Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    1752 Mesaj

Merhaba hocam,
    Sağlamdır elbet. Sonuçta ödül almış bir cihaz.
    Buradaki isteğim, kombiyi takıp, uygun bir oda termostatı ile ayarlarını yapıp bir daha arkama bakmamak ve herhangi bir aksilik de, yanımda olacak bir genel merkez, satıştan sonra arkasını dönmeyecek bir bayi ve işinin ehli ustaların servis olarak gelip gerçekten çözüm odaklı yaklaşacağı bir marka ve model.
    Sonuçta bu cihazlar her ne kadar iyi ve kaliteli de olsalar kul yapısı cihazlar.

Ama olur da servis ihtiyacı olursa, affedersin ota b**a servis ücreti almaya çalışmalarından çekiniyorum ki bunu okuduğum şikayetlerde gördüm.
    Herhangi bir marka, model, tasarım takıntım inan ki yok. Yok düğmeli yok dokunmatik yok çevirmeli.. İnan ki bu özellikleri katıp, fiyatları, rüştünü ispatlamış kombilerden düşük tutulan cihazlar dahi var ve yanlarına bile yaklaşmıyorum.

Demirdökümü ciddi ciddi düşünüyorum ama.
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1752 Mesaj

Bakayım hocam. Sağolasın.
    |
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Elektronikte risk hep var evet bu yüzden servis önemli müşteri hizmetleride önemli.
    Ben ikinci sezondur nitromix kullanıyorum pompa sesi ateşleme ve sönme sesi hariç şuan şikayetim yok, pompa yeni nesil olanlar daha sessiz olabilir ateşleme sesi yıllardır böyle ve bazı vaillant cihazlardada var biliyorum. Çok ince nüanslar haricinde kesinlikle yeterli hele sıcak su konforu süper, kesintisiz aynı sıcaklıkta su verebiliyor başka sıcak çeşme açılsada çok dalgalanmıyor, tüketimi bana göre güzel yeni nesil cihazların hepsi eski nesillere göre ciddi az tüketir fan modülasyonu ile
    Ben çok hesaplı denk geldiği için demirdöküm aldım yoksa almazdım pişmanmıyım hayır. Yinede önceliğim buderus olacaktı.
    Bosch ların modülasyon aralığı daha geniş çokmu fark yaratır fikrim yok ama buderus ve bosch gerçekten sessiz cihazlar, servisleri hakkında fikrim yok parça pahalıdır demirdöküme göre.
    Uzun ömürlülük ciddi şekilde şans bence, dandik arçelik kombimi 10 seneden fazla 24 saat çalışır şekilde kullandım sezon başı açılır sonunda kapanırdı pompa 24 saat dönerdi arızasızken söktüm nitromix takıldı
    Tekrar ediyorum yakın fiyatlara nitromix almazdım bosch buderus bakardım ucuz ise nitromix alırdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yüzbaşı
    551 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ugurdeniz1992

Hocam merhaba,
    Kombideki beklentim uzun ömürlü olması, sabit ya da dengeli oranda dalgalanan (1C-2C) sıcak su ve makul düzeyde yaktı tüketimi ve en önemlisi satış sonrası destek.
    Şuanki kombim, Baymak Baxi Main 24Fi. 2 senelik dilimde değişmeyen tek yeri kalmadı.
    Anakartından tutunta bilmem ne bujisine, pompasından tutun da ateşleme ekipmanına kadar.
    Ve servis, çok çektirdiler. Bu sebepten Baymaktan olabildiğince uzağım.
    Ek olarak, duştayken başka biri suyu açtığı anda sıcak su gidiyor maalesef.

Evimde iç dış yalıtım mevcut. Gerekli noktalarda şap altı yalıtım da mevcut.
    Şu anki lanet olası kombimle dahi, tv'ler 1-2 saat sonra kendini kapatıyordu ve tüm gün tv'lerin olduğu 4 kaloriferde çalışmıyordu. Bu bile başlı başına yakıt tüketimini makul düzeyde tutuyordu.
    Durum bu aslında.
    Senin kombi hangi marka modeldi ?
    Sizinle aynı durumdayım. Önceliklerinizi belirlemeniz gerekiyor ben burdan bunu öğrendim. Fakat son geldiğim durumu size açıklayayım.

1. Büyük olasılıkla bosch 2300i ve kablolu modülasyonlu oda termostatı alacağım.
    Sebebi:
    ++. 44db gibi sessiz bir kombi olması modülasyon aralığı 1/8 olması fiyatı uygun 4100tl
    - - çok fazla kullanan yok???

2 vaillant pro 286 5-3 modeli
    Sebebi:
    ++ servis olarak daha başarılı. Daha yaygın. Konuştuğum düzgün cevaplar veriyorlar
    -- modülasyon aralığı 1/5, fiyat 5400tl

3. Buderus gb122i

++ bosch ile aynı kombi. Modülasyon aralığı 1/10 gayet başarılı
    -- servisi daha az, fiyat 4700tl

4. Daikin ndj 28kw aslında çok güzel kombi bence ama :(
    ++ sessiz compact boyutlarda modülasyon aralığı 1/8
    -- servis ağı fiyat 5800tl

Benim için önemli olanları da şöyle sıralayabilirim kombi mutfakta olacak o yüzden

1. Sessizlik 2 sorunsuzluk 3 verimlilik 4 servis ağı 5 garanti süresi 6. yerli malı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1428 Mesaj

bosch 2300 az olmasinin sebebi yeni cikan kombi. benim annemlerde 2500 var. ses duymayinca ariza var sandim. kulagimi dayadiktan sonra be motir sesi mi yoksa kulagimmi ugulduyor anlayamadim. size abes gelebilir ama nitromixten sonra bunu girunce ogle oluyorsunuz. elektrinik cihaz sans isidir. bosch bir kez ariza yapti. onda benimde hatam var cunku servisin yapacaginisi beb yaptim it yi kendim bagladim servise birsey kalmayinca. tamam abi sen bizim yapacaklarimizi yapmisiniz dedi imzaladi gitti. fakat icinde tasima kartanu varmis fani tutan. o sokulmeyince vibrazyon yapa yapa iyonizasyon elektrodunu kirmis. garantiisi varken cagirmaya usendim iyi kotu calisiyordu. ha bugun ha yarin derken garanti bitti. krndim aldim degistirdim. cok para verilmez kombiye. pahali modellerin alt model cihazinizi alacagima fiyati uygun modelin ust model cihazini alirim. kus kondurmayacak vaillant emin olun. karsi komsumda var dogru duzgun isinamiyor hemde gunun yarisi kapali benden fazla geliyor faturasi. buderusa verecegin paraya bosch a ver

|
    |
    maviyildizinoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1460 Mesaj

Vaillant parasının karşılığını veremeyen bir cihaz bencede parça aşırı pahalı kesinlikle düşünmezdim şu kafayla ama ilk zaman buderus ile ciddi rakipti benim için.
    Bosch kombi işinde hep mi böyleydi bilmiyorum belkide buderus u çatısı altına alınca çok şey öğrendi buderustan. Buderus kalitesi tartışılmaz eskişehir de tğm markaların servis ağı yeterli küçük yerlerde servis önemli tabi.
    Ben şahsen ihtşyacımı karşılayan buderus ve bosch kombinin herhangi birisinden ucuz olanını gözüm kapalı tercih ederim.
    Bosch markasını aklıma sen düşürdün ben buderus çuydum komşumdada var U072 modeli, kazan yanarken kulağımı dayadığımda ne uğultu ne ses sıfır ses algıladım, komşum çalışıyor dediğinde ekrandaki alev işaretinin aktif olduğunu görünce yuh dedim bu nasıl bir cihaz
    Şimdi alacak olsam iki markadan başkasını araştırıp kafamı kurcalamam, şunuda ekleyeyim ekonomi adına A yada B markası yeni nesil cihazlar arasında fiyat farkını kaparacak derecede bir tüketim azlığı asla yoktur hepsi aynı tüketir eşit şartlarda bu yüzden tasarrufu alırken yapabilirsiniz sonrası cihaz dışı etkenlerdir
    Kombim nitromix ve ben kışın bitiyor olmasına az önce cidden üzüldüm :)) Bu sene okadar konforlu ısındım o kadar az tüketim olduki tadına vardım, bosch yada buderus yada eca olsada ısınma konforunu yaşayacaktım ; mesele uygun konum yalıtım doğru kontrol cihazları ve düzgün tesisat kombi en sonda gelir
    Banyo suyunu hep söylerim gerçekten konforlu buda nitromixte

|
    |

• Yüzbaşı
    551 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Vaillant parasının karşılığını veremeyen bir cihaz bencede parça aşırı pahalı kesinlikle düşünmezdim şu kafayla ama ilk zaman buderus ile ciddi rakipti benim için.
    Bosch kombi işinde hep mi böyleydi bilmiyorum belkide buderus u çatısı altına alınca çok şey öğrendi buderustan. Buderus kalitesi tartışılmaz eskişehir de tğm markaların servis ağı yeterli küçük yerlerde servis önemli tabi.
    Ben şahsen ihtşyacımı karşılayan buderus ve bosch kombinin herhangi birisinden ucuz olanını gözüm kapalı tercih ederim.
    Bosch markasını aklıma sen düşürdün ben buderus çuydum komşumdada var U072 modeli, kazan yanarken kulağımı dayadığımda ne uğultu ne ses sıfır ses algıladım, komşum çalışıyor dediğinde ekrandaki alev işaretinin aktif olduğunu görünce yuh dedim bu nasıl bir cihaz
    Şimdi alacak olsam iki markadan başkasını araştırıp kafamı kurcalamam, şunuda ekleyeyim ekonomi adına A yada B markası yeni nesil cihazlar arasında fiyat farkını kaparacak derecede bir tüketim azlığı asla yoktur hepsi aynı tüketir eşit şartlarda bu yüzden tasarrufu alırken yapabilirsiniz sonrası cihaz dışı etkenlerdir
    Kombim nitromix ve ben kışın bitiyor olmasına az önce cidden üzüldüm :)) Bu sene okadar konforlu ısındım o kadar az tüketim olduki tadına vardım, bosch yada buderus yada eca olsada ısınma konforunu yaşayacaktım ; mesele uygun konum yalıtım doğru kontrol cihazları ve düzgün tesisat kombi en sonda gelir
    Banyo suyunu hep söylerim gerçekten konforlu buda nitromixte
    Açıkcası demirdöküm servis ağı olarak gayet başarılı ayrıca şikayetvar sitesinde de şikayet eden kull dönüşleri çözümleri başarılı buldum. Ama iş kombiye gelince işin ustası olmuş kim varsa önermiyorlar.

• Binbaşı
    1428 Mesaj

hocam onermiyoruz derken cihaz kotu oldugundan degil. allah var tekrar ediyorum markanin hakkina girmek istemem. cihaz saglamlik yonunden 10 numara. kronik sorunu yok. evi isitamama sornu yok. pompa guc sorunu yok. asiri yakma sorunu yok. sicak su konforu super otesi. sadece ses sorunu var. oda kombi ilk devreye girerken ve yuksek alevde. sonrasindaki sesler alistigimizdandir belki kabul edilebilir. ama bosch buderusta tik yok. bu iki kombiyide gordukten sonra sen olSan alirmisin nitromix

|
    |
  • Binbaşı
    1752 Mesaj

Hocam selamlar,

Bu süreçleri ben bizzat birçok bayi ile görüşüp de yürütüyorum işin özü.
    Az çok işten anlayan ve araştıran biri olduğumu gördüklerinde de daha rahat konuşuyorlar. Yalana başvuramıyorlar.
    Bu konuşmalarımdan hareketle,
    Hiçbir bayi, baymak, eca vs önermedi ki bu adamların bazıları bunlarında satıcısı konumunda.
    Hepsinin istinasız hem fikir olduğu şey, mali gücün almaya, ve sonrasına yetiyorsa Vaillant alman yönünde.
    Aynı zamanda, kombiyi, hangi marka olursa olsun bayi üzerinden almak. İnternet ve yapı marketler bı noktada farklı şeylerin peşindeler ki bende aldığım birçok farklı üründe maalesef bunu fark ettim :(

1-) Büyük olasılıkla bosch 2300i ve kablolu modülasyonlu oda termostatı
    Ben de bu modeli bayağı beğendim. Fakat internette araştırınca yine o servis süreçlerinin can sıkıcı durumlarını gördüm.
    Ayrıca hem Vaillant hem de Bosch satan birçok kişiden aldığım bilgi, Vaillant'ın daha az sorun çıkardığı ve servis konusunda çok daha fazla kullanıcı dostu olduğunu da belirttiler.

Çok fazla kullanan yok derken, bu forumdaki ana konusunda yazanların bile çok azı bu kombiyi kullanan insanlar.
    Orayı okuduğumda bu izlenime kapıldım.

2-) vaillant pro 286 5-3 modeli
    Kafamı en çok kurcalayan ve açıkçası gücümü yettirmek istediğim model
    İnternet üzerindenn, şikayetvar'da bu kombi modeli üzerinde "Vaillant ecaotec, ecotec pro, pro " anahtar kelimeleri ile arama yaptığımda toplamda 10 şikayet olduğunu ve bunların 7 ya da 8 tanesinin giderildiğini gördüm.
    Bu durum Plus modeli için 6-7 kadardı sanırım.
    Dipnot : Intro cihazdan olabildiğince uzak durun. Aklınıza bile getirmeyin.

3-) Buderus gb122i
    Buderus da artık Bosch'un bir markası.
    Satılmadan önce bende ya Buderus ya Vaillant diyordum ama Bosch aldıktan sonra bu kombi için de servis ağı korkutuyor.

4-) Daikin ndj 28kw
    Bence hiç düşünme hocam. Ben baktım, Aman Tanrım diyip geri kapattım :)
    |
    |

• Binbaşı
    1752 Mesaj

Hocam selamlar,

Baymak'ı yaşayan bilir malesef :(
    Allah düşmanımın başına bile vermesin :(
    Demirdöküm, özellikle Nitromix zaten iyi bir cihaz. Şikayetvarçcom da 180 küsur şikayet kaydı vardı.
    Ama bunların bir çoğu çözümsüz kalmış maalesef.
    Bu arada, sen neden sorunsuz çalışan kombiyi söktün ki ?
    Ben, tamirci de, servis de artık bu kombi iflah olmaz. Bir daha bozulursa tamir olmaz dedikleri için kombi almaya karar verdim
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kombi eski nesil 2007 model arçelik kasa içi demirdöküm idi, kesinlikle tüketimi yeni nesillere göre fazla idi ömrünü tamamladı benim gözümde, o beni bırakmadan ben onu bıraktım, 4000 tl civarı iken 2000 tl ye nştromix aldım, şartlar bundan daha iyi olamazdı bende değerlendirdim.

|
    |
    ugurdeniz1992 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1752 Mesaj

Nitromix'i sen bedavaya almışsın hocam.
    O fiyat olsa bende düşünmeden Nitromix alırdım :) :) :)
    Şaka bir yana bu işler ne çetrefilli işlermiş.
    İki ucu sıkıntılı değnek misali
    |
    |

Hocam zaten sezon sonuna yaklaştık kombin kör topal gidiyorsa acele etme zamanla kafan netleşir, servisi düzgün modülasyon aralığı geniş sessiz bir cihaz tercih edersin kampanya falan yakalayıp bir markaya yönelirsin belki, evin kolay ısınıyorsa her türlü yeni nesil cihaz işini görür zaten.
    Daikin kullananlardanda pek ses çıkmıyor demekki memnunlar :)) bosch yorum yok diyorsun şikayet yoksa yorumda yok, genelde başı sıkışan şöyle bir uğruyor buralara

|
    |
    ugurdeniz1992 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6743 Mesaj
    4 aydir Ndj 24kw kullanicisiyim şuana kadar sadece baca hatasi aldim başka sorunla karşilaşmadim tercih etmemin sebebi 1:8 araliği ,markasi ve 6 yil garantili olmasi ilk arayiş ve alma sebebimdi..Bir kullanici yeni takti tüketimi fazla diyip servisİn karari para iadesi oldu..Alimabilecek markalar E.C.A pro, daikin, buderus 122i olabilir vailant olabilir.Tabi şahsi görüş alinicak ise iyi araştirilmali.

|
    |

ulkemizde enflosyon var artik hocam ne alsan kar suanda. eski gunler geride kaldi

|
    |
  • Binbaşı
    1460 Mesaj

Hocam sadece bizde değil dünyanın şiddetli karın ağrısı var
    Evet lale devri bitti inşallah çabuk geçer

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj
    https://s.docworkspace.com/d/AP_SGZnw1Lck4MKg_pudFA

ilk kez denirdokumun bu jadar ayrintili kullanma klavuzunu girdum resmi sayfasindan. icinde oarametreden tutun isi egrisine kadar hersey var

• Binbaşı
    1460 Mesaj

Nükleer santral gerek buna hocam

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Üstat bu bizi aşar iş gene sana düştü kolay gelsin

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj
    arkadaslar bu migoda dis havaya gore isi ayari oldugu surece hicbirsey olmaz. kayiboyu11 arkadasin ustun gayretleri sonucu vrc693 temin etti bana oysa bu parcayi daha once almanyadan getirtmistim, migo alinca sattmistim. simdi exa alinca tekrardan denemek istedim sagolsun kayiboyu arkadas bulunmasi cidden zor olan parcayı temin etti.
    10 numara calisan cihaz dhs takinca bildigin migo oldu hicbirsekilde 10 numara ayar oturmadi. hava gunduz isininca ev isinmadi egri yukseltince de gece asiri isindi ve derhal soktum. ustelik sabit degerli egri olmasina ragmen. migo bu 15 gun sureyi 15 dak dusurmedigi durece olmaz hicbir selilde

Reklamlar
Sohbet
Bitcoin
Cancer Clinical Trials
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.