Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • x2500 ü sipariş verdim amazon.de den kurulumu yapınca ses ile ilgili izlenimlerimi paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathülagü

Öyle mi teşekkür ederim bilgi için o zaman hiç bağlamayayım boşuna riske girmeyelim
    opticte öyle bir riskli elektrik akımı yok rahatça bağlayabilirsiniz. Bazı yayınlar dolby destekliyor. Onlarda 5.1 optic yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 2 Ağustos 2019; 1:1:7 >
  • ONKYO SKS-HT588 Sistemini almayı düşünüyorum yanına da x2500 avr alıp bu serüveni kapatmak istiyorum. ONKYO SKS-HT588 için yurt dışında aşırı olumlu inceleme ve yorumlar var acaba kullanan varmı.

ONKYO SKS-HT588https://www.amazon.de/Onkyo-Lautsprechersystem-Belastbarkeit-Lautsprecher-wandmontierbar/dp/B00Z9O07VO/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅZÕÑ&keywords=SKS-HT588&qid=1566109178&s=gateway&sr=8-2#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guguk -- 16 Ekim 2019; 14:8:14 >

• Arkadaşlar araştırdıkça insan içinden çıkamıyor ses sistemi için yardımlarınızı rica ediyorum. Salonum aşağıdaki gibi dikdörtgen bir salon 30 m2 civarı heco serisi hoparlör bana uygun gibi ama heco 702 büyükmü gelir acaba heco 502 alıp arkalarada 202 mi alsam bilemedim. Birde hoparlörleri yeri koyma imkanım yok tv ünitesi üzerine koysam sorun olurmu. Ben genelde film ve ps4 için kullanacağım magnat supreme 802 de gayet uygun fiyatlı heco ile arasında çok fark yaratırmı. Teşekkürler.

DENON AV RECEIVERS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guguk -- 21 Ağustos 2019; 22:38:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Arkadaşlar araştırdıkça insan içinden çıkamıyor ses sistemi için yardımlarınızı rica ediyorum. Salonum aşağıdaki gibi dikdörtgen bir salon 30 m2 civarı heco serisi hoparlör bana uygun gibi ama heco 702 büyükmü gelir acaba heco 502 alıp arkalarada 202 mi alsam bilemedim. Birde hoparlörleri yeri koyma imkanım yok tv ünitesi üzerine koysam sorun olurmu. Ben genelde film ve ps4 için kullanacağım magnat supreme 802 de gayet uygun fiyatlı heco ile arasında çok fark yaratırmı. Teşekkürler.

Odanız geniş ama seyir ve dinleme mesafesi konum, yerleşim itibariyle fazla değil. Büyük, kule tipi hoparlörlere gerek yok diye düşünüyorum. Ön hoparlörleri TV'nin veya ünitenin yanlarına koyarsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Odanız geniş ama seyir ve dinleme mesafesi konum, yerleşim itibariyle fazla değil. Büyük, kule tipi hoparlörlere gerek yok diye düşünüyorum. Ön hoparlörleri TV'nin veya ünitenin yanlarına koyarsınız.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler peki heco 302 mi alayım yoksa önerebileceğiniz giriş seviyesi hoparlör varmıdır.
  • quote:

Teşekkürler peki heco 302 mi alayım yoksa önerebileceğiniz giriş seviyesi hoparlör varmıdır.

Alıntıları Göster
    Heco'lar fiyatına göre iyi hoparlörlerdir. Önlere 302 arkalara 202 veya ön-arka 202 de işinizi görür.

• quote:

Heco'lar fiyatına göre iyi hoparlörlerdir. Önlere 302 arkalara 202 veya ön-arka 202 de işinizi görür.

Alıntıları Göster
    Çok sağol hocam çok yardımcı oldunuz. Teşekkürler
  • Umarım memnun olursunuz. Kolay gelsin.

• quote:

Alıntıları Göster
    Önler 302 arkalar 202 olursa çok daha iyi olur 302 bin alt ferekanslari çok daha iyi

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Önler 302 arkalar 202 olursa çok daha iyi olur 302 bin alt ferekanslari çok daha iyi

Selamlar

Alıntıları Göster
    Teşekkürler bende öyle düşünüyorum. Bende soundbar var arka hoperlörleride var acaba böyle bir sisteme geçersem film ve oyunlarda çok fark yaratırmı yoksa hiç bulaşmıyayım mı
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Avr'li sistem her türlü gömer hocam.

• quote:

Teşekkürler bende öyle düşünüyorum. Bende soundbar var arka hoperlörleride var acaba böyle bir sisteme geçersem film ve oyunlarda çok fark yaratırmı yoksa hiç bulaşmıyayım mı

Alıntıları Göster
    Ben LG sky9 saundbaar ve surrond olarakta spk 8 kullandım bana avr li sistemi hiç aratmadı onları biradere verip JBL uhd 5.1 saundbar aldım keyifle üç ay kullandım inanın birgün bile avr li sisteme dönmek istemedim JBL satıp plips fidelio B5 saundbar aldım fiyatına göre müthiş performans veriyor (1500 TL almıştım) tabi benim kullandığım cihazlar maksimum 3000 TL civarında siz 10k avr li bir sistem kurucam derseniz tabiki çok farklar yaratır

• quote:

Ben LG sky9 saundbaar ve surrond olarakta spk 8 kullandım bana avr li sistemi hiç aratmadı onları biradere verip JBL uhd 5.1 saundbar aldım keyifle üç ay kullandım inanın birgün bile avr li sisteme dönmek istemedim JBL satıp plips fidelio B5 saundbar aldım fiyatına göre müthiş performans veriyor (1500 TL almıştım) tabi benim kullandığım cihazlar maksimum 3000 TL civarında siz 10k avr li bir sistem kurucam derseniz tabiki çok farklar yaratır

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler çok yararlı oldu verdiğiniz bilgiler. Yok hocam ne 10k sı önlere heco victa 302 arkalarada 202 hoparlör avr olarakta denon x2500h alırım diyordum boşa masrafa girmeyeyim o zaman teşekkürler.

• quote:

Çok teşekkürler çok yararlı oldu verdiğiniz bilgiler. Yok hocam ne 10k sı önlere heco victa 302 arkalarada 202 hoparlör avr olarakta denon x2500h alırım diyordum boşa masrafa girmeyeyim o zaman teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Sadece onlar ile bitmiyor ki şöyle bir hesap yapalım
    Denon x 2500 3000 tl (Amazon de fiyatı )
    Heco 302 1200 TL front
    Heco 102 800 tl lcenter
    Heco. 202. 600 tl surrond
    Orta seviye bir subvofer 1500 tl
    Şub ve hop kabloları maksimum 500 TL
    Heco 302 ve 202 için sehpa 300 TL
    Orta seviye bir sistemin toplam maliyeti hoplar ve sub ikinci el bile olsa 8k buluyor

• quote:

Sadece onlar ile bitmiyor ki şöyle bir hesap yapalım
    Denon x 2500 3000 tl (Amazon de fiyatı )
    Heco 302 1200 TL front
    Heco 102 800 tl lcenter
    Heco. 202. 600 tl surrond
    Orta seviye bir subvofer 1500 tl
    Şub ve hop kabloları maksimum 500 TL
    Heco 302 ve 202 için sehpa 300 TL
    Orta seviye bir sistemin toplam maliyeti hoplar ve sub ikinci el bile olsa 8k buluyor

Alıntıları Göster
    Öyle tabi haklısınız bendeki sk9 ve spk8 ikisini satınca 5000 tl gibi bir rakam cepten çıkmış olacak acaba değermi diye kararsız kalmıştım ama siz aklımı çeldiniz aynen soundbara devam ediyorum o zaman. Teşekkürler

• Merhabalar,

Vay be eskiden en çok yazdığım bölümdü forumun burası.
    Malum setup'ı bir kere kurup sonra ilgi ve hobiler başka alanlara kayabiliyor.

İmzama bir bakayım hala neler güncel bir sonraki postta eklerim ama setup malum eski.
    65" bir Oled ekleyince 4K,HDR,DV dünyasına da girmiş oldum, oldum da , Denon AVR-3808CI bu işe pek sevinemedi.
    Emekliye ayrılması gerekecek gibi görünüyor.

Tavsiye edebileceğiniz bir AVR sormak isterim.

Aslında HTPC ekran kartı (GTX 2080) çıkışlarından (1 HDMI , 3 Display Port) bir bağlantıyı HDMI ile direk TV'ye girip, diğer bir bağlantıyı Display Port-HDMI dönüştürücü ile AVR'nin HDMI girişine girsem
    4K HDR,DV görüntüyü TV'ye direk aktarsam, sesi de diğer bağlantı ile AVR'ye atıp yine TrueHD,DTSHDMA alsam da olur mu diye düşünüyorum...
    Böylece AVR masrafını bir süre daha ertelemiş olurum

• CaRaBeeN kullanıcısına yanıt
    Bence DisplayPort-Hdmi dönüştürücü işinizi görecektir. Eğer tavana hoparlör ekleyip Atmos kurulum vs düşünmüyorsanız.

Yeni Avr alacaksanız da minimum Denon 3500 yada Onkyo 730’a bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Bence DisplayPort-Hdmi dönüştürücü işinizi görecektir. Eğer tavana hoparlör ekleyip Atmos kurulum vs düşünmüyorsanız.

Yeni Avr alacaksanız da minimum Denon 3500 yada Onkyo 730’a bakın derim.
    atmos kurulum nasıl oluyor? o ses türünü almak için tavana hoparlör eklememiz mi gerekiyor?
  • 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.