Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mecvut paket sistemim artık ölmüş durumda çalışıyor ancak bd player cd okumuyor. Bu sebepten avr konusunu giriş yapayım dedim.

Çok üst düzey bir sistem kurmam mümkün değil,gerek ev hali gerek ev konumu ile çok sevsemde bangır bangır film izleyemiyorum. İleriye dönük yatırım da yapmayı düşünmüyorum.

Hali hazırda elimde Denon DBP-1611 Bluray player var,bu sebepten olmuşken avr de denon olsun dedim.

Şuan baktığımda x550BT benim için uygundu ancak konuyu okurken phono çıkışından bahsedilmiş ve acaba mı dedim baktımki x550BT modelinde yok yıkıldım.

Phono çıkışı önemli çünkü plak çalarda bağlamak istiyorum,birini anyada birini konyada dinlemek zulüm oluyor.

Gelelim can alıcı tavsiyelerinize. Döndük dolaştık pahalı olmasın dedik yine geldim 2400 veya 2500 modeline. Bu iki seçenek benim için uygunmudur?

Bu ikisi arasında sanırım yıl farkı var başka bir fark varmı bilmiyorum. Tavsiyeleriniz için şimdideden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba, yardımınıza ihtiyacım var, z5500 var bende ama ses kalitesinden memnun değilim, bir avr almak istiyorum, 2 tane buldum 2.el

Biri Sony str dn 1000

Diğeri denon avr 1910

Sony 500 tl

Denon 750 tl

Henüz hoparlör almadım, yeni nesil ses codekleri felan çok önemli, kaliteli bir sesi olsun, güçlü olsun.

Hangisini tavsiye edersiniz. Sony işimi görürse bütçeme daha uygun ama bilemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende 3.1 hoparlör setupı var. Front center ve Sub

Receiver da marantz sr 5011

Amfinin lcd ekranında dolby digital yada dts yazmıyor, 5.1 yapmadığım içinmi yoksa, sesi tv üzerinden hdmi arc ile aldığım içinmi , filmleri genelde tvye external hdd takıp öyle izliyorum

• Magnat_HiFi M kullanıcısına yanıt
    Tv nin ayarlarindan ses cikisini bitstream, passtrough gibi secrneklerdrn hangisi varsa onu secmelisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar avr de ilginç bir problem olmaya başladı şöyleki kendi kendine ses modlarını değiştiriyor problem ne olabilir ne yapmalıyım

• Mustafa* kullanıcısına yanıt
    Avr nin uzerinde o isi yapan tus varsa onu hiraz kurcalayin . Kendi kendine basiyor olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese iyi pazarlar.

Denon avr x2000 ike digitürk kullanıyorum ve digitürk denona hdmi ile bağlı, ayrıca apple tv vs’de bağlı ama sorunum onlarla değil. Denondan da hdmi ile tv’ye hdmi gidiyor.

Digitürk’te kanal değiştirdiğimde görüntü tamamen kesilip sonra geri geliyor.

Bu sorunu çözebilen var mı aramızda?

Hdmi girişlerini sıfırdan tanıtarak ayarlamaktan tutun, digitürk ve amfiden olabilecek tüm ayar kpmbinasyonlarını denedim. Çözülmedi. İlla ki handshake mi deniyordu hattırlamıyorum ama o sorunu yaşıyorum malesef ki.

• Kanal geçişlerinde normal değil mi bu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • :) kanal geçişinde gidip gelmesi tabi ki normal, benim bahsettiğim tamamen kesilip geri gelmesi, yani 1 saniyelik bir kesinti olduğunu düşünün.

Digitürkü direk bağladığımda sorun yok...

• HDMI kablonuzu değiştirin, düzeleceğini tahmin ediyorum

• selam.

denon x4400
    ilk zamanlar çok takılmadığım ama artık beni rahatsız eden bir durum var.
    sistemi açtığımında direkt medya playera yöneliyorum. tam filmi açıcam avr kaynakları tarayıp tv ye geçiyor.
    tv dahili uyudu alıcılı ve avr ye arc ile bağlı.
    bunu durdurmanın bir yolu var mı?

özellikle apple tv kullanırken keyfimi kaçırıyor.
    almışsın eline atv nin kumandasını tek tıkla tv-avr ve cihazın kesndisi açılıyor.
    netflix e girmiş filmi de başlatmışsın hop bakmışsın karşında tv.

teşekkürler..
  • tarikahmet kullanıcısına yanıt
    Cihazlar arasındaki ‘HDMI bağlantısını etkinleştir’ seçeneğini kaldırırsanız düzelebilir.

• Algenthor kullanıcısına yanıt
    teşekkürler..

ama tam anlayamadım ama hangi ayarlardan ulaşırım bu seçeneğe?
  • tarikahmet kullanıcısına yanıt
    Her cihazda bu ayar genelde bulunuyor ilk olarak tv nin menüsünden girip tv nin hdmi ayarlarından bu seçeneği kapatabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Tv nin ayarlarindan ses cikisini bitstream, passtrough gibi secrneklerdrn hangisi varsa onu secmelisiniz.

Hocam, ayarlar bu şekilde, ps4 prodan netflix filmi açtım ondada ekranda sadece game yazıyordu, hdmi game girişime bağlı ps4

• Magnat_HiFi M kullanıcısına yanıt
    Kaynak ps4 ise, ps4 un ayarlarindan bitstream olarak secilmesi lazim. Ps4 un ayarlayindan ses cikisini ayarlayin bakalim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaşım elinde kullanmadığı Denon Avr-3801, satmayı düşünüyor. Makul fiyata alabilirim. Sizce elimdeki Yamaha RX-V861 göre hangisi daha iyi, yoksa ikisi de aynı mı?

• Evde deneyip karar ver. En mantıklısı. 😊

• https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-denon-amfi-635463507/detay

fiyat nasıl bilmiyorum, sahibini spor salonundan tanıyorum, işine yarayan varsa bir baksın.

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    +1 güzel bir test olur muhtemelen
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.