Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın 51horace unutmayınki forum sadece nasıl yapılırlarla dolu degil. diyelimki siz dvd ye kayıt yaptınız ve dvd rw nizin r de olabilir 30. dk den 10 saniye kesmek silmek istiyorsunuz yanlışlıkla bi kendini bilmezi ve hakaretlerini 10 saniyede olsa çekmişsiniz diyelim yada başka bir şey ya 30 dk yi fede edeceksiniz o kareyi yada pc ortamında sorununuzu çözeceksiniz işte o zaman bi konuda tıkanırsanız bu ve bunun gibi forumlar size yol gösterecek yada görüntüyü degilde sadece ses yaması yapmak istedinizde ve bunlargibi bi çok şey forumda mevcut animasyon ekleme altyazı title görüntü içerigi yada karanlıksa görüntüyü açma old yapa başlangıç hazırlama yani forum iyi bilgilerle dolu ve bi gün sizinde işinize yarayacak.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: baranel

(TUFANER) dostum öncelikle ben görüntünün tek seferde yakalanmasından yanayım sen avi olarak yakalammışsın şimdi o yaptıgın işlemle olur ama görüntüyü kastırırsın bu görüntüyü kastırma konusunu hiç ele almıcam neden yapılır kimler uygular kastırmadaki amaç nedir onlar sır olarak kalsın. şimdi avi olarak yakaladın görüntüyü film şeritine al ben palet diyorum shareyi tıkla create video file tıkla orada sana formatı sorar neye dönüştüreyim pal dvd (4.3) ü tıkla dosyanın adını yaz kaydet ondan sonra convert olur ve onu yazdır dvd de parçalara ayırma normal hepsi yapar orjinaller bile vts vob koruması vs ve başka çalışan uygulama yazılım varsa kapat açıkcası bu hata mesajları tam olarak neden verildi bilmiyorum ben hiç raslamadım bu hata mesajlarına ama dedigimi yaparsan sorunsuz dvd yazdıra bilirsin önemli olanda o ama bana kastırma gibi geliyo.....

Arkadaşım teşekkür ederim bi de senin dediğin gibi deneyeceğim olmazsa programı yeniden kurup yükleyeceğim

• arkadaşlar bişey sormak istiyorum,inşallah yardımcı olursunuz...
    sony digital990x DCR TRV285E bir kameram var,çokda güzel çekimler yaptım ama malesef vcd ye kaydemiyorum. Picture package programı yükledim,pc kamerayı görüyo,görüntü izliyorum ama cd ye kaydet dediğimde cd yok sürücüye lütfen cd koyunuz diye uyarı çıkıyor.
    Ayrıca kameranın üzerinden dvd/vcd seçeneklerindende dvd seçeneği aktif değil dvd yede kaydetmek istesem kaydedemiyorum.
    video capturing tool dan çekimleri bölerek dosyalıyo bu normal bişeymi yoksa çekimleri bütün olarakmı indirmesi gerekir bilgisayara off ne karışık ya yardımcı olursanız sevinirim...

• konuyla alakası yok ama digital fotograf makinesinde boyle satavata gerek varmı yoksa direk usb yi kurup ordanmı aktarıyoruz
    üzgünüm ama acil ogrenmem lazım

soylerseniz seviniim....
  • d fotoraf makinelerinde gerekmez usb foto aktarımında kullana bilirsiniz benim tavsiyem dönüştürücü hub kullanmanız yönünde hafıza kartını direk ona takın daha saglıklı olur.......
  • dostum mersi de peki video aktarımında yine usb olurmu yoksa captur kartı lazımmı
    birde o dedigin hub ne?
    ve ben samsung digimax s500 kullanıyorum
    yardım et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amator_foto_7 -- 8 Ocak 2007; 2:34:25 >
  • foto dan video çekimi usb ile rahatlıkla aktarılır başka bir teferrata gerek yok ben hama marka hemen hemen bütün foto hafıza kartlarını tanıyacak hub kullanıyorum yani bir nevi çoklayıcı usb kablosuna takılı hub 3 adet usb çokluyor ve dedimgibi biçok foto hafıza kartını rahatlıkla ona takabiliyorum fotoraf makinasından aktarım yapacaksanız önemli bir tavsiyede bulunayım kes yapıştır yapmayın kopyala yapıştır yapın ve kartınızı foto mak formatlasın pc ortamında silmeyin kartan pc ye attınız resimleri böylece foto makinanız ve hafıza kartınız daha uzun ömürlü ve sorunsuz olur bi öneri daha tıff modu destekliyorsa önemli resimlerinizi o modda çekin.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 8 Ocak 2007; 15:19:28 >
  • http://img401.imageshack.us/img401/2714/pict0055ec3.jpg resimi burada..usb hub

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 8 Ocak 2007; 17:38:59 >
  • Arkadaşlar Merhaba

Yaklaşık bir hafta önce SONY HDD DCR 70E kamera aldım fakat dvd medyaları yazmaya ve oynatmaya yarayacak hangi dvd recorder ve player tavsiye edersiniz. Amacım direk dvd recorder a bağlayıp gerektiğinde bilgisayarı kullanmadan kayıt ve gösterim yapabilmek. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

(Normalde bilgisayara aktarıyorum ve dvd ye kayıt edip daha sonra player den seyrediyorum amacım bu ikisi bir arada hangi dvd recorder ın bana sağlayacağı ve değişik alternatifleriniz varsa oda olabilir.

İyi GÜnler
  • malesef bir çok fotograf makinası kırmızı göz sorunu veriyor şimdi photoshop kullanarak bu sorundan nasıl kurtuluruz yazılımı açın ben 9.0 kullanarak anlatıyorum ekranda bir noktaya 2 defa sol tıklayın resminizi bulun ve açın soldaki alet çantasından firçanın solundaki red eye tool secenegine gelin başkabir tool varsa sag tıklayın red eye tool seçildikten sonra + irmecimizi kırmızı göze hızalayın sol tıklayarak bukadar basit resim koyu yada açıksa image adjustments den levels i seçin irmeci saga va sola olmak üzere renk ayarını yapın ok tıklayın adjustments seceneginde daha kontrast hue gibi bir çok secenek mevcut hatta siyah beyaz bi resim bile renklendirile bilinir artık resimimiz kırmızı göz ve renk açıklık koyuluk ayarını yaptık file save as dersek isim ve yer belirtir kaydeti tıklarız ve bize yazılım sıkıştırma oranını sorar siz 12 de tutun save derseniz direk kayıt yapar yada resimden çıktınızda çarpı ile bu haliyle kaydedilsinmi diye sorar ilk önce degersiz resimlerde işlem yapın derim

• youtube'den indirmek istediğim videonun url sini

http://www.vixy.net/flv_converter
    yapıştırıyorum.sonra o seçtiğim avi formatına dönüştürüyor ve bilgisayarıma avi formatlı olarak iniyor.fakat bu video windows media player'de sadece ses olarak çalışıyor görüntüsüz.indirdiğim bu avi formatlı klibi cd ye yazdırıyorum,bilgisayardan bağımsız dvd player da klip görüntü çok hızlı akıyor ve sona eriyor fakat ses geriden normal olarak akıyor sorun nedir acaba yardım lütfen.
  • youtube açtınız video sayfası linkine sag tıklayın kopyala deyin sonrawww.videosakla.com sitesine girip adres yazan boşluga yapıştır yapıyoruz sagdan ok u tıklayıp videoyu izledimiz siteyi belirtiyoruz sonra indiri tıklıyoruz indirmek istedimiz video ya bi link hazırladık oluşturdumuz linke sag tıklayarak hedefi farklı kaydet diyorz flv veya vlc player ile izleme yapıla bilir ve tabiyki birlikte aç yada çalıştırı o yazılımlar olmalı....dönüştürme işni birde total video converter 3.02 yazılımını kullanarak deneyin.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 9 Ocak 2007; 16:54:42 >
  • Video İndir:
    Videoyu indirmek için bağlantıya sağ tıklayıp, menüden Farkı kaydeti (Save as) seçin.

>> Bay Area Backstage.com Superjoint Ritual Live
    (İndir) (Arkadaşıma gönder) [İzlemek için gerekli bilgiler ve program.]

Adınız:
    Mail adresiniz:
    Arkadaşınızın adı:
    Arkadaşınızın maili:
    Bu videoyu indirmek için link:

http://www.videosakla.com/?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D3784SBap64c

üstteki link i veriyor sağ tıklayınca kes kopyala yapıştır sil tümünü seç menüsünden başka birşey yok sorun nedir acaba

• Herkese selam. Benim Asus F3JC dizüstüm var. Evde de 10 yıllık bi sony kamera. Daha önceden çektiğim görüntüleri divx olarak kaydetmek istiyorum. Bana capture veya tv kartı tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. Forumu okudum ama çok karışık ve bahsedilenlerin benim elimdeki kadar eski kameralar olduğunu sanmıyorum. Bi yardımcı olsanız tam süper olur...
  • ya ben ozellikle bu yavuz adlı kisiye boyle bir damara parmak bastıgı icin sayısız tesekkur ediyorum benim sorum ise benim panasonic nv gs 21 adlı bi kameram war annemlerin hediyesi yurtdısında oldugum icin bana kalsa dvd bisi alırdım ama kadın ozenmis almıs simdi kotu demek olmaz ama ben bunun icinde cektigim goruntuleri kasttekileri yani lap topuma atmak istiyorum annadıgım kadarıyla 4e 4 bir fireware kablosu almam lazım ben bi ucuc usb olan bi ucuda dv olna bisi almıstım lap topa takınca lap topu dondurdu yani olmadı bana bu dedigim aktarma olayını gerceklestirmek icin ne yapmama gerektigini biraz acıklayıcı bi sekilde anlatırsan minnetar kalırım saygılar
  • merhaba öncelikle her iki soru soran arkadaşa cevap. 2 görüntü yakalama sistemi vardır 1 softver yani tamammen yazılımsal yetenek ve pc mizdeki işlemci tarafından elde edilen bir görüntü bunun içine dv gerekse tv kartları gibi görüntü yakalama katları yada önermesemde usb sistemi yer alır.2 hardver yani bilgisayarımıza yük bindirmeden taktımız çihazın bagımsız işlemcisinden faydalanarak görüntüyü aktıgı an hdd ye birebir ve zahmetsiz yazabilen ve ilk verdim örnege kıyasla daha başarılı sonuçlar elde edebilecegimiz snazzi gibi aygıtlar gene tabiyki softverlerdeki baglantı kablolarını kullanarak baglana bilinir. diz üstü pc ler görüntü işleme konusunda diz üstülerde takılacak bu gibi gereksinmelerin normal bir pc ye kıyasla pahalı olmasından ötürü ben aktarım işinin normal bir pc tarafından yapılmasından yanayım gerek tv gerekse dv yakalamada forumda 28. sayfada nasıl yapılır yazdım baka bilirsiniz analog baglantı yapacak arkadaş kaliteli bir görüntü istiyorsa ilk önce tv kartından vaz geçmelisin hardverde verdigim örnek daha makul tabiyki tv kartıda işini görür biraz kalite düşer ve zahmetli olur bi diz üstü için pahalıda.....bunu haricinde aklınıza gele bilecek hertürlü sorunun cevabı forumda mevcut.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 18 Ocak 2007; 14:22:40 >

• oncellikle cevap verdigin icin tesekkur ederim ben bu isi biraz ucuz yoldan yapmak istiyrm turkiyye donene kadar malum ogrenciyiz burada da hayat pahalı 1 2 euronun hesabını yapıyrz yani ama sen bu is 4 e 4 bir fireware kablo ve bi kac tane yazılımla yapılır dersen 1 2 gun icicnde alıcam ama yok lan dur sen ne yapıyosun bak sunu al de marka ver bi kactane onu alayım cunku her turlu durmadan kaset almaktan ucucza gelicek o yuzden sunu al sunu yap de zahmet olmazsa yaparım deliyim
    bu arada sistemimi de yazayım belki gereklidir simdi islemcim 1.88 core duo ya ni cift cekirdek ram 1 gb ekran kartı da ati x1600 256 256 paylasımlı
    kameram ise panasonic nv-gs21 heralde bu bilgiler yeterlidir tesekkurler
  • sanırım diz üstü bir pc niz var fire wire card işinizi görür dv kablosuyla ve dediniz gibi bikaç degil bir yazılımla bu iş sorunsuz ve net biçimde hallolur size önerdim kart pc nizde yoksa tr deki fiyatı 25 ytl orayı bilemem ve forumu okuyun her görüntü formatı degişiktir tamamen matematik ve siz gerek kamera gerekse yazılımı kurmada gerkse formatta tr standartları olan pal secenegini kullanın dvd ve vcd forumda bakın matematiksel dökümleri en boy alt ve üst sınırları mevcut bi noktada takılırsanız size yardıma herzaman hazırım elinizde dvd ye kayıt yapan kamera berraklıgında bir aktarıma kadar.......(okul hayatınızda başarılar dilerim)
  • Arkadaslar dv den pc ye attıgım videoları izlerken ses alamıyorum. Acaba ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz? Ulead 7.0 kullanıyorum. forumun yüzde 90 ını okudum ama göremedim. simdidien tesekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KARACANNN

Arkadaslar dv den pc ye attıgım videoları izlerken ses alamıyorum. Acaba ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz? Ulead 7.0 kullanıyorum. forumun yüzde 90 ını okudum ama göremedim. simdidien tesekkürler.

dv kablosu ve kartı ses ve görüntüyü bir arada destekler s video kablosu desteklemez ses i sizin sorununuz kodek sorunu olabilir aktardınız görüntüyü power dvd gibi yazılımlarda bi açın kameranızda ses kapalıda olabilir ses kartından sesi aktaran ucdan dv olabilir kamera tr standartları dışında çekim yapmış yada yazılım tr standartlarından farklı bi mod da kurulmuş olabilir elemek maksatlı makerden bir dakikalık görüntü yakalayın gene aynı sorun varsa dx den ses sınamaları yaptırın ses kartınızıda aradan eleyin bunlar tamam yazılım yada kamerada ses kartında sorun yoksa deneme maksatlı söylüyorum usb kablosunu takın ve usb den 1 dk lik görüntü aktarın ses alıyorsanız anlayınki ya kart yada kablo arızalı.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 21 Ocak 2007; 21:16:48 >

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.