Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    1457 Mesaj

Muhtemelen dış sıcaklık verisi iptal edilebilse migo da exa gibi çalışır ve o zaman tadından yenmez.
    Ben netamoda kullanıyorum bu dhs meretini acayip iş görüyor hava yumuşadığında ve netatmo da buna ayak uyduruyor harika bir yazılımı var. İç sıcaklık dış sıcaklık verisi artı kazan sıcaklığını sürekli değiştiren dhs ye rağmen çizelge otoban gibi. Yapan cihaz yapıyor işini her türlü hemde elin on off lusu.
    Varsın dhs olmasın varsın dış sıcaklık verisi olmasın lazım değil, ama iç sıcaklığı istediğim gibi tutsun exa gibi
    Teknoline2002 hocam bunların hepsini biliyor zaten sözüm yeni kullanıcılara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6736 Mesaj
    Arkadaşlar şuan annemlere geldim arkadaş 40 iken 45 in cik yapip faturanin halen kabarik gelmesi canimi sıkıyor servis ile görüştüm evde isi kaybi var diyor pompa ayarini düşürmek istiyorum dedim imkansiz kendisi ayarliyor diyor bu kombinin maneuş pompa ayarini kademe şeklinde düşürmek imkansiz mi şimdi.? Set degeri -+5 şeklinde bnm kullandigim daikin -+7 şeklinde ama 40 ilen 47 cikmasi 30,40 dk suruyor bu bildigin dur kalk yapiyor.? İlla cözüm ot mu yani başka yokmu caresi.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hocam sizdeki bu olayin gerceklesmesi icin ya yeteri kadar petek acik degildir yani metraj azdir. ya termostatik vana vardir dusuk kademedir. yada pompa devri azdir. bu pompa devri otomatikten cikarip d14 u max ayara getirin buyuk ihtimal 0 da ayar.hatirladigin kadariyla d14 pimpa ayari yanilmiyorsam, bakmadim parametre tablosuna suan

• Yarbay
    6736 Mesaj

Acilmayan petekler var tabi ev 180,185m2 tesisatin maşallahi var 32lik borular döşendi petekler ddplus giriş cikişlar,Sağ sol alt tarafdan bagli belki normal olabilir.28kw daikin ndj verilene baktim Min tuketim degeri 0,51 olarak görunuyo yani 24 saatlik tüketim 10,12m3 civarinda bu kombide 28kw oldugunu varsayarak 40 o tüketim normal ama en azindan dur kalk yaparak değil 40 iken 45 ulaşmasi 15,20 saniye hadi 30,40 saniyeye ulaşmasi imkansiz..Kendimde kullaniyom ilk zamanlar aynisi oldu daha sonra pompayi artirdim şuan 38 iken 45 cikmasi 30dk 45 dk suruyor sonra kapatiyor neyse önumuzdeki kiş ugraşicammm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    merhaba sevgili forumdaşlar sizinle migo hakkında üniversiteli bir öğrencimizden edindiğim bilgileri paylaşacağım PID algoritması hatayı sıfırlamak adına matematik sel işlemlerin yapıldığı bir kod üstü koddur bu algoritma için olmazsa olmaz hatadır hata yoksa PID de yoktur migodaki hata hava durumu P yi temsil eder hatayı hesaplayan I çözüm üretir sorun çözülmüş ise D nin bir anlamı yoktur migo öncelikle enerji tasarrufu ön planda tutar konfor sonradan gelir bir örnek vermek gerekirse planlanan ısı 23 gündüz evde yoktum 17 ye aldım akşam 19 da 23 olsun istiyorum gündüz hava iyi ev 22.5 diyelim bütün gün. 1 .2 saat öncesinden pompa süpürme yapıyor onun yapacağı iş ona karisamiyoruz saat 19 süpürme işine yeniden başlıyor süpürme işlemi tamamlana kadar I görevini yapıyor hiç ateşleme yapmadan ev ısısı 0.1 0.2 artıyor.NOT .ARTTİRAMİYORDA OLABİLİR. anı yakaladığında 33 ile ateşliyor.NOT: NETATMO BU DURUMDA ATEŞLEME YAPMAK ZORUNDADIR nihayet mutlu son saat 19 yerine saat 20 de ev 23 derece e-bus ile iletişim kurduğu için süpürme işini tam olarak yapıyor benzer ürün netatmo kuru kontak bağlı olarak süpürme işlemini yapamıyor bu yüzden konfor bakımından netatmo önde çünkü yapabildiği ateşleme ve durdurma kayiboyu arkadaşımın tavsiyesi ile konfor ısı değerini 0.5 yüksek tutuyorum size gelişmiş ayarlar hakkında bilgi vermem doğru olmaz ama kullandıkça daha net saptamalarim olacaktır. sağlıkla kalın. NOT: migo sadece dış havaya bakarak çalışmaz ayrıca oda ısısını ve kalorifer dönüş suyunu baz alır sonuç oda ısısı+ dönüş suyu hava durumu hatasını sıfırlar

• Binbaşı
    1425 Mesaj

abi şevkini kirmamak adina yorum yapmayacagim. insallah tahmin ettiginiz gibi olur.

|
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    150 Mesaj

Teşekkür ederim hocam ilgi alakanizdan dolayı

|
    |
  • Binbaşı
    1457 Mesaj

Çok eğleneceksin demiştim hocam, kesinlikle çok eğleneceksin, ben çok şiddetli sorun yaşamadım ama istediğim gibi değildi. Netatmodan çok memnunum, migo netatmo gibi çalışabilse üstüne cihaz tanımam.
    Netatmo nerdeyse anlık karar veriyor ondada pid var ama her daim set odaklı çalışıyor.
    Aslında neyin nasıl çalıştığının bi önemi yok bence, sette tutsun yeter ister dış sıcaklığa göre ister iç sıcaklığa göre yapsın bunu, yeterki yapsın.
    Genç kardeşim teorik bilgilerin pratikte çok farklı şekil aldığını elbet deneyerek öğrenecektir, şunuda eklemek isterimki migo daki pid eğer iç sıcaklığı dikkate alıyor olsaydı set değerin günlerce düşük kalmasına müsade etmezdi, ilk ateşlemede yapamadıysa ikinci üçüncü ateşlemeyi denerdi.
    Geçmiş yazılarımda defalarca belirttim uzaya roket fırlatmıyoruz bu tarz cihazlar kombiye bağlanır ve set program yapılır tamamdır başkaca ayar yapılması nadirdir hertürlü sette tutar. Exa ya ne ayar yaptınız hiçbirşey değilmi buda öyle olmalı, bence dış sıcaklık duyargasını iptal etme seçeneği olmalı yada basit bir düzeltme getirilmeli firma çok duyarsız.
    Netatmoya dün mail gönderdim bi konu ile ilgili bugün hemen cevap verdiler acayip duyarlılar.
    Ekleyeyim size söylediğim son kullanım ayarları ile acayip verim aldım sezon başı sıcak havalarda, müthiş stabildi sonra netatmoya geçiş yaptım.
    Merak eden olabilir tahmin kapalı eğri 1.6 sabit en düşük ısıtma süresi 2 idi haftalık programı sıfırlarken konfor ısım 1 derece yüksek ayarlamıştım sonra çizelgede 24 e düşürdüm
    Kolay gelsin diyorum konuyu renklendireceğinden şüphem yok

|
    |

• Teğmen
    150 Mesaj

Sağolun hocam bu bir macera ise migonun beni uzebilecegini hiç sanmıyorum çünkü zamanla o beni tanıyacak bende onu seneye bu zamanlarda yine yazisacagiz benim PID mevzuusundan anladığım şudur cihazda arıza yoksa hata imkanı da yoktur. sıfırdan sizin gibi hiçbir değerlendirme olmadan alsaydim bu cihazı aynı sizin düşündüğünüzü düşünürdüm benim şansım bu forum ve çok değerli katkılarınız 3 günde bu sayfaları kafama kazircasina okudum severek sıkılmadan hepinize minnettarım hatasız cihaz olmaz insan yapısı sonuçta hasanemminin termostatı zeka oranı yüksek bir kişinin eseri sikayetsiz güzel bir cihaz yapmış netatmo arge ürünü şahane işler çıkartmış bize düşen onları en verimli şekilde kullanmak inşaallah muaffak olurum . Buradan bu başlık altında yazan herkese şükranlarımı sunuyorum

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

abi yazmayayim dedim yazdim. tasarruf ön plande konfor ikinci plan demissin. bunu daha onceden bir arkadas daha yazmisti. eger ogle olsaydi. saatlerce sete ulasamayan migo icin tasarruf yapiyor suan konfor ikinci planda oluyorda. hava sicak giderken aniden soguyunca bu sefer de yuksek kazan yaktigindan dolayi seti 0.4- 0.5 derece gectigi zaman da migo bu seferde konfir oncelikli tasarruf ikinci planda mi oluyor diyecegiz. abi bu cihaz 15 gunde bir gunceller kendini ve ogrendigi 15 gunun gelecek 15 gunde ayni olursa sorunsuz calisir yoksa dis sicakliktaki ani yukselis ve inislerde hicbirsey yapamaz. ya sete gelemez veya seti asiri gecer. bu olayin olmamasi icin netatmo gibi calismasi sart. bizim daha once denediklerimizi deneyipte bisuna zaman kaybetme. universitleli arkadasin yazilim bilgisi varsa migodaki yazilimin kodlarini degistirsin. yoksa parametre ile oynayarak 1 arpa boyu yol alamazsin. kendini 15 gunde guncelleyen migodan hicbirsey olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 23 Nisan 2020; 9:26:25 >
    |
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Merhaba hocam afiyettesiniz inşaallah migo yu 17 Nisan da kullanmaya başladım sabit eğriyi hiç manuel e almadım 17 Nisan'da 2 olan eğri 18 Nisan 2.1 oldu 20 Nisan hava soğudu eğri 3.7 oldu iki gün boyunca gündüz dahi soğuktu bugün 23 Nisan hava 10 derece nin üzerinde eğri bu sabah 3.2 bir yerde yanlışlık var 15 günde guncellemiyor 15 günlük hava durumu nu baz alıyor bende böyle ve kullandığım süre zarfında sete ulaşma sorunu yaşamadım 0.5 geçebiliyor ama 0.2 altınada düşürmüyor kazanı exa dan daha az yaktigina adım kadar eminim sağlıkla kalın

|
    |
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

hicam exa yi modulosyonlu moda alirsaniz ayni migo gibi calisir otomatik secer kazani yakabilecegi min kazanla calisir. on ofta ise kazan 75 ayarliysa yuksek kazanlara kisa sureli cikmasi normaldir ama sicakligi modulosyonlu moda gore daha uzun sure sabit tutar netatmo gibi calisir ve daha sik calisir. ama sizin dediginiz sekilde hizli bir sekilde egri degistiren migoya ben hic ama hic sahit olmadim. manuel moddan kastimiz otomatik egrimi orda bir anlasmazlik var. okadar sik egri degismez eger ki guncelleme gelmediyse. bence hemen pesin hukumlu olmayin. biz cok sevindik sonu husran oldu

|
    |
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

bu dedikleriniz isitma egrisi sifirla secenegine basip deaktif gorundukten sonra mi oldu. o secenek deaktif iken egri degisti diyorsun hocam. burda bir yanlislik olmasin imkansiz birsey bu egerki guncellem gelmediyse ki gelmedi bize

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

tahmin modu= öğrenme modu plan zamanını tahmin etmekle kalmıyor sürekli aynı ısı ile bir haftalık program yapsanız dahi program tahmini devam ediyor eğriyi otomatik den hiç çıkarmadım tahmin açık kazan 55 sabit d17 1

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

|
    |

• Binbaşı
    1425 Mesaj

abi ben sorumun cevabini alamadim. bunlari bizim bildigimiz seyler. ayrica o testere disi gibi grafikten memnunsan zaten konusmaya gerek yok siz herturlu memnun kalirsiniz migodan. diyorum ki ben egri otomatikken 15 gunden öne egri guncellendigini gormedim diyorum. 55 kazan nasil ayarliyorsunuz onuda anlamis degilim. 5& ten kastiniz kazan sinirlama mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 24 Nisan 2020; 5:28:24 >
    |
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Evet hocam kazan 55 sınırlı ve 17 nisandan itibaren otomatik eğri 3 kere değiştirdi kendini

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Garafikteki kasıt sete ulaşma sorunu olmadığını göstermek için di daralttim gün boyunu testere olan en fazla 0.5 yani

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

bu daraltilmamiş hali saat bazlı

|
    |
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

abi 0.5 cok buyuk rakam bizim icin. siz 0.5 raziysaniz sizi herturlu memnun eder ama o otomatik egride 3 kez degismesi inanir gibi degil. migo size hoşgeldin demis ama 0.5 farkla demis oysa daha iyisi olmasi lazimdi bu kadar sik egri degistirmeye. 0.5 set gecme kabul edilebilir seviye degil benim icin.

|
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
Bitcoin
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.