Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalnız DTS X çok farklı kalitede, alakası yok dts ma yada hd'lerle .. çok farklı bi ses tonu ve torkluğu var... tabi her sistemde değişir ama ben ciddi fark ettim bunu.
  • son izlediklerimden jurrasic world 2018 ve atomic blonde DTS X'di ..

Bakalım başka nelerde var ,indirelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğukanBlack

Aynen abi haklısın.Valla iyi döneme denk geldim atmos dts x bile varken ve yeni yeni bluraylere yaygınlaşırken maceraya al sata gerek yok.

D&r ye gidiyorum orjinal bluray filmler bile hala dts hd ma veya true hd ve zaten yeterli. Atmos dts x bir iki filmde gördüm.
    konu almak satmak vs değil..
    hazır elimizdeki cihazla ilgili bir yenilik olma ihtimali..
    bilgi, fikir alışverişi yani..

sizce gerek olmayabilir ama atmos ve dts:x için imkan varsa/israf görülmez ise avr değiştirilebilir/değiştirilmelidir bence.
    kaynak sıkıntısı yaşayacağını düşünen değiştirmez. maddi durumu olmayan değiştirmez. gerek yok diyen de değiştirmez.
    gerek yok diyenlerin bir yerlerde deneyip öyle karar vermelerini tavsiye derim yalnız.
    keyif meselesi yani.

mesela ben; mekanım 5.1.2 için elverişli.
    bunun farkında olmama rağmen 7.1.2 takıntımı aşamadım.
    bu 9 kanal denon x4400 görece indirime girince kaşıntım arttı.
    bir iki iç muhasebesi filan derken Auro 3d özelliğini de bahane ettim aldım.

şimdi bunca şeyden sonra cihaza IMAX özelliği gelecek denmiş. hayır istemem mi diyeyim.
    insan keyifleniyor işte. ben de paylaşayım dedim. bilgi olsun, fikir olsun vs vs

bu sırada bizim avr lerin alt segment olduğunu öğrendim mesela
    ben dünya denon - marantz - pionner - yamaha etrafında dönüyor sanıyordum.

şimdi yapacak şey beklemek.
    umarım IMAX bir satış politikasının ötesine geçip güzel bir kalite sunar.
    eee o zaman da kaymaklı kadayıf olur.

vesselam..

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    Üstad alt segment demeyelim ama ev kullanımı için fiyat performans ürünleri bunlar. (Bizim memlekette pek f/p olmasa da)
    Sizin başlangıç noktanız gayet güzel bir yer.

Benim fikrim Denon 4xxx serilerden başlıyor,
    Marantz 60xx Den başlıyor.
    Asıl markayı yapan ürünler, özelliklerini bundan sonra gösteriyorlar.

Aynı şekilde farklı ve bilindik bir sektörden örnek; Mercedes E serisinden, Bmw 5 serisinden başlıyor.
    Bu Mercedes C serisini veya 3 serisini kötü yapmıyor.
    Aynı Denon ve Marantz'ın diğer modellerini kötü yapmadığı gibi.

Gönül ister ki hepimiz en iyilerini kullanalım ama önceliği cebimiz belirliyor maalesef ki...

Not: Yanlış anlaşılma olmasın yukarıdaki ürünlerden birine sahip değilim. Yani bende cebime ve bütçeme göre seçim yapmak zorunda kalan birisiyim. :))
    Hocam fikirlerinize tamamiyle katılıyorum.

Benim orda kasteddiğim aldığımız ürünlerin güzel olduğu.

Her formatı destekliyor.İmax olayıda al sata gerek duydurmayacak birşey olduğunu düşündüğümden gelirse kebab gelmezseden önemli değil dedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IMAX® Enhanced Görüntü 16:9 formatı oluyor, Seste ne farkı olacak onu anlayamadım ben bilen varsa detaylı bir şekilde açıklarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

IMAX® Enhanced Görüntü 16:9 formatı oluyor, Seste ne farkı olacak onu anlayamadım ben bilen varsa detaylı bir şekilde açıklarsa sevinirim.
    Tamamı ile pazarlama taktiği gibi gözüküyor.. biraz baktım araştırdım , İmax görüntü kalitesi olacak diyor sonrasında içeriğinde de; 4K ve HDR ile daha berrak daha keskin görüntü daha canlı renkler diyor , e zaten 4k tv,mediaplayer yada amfin varsa bunlar zaten oluyor??...

Sonra ses diyor etkileyici sürükleyici olacak.. ardından DTS altyapısından ve tecrübelerinden faydalanılmıştır diyor?...

Yani bence çok büyük bi pazarlama taktiği, baktılar hi-fi home cinema teknolojisinde açık var nereden daha fazla kazanıp insanlara ellerindeki cihazları değiştirtiriz diye düşünmüşler ve bunu çıkarmışlar.

Bazı şeylerin de çok fazlasına gerek yok, yani bana tavana hop asmak bile saçma geliyor, anca yılda 1-2 defa çıkacak üstten geçen efektli ya da yağmur fırtına sesleri içeren filmler için tavana asmanın manası yok, artı zaten DTS X ,DTS MA ve True HD ses formatları eğer sağlam sisteminiz varsa isteneni fazlası ile veriyor, o yüzden imax gibi pazarlama taktiklerine kanmamak gerek.

Merhaba, sizin Sony Subwoofer nasıl memnun musunuz? Nerden hangi tarihte almışsınız ?

Benim sistem aşağıdaki gibi , Magnat 302A veya bu muadili aşağıdaki sistemle uyumlu olabilecek subwoofer arıyorum.

DENON AVR-X2000
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 1002 KULE HOP.
    MAGNAT MONİTOR SUPREME CENTER 252
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 102
    bunca yıldır bu işin içindeyim thx kadar beni cezbeden birsey olmadı film izlerken amfide thx cınema yazması bambaşka bir olay
  • quote:

Orijinalden alıntı: doubtful1

Tamamı ile pazarlama taktiği gibi gözüküyor.. biraz baktım araştırdım , İmax görüntü kalitesi olacak diyor sonrasında içeriğinde de; 4K ve HDR ile daha berrak daha keskin görüntü daha canlı renkler diyor , e zaten 4k tv,mediaplayer yada amfin varsa bunlar zaten oluyor??...

Sonra ses diyor etkileyici sürükleyici olacak.. ardından DTS altyapısından ve tecrübelerinden faydalanılmıştır diyor?...

Yani bence çok büyük bi pazarlama taktiği, baktılar hi-fi home cinema teknolojisinde açık var nereden daha fazla kazanıp insanlara ellerindeki cihazları değiştirtiriz diye düşünmüşler ve bunu çıkarmışlar.

Bazı şeylerin de çok fazlasına gerek yok, yani bana tavana hop asmak bile saçma geliyor, anca yılda 1-2 defa çıkacak üstten geçen efektli ya da yağmur fırtına sesleri içeren filmler için tavana asmanın manası yok, artı zaten DTS X ,DTS MA ve True HD ses formatları eğer sağlam sisteminiz varsa isteneni fazlası ile veriyor, o yüzden imax gibi pazarlama taktiklerine kanmamak gerek.

Alıntıları Göster
    Tavana hoparlör asmanın bazı filmlerde çok büyük etkisi var, Bazı filmlerde hiç bir işe yaramıyor ben zaten iki filmde dolby atmos sevdim. Ama oyunlarda battlefield 1 ve forza horizonal 4 de artık tüm oyunların böle olmasını istiyorsun. imax görüntüsü 16:9 dizi görüntüsü gibi ama diğer filmlerin görüntüsü 21:9 tek görülebilir fark bu gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 23 Eylül 2018; 1:57:18 >

• quote:

Tavana hoparlör asmanın bazı filmlerde çok büyük etkisi var, Bazı filmlerde hiç bir işe yaramıyor ben zaten iki filmde dolby atmos sevdim. Ama oyunlarda battlefield 1 ve forza horizonal 4 de artık tüm oyunların böle olmasını istiyorsun. imax görüntüsü 16:9 dizi görüntüsü gibi ama diğer filmlerin görüntüsü 21:9 tek görülebilir fark bu gibi geldi.

Alıntıları Göster
    Bana göre de 2.35:1 film ölçüsü en güzel olanı, yani sizin 21:9 dediğiniz. Sırf bunun için 4 sene önce özel 2.35:1 kesim 3metre uzunluğunda perde yaptırmıştım... yurt dışında da genelde insanlar evinde özel 2.35:1 ölçülü Anamorphic perde kullanıyorlar ve buna göre de projeksiyon yada ekstra lens tabi ki..

Dediğiniz gibi dizi ölçüsü olan tam ekran dolduranlar bana görüntüden kayıp gibi geliyor ki gerçeği de o aslında... diğerinde kayıp yok ekstra alan genişliği var.

• quote:

Orijinalden alıntı: doubtful1

Bana göre de 2.35:1 film ölçüsü en güzel olanı, yani sizin 21:9 dediğiniz. Sırf bunun için 4 sene önce özel 2.35:1 kesim 3metre uzunluğunda perde yaptırmıştım... yurt dışında da genelde insanlar evinde özel 2.35:1 ölçülü Anamorphic perde kullanıyorlar ve buna göre de projeksiyon yada ekstra lens tabi ki..

Dediğiniz gibi dizi ölçüsü olan tam ekran dolduranlar bana görüntüden kayıp gibi geliyor ki gerçeği de o aslında... diğerinde kayıp yok ekstra alan genişliği var.

Alıntıları Göster
    şimdi öncelikle 21:9 filmi normal monitörde açınca alta siyah üste siyah boşluklar olur o olmuyor. imax tam formatını bilmiyorum yine 21 le başlıyor ama altaki o siyah yerleri dolduruyor. youtubeda izledim sizede atıyım bakın bi bende tam anlamamış olabilirim.

• Herkese merhaba,
    Bi sorum olacak.
    Z906 kullaniyordum ancak ariza yapti. Teknik bilgisi kisitli bir kisiyim, anladigim kadariyla psu (guc kaynagi demek saniyorum) yanmis.
    Sistemi komple elden cikarip baska bi sistem alayim dedim ama AVR alarak eldeki uydulari ve sub'i pasif olarak kullanabilecegimi ogrendim. (Pasif olarak kullanmak ne demek bilmiyorum)
    Gercekten boyle bi imkanim var mi?
    Suan buyuk butceler ayirma sansim yok, en uygun ve hizli cozum arayisindayim. Z906'ya alismistim, simdi normal tv'nin sesi kulak tirmaliyor.
    Suan bi AVR alarak simdlik durumu kurtarabiliyorsam, ileride uydulari da degisitirip adam gibi bi sisteme gecebilirim.
    Denon'un da gayet kaliteli bir marka oldugunu ogrendim arastirdigim sure icerisinde.
    Bilgi verebilirseniz cok mutlu olurum.
  • Deh 9300 D kullanıcısına yanıt
    1300 modeli bende var. Forumdan jumu arkadaştan aldım.

Şuana kadar beni üzmedi. Kullanıyorum.

Yeni başlayan bütçe önemli.

• ayhanjan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler iyi günlerde kullanın.

Son anda almaktan vazgeçtim, formdaki arkadaşların yönlendirmesiyle Amozondan almak daha mantıklı geldi , şuan beklemekteyim ve amzondo x3400 4400 TL geliyor ona yönlendim gibi almışken 1 kere olsun dedik ama bakalım. Bu arada ×1300 fiyatida media markt haramidere şubesinde 2500 Tl gibi bırakıyorlar ama teşhir ürünü alacak arkadaşlara bilgi olsun 2 yılda garanti veriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rapBiTT kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Subwooferı pasif olarak kullanmaktan kasıt subwooferın içinde amfi yoksa harici bir amfi ile kullanılması.

Teknik özelliklerine baktım Logitech'in sayfasından ancak subwoofer ağırlığı için 199 kg diyor pek sağlıklı gelmedi oradaki bilgiler. :))
    Z906 meşhur bir sistem kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar daha net söylerler ama gördüğüm kadarıyla giriş seçenekleri bol tahminimce pasif değil aktif olarak (avr'den rca ile sub'ın 5nolu girişine bağlayarak sub'ın kendi amfisiyle) kullanabilirsiniz diye gözüküyor.

Çok güçlü bir avr almayacağınız için Z906'nın hopalörlerini avr alarak kullanabilirsiniz, bir sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

Herkese merhaba,
    Bi sorum olacak.
    Z906 kullaniyordum ancak ariza yapti. Teknik bilgisi kisitli bir kisiyim, anladigim kadariyla psu (guc kaynagi demek saniyorum) yanmis.
    Sistemi komple elden cikarip baska bi sistem alayim dedim ama AVR alarak eldeki uydulari ve sub'i pasif olarak kullanabilecegimi ogrendim. (Pasif olarak kullanmak ne demek bilmiyorum)
    Gercekten boyle bi imkanim var mi?
    Suan buyuk butceler ayirma sansim yok, en uygun ve hizli cozum arayisindayim. Z906'ya alismistim, simdi normal tv'nin sesi kulak tirmaliyor.
    Suan bi AVR alarak simdlik durumu kurtarabiliyorsam, ileride uydulari da degisitirip adam gibi bi sisteme gecebilirim.
    Denon'un da gayet kaliteli bir marka oldugunu ogrendim arastirdigim sure icerisinde.
    Bilgi verebilirseniz cok mutlu olurum.
    Ben seninki gibi yaptim. Once avr aldim sonra yavas yavas hoporlorleri degistirdim. Sub kullanman icin consolun isiklari yanmasi gerekiyor. Suba guc gelmiyorsa awr de kullanamazsın. Awr sub beslemez ama 5 tane z5500 uydusunu kullanabilirsin, yani bir awr birde sub ihtiyaciniz var gibi gorunuyor, awr hem guzel bir cozum olacak hemde ilerde sikinti oldumu sikintili parcayi degistirceksiniz o acidan daha iyi, size tavsiyem en az 5.1.2 li sisteme gecmeniz ilerisi icin, ama sadece tv bagliycam benim izledigim filmler zaten 5.1 desteklemiyor diyorsaniz. Hic awr girmeyin, ama ben bluray film izliyorum netflix var vs diyorsaniz gecmelisiniz.

• Benim awr sesi 0 tutunca tüm multi surround yapıp müzik dinleyince, Awr uzun süre bekleyince el deymiycek kadar ısınıyor. +7,5 kadar çıkabiliyor. Sizce bir sıkıntı yaşar mıyım -5 sıkıntı yaşamıyorum veya filmlerde 0 da bu kadar ısınmıyor. Denon x1400h sağ sol 60W Center bilemiyorum arkalar 45W üstlerde 30W sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 24 Eylül 2018; 16:45:54 >
  • Arkadaslar canlı bir baslık aranızda bilgili arkadaslar da var o nedenle burda da sormak istedim. Pioneer lx 701 serisi bir cihazla yeni cıkan x4500 seriyi kıyaslayabilirimisinz. Tercihim class d sınıfı pioneer dan yana fakat 501 serileri 502 hatta 503 ü bile gelmişken 701 halen eski aynı cihaz . Bu nedenle son zamanlarda denonu takip ediyorum. Bu konuyla ilgili siz ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROONEY324 -- 24 Eylül 2018; 18:13:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben seninki gibi yaptim. Once avr aldim sonra yavas yavas hoporlorleri degistirdim. Sub kullanman icin consolun isiklari yanmasi gerekiyor. Suba guc gelmiyorsa awr de kullanamazsın. Awr sub beslemez ama 5 tane z5500 uydusunu kullanabilirsin, yani bir awr birde sub ihtiyaciniz var gibi gorunuyor, awr hem guzel bir cozum olacak hemde ilerde sikinti oldumu sikintili parcayi degistirceksiniz o acidan daha iyi, size tavsiyem en az 5.1.2 li sisteme gecmeniz ilerisi icin, ama sadece tv bagliycam benim izledigim filmler zaten 5.1 desteklemiyor diyorsaniz. Hic awr girmeyin, ama ben bluray film izliyorum netflix var vs diyorsaniz gecmelisiniz.

Alıntıları Göster
    Konsolda isiklar yanmiyor ne yazik ki. Elektronikciye goturdum ve psu'su yanmis dedi. Forumdan bi arkadas da yardimci olmak istedi, karti kontrol etti, o da ayni seyi soyledi.
    Dolayisiyla Logictech'ten yeni bi psu almam gerekiyor(mus) yaklasik 110 dolara.
    Z906'dan pek memnun degildim acikcasi. Bu yuzden biraz daha adam gibi bi sisteme geceyim dedim.
    Piyasada Harman Kardon'un AVR'li 5+1 sistemleri falan var ama Denon'da goremedim.
    Bu gibi sistemler ise yaramiyor mu?
    Evde Netflix kullaniyorum, alacagim sistemi dizi/film ve ps4 icin kullanacagim, bu yuzden kaliteli ses almak istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.