Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    1428 Mesaj
    hocam bu grafikteki sonuctan memnunsaniz diyecegim hicbirsey olmaz size. beni ve benim gibi dusunen arkadaslari bu grafik memnun etmedigi icin baska cihazlara yoneldik. acikcasi ben exa daki konforu ve calisma seklini gordukten sonra migo kapandi benim icin. evde kendini duzeltmedigi surece termometre olarak kalacak duvarda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj

dun izmir 21 derece idi 34 kazanla sette tuttu exa sabit 22.5 ve migodan bariz az yakarak yapti bunu. cunku ayni kosullarda migo hem planli isinma vardi hemde sete ulasamadigindan 19 derecelerde geziyordu ev. bende diyordum hatta ozaman hem sete ulasamiyir hemde evi isitmiyor ustelik dusuk kazanda calismasina ragmen bu yakit nedir demistim. suan dusuk kazanda calisiyor ev fix 22.6-22.7 bandinda 10 numara konfor ve yakit.

|
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kardeş senin tesisat ve ev için en ideali DemirDöküm ExA.
    MiGo/e-Relax servis bilgi eksikliği nedeni ile ALLAH'a emanet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 5 Mart 2020; 13:30:52 >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam benim evde hele hele tesisatta en ufak sikinti yok. tesisati doseyen ustadan allah razi olsun. suan ise ustamla ilelebet dostlugumuz var benim isimi yaptiktan sonra. herzaman gelir gideriz birbirimize.tesisati benim istedigim gibi yapmadi kendi bildigi gibi yapti hatta ozaman cok kizmistim kendisine . heryeri kirdi dökti diye. yerleri kazdi duvarlari kazdi. 1 gunde biteceknis 2 gunde bitti. nekadar az dirsek okadar sorunsuz isitma diye. iyikide kazmis ozaman. eve gelincede ev yalitimsiz ama virane bir ev de degil. bariz soguk giren yeri yok. normal turkiyedeki evler nasil ise o sekil. sadece altta uste yakan yok. ama gecenlerde 26 derece olsun dedim 1 saat surmedi cikmasi.
    migoda servisin yapabilecegi hic bir sey yok. bilgi eksikligide yok. migo bildigin arizali bozuk bir cihaz. bu tur cihazlar tak kullan olmali. nasil netatmo ve exa taktik hicbir ayar yapmadan kullaniyoruz. migoda boyle olmaliydi ki migoda ayarda yapsan degisen birsey olmuyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Merhaba kardeş,

Ben sizin tesisatı kast ederken, sizin tesisatta sorun olduğunu kast etmedim zaten.
    Sizin tesisatta sorun olsa idi zaten Siemens kullandığınız dönemde de sorun yaşamanız lazımdı.
    Ben MiGo'nun sizin tesisata uygun olmadığı dile getirmek istemiştim ki sizin gibi yüzlerce kullanıcı olduğundan da eminim.

Benim için ise durum tamamen farklı. Bu, MiGo'nun/e-Relax'ın her lokasyon ve tesisatta farklı davrandığının 1 kanıtıdır.

Daha önceden de belirttim, şimdiye kadar olan çalışmalarımızda gördük ki, MiGo/e-Relax tamamen TASARRUF öncelikli, KONFOR ISI geri planda tutan 1 ürün.
    Hedef ısıya olabildiğince tasarruflu çalışarak, düşük kazan ısısında ulaşmayı hedefleyen 1 ürün ki bu da, ılıman dış hava şartlarında hedef ısıya erişmede geçikme yaşatmaktadır ancak hedef ısıya eriştiğinde de, hedef ısıyı olabildiğince düşük kazan ısısı ile mükemmel derecede düz 1 çizgi ile koruyabilmektedir.

Aşağıda, akşam 22:00 ile ertesi gün sabah 10:00 arası hedef ısı 21C'yi hedefte tutma grafiği görülmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 6 Mart 2020; 9:25:6 >
    |
    |

• Binbaşı
    1428 Mesaj

hocam benim evde de dereceyi 22.5 ten 21 e dusrdugum vakit benimde boyle oluyor grafik. gecen senede dedim. sicakligimi 21.5 yapinca daha stabil oluyor oda geceleri uyurken oluyor demistim planda gece 21.5 plani oldugundan. cunki ev ve esyalar 22.5 e adapte oldugundan 21.5 cerez geliyor. ayrica onemli olan bu grafigin surekliligi.

|
    |
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

hocam benim evde de dereceyi 22.5 ten 21 e dusrdugum vakit benimde boyle oluyor grafik. gecen senede dedim. sicakligimi 21.5 yapinca daha stabil oluyor oda geceleri uyurken oluyor demistim planda gece 21.5 plani oldugundan. cunki ev ve esyalar 22.5 e adapte oldugundan 21.5 cerez geliyor. ayrica onemli olan bu grafigin surekliligi.
    aynı fikirdeyim hocam migoya devam benim evde sıkıntı yaşamıyorum hemde ekonomi yapıyorum. bu havalarda bile üzmüyor beni gerçi kombim 1 haftadır çalışmıyor bu arada :) ev 22,5-23,5 arası

hicam sen yat kalk evdeki yalitimina dua et sana tasarruf yaptiran migo degil evinin yalitimi ve konumu. bizde su dereceler arasi diye bir kabullenme olmadigindan sabit sicaklik istiyoruz. siz memnunsaniz zaten sorun yok. yalutiminfan dolayi ev bu havada 22.5 altina dusmuyor demekki. denemek isterseniz aksam 25 derece isteyin bakalim cikarabilecek mi 25 e disarisi 18-20 iken. ayni fikirdeyiz derken beni bilgilendirmissin yanlislik oldu sanirim. biz sizinle ayni fikirde zor oluruz gibi -:) veya ben yanlis anladim ayni fikirde oldugumuz konuyu

|
    |
    karanka38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

hicam sen yat kalk evdeki yalitimina dua et sana tasarruf yaptiran migo degil evinin yalitimi ve konumu. bizde su dereceler arasi diye bir kabullenme olmadigindan sabit sicaklik istiyoruz. siz memnunsaniz zaten sorun yok. yalutiminfan dolayi ev bu havada 22.5 altina dusmuyor demekki. denemek isterseniz aksam 25 derece isteyin bakalim cikarabilecek mi 25 e disarisi 18-20 iken. ayni fikirdeyiz derken beni bilgilendirmissin yanlislik oldu sanirim. biz sizinle ayni fikirde zor oluruz gibi -:) veya ben yanlis anladim ayni fikirde oldugumuz konuyu
    doğru yalıtım full güneş almasının faydası büyük benim evde en güzeli ben yorumda bulunmayayım :) benim durum farklı olduğu için

yok hocam estagfurullah. senin ev yalitimin , konumun ve yerden isitma olmasi asabiyle nirvanasina ulasmis bir durumda. o yuzden senin eve gore bu cihaz sorunsuzdur diyemeyiz ki senin evde de 10 numara tak kullan calismiyordur bu cihaz vaat ettigi gibi veya bizdeki olumsuzluklar yalitimdan dilayi tolere edebiliyordur. bizim evler yeri geldiginde 3 dak 0.1 derece kaybediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 9 Mart 2020; 17:6:27 >
    |
    |
    karanka38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: karanka38

migoya devam ve beni hiç üzmüyor maşallah d17:1 d71:50 eğrim 2

bu çizelgeyi nasıl alıyorsunuz yardımcı olabilir misiniz?
    |
    |

• bu çizelgeyi nasıl alabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?
    |
    |

Orijinalden alıntı: darkengineer57

bu çizelgeyi nasıl alabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?
    bilgisayardan internet tarayıcısısdan bu adrese gireceksin orada termostat verilerini yükleyinden indireceksiniz

https://auth.migo-thermostat.com/access/checklogin?message=__NOT_LOGGED&next_url=http%3A%2F%2Fmy.migo-thermostat.com%2Fsettingsthermsdbg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karanka38 -- 12 Mart 2020; 11:47:38 >
    |
    |

• Binbaşı
    1428 Mesaj

bende gecen sene boyleydim, sizin gibi merak saldim aldim.insanin basina ne geliyorsa meraktan geliyor abi, gel vazgec bu sevdadan. sevdigim bir abimsin.
    kendi dusen aglamaz abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 14 Mart 2020; 15:33:7 >
    |
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    150 Mesaj

Merhaba hocam programlı kullanmak ve uzaktan kontrol ihtiyacım olduğu için denemek istiyorum netatmo alamam umarım anlarsın beni ayrıca migonun sıcak havalarda sorun yaratigini söylemiştin yani dışarısı 18. 20 derece iken o zamanlar da zaten ihtiyaç kalmıyor kombiye kışın sorunsuzsa alabilirim diye düşünüyorum

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj

insallah tahmin ettigin gibi olur diyelim. Benden gunah gitti. belki uygun fiyata veren cikar.

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Annemede exa takacağım bir tane daha almaktansa migo almayı düşündüm hocam şimdi migo alsam kış aylarında evimi isitirmi yoksa isitmazmi ayrıca beni bahceliye benzetmen hiç hoş olmadı yeryüzünde ki en nefret ettiğim insandır kendisi:-))

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj

hocam bahceliye benzetmedim. bahcelinin sozlerindeki duruma benzettim. siliyirum simdi kusura bakma

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Aslan hocam fikirlerinize büyük saygım var lütfen bu önemsiz detaylar için kirilmayalim olurmu saygılarımla

|
    |
Reklamlar
Bitcoin
Canlı Tv izle
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.