınya tv kartıyın sarı kırmızı ve beyaz için hepsi için ayrı girişi var mı ? benımkınde tek girişi var acaba ben onu birleştirici alsam senın dedığın gibi olur mu kı???

Evet benim kartın girişleri ayrı. ama birde müessesemize ait dış kamera var, diğer odadaki bilgisayarda kamera kartı var, oradan izleniyor. Banim bulunduğum odadaki bilgisayarda bulunan tv kartı yardımı ile o görüntüleri alabiliyorum. kameranın girişi de tv kartına bağlı, şunu demek istiyorum. bağlantı çoğalınca birleştirici aparat aldım iş halloldu. Büyük ihtimal hallolur. kolay gelsin.
  • Arkadaşlar sorum şu; Mini dv kamera tvye bağlanarak tv'den kameraya kayıt yapma imkanı var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: babaaslan

Arkadaşlar sorum şu; Mini dv kamera tvye bağlanarak tv'den kameraya kayıt yapma imkanı var mı?

Her mini dv kamera istediğin kayıdı yapmaz. bazıları yapar. kameranın özelliklerini incelersek görürüz.
  • ilgi ve alakan için teşekür ederim dostum. birde şu proğramlar var ya(mpeg birleştiriyo) onları denensem sence nasıl olur ??
  • quote:

ilgi ve alakan için teşekür ederim dostum. birde şu proğramlar var ya(mpeg birleştiriyo) onları denensem sence nasıl olur ??

Teşekkür bizden. Dediğin türde program çok, aşağıdaki linklere upload ettim. en basitinden ve de kayıp sıfır, kullanımı basit.
    Kolay gelsin

http://uploaded.to/?id=4kfjfh
    http://uploaded.to/?id=3ib54x

• @mrtcakmak

ben de 3 Şubat günü HD96E'yi doğubanktan 1092 ytl peşin aldım. 2 yıl sony garantisi ve faturalı olarak. Hatta bir yerde HD94E yi 880 YTL ve 2 yıl garantili bulmuştum hala onu niye almadım diye düşünmüyor değilim. Tavsiyem hala almadıysanız doğubankı bir gezmeniniz. Tahminimce onlarda Amerika'dan felan getiriyorlar. Sakın internet alıpta kazık yemeyin derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeP_SiLeNCe -- 6 Şubat 2007; 12:45:20 >
  • oncellikle baranel arkadasima sonsuz tesekkurler bana usenmemis cevap yazmis ben uzun suredir giremedigim icin bakamamamistim simdi okudum bende fireware girisi mevcut lap topumda yani 4e4 bir fireware kablo alicam peki program olarak ne kullanayim bide okulda basarilar demissin saolasin elimizden geleni yapiyoruz
  • rica ederim şimdi ben ulead diyecem bi çok arkadaş ulead iyi degil falan diyor ama unutulan bir şey var ulead görüntüyü hangi format olursa olsun üst sınırdan işliyo bi çok yazılım var ever işleme yapan gecen bi arkadaşda işleme yapıyomuş o gibi yazılımlar 6000 i üst sınır olarak desteklerken ulead 8000 i destekliyor ki buda son sınır 8001 desek mantık dışı olur hem kullanımı kolay hem tüm matematige en üst sınırdan sadık kaldıgı için ve işlemleri boş bir medyaya yazana kadar üslene bildi ve daha bir çok işlemi karmaşık bir şekilde degil en üst sınırdan ve basitce yaptıgı için ulead diyorum........
  • Merhabalar...

Yaklaşık 40 gündür bu başlığı evirip çevirip tekrar tekrar okuyorum.

Yeterli donanım sahibi olduğumu düşünüyorum.

Bülbülün çektiği dili belası misali büyük bir salonda 2 Hi8 1 VHSC kamera ile çekilmiş analog toplam 7 kaset ve dek kaydı ses cd'si ihalesini başıma sardım.

Bunlardan DVD ve VCD oluşturup çoğaltacağım.

Bilgisayarım P4 3GHz. Ram 3G. Hard diskim 400 Gb. Aver Media Tv kartım var. İşletim sistemim XP SP2... yani yeterli olabilir diye düşünüyorum.

Gelelim bilgisayarıma yüklü olan yazılım işine:

Adobe premiere 2.0
    Ulead Video Studio 10
    Pinnacle Studio 10

Adobe Audition 2.0

Video Pilot 1.21

Real Drav Pro 4.0
    PhotoShop 7.0

Main Concept MPEG Encoder
    K-Lite Codec Pack

Adobe Encore DVD 2.0

Şimdi deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum. Sizce nereden başlayıp hangi programla, hangi sırayla ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: behic26

Merhabalar...

Yaklaşık 40 gündür bu başlığı evirip çevirip tekrar tekrar okuyorum.

Yeterli donanım sahibi olduğumu düşünüyorum.

Bülbülün çektiği dili belası misali büyük bir salonda 2 Hi8 1 VHSC kamera ile çekilmiş analog toplam 7 kaset ve dek kaydı ses cd'si ihalesini başıma sardım.

Bunlardan DVD ve VCD oluşturup çoğaltacağım.

Bilgisayarım P4 3GHz. Ram 3G. Hard diskim 400 Gb. Aver Media Tv kartım var. İşletim sistemim XP SP2... yani yeterli olabilir diye düşünüyorum.

Gelelim bilgisayarıma yüklü olan yazılım işine:

Adobe premiere 2.0
    Ulead Video Studio 10
    Pinnacle Studio 10

Adobe Audition 2.0

Video Pilot 1.21

Real Drav Pro 4.0
    PhotoShop 7.0

Main Concept MPEG Encoder
    K-Lite Codec Pack

Adobe Encore DVD 2.0

Şimdi deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum. Sizce nereden başlayıp hangi programla, hangi sırayla ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Dostum sen işin içine iyice dalmışsın. Dilerim kaybolmazsın. Kolay gelsin

• quote:

Orjinalden alıntı: behic26

merhaba öncelikle işiniz tv kartu ile yapma ve convertleme kaçınılmaz olmasından ötürü evet biraz zor gerk tv kartı yazılımı gerekse bu işi ulead üzerinden yapmak mümkün tv kartıyla nasıl yapılır herhalde siz biliyorsunuzdur bi şöyle üzerinden geçelim kayıt ve ses i ayarlar dvd ise seçer kayıt deriz ve convertleme yapar boşbir medyaya aktarır şimdi tv kartı sadık kalmaz matematige demiştik işte burda zorlanacaksınız....pekala ulead yazılımınızı çalıştırın ve takip edin capture capture video sırasıyla şunları görmeniz gerek duration süre source aygıt format atıyorum dvd hemen onun altında tv channel var yani kanal burada bir hatırlatma yapmam gerek bazen tv kartında bir olan orada 46 olabiliyor ve optinos seçenegi oradan balantı türünü bu s olabilir kablolu olabilir otip ayarlarınızı yapabilirsiniz onun altında capture video tıkladımızda görüntü kayıt edilmeye başlar......görüntünüzü kayıt etikten sonra stop der aynı yerden işlemi sonlandırır ve edit i tıkla buraya dikkat şimdi film şeridine bi bak altta yer alır ve sag filimciklerin oldu noktada kayıtını yaptın aynı film yer alır film şeridinde olması nedeni şudur üzerinde kesme birleştirme yapmanı kolaylaştırmak işlem yapmayacaksan film şeridi üzerindeki filme sag tıkla ve delete de şayet kesme işlemi yapacaksan veya onun gibi bir işlem nedir son aşama dvd yapmak o zaman avi formatında ilk yakalamanı yap ben üzerinde işlem yapacanı var sayarak devam ediyorum fil film şeritinde iken işlemlerini yaptın makası hemen görürsün işlemlerin bitti ve o filmi dvd yapmak convert istiyosun shareyi tıkla create video file tıkla pal dvd 4.3 ü tıkla ve sana adını ve konumunu sorar yaz ve kayıt de.... bunları yapmadın ve dvd ni boş bir medyaya aktaracaksın film şeridini boşaltıktan sonra shareyi tıkla create disc tıkla add vide odan videonu seç üstte dvd formatı olmalı filminin konumu belgelerim ulead klasörü dişli resmini tıkla şurayı kontrol et change mpeg settings...tıkla customize tıla compression tıkla ve kbps sine bak 8000 üst sınırdır burdan çık ileri tanımlama yazısı ve resimi atanılan sayfa my titleden tanımlama yazını yaza bilirsin bir sonraki sayfa önemli degil ve medyanı sürücüne koy ileri kayıt sayfası geldi ve kayıt hızını ve sürücü kopya adedini seç ve kayıta başla bukada kolay gelsin..........

• quote:

Orjinalden alıntı: alaybeyi

Dostum sen işin içine iyice dalmışsın. Dilerim kaybolmazsın. Kolay gelsin

Çok kolay görünmüyor. Yine de teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.