Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nc39

iyi gunler. magnat supreme serisi kullaniyorum center c252. front 802 kule. avr denon x1400.
    centeri degistirmek istiyorum, baktigim modeller, yine magnat shadow 213, 1300 tl
    heco music style 2 1200 tl civarinda.

ilanlari goz gezdirirken 1200 tl civarinda klipsch r25c buldum. klipsch kafami karistirdi.
    bu konuda ne yapmam en mantiklisi olur ?

klispch hassasiyeti 97db falan sanirim, baya bi yuksek.
    Hemen hemen avr dahil ayni seti kullaniyoruz, bende sadece arkalar tannoy nx serisi. Sisteme magnat shadow 213 ekledim. Memnun kaldim centerden sahnesi tizleri baslari daha iyi oldu bazen 802 kuleler calisiyormu diye bakiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    evet ayni benim durum:)

ben de uzun vadeye yaymak kosuluyla ilk olarak center daha sonra gerekirse frontlari yenilemeye karar verdim.
    center hop icin, magnat shadow ve heco music style 2 arasinda kaldim. kagit uzerinde magnat hecodan cok az farkla da olsa onde ancak malzeme kalitesi vs. heco daha iyimis ve bu yuzden pahaliymis. forumda da heco her zaman 1 adim onde deniliyor. acikcasi arada kaldim:) centerden sonra eger gerekirse frontlari da ona gore almayi planliyorum.
    siz hecoyu denediniz mi ? sanirim frontlari degistirmeye de luzm gormemissiniz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sportivo S kullanıcısına yanıt
    Maalesef sizin amfinizde bu şekilde bir kablosuz aktarım şansı yok.
    Eğer amfide arka kanallar için de pre Out çıkışı olsaydı Bluetooth verici ile arkaya sinyal gönderip arka hoparlörleri de aktif hoparlöre çevirip kablosuz yapma şansınız olabilirdi ama o da ne kadar sağlıklı olurdu bilinmez.

Bu konunun çözümü kablo kanalı. Odanın bir kenarından ya süpürgelikleri kablo kanallı olanlarla değiştirip arka hoparlör kablolarını oradan geçirmek yada süpürgeliğin hemen üzerinden 1x1cm kalınlığında kablo kanalı çekip kabloları oradan geçirmek.

Ben neredeyse odanın dört kenarına da kablo kanalı çektim 😀 Ancak bu şekilde kabloları gizleyebildim. Ama tv sehpasının arkası yine kablo çöplüğü, Hdmi, Ethernet, hoparlör kablosu derken nerdeyse 50 tane kablo var

• Merhaba bende son zamanlarda bir durum oluştu, bende akıllı kumanda var yıllardır ve power tuşunu basınca avr, tv ve diğer ne kullanacaksam sırayla hepsi açılıyor, bu aralar ara ara ama her avr açıldığında değil hoparlörler den birinden veya bir kaçından çok hafif boom gibi bir ses geliyor ama dediğim gibi her zaman değil.

Acaba bu bir sorun mudur ve ne yapmam gerekir? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saydam330 -- 20 Ekim 2019; 14:2:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Peki X2000 yerine bu işi yapabilecek bir avr var mı? 1002 ve center kablolu kalsa da olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sportivo

Peki X2000 yerine bu işi yapabilecek bir avr var mı? 1002 ve center kablolu kalsa da olur.
    Bende 16 kablo çektim. hakikaten arka çöplük oluyor. Ben önce bir 8 tane çektim sonra birde hoparlörlerin yerini değiştirdim. Sonra bir 8 tane daha kablo ekledim. Arkası düzenli ama karışık. Her şeyi baştan yapacak gücüm olsa böyle kablo çekerdim. Birde denonların hoparlör girişi biraz düzeni bozuyor.

DENON AV RECEIVERS

• Arkadaşlar surround olarak kullanmak için hoparlör arayışındayım. Uygun fiyatlı bildiğiniz satıcılar var mı.
    Amfi denon x 3500

Fiyat önceliğim var malesef. Uygun fşyatlı olmak zorunda

• quote:

evet ayni benim durum:)

ben de uzun vadeye yaymak kosuluyla ilk olarak center daha sonra gerekirse frontlari yenilemeye karar verdim.
    center hop icin, magnat shadow ve heco music style 2 arasinda kaldim. kagit uzerinde magnat hecodan cok az farkla da olsa onde ancak malzeme kalitesi vs. heco daha iyimis ve bu yuzden pahaliymis. forumda da heco her zaman 1 adim onde deniliyor. acikcasi arada kaldim:) centerden sonra eger gerekirse frontlari da ona gore almayi planliyorum.
    siz hecoyu denediniz mi ? sanirim frontlari degistirmeye de luzm gormemissiniz :)
    Heco 601 kuleleri daha once kullanmistim. Bana gore magnat 802 lerin sahnesi daha genis, hecolar hep ayni tonda caliyor bas, tiz, medium dengesi standart degismiyor. Sinematik olarak zevk vermiyor, ani bas, tiz yukselmesi yok standart caliyor, belki 702 kuleler daha iyi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 23 Ekim 2019; 11:42:39 >

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Magnat'lar sinema açısından Heco'lara göre daha iyi ise, centeri Magnat Shadow ile değiştirerek Magnat 802 kuleler ile yola devam ederim. İleride eğer luzum gorursem frontları da 802 yi satarak, Shadow serisinin 203 Bookself modeliyle değiştirir yoluma devam ederim. sinema kullanımı için kuleleri bookself ile değiştirmek de olumlu sonuç verir inşallah :)

• Magnat_HiFi M kullanıcısına yanıt
    magnat 102 lere bakın en ucuzu onlar hehralde.

• Arkadaşlar merhaba, denon avr 2311 amfim var 8 sene önce aldığım, bir de modelini hatırlamadığım giriş seviyesi Yamaha kolonlarım var, sinema izlemek için almıştım sadece. Yalnız gelen ses çok vasat, sizde kolonlarda mı sorun vardır yoksa amfimde mi? Bu amfiden kullanan var mı? 11 Kasım N11 indirimlerinde ikisinden birini yenilemeyi düşünüyorum :)
  • runelgna kullanıcısına yanıt
    4K / Dolby Atmos gibi yeniliklere gerek görmüyorsanız önce hoparlörlerinizi güncellemenizi öneririm. 2311 kötü bir avr değil.

• Dousk kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bu arada hoparlörlerim Yamaha NS-51F ti sanırım , sadece sinema için kullanıyorum sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runelgna -- 25 Ekim 2019; 19:23:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saydam330

Merhaba bende son zamanlarda bir durum oluştu, bende akıllı kumanda var yıllardır ve power tuşunu basınca avr, tv ve diğer ne kullanacaksam sırayla hepsi açılıyor, bu aralar ara ara ama her avr açıldığında değil hoparlörler den birinden veya bir kaçından çok hafif boom gibi bir ses geliyor ama dediğim gibi her zaman değil.

Acaba bu bir sorun mudur ve ne yapmam gerekir? Teşekkürler.
    Sorunuzun tam cevabı değil ama bende de Harmony 650 var. Amazon fire tv stick FULL HD kullanırken tüm cihazlarımı eksiksiz açma kapama yapıyordu. Fire stick'in 4k versiyonuna geçince genelde projektörü kapatmamaya, yada bazı zamanlarda kapatmaya başladı. Bende 4k versiyonu, full hd ile değiştirmek durumunda kaldım ve sorun çözüldü. Sisteminize sonradan eklediğiniz bir cihaz varsa, bir yerde darboğaz yada uyumsuzluk yapıyor olmasın..

• Tüm cihazlarım hep aynı değişiklik yapmadım hiçbir şeyde.

• Arkadaşlar herkese hayırlı günler. Elimde denon avr 1912 amfi var 2 gündür problemsiz müzik dinliyordum bugün birden bire hoparlörlerden ses kesildi yazılım güncelledim reset attım fakat düzelmedi fazla da anlamıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: besimtaylan

Arkadaşlar herkese hayırlı günler. Elimde denon avr 1912 amfi var 2 gündür problemsiz müzik dinliyordum bugün birden bire hoparlörlerden ses kesildi yazılım güncelledim reset attım fakat düzelmedi fazla da anlamıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.
    Benzer durum olmuştu. Sitesinden güncelleme usb atıp kurmuştum düzelmişti. panik yapmayın. Sakince tüm girişleri sökün o şekilde kurun. Ben öyle yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Benzer durum olmuştu. Sitesinden güncelleme usb atıp kurmuştum düzelmişti. panik yapmayın. Sakince tüm girişleri sökün o şekilde kurun. Ben öyle yapmıştım.

Alıntıları Göster
    Selamlar. Bende x1400 modeli var şu an bir problem yok yeni güncelleme çıkmış, hiçbir bahsi yok forumda. yeni eklenen özellikler ya da iyileştirilen tarafları var mıdır ? problem olmadıkca gerek var mıdır guncellemeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: besimtaylan

Arkadaşlar herkese hayırlı günler. Elimde denon avr 1912 amfi var 2 gündür problemsiz müzik dinliyordum bugün birden bire hoparlörlerden ses kesildi yazılım güncelledim reset attım fakat düzelmedi fazla da anlamıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.
    Cihaz kapalı iken preset channel 2 ve preset channel 3 tuşuna basılı tutarken açma/kapama düğmesine basıp açın. Cihaz açıldıktan Bir saniye sonra preset channel 2 ve 3 tuşlarından elinizi çekin reset atmış olursunuz. Bir de bunu deneyin

• quote:

Selamlar. Bende x1400 modeli var şu an bir problem yok yeni güncelleme çıkmış, hiçbir bahsi yok forumda. yeni eklenen özellikler ya da iyileştirilen tarafları var mıdır ? problem olmadıkca gerek var mıdır guncellemeye

Alıntıları Göster
    Bende 1400 var. Bu iş çok gariptir abimde pionner elit amfi var. Güncelleme gelmişti yapınca spotify özelikleri gitmişti en son blueotooth dan aktarıyordu. Ben yaptım yeni bir özelik geldi mi gitti mi hiç birini fark etmedim. Odanın yerleşimini de değiştirdim belki değişimden veya güncellemenınde etkisiyle kalite artı. Ama bir ihtimal. Tahminince aynı.

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.