Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
47
Favori
196.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Buda 23 den 22.5 indiginde kendini hemen toparladigini görüyoruz. Suan disiarisi sicak du e gore bakalim set geciminde bir degisiklik olacak mi ki sanmiyorum bu calisma srkline gore olmaz aheste aheste isittigindan nerde sete ulasti orda birakiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 3 senenin sonunda migo bir acik verdi ve yakladim artık adina joker kazan mi dersin gizli kazan derecesi mi dersiniz ne derseiz deyin. D09:75 oldugu vakit bu cihaz exa kullananlar bilir onun on/off moddu gibi calisiyir. Tek fark exa kisa sureli ve sık ateşleme yaptigindan uzun sure sabit veriyor fakat gun icinde 22.4 ten 22.2 bandinda uzun periyotta salinim yapiyir. Yani 22.2 de 5 saat dururu 22.3 de 5 saat 22.4 de 7 saat duruyor ama disarisi sogudugunda bu bandi asagiya cekiyor migo ise hava soğusa dahi en kotu +-0.1, uzun calisiyor ve uzun bekliyor. Belki onumuzdeki gunlerde migo bu sekilde calisarak madem ki PID var ayni exa gibi calisir, 22.5 de sabit tutma sansi var. Eskiden olmaz derdim ama bu sekilde calisirsa kesinlikle olur derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 25 Aralık 2021; 16:28:43 >
  • Bu kombinin pompa hizi yokmu.?Servise sordugum da kendisi yapiyor hizini ayarliyor demişti.? Şuan cogu kombi de pompa üstünde kademe var.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Benim kombi eski versiyon pompa da 3 kademe hız var 1.kademeyi plastik bir parça ile engellemiş ler cihaz 3 kademede kurulum yapılıyor petek metrajiniz az ise yani toplamda 5 ..6 metre ise 2 ye alabilirsiniz kapağı söküp kontrol edebilirsiniz

• kadiremr kullanıcısına yanıt
    9.30 metre petek 2. Kademe de calisiyo. 3 alsam kombinin sesi ve elektrik sarfiyati yukseliyor. Bende 3 alip denesem mi yeni sitilde acaba. . Birde p28 moduna alip deneyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 25 Aralık 2021; 18:56:9 >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Denemek te fayda var hocam bende 3 e alıyorum şimdi

Hocam sen pompayi 3 e al bende p28 moda alip tek kademe cizgiye dusurup deneyeyim, nasilolsa eskiye donduk mu aninda duzeliyor. Acigini bulduk migo efendinin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 25 Aralık 2021; 18:55:30 >

Annemlerin kombisi,calişan petek sayisi az kapaği açmaya cesaret edemedim ugraşmak istemedim varsa 2 cekicem,ev isisi on numara alt üst sicak maşallah 39 ayarli ev isisi 22.5 23 arasi boşuna son hizda calişmasin.tşk edrm

Tecrübe ile sabittir dostum pompa kademesi düştükçe yakıt tüketimi azalır

Aynen ayni fikirdeyim suyu hizlica sicak etmek var.Yavaş yava isitip göndermek var tşk ettm

Pompa gidiş suyunu değil kombiye dönüş suyunu kontrol eder ısınan su hızlıca peteklere gider pompa dönüş suyunu yavaş yavaş çekeceği için daha az yakıt harcar bu sürede sıcak su peteklerde daha fazla kalır benim görüşüm

Bende ot yok iken bunlarin heosinj denedim. Pompa hizi yhksek iken gec +5 yapar fakat bir okadar da gec devreye girerdi. Pompa hizi dusjk ikende hizlj +5 yapar fakat bir okadarda hizlj devreye girerdi. 1 en fandmansiz olani. Hizli veya yavas olmus yakit toplamda bakarsan artis olmayabilir. Hizli pompada petegin alt ust derece farki az oluyor. Petek daha homojen isiniyor

Ama yakıta etkisi olduğunu düşünüyorum ben hocam ayrıca elektrik sarfiyatı da %30 oranında düşecektir

Elektrik artar onda hemfikirm. Yakit olarak olcum yapmadim. Fakat bugun gibi hatirliyorum. Hizli pompada gec duruyor brulor fakat bir okadar da tekrar devreye girmesj gec oluyor.yakitta fark olmayabilir ama daha randma li calisabilir. Servis zaten direk 3 alip gidiyor simintj yasamamak adina

• Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
    Disarisi 17 derece eskiden olsa simdiye setten uzaklasmisti hala en kotu +-0,1
    Usteli 1 gun oncesinin sabahi 5 derece iken suan disarisi 17 derece aradaki bukadar farka ragmen en ufak sapma yok. Dun sabah 49 kapatan kazan simdi 43 de kapatiyor. Dun sabah daha sik devreye giren migo simdi daha seyrek ama pik suresinde biraz uzama yapiyor. Sonuc 77 saattir bu grafik

• hvarol H kullanıcısına yanıt
    Hocam siz cok geriden geliyonuz yaw. O trend bittti

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX d85 8 fazla geldi tekrar 7 yaptım

7 dene hocam olmazsa 6 ya dusur.

• arkadaşlar migoyu dediğiniz gibi kazan ısısını fabrika ayarı 75 yaptım egriyi 5 yaptım ama 23.5 sıcaklık ayarı 24 ü geçiyor ileri modda cihaz. eğriyi otamatik yapıyorum kazanı ellemiyorum gene geçiyor sıcaklıgı olmuyor.d71 51 yapıyorum derece bulmuyor d71 55 yaparsam durmadan 55 te yakıyor cok yakıyor gibi bu seferede anlamadım varmı önerisi olan vallaha delirtcek beni odaya rüzgar girmiyor güneş fazla görmüyor 2 metre petek var 20 metre kare migonunun durdugu oda baska ayar varmı değiştirebileceğim kombim demidöküm atromix

• rustem45 R kullanıcısına yanıt
    Selam Rüstem bey öncelikle cihazın yazılımını kontrol edebilirsiniz 14e 1024 olacak o guncelse ayarlardan termostat i kaldır yapınız ve yeniden kurulum yapın benimki öyle düzelmiş ti 🙋🙋

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.