Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    1463 Mesaj

Pompası sesli çalışıyor, 2. Kademeye düşürdüm biraz azaldı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    classmanxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1487 Mesaj

Petek komple ısınıyor hocam yanılız kombi 1 dk 46c den 52c çıkıyor ve sönüyor hafta sonu bir ustaya göstereceğim olmadı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam ustaya basvurmadan once bu isinmayan odalarin petekleri isiniyor mu ona bir bak. isinmiyorsa isinan idalarin alt vanalarini sonuna kadar kis yarim tur veya 1 tur sirasina gore ac. hala isinmiyorsa ya petek yetersiz yata bir tikaniklikvar.

|
    |
    tecnikadamoguz01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    902 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Pompası sesli çalışıyor, 2. Kademeye düşürdüm biraz azaldı
    Ses normal o zaman ugultu gibi hafif bir ses. Ben malesef anlamiyorum pompa ayarindan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam kombi yeni değil ise eski tip pompaların üstünde tırnak var ordan ayarlanıyor kapağı sökmeden olmaz
    Yeni modellerde parametre ile ayarlanıyor ama onada müdahele etmenin anlamı yok, çünkü yük ihtiyacı kadar çalışıyor frekans kontrollü pompa

|
    |
  • Yüzbaşı
    902 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Hocam kombi yeni değil ise eski tip pompaların üstünde tırnak var ordan ayarlanıyor kapağı sökmeden olmaz
    Yeni modellerde parametre ile ayarlanıyor ama onada müdahele etmenin anlamı yok, çünkü yük ihtiyacı kadar çalışıyor frekans kontrollü pompa
    Yeni kombi nitromix p24 model. Sessizlikte rahatsiz ediyor gece yatinca sadece

Yeni nesil pompa değildir hocam
    2. Kademeye düşürünce baya rahatladım ben, bi yolunu bulup düşürün sizde

|
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ghost42

Yerden ısıtma için d17, 1 mi 0 mı olmalı sizce?
    d17:1 için daha uzun sürede set değerine ulaştığını söylemiştiniz. d17:1 ve 0 için tasarruf karşılaştırması yapabildiniz mi?
    Ben de Vaillant kombi var. d17 parametresi dönüş seçildiğinde bununla ilgili olduğunu düşündüğüm şöyle bir açıklama var kılavuzda. Bu ne anlama geliyor olabilir?
    Dönüş: Isıtma gücünü otomatik belirleme fonksiyonu aktif değil. Mümkün olan maks. ısıtma kısmi yükü - D.000 ->Otomatik ise
    Merhabalar,

Benzer açıklama DemirDöküm Nitromix'de de mevcut.

Vaillant G.M.'den Çetin Bey, d17:1 yani Dönüş Suyuna göre modülasyonda olması gerektiğini bildirmekte.

|
    |

• Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

hocam ben hep diyorum egri otomatikte dursun diye. hele hele d17:1 de kesin otomatik masi lazim. dediginiz dogru kazan 80 de olsa daha dusuk yaniyor. ama tam daha oturmus bir sistem basaramadik. tamam bu sefer oldu diyoruz ama kesin sorun cikiyor. hocam sen cetin beyden bu migonun servis dokumanini alabilsen cok iyi olacak.
    Haklısım hocam, d17:1 / Isıtma Eğrisi Otomatik olmalı, konfor ve tasarruf güzel şimdilik.
    |
    |

Modülasyon pratikte harika ama uygulamada konforu yakalamak ciddi sorun bence
    Modülasyona çok takılmayın işini iyi yapan on off cihazlar var, bir kere takarsınız bidaha bakmazsınız işiniz olmaz.
    Hangi cihaz derseniz Netatmo derim hasanemmi nin cihazı santek derim, rev24 derim

|
    |
    duşveötesi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    152 Mesaj
    Cevap için teşekkür ederim kombim Vaillant ecotec püre yanında on/of kablosuz 35f termostat veriliyor bunu fark verip Vaillantın termostatlarıyla değiştirebiliyorum

|
    |

3 senedir Kozlusan Lidya 25 kw peletli soba kullandığım (özellikle yazdım bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirim) sakaryadaki dublex ev için doğalgaz gelmesi sebebiyle kombi kurduruyorum. İlçemizdeki Demirdöküm sevisinin düzgünlüğü sebebiyle ve uzun araştırmalar sonucunda nitromix 35kw taktırmaya karar verdim

4 tarafı açık yalıtımsız
    giriş kat 9,6m petek
    birinci kat 8 m petek var

evin tesisatının uyumsuzluğu sebebiyle mecburen kombiyi arka balkona montajlatmak zorundayım. Anne baba yaşlı balkona girip çıkmaları mümkün değil. Oda termostatı araştırıyorum DD müşteri hizmetlerini aradım.

Bana sadece 35 kw modelinin modülasyonlu oda termostatına uygun olduğunu ve migo kullanmamı önerdiler. Ancak anne babam telefondan tabletten kontrol edemeyecekleri için ve ayrıca devamlı kopan internet sebebiyle migo yu elemek zorundayım. (internet koparsa migo nasıl çalışıyor onu da bilmiyorum gerçi)

Modülasyonlu nitromix 35 kw ya uyumlu oda termostatı tavsiye edebilir miyiz?

DD oda termostalarından hangileri modülasyonlu ve 35kw ile uyumlu? Bilen varsa bu çok hayra geçecek.

DD müşteri hizmetleri üzerine basa basa nitromix 24 ve 28 kw ların modülasyonlu oda termostatına uyumlu olmadığını , modülasyonlu oda termostatına sadece 35 kw nin uyumlu olduğunu söyledi.Bunu da not olarak ekleyeyim.

• Er
    7 Mesaj
    Sorum hala güncel...

|
    |

İllaki demirdokum marka almak zorunda degilsiniz. Honeywell in modulasyonlu guzel termostatlari var onlara bakabilirsiniz.

Honeywell Modülasyonlu Kablosuz Oda Termostatı Y87RF2008 1.200,84 TL yerine 769,00 TL
    https://urun.n11.com/termostat/honeywell-modulasyonlu-kablosuz-oda-termostati-y87rf2008-P210557418

|
    |
    sistemix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nitromix de opentherm bağlantısı olmadığı için önerdiğiniz termostat uyumlu değildir ancak on off cihazları kullanılabilir

|
    |
    hardcrss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1429 Mesaj

calisacagindan eminmisiniz? bosuna almasin arkadas sonra

|
    |
  • Yarbay
    10627 Mesaj

Bende yok diye biliyorum ama arkadas israrla musteri hizmetlerinin opentherm baglantisinin oldugunu soyledigini soylemis. Bende ona istinaden önerdim.

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bus bağlantısı mevcut hocam opentherm yok
    Bu cihazları kendimiz yapmadığımız için tedirgin yaklaşıyorum ama anakart üzerinde böyle bir bağlantı yok diye biliyorum keşke olsa
    Demirdöküm ün modülasyonlu ot leri de tırt olduğu için kimse arkadaşa öneride bulunmuyor baksanıza :)))
    Müşteri hizmetleri saçmalamış ana sayfasında nitromix ve bus bağlantılı kombileri ve gelecekteki modellerle uyumludur uyumlu olacaktır diye yazıyor
    Deseki şimdiki kombilerde bi halta yaramıyor tamam diyecez, neymiş P35 e uyumluymuş
    Vay arkadaş daha neler duyacaz bu demirdökümden, birbirlerinden bi haberler

|
    |
  • Yüzbaşı
    346 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, benim Migo ayarımda kullanım suyu 42 derece bunu uygulamadan değiştirmeme rağmen arttırmak ya da azaltmak şeklinde cihaz üzerinde değişim olmamakta. Bu sorunla karşılaşan oldu mu hiç?
    |
    |
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,402
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.