Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    1425 Mesaj

hocam kirilmadim, hele hele siyasi biri icin hic kirilmam. biraz gulelim diye paylasmistim --))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1457 Mesaj

Bence çok güzeldi, kadir hocam pencerenin diğer tarafından baktı sadece :))

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1752 Mesaj

Merhabalar

Bir kombi alma ihtiyacım oldu. Şuan ki kombim lanet olası baymak baxi main 24fi.
    Evim 125 m2, 8 metreye yakın kalorifer uzunluğu ve 3 adet sıcak suyun aktığı çeşme var.
    Aklımda vaillant eca tec pro 286 ve erelax var. Ama internetteki servis yorumları beni korkutuyor. Gerçi başka bir yerde vailant kombi takılı ve maşallahı var.
    Bir kaç yerde demirdöküm vaillant a satıldıktan sonra kötü oldu diyenleri de gördüm.
    Sence en uygun hangisi olur?
    Demirdöküm Nitromix p24 + Migo ve vaillant ecotec pro 286 + eralax arasında hatırı sayılır bir fiyat farkı var.
    Sence hangi kombiyi ve termostatı tercih etmeliyim?
    Vaillant, bu aradaki fiyat farkını hakeder mi?
    Önerin, tavsiyen benim için önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurdeniz1992 -- 15 Mart 2020; 9:4:59 >
    |
    |

hocam acikcasi vailanta o parayi vermem. ne sizin faturanizi dusuk getirir nede sorunsuz calisacagini garanti eder. o arada odefiginiz fark. hele hele bahsettiginiz termostat ve kombi ikilisini tekrar dusunun derim.. ben kendi adima tektar kombi alsam alirmiyim? almam tekrardan nitromix. asiri sesli kombi. sunuda belirteyim sorunsuz ve sicak su konforuna lafim yok. son cikan motorlari hiz kontrollu lakin uretimi duracak diyorlar bu yuzden yine almam. suan icin ben exa+nitromix kullaniyorum buyuk oranda sorunsuz diyebilirim ve memnunum acikcasi ama tekrardan alacak alsam kombi sessizlik ve ozellik icin bosch bakardim. ultra sesizz ve ot secenegi fazla. migo veya eralaxtan bence uzak durun

|
    |
    ugurdeniz1992 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

illa bu ikisnden birini alacagim dersen nitromix al. termostati exa al. uygun bir yere koy ondan sonra unut kombiyi.

son 4.5 saat lik cizelge bunu migo ve erelax yapamadi bende ama ondan kac kat daha ucuz cihaz yapiyor exacontrol e nin sicaklik konforu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 15 Mart 2020; 9:56:44 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1457 Mesaj

Nirvanayı görmek tamda böyle birşey zannımca :)

|
    |
  • Binbaşı
    1752 Mesaj

Anlıyorum üstat.
    Çok teşekkürler.
    Evimde hem iç, hem de dış yalıtım var. Genel itibari ile Doğu cephe ama batı ve kuzeye bakan birer pencerede var. Ara kat daire.
    8 adet petek var. Bunların 4 ünde eca termostatik vana var. 4ünde normal vana.
    Sistemim bakır boru ve Özeren yekpare alüminyum petekten oluşuyor.
    Demirdökümün garantili cihazdan bile tamir ücretleri istemesi beni korkutuyor.
    Bosch hiç düşünmedim ama bri bakayım. Hangi modelini önerirsin?
    Birde internette bu ürün için 2 farklı ürün kodu gördüm.
    Farkları ne olabilir?
    1001642190
    1001642790

Bu dediğin ot, kablolu mu kablosuz mu ve bu nereye gerçekten gerek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ot siz olmaz bu is. exa control e olacak. kablolu model. kablosuzu gelmesi bir 5 seneyi bulur demirdokumde. cunku asiri geriden geliyor. ben 2014 te aldim bizi 6001 denen termostata mahkum ettiler zamaninda. 4-5 sene sonra migo denen cihazi surduler. oysa boschta ve diyer kombilerde alasi vardi ot nin. boschun ben 2500 gordum ve kullandim yenisi varsa onu arastir. ot olmadan kesinlikle ve kesinlikle olmaz hele hele nitromixte hic olmaz. ot nin yeri uygun olacak gunes gormeyen oda ve konfor istiyorsan en soguk odaya ve oturulmayan odaya. hatta hil uygun ise evin gercek ataletini gosteriyorsa orasi en uygun ama vogu evde gostermez. hele hele 3 cepheli evdeyse gostermez tek ceohe veya cift arka on cephese ise gosterirr

|
    |
  • Binbaşı
    1752 Mesaj

Sağolasın.
    Bosh u da araştırıcam.
    Şimdi demirdöküm bayisi aradı.
    Bu Nitromix lerin 2 çeşidi varmış piyasada.
    Biri kademeli erp olanlar ki bunlar ilk çıkanlar. Sendeki de bu sanırım.
    Diğeri otomatik erp olanlar. Artık bu cihaz bu şekilde üretiliyor.
    Arayan arkadaş da, bu duruma dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Elde kalan eski kombilerin satılmaya çalışıldığını söyledi İnternette fln.
    Ayrıca cihazın Türkiye de üretilip yurtdışında vaillant etiketi ile satıldığını da iletti.
    Kafam çok karışık açıkçası. Servis konusunda bütün firmalar kötü görünüyor.
    Bosch deneyimim nasıldı? Onunla hangi ot kullanabilirim?

|
    |

Hocam bosch ile nitromixi kıyaslaman hata olur. Tamam nştromix işini yapıyor ama bosch ile kıyaslanmaz. Birbirleri arasındaki tüketim farkını asla hissedemezsiniz bütün kombiler birbirine çok yakındır fakat konfor ve kalite olarak ayrılıyorlar bence.
    Buderus ve bosch kendini ispatlamış cihazlar demirdökümle aynı kefeye koymak hata olur, çok ciddi ucuz bulursunuz ayrı mesele

|
    |
  • Binbaşı
    1752 Mesaj

Hocam selamlar,
    Bosch 2300i W 24KW ye baktım. Kurulum dahil 5000₺ civarı fiyat veriyorlar.
    Ama pek kullananı yok gibi. Forum konusuna girip baktığımda bile herkes bir şeyler yazmış ama kullananların sayısı çok az.
    Görünüşe göre Bosch yada Vaillant olacak gibi. Oda termostatı konusunda çok kararsızım. Alacağım markaya göre ya ERelax ya da bosch un akıllı termostatını kullanacağım alırsam.
    Şu hali ile bile bütün trv ler kışın kendini 1-2 saat içinde kapatıyor sistemde. Geriye kalan 4 petek ve bakır boru ısıyı koruyor.
    Sence nedir en doğrusu. Artık kafam o kadar dolu ki. Herşey birbirine girmeye başladı 🙄

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba hocam birde ben kafanı karistiayim Ariston alteas one net arastirmani tavsiye ederim

|
    |
  • Binbaşı
    1457 Mesaj
    Sondan başlayalım
    Kafa önce dolar sonra yavaş yavaş oturur hocam, kombileri beklentilerinize göre inceleyip seçmek size kalmış çokta hakim değilim kabaca yorum yapıyorum, erelax tercih etmezdim modülasyon açıklamasında var icraatta yok bosch ot ler hakkında fikrim yok tak kullan garanti cihaz netatmo var kullanıyorum çok memnunum
    Trv ler ot ile ciddi sıkıntı, çözmeniz zaman alacaktır ama çözersiniz diye düşünüyorum

• Binbaşı
    1425 Mesaj

hocam dallanmayin fazla erp li nitromix alin yaninada exa on numara isinizi gorecektir. dogruya dogru nitromix saglamdir. iscilik vardir. ayrica eski kombinin yerine ugmasi da var bu isin. boyu ne kisa ne uzundur. bosch kombi bariz uzun dur. ariston ozellikli kombi ama servis sikinti olabilir. bu tur firmalarda yeri gelir taseron servisleri olur ise yetisemeyince. ama demirdokumde olmaz vailanta o para verilmez. ayrica su giris cikislari onemli terse duserse isiniz uzar. kes bic dirsek derken. birde sizin bakir ustasini bulmak zor

|
    |
  • Binbaşı
    1425 Mesaj
    https://s.docworkspace.com/d/ANsRA3Tw1LckgL6y5JudFA

bu cizelge gecen sene mart ayinda 8-9 mart hafta ici migo planli calisma cizelgesi. goruldugu gibi konfor sicakligina erismemis bile dogru durust. 1.46 m3 yakmis
    1.46 exa yakmis bugun 7/24 fix 22.7-22.8 bandinda ayni m3

gecen sene hava daha sogukmustur diyenler olabilir. karsilik kazanlara bakarsaniz soguk olmadigini anlarsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 15 Mart 2020; 17:42:12 >
  • Binbaşı
    1457 Mesaj

Geçen sene havalar genel olarak bundan soğuktu, migo yu senin kadar iyi bildiğim için soğuk yada sıcak kıyasın bir önemi yok exanın yanından geçmez.
    Exa daha az tüketerek daha stabil ısı veriyor. Set aşımı ve set altı debelenme olmadığı için her türlü az yakar ha ne kadar az yakar o tartışılır
    Ama sonuç; az yakar :))

|
    |
  • Binbaşı
    1752 Mesaj

Araştırdım hocam. Güzel cihaza benziyor.
    Ama Ariston Türkiye pazarından çekildi diye duymuştum?
    Bir de servis kaliteleri muamma. Azlar ve biraz sıkıntılı gibiler.
    Çok fazla eşanjör delinmesi ve paragöz beceriksiz servis yazısı okudum.
    Buda ürkütüyor. Sonuçta satış sonrası destek benim için önemli. :(

|
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Haklısınız hocam servis önemli cihazın en büyük artısı ısı esanjor ünün 10 yıl garantili olması kombide en önemli iki parça yanma odası yani brülör ve ısı esanjor udur bu garantiyi veren başka bir firma yok yani ben göremedim karar sizin hocam servisi sorun olmayacak herhangi bir yeni nesil cihaz olabilir kombiler arasında tasarruf aman aman bir fark beklemeyiniz

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Hocam 4 ay önce bir abimize Alarko seredans aldık indirimden yararlandik pahalı bir cihazdır benim yeğenim Alarko da çalışıyor onun vasıtasıyla aldık 5000 kusurdu 3750 ye aldık 28 kW aldığımız abimiz çok memnun onada bakabilirsiniz

|
    |
  • Binbaşı
    1752 Mesaj

Hocam merhaba,
    Kombideki beklentim uzun ömürlü olması, sabit ya da dengeli oranda dalgalanan (1C-2C) sıcak su ve makul düzeyde yaktı tüketimi ve en önemlisi satış sonrası destek.
    Şuanki kombim, Baymak Baxi Main 24Fi. 2 senelik dilimde değişmeyen tek yeri kalmadı.
    Anakartından tutunta bilmem ne bujisine, pompasından tutun da ateşleme ekipmanına kadar.
    Ve servis, çok çektirdiler. Bu sebepten Baymaktan olabildiğince uzağım.
    Ek olarak, duştayken başka biri suyu açtığı anda sıcak su gidiyor maalesef.

Evimde iç dış yalıtım mevcut. Gerekli noktalarda şap altı yalıtım da mevcut.
    Şu anki lanet olası kombimle dahi, tv'ler 1-2 saat sonra kendini kapatıyordu ve tüm gün tv'lerin olduğu 4 kaloriferde çalışmıyordu. Bu bile başlı başına yakıt tüketimini makul düzeyde tutuyordu.
    Durum bu aslında.
    Senin kombi hangi marka modeldi ?
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.