Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Size tavsiyem en az 15 gün süresince TAHMİN Modu AÇIK olarak kullanın bakalım ne olacak...
    Bu süre zarfında evin ısıl ataletini öğrenebilmek için, kombiyi program saatinden yaklaışk 30dk. önce çalıştıracaktır.
    |
    |
    duşveötesi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam vario 32.sinifla agt 31 sınıf aynı fiyatı satıcı agt nin daha iyi olduğu nu söylüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    66 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba 7 yıldır nixromix kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım bu seneye kadar, bu sene filtre temizliği yaptım genleşme tankının havasına bakayım dedim havası çok az 2 saniye de bitti, bende hava tankını söküp hava bastım içindeki su boşaldi ve 1 bar kadar hava bastım, daha sonra basınç problemi başladı, kombi çalışınca basınç yükseliyor kombiyi kapatınca basınç 0 oluyor, tankı tekrar söktüm hava vardı ama çok garip tank içinde su yoktu. Tesisattaki tüm suyu bosaltayim dedim bir su bardağı anca su çıktı, yani genleşme tankına su almıyor böyle bir şey nasıl olabilir varmi acaba bir fikri olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Merhabalar,

Garantiniz yok anladığım kadarı ile...

Tüm tesisattaki radyatörlerde kalan havaıyı da alıp tekrar genleşme tankına hava basmayı deneyin.
    Nitromix'e su basarken, su vanasını milim milim çevirerek açarak doldurmaya çalışın. Aniden hızlı doldurmaya çalıştığınızda hava alma purjörü devreye girmeyecektir.
    Nitromix, hava alma purjörü arasıra devir daimi devreye sokarak tesisatta kalan havayı da alacaktır.

Genleşme tankınızda deformasyon oldu ise değiştirmeniz gerekebilir.
    Tabiki en doğru teşhis ve kararı yetkili servis verecektir.

|
    |
    cortes35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1428 Mesaj

hicam sizin tesisatta ciddi anlamda hava var. genlesme tankinin icinde samriyele benzer yastik var icinde hava dolar. eger hava basin sipoptan su cikmiyorsa saglamdir. cikiyorsa gecmis olsun. genlesme tankina su dolmasi lazim dolmuyorsa genlesme tnkindki havayi bosaltmak icin. pompanin arkasinda vidayi gevsetmeniz lazim ki pompa havadan dolayi suyu devirdaim edemez. ama hersekilde otomatik hava alir nitromix hatta izel hava alma fonksiyonu var poarametrelerden. ama onabile gerek kalmaz alir hersekilde. eger genlesme tankina havayi cok fazla bastiysaniz samriyel esnemiyirdur gerektigi kadar. blli bir basinci var

|
    |
  • Çavuş
    66 Mesaj
    Benim tesisatta su varmış, ben havlupandan suyu bosaltigimda 1 bardak su çıktı demiştim dolayısıyla kombi ye de bu kadar su basabiliyordum, bu gün tüm peteklerin hava alma yerlerini açtım tesisat ki tüm su boşaldi, tesisata su bastım hatta o kadar su aldı ki bir an korktum dedim bir şeyler yanlış gidiyor bu kadar su mu alır, 1,5 bara sabitledim hersey normal artık. Tanka hava basma işleminde tesisatta ki tüm suyu almak gerekiyor muş

tanka hava basarken eger pompaniz gucluyse gerek yok suyu bosaltmaniza ama bisiklet pompasiyla zor basarsiniz su varken

|
    |
  • Çavuş
    66 Mesaj

Doğru söylüyorsunuz neyse güzel bir tecrübe oldu bana

|
    |

hocam sokmusken kombinin icindeki brulorden cikan filitre var onuda sokseydiniz. siyah plastikten bakir boruya baglantili

|
    |
  • Çavuş
    66 Mesaj

Aynen Filtreleri her yıl temizliyorum hocam

|
    |
    Arkadaşlar merhaba, kombide çeşmeler için ayarladığımız sıcak suyun derecesi suyun debisine göre değişiyor mu? Yani 40 dereceyi ayarladık diyelim suyun debisi düşünce daha fazla ısınır mı yoksa her debide 40 derece mi olur?

Her şartta 40 olur nitromixin en konforlu yönü :)

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Kombiniz 24lukse dakikada 10. 11litre suyu aynı sıcaklıkta alırsınız kisarsaniz alev boyutu azaltarak ayarlar 28 kW sa 12. 13litreyi dakikada istediğiniz sıcaklık da alırsınız

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Hocam afiyettesiniz inşaallah sorunsuz bir ısıtma olunca yazamiyoruzda ben çok memnunum exadan sağlıkla kalın

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1462 Mesaj

Çok teşekkür ederim hocam şükür iyiyiz, ısınmada konfor ve ekonomi olarak kafamız rahat. Seneye salon ve yatak odasına ince ayar yaparak ve set derecemi yarım derece daha düşürerek sınırları zorlayacağım.
    Exa yı sacit hocam özelden çok detaylı anlatıyor, exanın konfor ve ekonomi veremediği dairede sorunu başka şeylerde aramak gerek bence çok mükemmel bir cihaz, keşke migonun beynini cımbızlan çekip yerine exanın beynini koyabilsek

|
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    150 Mesaj

exa ile ilgili bir kaç anektot parametre ayarlarını rastgele degistiyorum mesela d17. 1 d71 60 d00. 12 aklınıza ne gelirse exa değişiklikleri anında değerlendirip yanma şeklini değiştiriyor konfordan hiç taviz vermedi şimdiye kadar birde sanki Siemens rev 24 gibi öğrenme becerisi de olabilir Sabah kalktığımda 21 gösteriyor 21.5ayarli takip ettim bir süre kazan yanmayı durdurdugunda hala 21 ne zaman pompa durdu dereceye baktım 21.5 vay be dedim içimden esaslı alet yapmışlar Allah muhabbeti mizi bozmasın saygılarımla

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1428 Mesaj
    migonun sevmediyi zaamanlar basladi

• Teğmen
    152 Mesaj
    Benim kombim vaillant eco püre 286 28 lik ama ben sabit sıcaklık alamıyorum bazen soğuyor kısınca haşlıyor bir sıkıntı var heralde bu arada sıfır cihaz 4 ay oldu

Kesinlikle yeni nesil kombilerde böyle birşey asla olmaz, öncelikle sıcaklığı ihtiyaç kadar ayarlayın mesela 42-43 derece seçin yani banyoda soğuk su ile hiç karıştırmadan doğrudan sıcak su ile duş alabileceğiniz bir sıcaklık deneyin hala aynı sorun devam ederse kesinlikle servisi çağırın

|
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

migonun sevmediyi zaamanlar basladi
    Hocam ama benim tesisatta dışarısı 18,5C iken bile yaklaşık %50 çalışma aralığında, hedef ısıya erişmede sorun yaşamıyorum.
    Isıtma Eğrim: Sabit 1.7

Canlı Tv izle
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.