Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
259.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyat yazsaydın daha iyi olurdu sanıyorum bütçesine uyanlar arardı
  • 6 serisi AVR'ler çıkmış...(2600-3600)

belki daha da düşer 5 serisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 28 Temmuz 2019; 11:58:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

6 serisi AVR'ler çıkmış...(2600-3600)

belki daha da düşer 5 serisi...
    x1600h iyi gelmiş. İstenilirse 5.2.4 şeklinde kullanılabiliyor. Dolar düşse ve x1400h aldığım fiyat seviyesinde ürünü alabilirsem. X1400h düşünmeden satabilirim.
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    upgrade edecek kadar fark var mı x1400 ile ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yanlışınız var.
    https://www.amazon.com/Denon-AVR-X1600H-Receiver-Channel-Virtualization/dp/B07RR6X7N9

Bu amfi 7 kanal bir amfi ve 7.1 yada 5.1.2 şeklinde kullanılabilir

Ayrıca 1400’den geçilecek bir özellik görünmüyor.
    1400’den geçecekseniz 3000 serisine geçin ki değsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Yanlışınız var.
    https://www.amazon.com/Denon-AVR-X1600H-Receiver-Channel-Virtualization/dp/B07RR6X7N9

Bu amfi 7 kanal bir amfi ve 7.1 yada 5.1.2 şeklinde kullanılabilir

Ayrıca 1400’den geçilecek bir özellik görünmüyor.
    1400’den geçecekseniz 3000 serisine geçin ki değsin
    Evet hocam siz haklısınız ben gördüğüme emindim ama sanki siteyi bir gecede değiştirmişler. zone out ile 5.2.4 yapılıyor şeklinde görmüştüm. Yanlış görmüşüm hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: nc39

upgrade edecek kadar fark var mı x1400 ile ?
    Yanlış gördüğüm için değiştirecek bir fark yok hocam.
  • Amazon da ki yorumlarda x2400 ve x2500 de hdmi arc de sorun yaşadıkları yazılmış. Bu cihazları kullanan arkadaşlar sizde bu tarz sorunlar var mı? Hdmi arc den ses alabiliyormusunuz, tv kumandası ile cihazı kontrol edebiliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaatasoy

Amazon da ki yorumlarda x2400 ve x2500 de hdmi arc de sorun yaşadıkları yazılmış. Bu cihazları kullanan arkadaşlar sizde bu tarz sorunlar var mı? Hdmi arc den ses alabiliyormusunuz, tv kumandası ile cihazı kontrol edebiliyor musunuz?
    x1400h var ikisinide yapabildim. Tv lg
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaatasoy

Amazon da ki yorumlarda x2400 ve x2500 de hdmi arc de sorun yaşadıkları yazılmış. Bu cihazları kullanan arkadaşlar sizde bu tarz sorunlar var mı? Hdmi arc den ses alabiliyormusunuz, tv kumandası ile cihazı kontrol edebiliyor musunuz?
    Avr'ye HDMI'dan bağlı medya oynatıcı cihazlarda çakışma sıkıntısı olabiliyor. Ben de bu durumu hem Onkyo'da hem de Denon'da yaşadım. 2 Farlı avr 2 farklı medya oynatıcıda durumu teyid etmiş oldum. Şu anda Zidoo X9S ve Denon 4400h'de zaman zaman aynı problem oluyor. Medya oynatıcıyı düğmesinden kapatınca veya elektrik bağlantısını kesince arc normale dönüyor. Bu durum düzensiz olarak devam ediyor. Tv'yi açınca amfi otomatik açılmazsa müdahale ediyorum, düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 31 Temmuz 2019; 21:3:39 >
  • mustafaatasoy M kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Şu ana kadar kullandığım, Onkyo, Sony ve Denon Avr’lerin hiç biri ile arc sorun yaşamadım. Bu cihazlar ile de kullandığım 2 adet tv oldu. Sony ve Samsung.

Bu arc konusu tv ile alakalı bir durum da olabilir yada kullanılan Hdmi kablo ile de. Ama kesin şundandır demek zor.

Çünkü alttaki zidoo medya oynatıcı ile alakalı bilgi veren Küçükyenici arkadaşın aksine zidoo ile 3 farklı AVR kullandım. (Onkyo 828, Denon 3400 ve şimdi de 4400). Hiçbiri ile arc sorunu yaşamadım. Yani sanırım biraz şans işi 😀

Bu arada tv kumandası ile AVR’de sadece ses açıp kapatabilirsiniz. AVR’nin diğer özelliklerini yönetemezsiniz. Hani bilmiyorsanız haber vermiş olayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Merhaba
    Şu ana kadar kullandığım, Onkyo, Sony ve Denon Avr’lerin hiç biri ile arc sorun yaşamadım. Bu cihazlar ile de kullandığım 2 adet tv oldu. Sony ve Samsung.

Bu arc konusu tv ile alakalı bir durum da olabilir yada kullanılan Hdmi kablo ile de. Ama kesin şundandır demek zor.

Çünkü alttaki zidoo medya oynatıcı ile alakalı bilgi veren Küçükyenici arkadaşın aksine zidoo ile 3 farklı AVR kullandım. (Onkyo 828, Denon 3400 ve şimdi de 4400). Hiçbiri ile arc sorunu yaşamadım. Yani sanırım biraz şans işi 😀

Bu arada tv kumandası ile AVR’de sadece ses açıp kapatabilirsiniz. AVR’nin diğer özelliklerini yönetemezsiniz. Hani bilmiyorsanız haber vermiş olayım.
    Kablolar ile ilgili değil. Değiştirdiğimden ve güncel kablolar kullandığımdan eminim. Benim TV Lg ve kendinden uydu alıcılı. Belki bir ilgisi vardır. Bu sıkıntıyı başka yaşayan varsa, tv ve avr ayarlarından da eminse mutlaka medya oynatıcıyı söküp denesin derim.
    Not: Benim tv kumandası Denon smart menüyü, Zidoo X9s'de menü gezintisini, müzik play/pause ve atlama, blueray da da bir kısım komutları kontrol ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 31 Temmuz 2019; 23:57:50 >

• Arc sorunu tamamen media player kaynaklı benim tv de de mediaplayerı açınca arc kilitleniyor en son sattım mediaplayerı kurtuldum. Şimdi öyle bir sorun kalmadı.
  • Kullandığım Zidoo dahil medya playerlarla, Marantz ve Denon avr'ler ve Panasonic tv'de ben de sorun yaşamadım.
    Sorunun tv ve avr yazılım uyumsuzluğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben de turuncu55 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 1 Ağustos 2019; 9:13:58 >
  • Merhaba, elimdeki avr-3805 i sattım yeni arayışa girdim. x2500 fiyat olarak radarıma girdi. Bağlantı seçenekleri ve network farkı dışında seste 3805 e göre iyileşme hissetme şansım ne olabilir ?
    Teşekkürler,
  • Merhaba , bir konuyu size soracaktı digitürk avr bağlantısını nasıl yapıyoruz ?
    Digitürkü hdmı ile avr nin arkasındaki girişlerden mediaplayer kısmına mı yoksa cbl/sat kısmına mı bağlıyoruz veya bşka bir yere mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathülagü

Merhaba , bir konuyu size soracaktı digitürk avr bağlantısını nasıl yapıyoruz ?
    Digitürkü hdmı ile avr nin arkasındaki girişlerden mediaplayer kısmına mı yoksa cbl/sat kısmına mı bağlıyoruz veya bşka bir yere mi ?
    diğitürk gibi uyduruk cihazlarınızı avr hdmi ile bağlamayın. Optic kısımdan bağlayın. Avr bir daha kullanılmaz duruma gelebilir.
    Öyle mi teşekkür ederim bilgi için o zaman hiç bağlamayayım boşuna riske girmeyelim
    Tam olarak nasıl yapayım hocam avr ve digitürk optik ile digitürk ve tv yide hdmı ile mi bağlayacağım bu durumda sağlıklı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathülagü

Tam olarak nasıl yapayım hocam avr ve digitürk optik ile digitürk ve tv yide hdmı ile mi bağlayacağım bu durumda sağlıklı olur mu ?
    evet hocam digitürk tv ye hdmi ile bağlayın ses içinde digitürk optic ile avr bağlayın.
  • 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.